Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

otho

I W C !

Rekomendowane odpowiedzi

Była dysputa (temat:Moje wszystkie "dzieci"!!!) o GP i IWC. Dużo fotek GP zostało tam właśnie umieszczonych. Teraz kolej na IWC. Pobawiłem się photoshopem i zestawiłem niektóre - gwoli sprawiedliwości i równowagi z GP. Najpierw od roku 1950 (ten z emalią cloisonne) do pocz. XXI w. Celowo żadnych opisów - niech przemówi samo piękno!:

iwcdo20036yp.jpg

...a tu ciąg dalszy - od ok. 2002 r.:

iwcod20033rd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie przepadam za IWC- to wiadomo :wink: , ale DaVinci jest fantastyczne, nie ma dwóch zdań, a nowy model to już w ogóle masakra :!: :D

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W jakim sensie masakra :?:

drapaniepoglowie1hb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym pozytywnym :wink:


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że po pozbyciu się serii GST kolekcja IWC wygląda w całości świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzam się z Tobą Yargoth. Chociaż zastanawiam się też kto te Skeletony kupuje. drapaniepoglowie4rv.gif To tak jakby piękną kobietę oglądać przez rentgen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szkielety można patrzec dwojako. Z jednej strony ja za nimi nie przepadam ze wzgledu na mniejszą czytelność, ale z drugiej strony dla kazdego fana mechaniki to prawdziwa gratka obserwowac takie cudo w akcji bez konieczności sciagania zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, DeGrisogono ma to "coś" (nie na darmo zrobił furorę na tegorocznych targach):

degrisogo20059jx.jpg

Wracając do skeletonów/ażurowców. Niektóre pełne (zdecydowana mniejszość) podobają mi się - np. K. Schaffo. Ale bardziej cenię częściowe "ażurowce", jak np. ten Greubel-Forsey (2004 r.) z tourbillonem na 2 osiach:

gruebel2004fo1vm.jpg

Zresztą jeli ażurowiec, to lepiej z tourbillonem ;-) ...

foto: ©"ArmbandUhren", 2/04, s. 34 i n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, nie musi być tourbillon. Taki np. VC "Patrimony" z 2002 jest też fajny...

vc2002partimon8hq.jpg

... choć "Maltese Tourbillon Skeleton" z 2003 to już odjazd:

vc2003maltet2dg.jpg

foto: ©2003-2004 thepurists.com

Ale, ale: "w temacie" pt. IWC zeszło całkiem na "szkielety"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wynika to pewnie z tego, że "szkielety" są jednak dość kontrowersyjne jeżeli chodzi o design. Chyba nie kupiłbym takiego zegarka.

 

pepsi9rl.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie kupiłbym takiego zegarka.

Ja też nie. Chyba, że zgromadziłbym przedtem solidną kolekcję z 15-20 bardziej klasycznych "szwajcarów" i "niemców", w tym z tourbillonem oczywiście... Później dopiero zainteresowanie skierowałbym może na mniej konwencjonalne zachcianki, w tym "ażurowce" i inne takie fanaberie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

otho napisał:

Ja też nie. Chyba, że zgromadziłbym przedtem solidną kolekcję z 15-20 bardziej klasycznych "szwajcarów" i "niemców", w tym z tourbillonem oczywiście... Później dopiero zainteresowanie skierowałbym może na mniej konwencjonalne zachcianki, w tym "ażurowce" i inne takie fanaberie

:D:D:D

i co bys zrobil ?wystawił przeciwko sobie tych szwajcarów i niemców? :D:D:lol: a nie lepiej niemców i ruskich,historycznie przynajmniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystawił przeciwko sobie tych szwajcarów i niemców? :D:D:D a nie lepiej niemców i ruskich,historycznie przynajmniej :wink:

No to dodałbym do Twoich i swoich typów jeszcze "japońców" i "amerykańców" - i mamy małą wojenkę gotową... :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie by siedziały i na siebie patrzyły (tylko od czasu do czasu któremuś coś by potajemnie strzeliło) - to by była zimna wojna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Albo mielibyśmy taki efekt:

 

Japonia - USA wrogowie5wv.gif

Niemcy - Rosja ut21gg.gif

 

... a na koniec bialaflaga6uw.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na koniec zamiast ludzi zostałoby takie "cóś":

creatures012gif11171315274626x.gif

creatures015gif11171315589290a.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, żeby te zegarki były przeznaczone dla "takich ludków" :? , ale i tak pewnie nosiliby takowe :twisted:

 

 

patrimonyopenworkedminuterepea.jpg

 

Są po prostu piękne :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, w tej cenie wolałbym VC "Mercatora" z linii "Patrimony" (2004) + "Malte Tourbillon" = 2 sztuki w cenie powyższego repetiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a jeżeli już jakiś "skeleton", to zdecydowanie preferuję tylko taki "half-skeleton" ;-) - tzn. ażurek tylko od spodu, czyli tradycyjny, jak np. PP 3970 - dla mnie ideał:

pp3970ee14aq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również skeletony nie są obiektem westchnień, zdecydowanie bardziej wolę coś takiego jak ten ww. Patek- wspaniały :D

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze jeden zestawik fotek PP 3970 (żółte złoto):

patek3970eee5ev.jpg

Ale przy PP 5004 (z rattrapante) i on jest "słaby"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie PP 5004 - czarna tarcza :!:

patek1995sk5in.jpg

foto: ©2004 timezone

PP - jak dla mnie - rulezz! :D :zarówno estetyka i mechanika... Ponadczasowy design, pasuje i na eleganckie party, do opery, jak i do luźnego swetra. Gdyby nie cena nowego egzemplarza :cry: - ok. 145.000 euro (PP 5004 platyna, czarna tarcza - taki, jak wyżej na foto) byłby mój :D

PS. Ta galopada troszkę za daleko zaszła - to w końcu temat IWC... Zbyt wiele anarchii - co tylko dowodzi pasji, z jaką prowadzimy tu dysputę. Mam nadzieję, że moderator nas nie ukarze :!: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to ja zaproponuję dyskusję w innym kierunku. Marcin napisał, że Patek Philippe jest wspaniały, ale ja zastanawiam się czy gdyby zamiast "Patek Philippe" na tarczy pojawił się napis "IWC", to czy zdaniem kolegi Marcina nadal ten zegarek byłby wspaniały :?:. A może po prostu jest tak, że jak coś jest PP, to krytykować nie wypada :?:. Ja wyżej cenię sobie Jaeger Le-Coultre. Estetyka zegarków tej marki bardziej mi odpowiada niż Patek Philippe. I nie będę pisał, że ostatni z zaprezentowanych na zdjęciu czasomierzy jest wspaniały. Mechanizm pewnie jest dobry, ale wygląd obleśny. krzywamina7zz.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.