Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KazikRutkowski

Czopiarka - czegoś brakuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem mocno zdezolowaną czopiarkę, brakuje końca jednego z wałków, czy należy dorobić cały wałek czy tylko końcówkę z otworem na czop, jest otwór większy brak mniejszego. Czy ktoś z fachowców mających obrabiarkę jest gotów podjąć się wykonania wałka? Zapytałem tokarza dla niego otwór jest za mały nie ma takich wierteł. Czyli mam coś ale tylko połowicznie.

https://www.kazior5.pl/zegary/galeria/czopiarka1.jpg

 

Pozdrawiam


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na zdjęciu roller wygląda na kompletny


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, widziałem, że wałek powinien mieć tak jak po prawej stronie zakończenie na wstawienie czopa również na drugim końcu wałka czy też osi nie ma takiego stożka. Powinny być dwa końce o dwóch różnych otworach do zamocowania wałka czy koła zębatego z czopem.  Najważniejsze, że po rekonstrukcji pudełko pasuje do czopiarki a nie jak mi przysłano uszkodzone z nie zamykającym się wieczkiem bo podejrzewam to było do wiertarki. Naskrobałem się bo fabrycznie było oklejone papierem ale jest teraz dobrze.

https://www.kazior5.pl/zegary/galeria/czopiarka5.jpg

 

@kiniol odnośnie mojej prośby jest już  nie aktualna otrzymałem już  narzędzie kupiłem nowe. Dzięki za okazanie chęci udzielenia pomocy.


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czopiarką  przeważnie nazywa się przyrząd do centrycznego wiercenia otworów w osi w celu wstawienia czopów, a do ich obróbki służy roller .


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy usystematyzujmy pojęcia

 

1. To o czym mówi i pokazuje kol. KazikRutkowski - to ROLLER

- służy do polerowania czopów odpowiednimi polerownikami. Poprzez ustawienie czopa w odpowiednim do średnicy zagłębieniu  wprowadzeniu w ruch obrotowy i dociskanie z góry odpowiednim polerownikiem (może być płaski, trójkątny lub okrągły w przypadku automatów) uzyskujemy polerowanie oraz częściowe "utwardzenie" powierzchni czopa.

 

2. To o czym wspomina Mariusz - to WIERTARKA DO CZOPÓW

- służy do nawiercania osi w celu wstawienia ułamanego czopa. Bywa pojedyncza z wymiennymi końcówkami w zależności od średnicy wierconej osi lub rewolwerowa z obracanymi końcówkami.

 

3. Istnieje jeszcze coś takiego jak - LATARKA CENTROWNICZA

- zamontowana do tokarki w zależności od włożonych końcówek służy zarówno do polerowania jak i wiercenia

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to całkiem się już pogubiłem, ja swoją wiedzę mam tylko ze starych książek jestem amatorem, emerytem i hobbistą jednak zawsze staram się pisać zgodnie z tym co wcześniej przeczytałem. Tablica narzędzi a w niej wymieniona nazwa tego co kupiłem jako czopiarkę - podoba się nazwa zagraniczna roller?  To na jedno wychodzi. Bracia zakonnicy podali tablice i napisali : pozycja 673 - nazwa narzędzia CZOPIARKA.

https://www.kazior5.pl/zegary/fotki/tablica4.jpg

 

Przyrząd z tej samej tablicy numer 664 to wiertarka do czopów.  

 

Zestaw 12 tomów mam 13 bo jest jeszcze 9a  w tomie trzecim  - "Maszyny narzędzia i przybory"  są tablice z narzędziami, prezentowana powyżej pochodzi z mojej strony gdzie wszystkie tablice umieściłem.

 

A może ktoś coś podpowie jak dorobić drugi koniec wałka do mojej czopiarki? Nie ma na forum osoby posiadającej sprzęt, wiedzę  i  umiejętności aby wykonać taki wałek? Mam 30 km do Krakowa i 500 hektarów wokół wolę iść do gminy na pocztę i wysłać wałek aniżeli biegać po Krakowie i szukać kto mi wykona dość specyficzny przyrząd i nawet znalazłem na ebaju wiertła od 0,2 mm gdyby powierzyć to komuś co ma tokarkę i jest wstanie to wykonać a nie ma n.p takiego małego wiertła..    

 

Jeszcze co do nazw zastanawiałem się może skoro słychać inne głosy braciszkowie się pomylili, sprawdziłem w książce "Nowoczesny zegarmistrz"  Jendritzki  na stronie 16 są rysunki i nazwy narzędzi zgodne z opracowaniem braciszków.


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno zmusiliście mnie do tego żeby w upalny przedweekendowy wieczór

zamiast pić zimne piwo i bawić się z wnuczką to musiałem pójść do mojego bałaganu i zrobić porządki :)

 

post-27334-0-51946900-1533312357.jpg

 

to jest ROLLER czyli jak kto woli CZOPIARKA 

ten o tyle ciekawy że napędzany przy pomocy sprężyny a nie smyka

 

post-27334-0-22177000-1533312467.jpg

 

to są WIERTARKI DO CZOPÓW pojedyncze

 

post-27334-0-52951600-1533312532.jpg

 

to są WIERTARKI DO CZOPÓW rewolwerowe

 

post-27334-0-36268100-1533312566.jpg

 

a to jest LATARKA CENTROWNICZA z tarczką do wiercenia i końcówką do polerowania

 

a teraz idę z wnuczką na spacerek bo temperatura w Gdańsku trochę zelżała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój roller Kaziu, wygląda na kompletny. Z lewej strony masz zabierak z kółkiem do zamontowania smyczka, by napędzać obrabiane koło z osią z czopami, z prawej masz podpórki do osadzenia nań czopa i polerowania go polerownikiem...

Ruszyłem tyłek z fotela i nagrałem filmik... To się chyba tak robi... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1.  ETUI NA ZEGARKI - IDEALNY PREZENT (ROLLER BAG)
      Cena 260 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stam 10/10
      2-letnia gwarancja 
       
      Roller idealnie nadaje się do transportu nawet trzech, dużych zegarków, zegarka i pasków lub innych konfiguracji.
      Złożony zajmuje niewiele miejsca. Przydaje się zarówno na co dzień jak i na wyjazdy. Zabezpiecza zegarki przed porysowaniem i uszkodzeniem mechanicznym.
      Wykonane jest z naturalnej skóry przez naszych kaletników. Skóra jest miękka ale dość gruba (żeby dobrze zabezpieczała zegarki), w kolorze ciemnoczerwonym i wstawkami w kolorze czarnym. Dodatkowo zostały uszyte dwie wąskie kieszonki na paski lub przyrządy do ich zmiany.
      Etui nadaje się także do zegarków na bransolecie, takie zegarki zapina się na skórzanych podkładkach (3 sztuki są w komplecie).
       
      Specyfikacja:
      materiał skóra naturalna szerokość (bez języka): 330 mm wysokość: 175 mm szerokość jednej kieszonki: 80 mm i 40 małej ilość kieszonek: 3 + 2 małe podkładki pod zegarki na bransoletkach  
      Wszystkie przedmioty zostały zrobione przez polskich kaletników ze skór posiadających odpowiednie atesty oraz dopuszczonych do handlu.
      Zdjęcia zawsze przedstawiają sprzedawany przedmiot, nie były retuszowane.
      UWAGA: zegarki pokazane na zdjęciach nie są przedmiotem sprzedaży.
       
      2. ETUI NA ZEGARKI - IDEALNY PREZENT (ROLLER BAG)
      Cena 260 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stam 10/10
      2-letnia gwarancja 
       
      Roller  idealnie nadaje się do transportu nawet trzech, dużych zegarków, zegarka i pasków lub innych konfiguracji.
      Złożone zajmuje niewiele miejsca. Przydaje się zarówno na co dzień jak i na wyjazdy. Zabezpiecza zegarki przed porysowaniem i uszkodzeniem mechanicznym.
      Wykonane jest z naturalnej skóry przez naszych kaletników. Skóra jest miękka ale dość gruba (żeby dobrze zabezpieczała zegarki), w kolorze koniakowego brązu.
       
      Specyfikacja:
      materiał skóra naturalna wymiary:
      szerokość (bez języka): 250 mm wysokość: 180 mm szerokość jednej kieszonki: 80 mm ilość kieszonek: 3 podkładki pod zegarki na bransoletkach  
       
      Na życzenie możemy wykonać inne modele i kolory, np.takie, jak na ostatnim zdjęciu.
      Wszystkie nasze skórzane przedmioty zostały zrobione przez polskich kaletników ze skór posiadających odpowiednie atesty oraz dopuszczonych do handlu.
      Zdjęcia zawsze przedstawiają sprzedawany przedmiot. Są nasze, nie były retuszowane. Zegarki i paski nie są przedmiotem sprzedaży w tej ofercie.
       
















    • Przez Z_bych
      1. 👉⌚️🎁⛱ETUI PODRÓŻNE NA 3 ZEGARKI PLUS, SKÓRA
      👉⌚️
      CENA 260 zł + koszt wysyłki (paczkomat, poczta lub DPD) 20 zł.
      👉⌚️Kolor: czerwony z czarnymi wstawkami
      Dodatkowo zostały uszyte dwie wąskie kieszonki na paski lub przyrządy do ich zmiany.
      👉⌚️
      Specyfikacja:
      - materiał skóra naturalna
      wymiary:
      - szerokość (bez języka): 250 mm
      - wysokość: 180 mm
      - szerokość jednej kieszonki: 80 mm
      ilość kieszonek: 3 na zegarki + dwie na paski lub przyrządy
      Stan 10/10 (nowy)

      👉⌚️🎁⛱
       
      2. 👉⌚️🎁⛱ETUI PODRÓŻNE NA 2 ZEGARKI, SKÓRA
      👉⌚️🎁⛱
      Cena 220 zł +koszt wysyłki (paczkomat, poczta lub DPD) 20 zł.
      👉⌚️🎁⛱
      Specyfikacja:
      - materiał skóra naturalna
      wymiary:
      - szerokość: 170 mm
      - wysokość: 170 mm
      - szerokość jednej kieszonki: 70 mm
      - ilość kieszonek: 2
      - ilość podkładek: 2
      Stan 10/10 (nowy)
      👉⌚️🎁⛱
      Etui idealnie nadaje się do transportu nawet dwóch lub trzech dużych zegarków, zegarka i pasków lub innych konfiguracji. Złożone zajmuje niewiele miejsca. Przydaje się zarówno na co dzień jak i na wyjazdy. Zabezpiecza zegarki przed porysowaniem i uszkodzeniem mechanicznym.
      👉⌚️
      Etui wykonane jest w całości ręcznie, z naturalnej skóry w Polsce. Skóra jest miękka ale dość gruba (żeby dobrze zabezpieczała zegarki), w komplecie są także dwie podkładki do zapinania zegarków na bransoletkach, dzięki nim nie rysują się dekielki.
      👉⌚️
      Oba rollery zostały zrobione w całości ręcznie, przez polskich kaletników, ze skór posiadających odpowiednie atesty oraz dopuszczonych do handlu.
      Zdjęcia zawsze przedstawiają sprzedawany przedmiot, nie były retuszowane.
      UWAGA: zegarki pokazane na zdjęciach nie są przedmiotem sprzedaży.















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.