Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
matysmc

Victorinox swiss army?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mi się wydaje czy tam jest luma wyłamana na godzinowej? Do tego zapierdziały pasek. Fe fe fe. Na pewno musi być akurat ten?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyłamana jest ta cząstka. Pasek do wymiany na pewno bo już zgnojony. Gościu krzyczy za ten zegarek 120 pln. Czy warto to wziąć? Nie musi być akurat ten poszukuje zegarka wojskowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A jaki budżet? Jak nieduży, Seiko SNK, jak większy, Seiko SNZG, jak jeszcze większy, Hamilton Khaki Field Mechanical :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz szukać zegarków marki Wenger, które "dizajnem" wpasowują się w styl militarny, lub kupić Casio G-Shocka, który zapewne wytrzyma więcej niż inne militarnopodobne wynalazki. Oczywiście pozostają również oryginalne Victorinoxy,ale tutaj potrzebny znacznie większy budżet

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet w graniach 200-300 pln. Ten Hamilton fajnie wygląda. Nie znam się na zegarkach jestem absolutnie zielony w tym temacie :-) @Fidelio a ten Swiss którego zdjecia zamieściłem zdjecia powyżej jest warty swej ceny popimo tej lumy wyłamanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie znam tego modelu. Ale w tej cenie nie spodziewałby się, by ta koperta przetrwała próbę czasu. Gdybym to ja stał przed takim dylematem, to szedłbym w kierunku Seiko SNK. Względnie, jak proponował jeden z kolegów, Casio G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyłamana jest ta cząstka. Pasek do wymiany na pewno bo już zgnojony. Gościu krzyczy za ten zegarek 120 pln. Czy warto to wziąć? Nie musi być akurat ten poszukuje zegarka wojskowego.

 

Za 300 zł to poluj na SNK809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vonziej znalazłem w sieci zegarki z serii Timex Archive to zegarki camper dwa modele które udało mi sie znaleźć. Te zegarki maja bardzo podobne koperty do tych które mieli Amerykańscy żołnierze w Wietnamie. Bardzo fajnie wyglądające kopie. Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Timexa, to fajne, ale niedoceniane, zegarki. Na pewno dużo lepszy wybór niż ten strupiały Victorinox, jeśli to ma być zegarek do noszenia na co dzień.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vonziej znalazłem w sieci zegarki z serii Timex Archive to zegarki camper dwa modele które udało mi sie znaleźć. Te zegarki maja bardzo podobne koperty do tych które mieli Amerykańscy żołnierze w Wietnamie. Bardzo fajnie wyglądające kopie. Co o tym myślisz?

Timex dobry, tylko uważaj na to, że ma głośny mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Miałem dwa różne Timexy i oba były głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Miałem dwa różne Timexy i oba były głośne.

 

W jakim sensie głośnie? "Cykały" głośno?

 

 

Ja bym szedł w Timex'a w tym budżecie, ewentualnie trochę dołożył i szukał Luminox'a z trytem. Seiko SNK809 niby fajne ale niewielki zegarek, do tego  automat - w środku 7S26 prosty mechanizm ale nie ma co się spodziewać że będzie bardzo punktualny, da się go wyregulować do stanu +/- 2s/24h ale na zmianę takiego stanu rzeczy może mięć wpływ np zmiana sposobu ułożenia zegarka na noc  


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mam w tej chwili dwa timexy z tych ich "vintage" linii i ich cykanie jakś mocno nie odstaje od innych zegarków ;). a w porównaniu do starych kołkowców to są wręcz ciche ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za konstruktywne sugestie i pomoc w doborze. Będę skłaniać się do zakupu któregoś z owych Timex :-) Jeszcze raz dziękuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W tym budżecie Timex to spoko wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie głośnie? "Cykały" głośno?

Dokładnie tak. Cykały znacznie głośniej niż inne moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może na Unitasie były? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.