Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wsebus

Jakość do ceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc w wyborze zegarka. Będzie to kolejny w kolekcji, najważniejszym kryterium jest jakość zegarka co do kwoty jaką przeznaczam. Bardzo proszę o wasze zdanie. Kwota jak łatwo się domyślić okolice 2000. Dzięki za pomoc

 

Orient

https://www.demus-zegarki.pl/product-pol-49221-Zegarek-Meski-Orient-Diver-RA-EL0001B00B.html

 

Balticus

https://zegarkiipasja.pl/artykul/828-recenzja-balticus-automatic-gwiezdny-pyl

 

Xicorr

http://xicorr-online.xicorr.com/category/f125p-akropolis?horizontal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Akropolisa mogę sie jedynie wypowiedzieć. Przechodziłem kiedyś obok auta służbowego. Niechcący trąciłem nim o karoserię. Paskudna gruba i głęboka rysa się pojawiła... Na niebieskim lakierze, aż do podkładu. Z zegarka zdmuchnąłem niebieskie resztki farby i śladu po spotkaniu już nie było.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mechanizm ?

A jakie masz spostrzeżenia co do mechanizmu. Jak długo uzytkujesz zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota jak łatwo się domyślić okolice 2000. Dzięki za pomoc

 

Panie, tu forum zegarkowe a nie wróżbitów, parapsychologów i innych takich ... Proponuję Seiko albo Orienta, bo najlepiej się wpisują się w założenia ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrula to pierwsze zdanie jakoś nie na temat. Jeśli to problem czytać ze zrozumieniem... Wydaje mi się że grzecznie zapytał o konkretne zegarki, mając na uwadze grono osób na forum znających powyższe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient - produkt który jest porządnym zegarkiem.

Dobre parametry , sprawdzone mechanizmy. Szafirowe szkło. Itd.

 

Balticus , świetna tarcza , zegarek dobrze wykonany w tym budżecie

Sprawdzony japoński mechanizm.

 

Xicorr stylistycznie odbiega od dwóch pierwszych.

Jedno z najtańszych manualnych chrono na rynku.

Zegarek ma swój klimat.

 

Ciężki wybór ale chyba w powyższej kolejności.

post-410-0-83806800-1531754100_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star Retrograde (dowolny kolor) ale kupić za granicą za grosze, lepszego stosunku cena/jakość chyba nie będzie 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Akropolisie jest chińskiej ale dość dobrej firmy mechanizm. Fajny jest wskaźnik rezerwy chodu, nawet fajniejsze to niż rozszerzenie czasu pomiaru w stoperach większości innych chrono, którego i tak używa się sporadycznie. Czasem wrecz szuka sie sytuacji życiowej by... Sprawdzić ile to zajeło czasu bo jest. W swoim na tarczy przy ringu z cyferkami zauważyłem mikroskopijną plamkę, jakby kleju, no i sekundnik stopera nie celuje dokładnie w "12" Chociaż jak patrzę tylko prawym okiem to jest ok, wiec to moze świadczyć, że mam poprostu lewe oko dominujące (na strzelnicy zwykle strzelam patrząc dwóch otwartych oczu), więc może mi sie tylko wydawać. Zegarek ten na żywo robi wrażenie, zwłaszcza na bransolecie drucianej, choć mówią, ze jemu najbardziej pasuje skora. Bardzo lubię ten zegarek, tak bardzo, że balem się go zabrać na urlop, na który wzialem juz lekko styrany inny model tej firmy.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuję, na takich opiniach mi zależy. Mam Vostoka Anchar szybko się znudził ( pójdzie dalej), mam Orienta Mako Pepsi ( szybko się nie znudzi), i na 40 te urodziny Alpina AL-525GB4S6 schowana w szafie pilota. Zależało mi na zegarku dobrze zrobionym i nieoklepanym. Szukając zegarka ( przed zakupem Alpiny) przymierzałem Orisy, Longinesy, Certiny ... Wykonanie niektorych z nich sprawiało wrażenie dużo tańszych niż są. Może trafiałem na nieodpowiednie modele bo przedział cenowy był do około 5-6tys. Wiec jako drugi zegarek na do pracy chce kawał dobrze zrobionego zegara. Dzięki bardzo za wyrozumialosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, jaki czas oczekiwania jest na taką przesyłkę z Japonii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.