Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

erzlot

JUF , który to rok?

Rekomendowane odpowiedzi

JUF z malutkim cyferblatem (fi 55 mm), włos chyba oryginalny z fosforobrązu. Wszystko widoczne na foto. Który to rok?

Szukałem i sądzę, że 1905-7, ale na niemieckiej stronie ktoś napisał, że JUF te numery patentów umieszczał tylko do 1902 r, bo wtedy wygasła ich ochrona.

post-57894-0-80872800-1482670663_thumb.jpgpost-57894-0-13994500-1482671063_thumb.jpg


ciąg dalszypost-57894-0-11601500-1482671206_thumb.jpgpost-57894-0-56719100-1482671219_thumb.jpgpost-57894-0-11601500-1482671206_thumb.jpg[attachment=304979:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że nikt z Szanownych Kolegów nie chce się wypowiedzieć i mi pomóc. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na tych kręciołach za bardzo. Ale patent Hubera zgłoszono 5 grudnia 1902 roku i obowiązywał od 19.09.1903 roku. Wcześniej nikt by nie nabił tego oznaczenia. No i jak zwykle. Gdzie jest to wahadło?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei nie mam czasu szukać, bo mi się skomplikowało nagle życie, sorry. Jednak należy przeryć NAWCC, tam Hubby datowanie JUFa tłumaczył w kilku wątkach, niestety na szybko mi się nie udaje znaleźć. Może Dziadek ma linki zapamiętane, trzeba chwilkę poczekać, bo pewnie wyjechał na Święta. 

Może poczytaj tutaj: http://mb.nawcc.org/showthread.php?34626-DRP-144688-U-S-P-No-751686-Question

i potem grzeb dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się nikomu, bo lenistwa nie popieramy  ;)

NAWCC jest ogólnodostępny i szybko się można  zorientować, przy okazji ucząc.

Tylko po co się  " męczyć " - prościej zapytać...

 

Tu masz numeracje   "obok" w pierwszym od góry temacie z nazwą JUF

 

http://mb.nawcc.org/showthread.php?138927-Tall-JUF


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdopingowaliście mnie do grzebania u Johna Hubby, Ostatni JUF z tymi numerami patentów wyszedł w 1908 z numerem 68015. Tak więc mój JUFik

z numerem 52454 plasuje się gdzieś w okolicach 1905-1906 roku. Zacny rocznik moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prośba skoro masz na świeżo, żeby i na naszym Forum coś zostało: napisz jakiś wyciąg z wniosków Hubbego, dotyczący datowania wczesnych JUFów. Może się komuś przyda w przyszłości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tylko nie wiem co z numerami wahadła...

Może to kwestia zdjęć ?

Wyglądają na  " wypalane elektrycznie".

Cień dookoła cyferek się ostał po tylu latach - nigdy nie czyszczone ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.