Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukasz125

Zakup Seiko 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po roku noszenia kwarcowego Seiko dojrzałem do zakupu pierwszego mechanicznego zegarka. Wybór padł na Seiko 5. Znalazłem dwa sklepy sprzedające interesujący mnie model. 

https://www.eglobalcentral.pl/seiko-5-meski-automatyczny-zegarek-ze-stali-nierdzewnej-snk809k1-pl.html 

http://www.zegarki24h.pl/3095,seiko-snk809k2.html

Czy ktoś na forum kupował w którymś z wymienionych sklepów?

Rozważałem również zakup na Creationwatches ale przy wyżej wymienionych modelach jest to mało opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Masz możliwość przymiarki i zakupu na miejscu? Zwłaszcza przymiarki? To Seiko jest malutkie, na dzisiejsze standardy rzekłbym wręcz "damskie". 

Pierwszy sklep masz w Hong Kongu, drugi w Polanicy Zdroju, jeden zegarek na bransolecie, drugi na parciaku... nie ma co porównywać.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki wiem ze małe ale w budżecie do 400 zł raczej nie znajdę lepszego automatu. Seiko 5 przymierzałem na mój nadgarstek 18 cm pasowała nawet.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem sumo z eglobal , szybko i sprawnie, zero dodatkowych opłat, choć należy pamiętać że jest tam tylko gwarancja sklepu nie producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Citizen zacny ale wolałbym coś z przeszklonym deklem by móc podziwiać te kręcące się trybiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogiem a prawdą za dużo się pod tym szkłem w tej 5ce nie dzieje. :P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 mm jako damka? Bez jaj. Normalny, męski rozmiar. Normalniejszy niż cegła pod 5 cm b/k, IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu, a ten jak wiadomo jest jak... wiemy co. ^_^ Każdy ma swój. Podobnie jak nadgarstki. B) 

Mnie się SNK baaaardzo podobały na zdjęciach, do czasu przymierzenia... taka pinezka.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zerknij do mojego tematu na dziale sprzedam :)

 

Automat miyota szafir przeszklony dekiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się osobiście nie podoba - wygląda jak hybryda divera i eleganta. Bezel jest za przytlaczajacy szkło minerał w 50.

 

Ale pochwal się na forum jak odbierzesz fotkami i może jakaś skromna recenzja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że jest postęp... jak ja szukałem rok temu jakiegoś automatu dla siebie, to "internety" twierdziły że jedyny wybór poniżej tysiaka to Body&Soul od SWATCHa... a tu proszę, wcale przyjemny automacik od Citizena poniżej 5 stów. Ciekawe jaki tam werk siedzi?   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że jest postęp... jak ja szukałem rok temu jakiegoś automatu dla siebie, to "internety" twierdziły że jedyny wybór poniżej tysiaka to Body&Soul od SWATCHa... a tu proszę, wcale przyjemny automacik od Citizena poniżej 5 stów. Ciekawe jaki tam werk siedzi?   

 

O czym Ty mówisz?

Przecież to orient a jeżeli chodzi o mechanizm w środku to

Orient_46943.jpg

 

46943 japoniec od orienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to o czym? Przecież napisałem wprost. Fajny oriencik w cenie poniżej 500 złotych. Jakbym na coś takiego trafił rok temu, to bym nie miał w szufladzie FOSSILA. ;)  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to o czym? Przecież napisałem wprost. Fajny oriencik w cenie poniżej 500 złotych.

a tu proszę, wcale przyjemny automacik od Citizena poniżej 5 stów. Ciekawe jaki tam werk siedzi?

To musisz się zdecydować :)

Orient nie jest od citizena :)

Orient ma własne zegarki.

 

Citizena też można dostać fajnego, ale do mnie nie przemawiają. Orient bardziej np. Symphony, Bambino, Esteem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, pomyłka pisarska. Chodzi o sam fakt, markowy automat za >500 zyla.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, pomyłka pisarska. Chodzi o sam fakt, markowy automat za >500 zyla.

 

:)

Na przecenie jest :) To dość stary zegarek (chyba w 2014 już go widziałem, albo nawet wcześniej) więc przeceniają. Może to był jakiś leżak, ponieważ nie widziałem, żeby był produkowany jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt w żadnym z azjatyckich sklepów też go nie znalazłem. Czy tak długie leżenie w pudełku mogło mieć jakieś negatywne skutki dla mechanizmu. Przyznam się szczerze że to mój mechaniczny zegarek. Zwrócić na coś szczególną uwagę po uruchomieniu go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO żadnych. Uruchomic, nosić, przez pierwsze tygodnie czy nawet miesiące nie popadać w depresję (ani też euforię :P) z uwagi na precyzję chodu... jak się rozchodzi ewentualnie regulować jeśli się taka potrzeba ujawni.     


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podłącze się żeby nie zaśmiecać :) kupiłem za grosze wraz z innymi, wg zegarmistrza - chińczyk :) wg mnie raczej też :)

post-22397-0-51520400-1508603608_thumb.jpg

post-22397-0-59419300-1508603612_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej było kupić bułkę za to ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe shit jakich mało :D ale dobra, az wstyd ze go kupiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.