Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Recenzja: Omega Speedmaster "Moonwatch"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 KMZiZ

KMZiZ
  • Stowarzyszenie
  • 10 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 00:00

Recenzować Speedmastera "Moonwatcha" to zmierzyć się z legendą. Ten zegarek to Omega i Omega jest tym zegarkiem. Gdyby nie "Moonwatch" firma prawdopodobnie nie przetrwałaby kryzysu kwarcowego lat 70-tych. Gdyby nie "Moonwatch", dziś Omega nie mogłaby wypuszczać niezdrowej ilości limitowanych wersji, które rozchodzą się jak ciepłe bułeczki jeszcze przed trafieniem na sklepowe witryny. Na czym pole…

Wyświetl pełny artykuł
  • 2

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18434 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 08:25

Gratuluję i ciesze się, że wreszcie jest  :) Mam tylko jedną merytoryczną wątpliwość - skąd tak kategoryczne stwierdzenie, że wskazówki są z plastiku? Wyglądają oczywiście, jak wyglądają (na plastikowe), jednak wedle mojego rozeznania, są one z metalu. Widziałem przynajmniej jedną dyskusję na WUS dotyczącą tej kwestii i tam była mowa o tym, że to jednak metal  ;) A jak Ty oceniasz wygodę operowania koronką? 

Użytkownik fidelio edytował ten post 08 listopad 2019 - 09:18

• 0

#3 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 12185 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 08:59

Też mnie to dziwi, to normalne metalowe wskazówki.
  • 0

#4 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18434 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 09:09

Od razu zastrzegam, że nie zdecyduję się na dekonstrukcję własnego zegarka, żeby przekonać się o tym w sposób niebudzący wątpliwości ;-)

Użytkownik fidelio edytował ten post 08 listopad 2019 - 09:18

• 0

#5 memento mori

memento mori
  • Użytkownik
  • 249 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 10:13

Mam kilka uwag:

1. Wskazówki są metalowe.

2. Warto wspomnieć, że zapytanie trafiło do większej liczby firm, a odpowiedziały 4: Omega, Rolex, Longines oraz Hamilton, który zaproponował kieszonkę (w niektórych wywiadach Ragan mówi o kieszonce, w niektórych o zegarze pokładowym, do zamocowania pulpicie).

Jamesa Ragan - były kierownik i inżynier projektu w NASA, odpowiedzialny m.in. za testowanie sprzętu.

"Mr. Ragan spent four decades testing equipment for NASA missions. In 1964, he was told to find a watch for the astronauts headed to the moon.  NASA wanted a watch for the astronauts, but didn’t want to spend money developing one. Before the procurement process, I asked the astronauts what they wanted, and they said a chronograph. We started out asking 10 companies for watches, but we didn’t tell them why we wanted them. Only four came back: Omega, Rolex, Longines and Hamilton.  Hamilton’s was a pocket watch and a big sucker, so we threw that out straight away. I bought three of each of the others: one for the astronauts, one for testing and one for backup in case we did something wrong.  The Rolex and Longines basically crapped out on the first test. We did 11 environmental tests, and I just had to hope the Omega made it through the rest. It did, and the astronauts preferred the Omega, too."

3. W 1969 lądowanie było 20 lipca, a wyjście z lądownika na powierzchnię księżyca już 21 lipca. W większości opinii (w tym samej Omegi) odwołanie ma miejsce do noszenia zegarka na księżycu, zatem Speedmaster stał się Moonwatchem 21 lipca.

599SbV5.jpg

l6hw5vi.jpg

Użytkownik memento mori edytował ten post 08 listopad 2019 - 10:15

• 0

#6 norbie

norbie
  • Użytkownik
  • 1539 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 10:31

Dzięki za recenzję :) 

Może autor pokusi się o dalsze rozwijanie poruszonych w niej wątków w formie artykułów w odcinkach?

• 0

#7 MasterMind

MasterMind

Instagram: vanguard.watches

• Użytkownik
  • 3300 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 13:28

Od razu zastrzegam, że nie zdecyduję się na dekonstrukcję własnego zegarka, żeby przekonać się o tym w sposób niebudzący wątpliwości ;-)

Teraz nie ma wyjścia, musimy się upewnić :D

Doczytałem  i jest tak jak piszecie, wskazówki są metalowe. Jestem w 100% pewien, że w przeszłości czytałem gdzieś, że są plastikowe i po prostu powieliłem to błędne przekonanie w recenzji, bez dalszego sprawdzania - tym bardziej że gdy sam się im przyglądałem, przez białą-matową powłokę rzeczywiście przypominają plastik. Błąd już poprawiam.

W 1969 lądowanie było 20 lipca, a wyjście z lądownika na powierzchnię księżyca już 21 lipca. W większości opinii (w tym samej Omegi) odwołanie ma miejsce do noszenia zegarka na księżycu, zatem Speedmaster stał się Moonwatchem 21 lipca.

Dzięki za doprecyzowanie, również uwzględnię to w tekście.

Dzięki za recenzję :)

Może autor pokusi się o dalsze rozwijanie poruszonych w niej wątków w formie artykułów w odcinkach?

Musiałbym mieć drugie życie :D

@fidelio - operowanie koronką nie przysparzało mi wielkiego trudu. Co prawda dojście jest utrudnione, ale nie sądzę by było to dla mnie upierdliwe na dłuższą metę.

Użytkownik MasterMind edytował ten post 08 listopad 2019 - 14:46

• 0

#8 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 3076 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 10:14

Świetna recenzja!
  • 0

#9 wiejo3

wiejo3