Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kakałowy

Vintage diver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie się przywitam, bo mimo, że jestem tu od par lat to w ogóle nie zaglądałem - witam :)

Dwa słowa o mnie

Nie jestem kolekcjonerem zegarków, mam ich trzy (casio mudman na wyjazdy, junghans max bill automatic do garnituru, reuve thommen diver do pracy)

 

Panowie, potrzebuje małej porady, otóż bardzo podoba mi się steinhart ocean one vintage, wiem, że to zegarek stylizowane na stare divery ale ciężko mi znaleźć konkretnie na jakie, chciałbym taki sobie kupić, powiedzmy do 3k. Wydaje mi się, że to co go wyróżnia i mi się podoba to: kolorystyka, wypukłe szkło, mało 'przedziałek' na bezelu - cały problem polega na tym, że wolałbym prawdziwego starego divera a nie współczesny zegarek stylizowany na taki.

 

Proszę pomóżcie trochę - mam szanse coś takiego znaleźć czy porywam się 3 tysiami na słońce?

post-76426-0-16550200-1534345243_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kierunek mial byc taki sam to pewnie trzeba by poszuklac wsród Rolexa - Vintage  B)

post-105922-0-54245100-1534346268.jpg

post-105922-0-12737400-1534346287_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić coś "vintydżowego", co nie jest homarem jak Steinhart. 

 

A ten Ch.Ward nawet mieście się w budżecie.c65-41h3h1-s0kk0-vc_macro4.jpgc65-41h3h1-s0kk0-vc_fr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homar to określenie zegarka naśladującego inny, w tym wypadku rolexa, stanowiącego "hołd" wobec oryginału ( od angielskiego homage ).


Divery w starym stylu robi m.in. Spinnaker i Borealis, możesz zajrzeć co mają.


Zapomniałem o Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolega pisze ze nie chce zegarka stylizowanego na vintage tylko prawdziwego vintydża a wy mu wszyscy proponujecie nowe zegarki i w dodatku ponad budżet...

 

Wpisz w ebay "skin diver" i wyskoczą ci propozycje które powinny ci się podobać. Ja ostatnio sprzedawalem Yemę Superman z lat 80 w rewelacyjnym stanie, szkoda że się nie zalapales bo zegarek był niesamowity.

 

https://zapodaj.net/images/7e344a543252b.jpg

https://zapodaj.net/images/f769c2e84b015.jpg


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, dzięki za odpowiedzi, raczkuję póki co w temacie i z każdego z Waszych postów dowiaduje się czegoś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się chwalił, ale jak coś właśnie sprzedaję vintydża z 1968r i WR500m;)

 

post-90856-0-27874200-1534371985_thumb.jpg


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem, niestety nie mieści mi się ustalonym przedziale cenowym. Ale rzeczywiście piękny. Jakbym sobie nie ustalił górnej zranicy to bym kupił zrc grands fonds 300 i tylko go nosił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.