Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Casio G-Shock, ProTrek, Edifice - Recenzje i filmiki "G-Shock battle" wg Matej

Cześć, za namową kolegi "Daito" postanowiłem założyć temat, w którym znajdziecie moje filmiki. Zapraszam :) Recenzja Casio G-Shock instrukcja g-shock Recenzje G-Shock Recenzja casio filmiki G-Shock Matej Matej Recenzja Pro Trek Recenzja Edifice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
269 odpowiedzi w tym temacie

#261 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1629 postów

Napisano 08 luty 2018 - 13:23

Wreszcie! :)

Wygląda nie najgorzej, ale do "bardzo dobrze" jednak mu brakuje.

Wskazówki są jakieś nijakie.

Indeksy - ciut za masywne. Naprawdę niewiele, ale może powodem takiego odbioru są nijakie wskazówki.

Turbina - jest za duża, co niepotrzebnie przytłacza lewą stronę tarczy. Jej zadaniem jest chyba wątpliwej przyjemności kręcenie się przy niektórych funkcjach :unsure: bo wskazanie poziomu naładowania baterii odbieram raczej jako żart  :ph34r:

Na plus: dwie małe tarcze góra i dół. Fajne, proste i czytelne.

Wykorzystanie znacznika A(M)/P(M) do stopera.

Przycisk Connect - fajnie ożywia zimną stal i czerń.

Pasek. Ciekawe łączy się z kopertą i nadaje mu charakteru.

Zobaczymy co będzie dalej po połączeniu ze smartfonem :)

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko podziękować za wnikliwe zapoznanie się z materiałem i treściwy komentarz.

Dziękuję :)

• 0

#262 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 4071 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 08 luty 2018 - 13:38

Zawsze możesz powiedzieć, że się czepiam jak zwykle :D

• 0

#263 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1629 postów

Napisano 15 luty 2018 - 07:12

Cześć :)

Dziś krótko o GST-B100 w połączeniu z aplikacją Casio Connected.

GST by zegarkicentrum.pl filmik by Matej

• 0

#264 Waldzior

Waldzior
  • Użytkownik
  • 9604 postów

Napisano 17 luty 2018 - 22:36

Matej, a próbowałeś skalibrować (lub ktokolwiek inny może to testował) temperatury w dwóch modelach, aby sprawdzić, czy będą wskazywać to samo po pewnym czasie?

Pytam dlatego, ponieważ trzymam obok siebie Romka i GWG i ostatnio włączyłem w nich termometry i wskazywały różne wartości.

Skalibrowałem Romka do wskazań GWG, bo GWG wskazywał wartość bardziej zbliżoną do temperatury rzeczywistej ale mimo tej kalibracji, po kilkunastu godzinach, jak sprawdziłem znów temperatury to różnica między zegarkami wynosiła 1,2 stopnia.

Ponownie skalibrowałem Romka do GWG i znów sprawdziłem na drugi dzień i tym razem różnica wynosiła 0,7 stopnia.

Trochę mnie to dziwi, że dwa zegarki leżące obok siebie i po kalibracji nie wskazują tej samej temperatury.

Nie jest teraz ważne, który pokazuje temperaturę prawidłową ale wydaje mi się, że jeśli je kalibruje na tą samą wartość to powinny wskazywać takie same dane.

Czy się mylę?

Sprawdźcie u siebie na modelach z termometrem.

• 1

#265 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1629 postów

Napisano 18 luty 2018 - 09:33

Matej, a próbowałeś skalibrować (lub ktokolwiek inny może to testował) temperatury w dwóch modelach, aby sprawdzić, czy będą wskazywać to samo po pewnym czasie?
Pytam dlatego, ponieważ trzymam obok siebie Romka i GWG i ostatnio włączyłem w nich termometry i wskazywały różne wartości.
Skalibrowałem Romka do wskazań GWG, bo GWG wskazywał wartość bardziej zbliżoną do temperatury rzeczywistej ale mimo tej kalibracji, po kilkunastu godzinach, jak sprawdziłem znów temperatury to różnica między zegarkami wynosiła 1,2 stopnia.
Ponownie skalibrowałem Romka do GWG i znów sprawdziłem na drugi dzień i tym razem różnica wynosiła 0,7 stopnia.
Trochę mnie to dziwi, że dwa zegarki leżące obok siebie i po kalibracji nie wskazują tej samej temperatury.
Nie jest teraz ważne, który pokazuje temperaturę prawidłową ale wydaje mi się, że jeśli je kalibruje na tą samą wartość to powinny wskazywać takie same dane.

Czy się mylę?

Sprawdźcie u siebie na modelach z termometrem.

Myślę, że powinny wskazywać taką samą temperaturę. Sprawdzałem w trzech zegarkach jednocześnie jak jeszcze je miałem: Gwg-1000DC, Gwn-q1000 i gw-9400 i po nocy wskazywały taką samą temperaturę, Q wskazywał inne ciśnienie o 1 hpa. Teraz Mam tylko Romka ale w tym tygodniu będę miał możliwość sprawdzenia z GWG-1000-1a3 to napiszę.
Pozdrawiam
Matej

Wysłane przy użyciu Tapatalka
  • 1

#266 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 2272 postów

Napisano 19 luty 2018 - 16:17

Protrek i Rangeman mają identyczne wszystkie wskazania. Moja rada: odłóż obydwa zegarki razem na godzinę w celu ustabilizowania odczytów, a następnie jak najszybciej ustaw temperaturę. Będzie ok.
  • 1

#267 Kyo

Kyo
  • Użytkownik
  • 271 postów

Napisano 19 luty 2018 - 16:56

Waldzior - to moje wskazania - zegarki kalibrowałem jakieś pół roku temu (albo i jeszcze dawniej). 

Odczyt po 40 minutach w jednym miejscu. Jak kalibrujesz to temperatura potrafi się zmienić od samego chwycenia zegarka w ręce. Ja kalibruję mniej więcej tak że odstawiam na około 40 minut w jedno miejsce i potem ustawiam jeszcze przynajmniej 2 razy do urządzenia wzorcowego. Dobrze żeby nie było zmiany temperatury w tym czasie czyli bez otwierania okna, przeciągu itp. 

SVidMQj.jpg

Użytkownik Kyo edytował ten post 19 luty 2018 - 16:57

• 1

#268 Waldzior

Waldzior
  • Użytkownik
  • 9604 postów

Napisano 19 luty 2018 - 18:25

Przetestuje. Dzięki.
  • 0

#269 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1629 postów

Napisano wczoraj, 07:41

Cześć :)

Pierwszy ProTrek na moim kanale - proszę o wyrozumiałość :)

PRG-270D by zegarkicentrum.pl , filmik by Matej

• 0

#270 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1629 postów

Napisano wczoraj, 20:55

@Waldzior trzy dni od ustawienia termometru GWG względem Romka557198309f1add181489455ee6d0b906.jpge48b79e07211990b06da83249cf65e99.jpgf6572c25a5e1ba13047c74b8f4da276b.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Recenzja, Casio, G-Shock, instrukcja g-shock, Recenzje G-Shock, Recenzja casio, filmiki G-Shock, Matej Matej, Recenzja Pro Trek, Recenzja Edifice

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych