Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

xMuss

Użytkownik
 • Content Count

  239
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

xMuss last won the day on December 23 2012

xMuss had the most liked content!

Community Reputation

22 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Sosnowiec
 • Hobby
  Historia, filozofia, prawo, muzyka
 1. Popełniłem błąd. Przepraszam Na złożenie zgłoszenie SD-Z2 jest 6 miesięcy. Na złożenie zeznania SD-3 jest 1 miesiąc. W wypadku kolegi dotyczy ta druga opcja, bo to dalsza rodzina.
 2. Up. kolega wyżej dobrze pisze, jak było postanowienie Sądowe o nabyciu spadku to powinieneś w ciągu 6 miesięcy złożyć deklarację SD-3 i zapłacić podatek. Jeśli tego nie zrobiłeś do tej pory to istnieje prawdopodobieństwo, że skarbówka już się tobą interesuje i nie dość, że dostaniesz decyzję podatkową, to jeszcze zgłoszą, że uchylasz się od opodatkowania(art. 54 par. 1 kks) co w zależności od kwoty może być przestępstwem bądź wykroczeniem skarbowym. A i tłumaczenie, że nie było jeszcze działów spadku, nic nie da...
 3. OrientStar, VC albo Cytryny też są spoko. Proponuję przeglądać bazerek...
 4. Up. no racja. Może aż tak ich nie poniosło.
 5. Up. sprecyzuj czym dla ciebie są detale, bo jeśli różne kolory i totalizatory, wskazówki to tylko detale...
 6. Ten bezel... ta całą reszta... kogoś w Chinach/Indiach/Wietnamie poniosło.
 7. Kropki na 12 jakieś takie rozjechane... resztę sobie dopowiedz...
 8. Standardowy Unisex na werku Ronda z szafirowym szkiełkiem. Zamienniki to zegarki Atlantic/Tissot/Certina. Wybrać co się podoba, bo to podobna półka, podobna cena i podobne wykonanie.
 9. Oglądając tą "busolę" czuję się i rozbawiony i zniesmaczony, a nawet trochę zażenowany. A sam majster nie ma prawa używać znaku towarowego i nazwy "Omega".
 10. Up. Na daną chwilę, twoja opinia, że zapis gwarancyjny z ZiBi jest niezgodny z KC jest tylko i wyłącznie twoją prywatna opinią, która nie wywołuje żadnych skutków prawnych. Nie cytuj mi KC, bo znam KC, tylko napisz w jaki sposób gwarancja ZiBi jest 1)sprzeczna z dobrymi obyczajami, 2)rażąco naruszają jego interesy. Co do tego drugiego to już chyba zostało wyjaśnione, że wobec ZiBi nie było postanowienia o zakazie stosowania tej klauzuli jako niedozwolonej. Co do dobrych obyczajów to jak ty sobie to wyobrażasz, ze serwis ZiBi ma na stanie wszystkie możliwe części do wszystkich oferowanych modeli? Przecież to jest nierealne... Części od zegarków, a szczególnie takiego modelu jak kolega wysłał na gwarancję, nie można od tak kupić od strzała i nie jest to część powszechnie dostępna. Nawet jeśli sprawa trafiła do Sądu, to on dopiero zbada, czy gwarant miał REALNĄ możliwość załatwienia reklamacji szybciej i w mniej dolegliwy sposób dla konsumenta. To że TY napiszesz, że coś jest niezgodnego z prawem, bo tak uważasz, to trochę robienie sobie jaj z kolegi który ma problem z zegarkiem. Tak sformułowałeś swoje posty, że kolega może odnieść wrażenie, że ZiBi to oszuści, którzy bezprawnie przetrzymują jego zegarek dłużej niż jest to konieczne, a on może pójść do salonu, powołać się na twoją "opinię prawną", a oni wydadzą mu drugi zegarek. Bądźmy poważni i dorośli.
 11. Up. Hola, hola piękny kawalerze, ale za przeproszeniem, co ty fanzolisz? Dobra podałeś jakąś poz. 1530(pewnie chodziło ci o postanowienie nr 1530), ale odkąd to postanowienie dotyczy ZiBi Group? Wpisanie do rejestru klauzuli niedozwolonej dotyczy tylko zakazu jej stosowania przez konkretnego przedsiębiorcę, a nie ogółu. Masz takie postanowienie wobec ZiBi Group to podaj nr, z chęcią przeczytam. Po drugie stosowanie klauzuli niedozwolonej nie oznacza automatycznej nieważności całej umowy gwarancyjnej. Kolega powyżej to Prezes UOKiK czy Sąd Najwyższy? https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12158
 12. Albo rybka albo akwarium. Albo rękojmia- czyli produkt ma wadę od początku i żądasz wymiany na nowy wolny od wad/naprawy/obniżenia ceny, albo produkt się zepsuł i chcesz naprawy/wymiany na podstawie gwarancji. Wybrałeś opcję z gwarancją i naprawą, więc czekasz na naprawę tyle ile jest na karcie gwarancyjnej. Nie powiem ci jak to jest uregulowane ponieważ, nie mam twojej karty gwarancyjnej, w przypadku gdy nie ma oznaczonego terminu naprawy jest to 14 dni, ale ZiBi pewnie dał sobie czas do 6 tygodni(do czego miał praw w związku z udzieloną gwarancją). Napisz co się popsuło w zegarku może?
 13. Twój OS to bardzo dobry wybór, ale można go kupić sporo taniej- https://novotime.pl/product-pol-1554-ZEGAREK-MESKI-ORIENT-STAR-SDK05004K0.html Tak szczerze, to żadna z wymienionych marek, nie jest marką, którą można ujmować jako prestiżową. I żadna z nich nie powinna być ujmowana w "piramidzie prestiżu"- chyba że na jej peryferiach.
 14. Nic na siłę. Ja bym nie wymieniał zegarka tylko dlatego, że marka to brand butiku- od strony wizualnej i technicznej- to zegarek prezentuje się przyzwoicie, a że na marce nie osiadł jeszcze kurz i patyna, no cóż... nie można mieć wszystkiego. Poza tym to prezent, który pod względem estetycznym jest naprawdę ładny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.