Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matej

Casio G-Shock, ProTrek, Edifice - Recenzje i filmiki "G-Shock battle" wg Matej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

Za namową kolegi "Daito" postanowiłem założyć osobny temat, w którym będę zamieszczał efekty mojej pracy i "małej pasji" jaką są filmiki o zegarkach Casio G-Shock.

Ostatnio również udało mi się pozyskać również zegarek z serii ProTrek i mam nadzieję, że również ta seria wraz z serią Edifice trafi na mój kanał :)

Filmiki przedstawiają moje spostrzeżenia i opinie o wybranych zegarkach G-Shock i oczywiście nie każdy może się z nimi zgadzać

Chciałbym wyjaśnić, że do tej pory udało mi się opublikować na kanale YouTube filmiki o tych zegarkach, do których udało mi się dotrzeć.

Są lub były to zegarki z mojej prywatnej kolekcji oraz te, które udostępnił mi mój kolega Kyo.

Zdaję sobie sprawę, że jest wiele modeli Casio G-Shock, które zasługują na recenzje - robię wszystko co w mojej mocy, żeby dotrzeć do jak największej ilości tych zegarków.

Zapraszam serdecznie do oglądania

 

Od tego filmiku wszystko się zaczęło - to dzięki Wam: Wasze dobre słowo i wsparcie spowodowało, że się odważyłem i ciągle dążę do nagrywania nowych filmików.

 


Po udanym starcie, postanowiłem nagrać coś dłuższego - coś, co okazało się pomocne dla wielu osób, które kupiły zegarek za granicą

 


Fajny odzew ze strony użytkowników Mudmaster'a spowodował, że nagrałem filmik o GPW

To był dość trudny materiał do nagrania, ale udało się. Oto i filmik:

 

 


Następnie pojawił się pomysł, żeby stworzyć filmik z rodzaju G-Shock battle

Może zestawienie zegarków nie do końca trafione, lecz wtedy tylko do nich miałem dostęp

 


Casio G-Shock GA-1000-9.

Dzięki Kyo za udostępnienie zegarka

 


Pierwszy z trzech modeli Casio G-Shock z limitowanej serii Man in Camouflage - zegar Kyo

 


I standardowa wersja Mudmana G-9300 - zegar Kyo, filmik by Matej

 


Kolejny "bardziej zaawansowany" model Casio G-Shock.

Osobiście miałem wersję żółtą i byłem mega zadowolony

Zegar Kyo, filmik by Matej

 


G-Shock battle: Gulfmaster vs Mudmaster - najlepiej oglądać na komputerze/laptopie.

Gulfmaster Kyo, Mudmaster i filmik by Matej :)

 


Jeden z moich ulubionych G-Shock'ów: Aviator GW-A1100FC.

Zegar Kyo, filmik by Matej

 

Niestety tylko tyle zmieściło się w jednym poście - myślę, że więcej filmików będę mógł dodać dopiero gdy ktoś doda komentarz (przynajmniej tak mi się wydaje)

Edytowane przez Matej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dodaje komentarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę tego "napykałeś", sporo pracy i czasu poświęciłeś ;)  - i dobrze że wreszcie temat założyłeś bo by filmy "leżały" gdzieś w tematach przywalone mniej, bądź bardziej, merytorycznymi postami - a tak to wszystko w jednym miejscu jest.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo drodzy Koledzy,

bardzo mi miło - więc jedziemy dalej: kolejna G-Shock battle - tym razem dwa, moim zdaniem najładniejsze Aviatory:

GW-A1100FC by Kyo, GPW-1000 i filmik by Matej 


Kolejny zegarek z serii: " na to właśnie bardzo długo czekałem "

Zmuszony byłem sprzedać swoje zegareczki, ale nie mogłem pozwolić na to, żeby zostać bez żadnego G-Shock'a.

Po raz trzeci - Rangeman, tym razem przyłożyłem się trochę do "ogarnięcia" tego cudeńka i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy:


Kiedy pojawiły się informacje o MT-G, nie za bardzo podobał mi się ten model.

Jednak służbowa podróż do Amsterdamu zmieniła moje zdanie - na lotnisku przymierzyłem wersję BD (czarny na czarnej bransolecie) i się zakochałem. Ostatnio również coraz bardziej podoba mi się wersja "Waldzior Edyszyn".

Niestety, jak na razie nie udało mi się go kupić - wpadło trochę grosza i szukałem jakiegoś "zamiennika" dla MT-G.

I chyba znalazłem (chociaż na chwilę) - EQB-500D-2. Nie miałem jeszcze czasu, żeby nagrać jego recenzję (mam ją już opracowaną, teraz tylko trochę czasu i mam nadzieję, że niedługo będzie :) ale udało mi się zrobić małe porównanie.

GW-A1100FC by Kyo, EQB i filmik by Matej


Pomyślałem, że wiele osób nie mających G-Shock'a zastanawia się, w jaki sposób przebiega kalibracja czasu w zegarkach z WC i Multiband 6. Efektem tych przemyśleń jest ten oto filmik :)

 


Niespodziewana wizyta u lokalnego zegarmistrza, który również ma gablotki z zegarkami, zaowocowała zakupem Brand New Casio G-Shock GX-56. Trochę negocjacji i udało się - zapraszam na krótszą niż zwykle relację z "obcowania" z tym zegarkiem.

 


Mając takie dwa zegary jak Rangeman i King postanowiłem nagrać kolejny filmik.

Pomyślałem, że fajnie będzie porównać kultowy model GX-56 z Rangemanem GW-9400. Uważam bowiem, że królem dnia dzisiejszego jest Rangeman, ze względu na popularność oraz fakt iż GW-9400 oferuje obecnie najwięcej za najmniej, myślę że porównanie jest trafne.
Zapraszam do obejrzenia mojego materiału - G-Shock battle:
 

Z największą przyjemnością pragnę przedstawić moją recenzję wyjątkowego modelu Casio G-shock, jakim jest
Frogman GF-8250CM.
Seria Frogman jest wyjątkowa nie tylko ze względu na historię G-Shock ale również na wygląd, przeznaczenie oraz indywidualizm.
Są to zegarki raczej rzadko spotykane na rękach, więc tym bardziej cieszy mnie fakt, iż od kilku dni zaliczam się do grona posiadaczy Frogów.
Filmik przedstawia funkcje zegarka - mam nadzieję, że niezdecydowanym ułatwi podjęcie decyzji.
Zapraszam serdecznie.....


Pojawiły się promocje na zegarek z serii Frogman - zawsze marzyłem o tym modelu, wydawał mi się taki "elitarny"
Mając również Rangemana zdecydowałem się na G-Shock battle:
Frogman GF-8250CM
Rangeman GW-9400
 
Najważniejsza różnica jest taka: 
Rangeman właśnie tworzy historię G-Shock. 
Frogman natomiast to już historia G-Shock i jako flagowy model tej firmy warto go mieć !
Zapraszam do oglądania :)
 

"Władca zatoki" vs "Żabojad" - G-Shock battle- krótkie porównanie wizualne tych modeli. Myślę, że fajna sprawa porównać dwa modele związane z wodnym środowiskiem :)
Gulfmaster by Kyo, Frogman i filmik by Matej
Miłego oglądania!
 

Pomyślałem, że warto spróbować trochę w obcym języku.

Myślę, że fajny eksperyment na sprawdzenie jednego z sensorów zegarków z Triple Sensor.

Język też przystępny, więc myślę, że nie będziecie mieli żadnych problemów - zapraszam

 


No i koniec limitu - dużo nie zostało, ale po komentarzach będę mógł dokończyć dzieła, pozdrawiam

Edytowane przez Matej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to lecim Panie dalej, tzn leć dalej z tematem! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to lecim Panie dalej, tzn leć dalej z tematem! ;)

Dziękuję, za umożliwienie mi dalszej "wrzuty"

 

Podczas luźnej rozmowy z Kyo, pomyślałem, że fajnie byłoby mieć całą serię Man in Camouflage.
Powiedziałem też, że fajnie byłoby też mieć możliwość obejrzenia i nagrania filmiku z ostatnim zegarkiem z tej serii, którego jeszcze nie miałem. Ku mojemu zdziwieniu, kilka dni później zawitał do mnie Kyo wręczając mi siateczkę - "miłej zabawy" oto jego słowa.
Dziękuję Kyo za pożyczenie kolejnego zegarka do nagrania - i żeby nie było, nadal zazdroszczę Ci jak diabli hehehe
Zatem Rangeman GW-9400CMJ Man in Camoulfage by Kyo, filmik by Matej
 

Mając w ręku GW-9400CMJ nie mogłem się oprzeć - dlatego też zapraszam Was do obejrzenia filmiku

G-Shock battle: Rangeman CMJ by Kyo, Rangeman i filmik by Matej

 

I jak na razie zbliżamy się do końca "owoców" mojej dotychczasowej pracy.

Zapraszam do obejrzenia mojego ostatniego filmiku, również z serii G-Shock battle.

Tym razem starcie GW-9400CMJ by Kyo a GF8250CM by Matej.

 

 

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę mógł podzielić się z Wami moimi kolejnymi nagraniami.

Oczywiście będę starał się uzupełniać temat na bieżąco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy wie, jak skalibrować kompas w Rangeman'ie - może on źle wskazywać kierunek w wyniku działania silnego pola magnetycznego.

Zatem zapraszam na krótki tutorial jak to zrobić.

GW-9400 i filmik by Matej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Matej, bardzo przydatne recenzje.

Zibi próbuje Cię kopiować ale zdecydowanie nieudolnie :)

Mam swojego MT-G 2 lata i nie wiedziałem tyle o nim co Ty w kilka dni :)

 

Dzięki, super to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Matej, bardzo przydatne recenzje.

Zibi próbuje Cię kopiować ale zdecydowanie nieudolnie :)

Mam swojego MT-G 2 lata i nie wiedziałem tyle o nim co Ty w kilka dni :)

 

Dzięki, super to wygląda.

Dziękuję Waldek - przyznać muszę, że czekałem na Twoją opinię :) W końcu to Waldzior Edition - masz go najdłużej :) uff cieszę się, że Ci się podoba ;) dzięki i pozdrawiam serdecznie

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt...zibi w beszczelny sposób próbuje Ci dorównać. Średnie ich efekty, dlaczego? W Twoich filmikach czuć pasję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt...zibi w beszczelny sposób próbuje Ci dorównać. Średnie ich efekty, dlaczego? W Twoich filmikach czuć pasję :)

Dziękuję bardzo Murcins, jest mi niezmiernie miło

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały "tip" odnośnie alarmu śpiocha w GW-9400 :)

Myślę, że jest szansa na to, że działa to również w innych modelach - sprawdźcie sami i dajcie znać :)

 

Rangeman i filmik by Matej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















    • Przez Crach
      Witam serdecznie,
      w mojej okolicy nie mogę znaleźć żadnego zegarmistrza bądź osoby prywatnej, dlatego też uderzam w to miejsce.
      Posiadam Casio Duro i trzeba wymienić w nim baterię, jednak chciałbym mieć pełną pewność, że zegarek po takiej wymianie nadal będzie na poziomie WR 200M, a tego raczej w warunkach domowych sprawdzić się nie da.
      Przy okazji myślę również nad zmianą szkła na szafirowe, jednak zdecyduję się dopiero jeśli uda mi się znaleźć taką osobę.
      Całość chciałbym załatwić poprzez wysyłkę kurierem/paczkomatem, których koszty oczywiście pokrywam, a usługa ma się rozumieć będzie odpłatna.
       
      Pozdrawiam
    • Przez tritium.hands
      DW-5000SP-1JR JAPAN H
      Moduł 1545, JAPAN 2003 r.
       
      Cena: 2750 zł.
      Nie zamieniam się.
       
      Stan 10/10 (New Old Stock).
      Folia na klamrze.
      Full Set.
      Ostatnia wymiana baterii: 10.2022
       
      Ten zegarek ma 20 lat. Jest to kolekcjonerskie wydanie z 2003 roku z okazji 20 rocznicy powstania pierwszego zegarka marki G-SHOCK. W 1981 roku młody inżynier Kikuo Ibe, otrzymał od firmy Casio misję stworzenia "najtwardszego" zegarka na świecie. Przedsięwzięciu nadano kryptonim "Triple Ten" (zegarek miało dać się zanurzyć w wodzie na co najmniej 10 atmosfer, zrzucić z wysokości co najmniej 10 metrów, a jego bateria miała działać przez co najmniej przez 10 lat), zaś zespół złożony z 8 inżynierów nazwano "Team Project Tough". Faceci dobrze się bawili, zrzucając prototypy zegarka z dachów budynków, przejeżdżając je samochodami ciężarowymi oraz robiąc inne dziwne rzeczy - jak to Japończycy. Wydany w kwietniu 1983 pierwszy G-SHOCK, model DW-5000, nie posiadał napisu "Team Project Tough" na tarczy. Zegarki z takim oznaczeniem otrzymali wyłącznie członkowie zespołu, a więc  było ich oryginalnie tylko 8 sztuk, zaś na dzień dzisiejszy wiadomo że przetrwały tylko 2 sztuki (w 2016 napisało o tym artykuł Hodinkee). Oferowany przeze mnie zegarek to hołd złożony Kikuo Ibe i siedmiu inżynierom, którzy wykonali swoją misję – stworzyli "najtwardszy" zegarek na świecie. Jest to również jedna z najwierniejszych kopii modelu DW-5000, które kiedykolwiek wydało Casio.
       









×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.