Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

walbor62

Japy Freres przestał chodzić.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przestał chodzić mój wiszący Japy Freres :(. Przy próbie nakręcania bicia zegara - blokada / nie można przekręcić kluczyka / , wygląda to tak jakby był nakręcony  - i pewnie tak jest ;). Przy nakręcaniu " chodu " zegara, luzik, żadnego oporu. Macie może jakieś sugestie? Pozdrawiam Walbor62.

post-33915-0-92434100-1487596750_thumb.jpg

post-33915-0-00776700-1487596762_thumb.jpg

post-33915-0-24812000-1487596769.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna... ciekawe ile zębów zabrała ze sobą...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyłem skrzynię, żaden nie wypadł ;) Jak sprawdzić tą ilość zębów , o której piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyć, czy nie są powyginane.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna przeważnie pęka w takich sytuacjach więc tym bardziej powinno da się kluczem kręcić. 

Może po prostu sekcja wybijania się zablokowała. 

 

Zdejmij tarczę i zobacz czy wszystko gra.


I uważaj łatwo palce połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź proszę czy wskazówka minutowa da się przesunąć do przodu ... jeśli jest blokada to znaczy że problem jest z biciem. 

Sprężyny powinny być całe, to raczej nie ich wina. (zakładam, że sprężyna chodu pracuje normalnie i daje się nakręcać ...)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, myślę, że jednak poszukam kogoś kto się na tym zna. Ja moim łapkom nie ufam B) Kogo możecie polecić w pomorskim?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i głos rozsądku wygrał ...  :wacko:  :)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ciekawość i satysfakcja z samodzielnej naprawy prawdopodobnie bardzo prostej w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ciekawość i satysfakcja z samodzielnej naprawy prawdopodobnie bardzo prostej w tym wypadku.

 Masz rację, muszę spróbować. Dzięki za motywację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź proszę czy wskazówka minutowa da się przesunąć do przodu ... jeśli jest blokada to znaczy że problem jest z biciem. 

Sprężyny powinny być całe, to raczej nie ich wina. (zakładam, że sprężyna chodu pracuje normalnie i daje się nakręcać ...)

Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post kolegi... i jeszcze raz i jeszcze...

Sprężyna przeważnie pęka w takich sytuacjach więc tym bardziej powinno da się kluczem kręcić. 

Może po prostu sekcja wybijania się zablokowała. 

 

Zdejmij tarczę i zobacz czy wszystko gra.

I uważaj łatwo palce połamać.

:blink:

 

Gdy będziesz miał mechanizm w rękach, wtedy zobaczysz dwa bębny. Jeśli sprężyna chodu jest zerwana, wtedy poczujesz lekki luz próbując tym bębnem pokręcać. Jeśli tak jest, wtedy zerknij czy zęby owego bębna są na miejscu.  


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To francuski zegar językiem go trzeba potraktować :D


Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post kolegi... i jeszcze raz i jeszcze...


:blink:

 

Gdy będziesz miał mechanizm w rękach, wtedy zobaczysz dwa bębny. Jeśli sprężyna chodu jest zerwana, wtedy poczujesz lekki luz próbując tym bębnem pokręcać. Jeśli tak jest, wtedy zerknij czy zęby owego bębna są na miejscu.  

 

 

Czyżbym coś nie zgodnego z prawdą napisał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich sytuacjach przeważnie pęka sprężyna chodu? Dlaczego uważasz, że gdy swobodnie można kręcić króćcem do naciągania sprężyny chodu, to wtedy bicie może być zablokowane?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo źle napisałem albo źle mnie zrozumiałeś.

 

Jak sprężyna pęka to w żaden sposób nie wpływa to na możliwość włożenia klucza i kręcenie nim w celu naciągu.

 

Tryby nie pękają samoczynnie, ale za to są zrywane podczas gdy nakręcona sprężyna pęka i uwalnia niemiłosierną energię.

 

A jak sprężyny nie da się naciągnąć bo jest nakręcona na maksa to nie widzę innego powodu braku działania danej sekcji jak albo, nieprzeciętny brud w werku, albo jakaś część się poluzowała i blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post kolegi... i jeszcze raz i jeszcze...

:blink:

 

Gdy będziesz miał mechanizm w rękach, wtedy zobaczysz dwa bębny. Jeśli sprężyna chodu jest zerwana, wtedy poczujesz lekki luz próbując tym bębnem pokręcać. Jeśli tak jest, wtedy zerknij czy zęby owego bębna są na miejscu.  

No , z całym szacunkiem dla kolegi i jego wiedzy, a także zdolności metodyki nauczania czytania... Przerabiałem podobny przypadek u siebie. Zegar wprawdzie nie tej marki ale ...mam pewne podejrzenia co do przyczyny. Zegar zatrzymywał się regularnie i nie było to z powodu sprężyn, uszkodzonych bębnów czy zębów. Wiązało się właśnie z blokadą chodu przez mechanizm bicia.

No cóż chętnie kiedyś poczytam, co było przyczyną. Pozdrawiam  :rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega nie napisał, że sekcja bicia nie pracuje, napisał, że zegar przestał chodzić...i że swobodnie można pokręcać króćcem bębna chodu...  :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pracowała. Oczywiście jak się dało przesunąć wskazówkę minutową ... i o to zapytałem czy się da . 

Obie sekcje u mnie osobno pracowały bez zarzutu, zawiodła współpraca (jak zwykle zresztą nawet w życiu) na jednym malutkim elemencie...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega nie napisał, że sekcja bicia nie pracuje, napisał, że zegar przestał chodzić...i że swobodnie można pokręcać króćcem bębna chodu...  :)

 

kolega naisał

"Przy próbie nakręcania bicia zegara - blokada / nie można przekręcić kluczyka / , wygląda to tak jakby był nakręcony  - i pewnie tak jest  ;). Przy nakręcaniu " chodu " zegara, luzik, żadnego oporu.

 

kolega użył ogólnego określenia że zegar nie chodzi.

 

troszkę może nawet mało precyzyjnie bo pisząc o sekcji chodu można mieć dwuznaczne odczucie , 

1) daję się nakręcać bez problemu, bez nadmiernego oporu

2) daje się kręcić ale nie ma żadnego oporu i sprężyna się nie nakręca.

 

nie widzą zegara i zakładając że sprężyna chodu jest jednak cała,  i jak wiadomo że sprężyna od bicia jest cała, co wynika ze słów autora.

 

moim zdaniem nic złego się nie stało zwykły brud, lub jakaś zawiecha do zdiagnozowania w kilka chwil.

 

 

 I tak jak koleka LESKOS zaznaczył mała blokada całe zamieszanie spowodowała.

 

 

Wiem też że kolega kiniol  ma nieporównywalnie większe doświadczenie i wiedzę od mojej ale czasami rzecz jest tak błaha że nie ma co doszukiwać się głębszych przyczyn. 

 

A sekcję bicia da się uruchomić manualnie i to może wystarczy żeby ruszyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się gównoburza zrobiła... :P Ważne by koledze walborowi62 palców nie pokancerowało... tu jesteśmy zgodni?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się gównoburza zrobiła... :P Ważne by koledze walborowi62 palców nie pokancerowało... tu jesteśmy zgodni?

e tam burza zaraz gówniana :)

palce fakt bolą obite kluczem :)

 

łatwo jest wydać opinie mając w ręku przedmiot dyskusji, a tak to tylko prorokowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajmy więc na odpowiedź kolegi walbora62...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak się wezmę za naprawę to zdam relację co było, ale to może trochę potrwać B) . Zegar jest u mnie od wielu lat i nigdy na żadne allegówno nie trafi.  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak się wezmę za naprawę to zdam relację co było, ale to może trochę potrwać B) . Zegar jest u mnie od wielu lat i nigdy na żadne allegówno nie trafi.  Pozdrawiam.

 

To był tylko żart z allepiękniedziała.

 

Sądzę że jak troszkę masz wiedzy i drygu do majsterkowania to bez problemu go uruchomisz.

Jeśli nie jest nic uszkodzone rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona stwierdziła, że w zupełności wystarczy jej jeden bijący zegar :huh: , ten może pozostać niemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.