Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość marpass

Zegarmistrz we Wrocławiu.

Rekomendowane odpowiedzi

A co Państwo powiecie nt. zegarmistrza z ul. Odrzańskiej, przy samym skrzyżowaniu z Grodzką? Ceny chyba niezbyt wygórowane, za regulację dwóch zegarków+rozwiercenie tarczy i wymiana jednej nóżki tarczy+nowa koronka w Slavie= 45 złotych. Zrobione w kilka godzin. To moja pierwsza wizyta w tym zakładzie, ale wydaje się dość rzeczowo i tanio. No i na blacie duuużo ładnych rusków po naprawie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
A co Państwo powiecie nt. zegarmistrza z ul. Odrzańskiej, przy samym skrzyżowaniu z Grodzką? Ceny chyba niezbyt wygórowane, za regulację dwóch zegarków+rozwiercenie tarczy i wymiana jednej nóżki tarczy+nowa koronka w Slavie= 45 złotych. Zrobione w kilka godzin. To moja pierwsza wizyta w tym zakładzie, ale wydaje się dość rzeczowo i tanio. No i na blacie duuużo ładnych rusków po naprawie:)

Nie znam gościa, ale słyszałem same dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Trójkącie? To nie strach chodzić tam z takimi zegarkami? :-)

 

eh 8 lat tam mieszkalem - na komuny paryskiej - nie nie strach jak nie bedziesz sie w bramy po nocy zapuszczal, pozatym ich raczej zainteresuje twoja komorka a nie zegarki:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem zegarmistrza z duszą- ma malutki zakładzik w bramie, która łączy ul. Świdnicką z Szewską. Trudno znaleźć, ale można przemiło porozmawiać, a jak ma się trochę szczęścia to pooglądać tarcze dawnych Poljotów, lub od lat nieużywanych szwajcarów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje wspomnienia o zegarmistrzach przez was wymienionych. Dotyczyły naprawy lub konserwacji zegarka "Helvetia" , w przedziale czasowym 28 lat.

 

- pierwszy przegląd i konserwacja po roku użytkowania (zgodnie ze wskazówkami karty gwarancyjnej) - zakład p. Dolińskiego - odpłatnie , żadnych uwag.

- drugi przegląd i konserwacja po 5 latach (dodatkowa usługa , eliminacja zaparowania szkiełka ) - zakład j.w. - odpłatnie , niestety wady zaparowania nie usunięto , stwierdzono że zegarek jest "bryzgoszczelny" , a ja permanentnie i złośliwie napewno się w nim kąpię. Oczywiście bzdura.

- trzeci przegląd i konserwacja po 8 latach od zakupu - zakład przy Tęczowej ( lewa strona od Podwala , ok. 400 m , nie wiem czy istnieje) , żadnych uwag , wyeliminowano przyczynę zaparowania szkiełka.

- czwarty przegląd i konserwacja po 12 latach - zakład ul.Odrzańska przy Grodzkiej - po "oględzinach" (bez otwierania zegarka) odmowa usługi bez wyjaśnień.

- awaria czasomierza , po 25 latach od zakupu - zakład na Szczytnickiej (naprzeciwko Pasażu) - przyczyna , skorodowana końcówka koronki , powodująca awarię mechanizmu - wymiana orginalnej koronki na zastępczą , czyszczenie i regulacja mechanizmu - cena 150 PLN. Efekt - po 2 miesiącach zegarek odmówił posłuszeństwa ( automat) , nakręcanie ręczne spowodowało wykręcenie koronki (lewy gwint)

- rezygnacja z powtórnej naprawy w w/w zakładzie , wizyta w zakładzie p. Dolińskiego - po oględzinach , wyceniono naprawę zegarka na 150 PLN ( wymiana koronki , naprawa mechanizmu , czyszczenie)i udzielono 6 miesięczną gwarancję na usługę.

- po 1 roku mechanizm odmówił posłuszeństwa , koronka oblazła (samoistnie) z chromu - zegarek wylądował w szufladzie.

 

Reasumując :

 

1) Jeśli kupiłeś zegarek który wymaga tylko okresowych zabiegów konserwacyjnych , jesteś szczęściarzem.

2) Jeśli nie , to masz wielkiego pecha bez względu na markę i model zegarka , naprawa to loteria i łut szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz nie mieszkam juz we Wroclawiu ale podczas ostatniej wizyty w Polsce poszedlem odwiedzic zegarmistrza na przeciwko Galeri Grunwaldzkiej (kiedys bazarku), widzialem tam rowniez zlecenia sznownego kolegi Taranta:), ja osobiscie mam bardzo dobra opinie i duzy sentyment do tego zakladu - naprawiono mi tam balans (wylamany) w Eternie cal.839 z 1942 r - do tej pory zero problemow, czyszczono doxe mojej zony i atlantyka - nigdy nie bylo problemu wiec chyba o to chodzi, mimo ze zaklad z zewnatrz sprawia malo zachecajace wrazenie to jednak sugerowalbym kolegom rozeznanie sie :lol:

 

serdecznie pozdrawiam

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym mijscu dokładniej mieści się ten zakład, bo akurat szukam zegarmistrzów we Wrocławiu którzy mogliby się podjąć naprawy starego chrono szwajcarskiego. Znam zakład panów Dolińskich, zakład na ul. Ładnej, zakład na Odrzańskiej, Grabiszyńskiej, Szewskiej(tam dwa- jeden od szwajcarów, drugi od rusków). Dorzucicie coś jeszcze? Chciałbym odwiedzić kilka zakładów i wybrać najbardziej rzeczowy. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość martinez

A co z laudańskim, Przejście Żelaźnicze 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z Laudańskim, Przejście Żelaźnicze 10?

kieszonki i zegary - w tym temacie nie do pobicia, aczkolwiek czekać trzeba dłuuuugo...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić kogoś do taniej i porządnej wymiany szkiełka w nowym rusku? Mam tylko doświadczenie z serwisem Dolińskich ale tam jak sadzę cena może być niezbyt miła dla mojego portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie proste ale bede wdzieczny za pomoc bo zupelnie nie jestem w temacie.Chcialbym wymienic pasek-mam gumowy a chce zmienic na skorzany.Gdzie we Wroclawiu znajde sklep/zegarmistrza z wyborem paskow?Wielkich wymagan nie mam bo zegarek to zadna ekstraliga wiec pasek nie musi byc uznanej firmy,ma jedynie pasowac rozmiarem do zegarka i byc w kolorze niebieskim lub czerwonym.

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spory wybór pasków w przystępnej cenie i niezłej jakości (głównie Reda) jest u ślusarza/bateryjkarza przy wejściu do Kauflandu na ul. Legnickiej. Ceny od 15/18 zł bodajże za 18mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary jak świat, ale nie mogłem się powstrzymać do wurażenia opinii o serwisie Doliński. Obsługa niezwykle miła i uprzejma, to fakt. Panowie bardzo elokwentni i eleganccy, przebywanie w salonie to przyjemność. Zaniosłem do nich zegarek Omega, chodziło o usunięcie drobnej ryski, która mi przeszkadzała. Pytałem kilka (naprawde, kilka) razy, czy na pewno wykonają usługę dobrze. Bałem się zaokrąglenia krawędzi poprzez polerowanie (tej krawędzi na uchu, pomiędzy cześcią polerowaną i satynowaną). Zapewniano mnie, że będzie zapezbieczona itp. Niestety, usługę wykonano tak, że krawędź jest zaokrąglona (a sama polerowana powierzchnia wypolerowana wg mnie niedokładnie). Kiedy poprosiłem o ew. poprawienie tej roboty, Pan serwisant zaokrąglił krawędź w innym uchu koperty, żeby się zgadzało. Napisałem już maila do SGP, opisalem ten przypadek, bo sądziłem, że trafiłem do autoryzowanego serwisu Omegi. Być może czepiam się, ale wyraźnie zaznaczyłem o co mi chodzi i pytałem, czy są w stanie to wykonać. Moja rada - jeśli ktoś jest skrupulatny i drobiazgowy i ma drogi zegarek - raczej radzę unikać, albo 10 razy omówić kreyteria realizacji usługi. Ja na bank już tego błędu nie popełnię.

Mam tylko nadzieję, że serwis SGP będzie to w stanie naprawić (czyli uzyskać efekt krawędzi). Sądzę, że nie potrzeba do tego super nowoczesnych maszyn sterowanych komputerowo i spotykanych w Szwajcarii (to usłyszałem w salonie). Być może w kwestiach napraw i usterek mechanicznych jest to super serwis, nie mam w tym zakresie doświadczenia, ale ten zegarek posiadam miesiąc, więc jak dla mnie totalny blamaż.

 

Pozdr

m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wczoraj się dowiedziałem, że Dolińscy dostali od SGP autoryzację na naprawę Omeg (pogwarancyjną). Ja Tylko dwa razy korzystałem z ich usług.

Raz polerowałem mocno zharataną w jednym miejscu kopertę w Davosie. Przyznam, że jak zobaczyłem efekt, prawie wyskoczyłem z butów. Zegarek wyglądał jak nowy z pudełka.

Za drugim razem przy skracaniu bransolety Sumoki nie było tak fajnie i kilka ogniw wyłapało rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w kwestii napraw moechanizmów itp, może być u nich naprawdę dobrze, przynajmniej takie sprawiają wrażenie. No ale kiedy patrzę na to, co dzisiaj zrobili to mną trzęsie. Jash - wiem, że masz doświadczenie z SGP - czy myślisz, że są w stanie wykonać taką usługę? Chodzi mi o narzędzia i jakość roboty. Wiem, że różne opinie były o SGP, przeszukałem forum, ale w moim przypadku sprawa wydaje się dość prosta - wystarczy przejechać bok koperty delikatnie jakimś urządzeniem i po sprawie. Nie potrzeba rozbierać zegarka i potrzeba trochę pomyśleć (tego chyba dzisiaj zabrakło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kurcze, nie mam pojęcia nie powinni mieć z tym problemu, chociaż mój znajomy, który pracuje w SGP powiedział że swojego zegarka by tam do serwisu nie oddał :)

To chyba o czymś świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje do skrócenia bransolety też trzeba fachowca.

Dziś przyszedł do mnie mój pierwszy mechanik - Orient Mako i po przeczytaniu tego tematu zrzedła mi trochę mina.

Mimo wszystko proszę Was polećcie mi kogoś solidnego i manualnie sprawnego, a przede wszystkim nie rysującego bransolet we Wrocku,

dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skróciłem bransoletkę o kilka ogniw w Zodiaku na Nyskiej, do niedawna autoryzowanym przedstawicielu Orienta. Szybko, sprawnie i 15 zł. Przy okazji zawiązała się rozmowa o zegarkach - widać że Pan, który mnie obsługiwał (montażysta zabierał zegarek do drugiego pokoiku) lubi o tym rozmawiać. Ogólnie polecam :)

Edytowane przez elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze zegarmistrz na rogu Hallera i Powstancow Sl. Jak dotad wymiana szkielka i poprawiene wskazowek bez uwag, niedlugo odbieram starego Atlantyka po przegladze to zobacze jak sie sprawuje przy bardziej skomplikowanych naprawach. Ceny nie sa niskie ale pan wyglada na solidego aczkolwiek nie jest pasjonatem, raczej dobrym rzemieslnikiem (tak wnioskuje po rozmowach, ale zegarmistrze to specyficzni ludzie moze trzeba z nim odpowiednio rozmawiac i wedy jest lepiej :D ). Co do Dolinskich to za odnowienie powloki galwanicznej na kopercie - 200pln a za przeglad + wymiana walka naciagu w starej Delbanie - 300pln - chyba dali zaporowa cene zebym sie zniechecil..... no i sie zniechecilem.

Edytowane przez RAF7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a słyszeliście o Panu w Galerii Dominikańskiej w salonie YES?

 

Co o nim myślicie jest dobry w te klocki?

 

Pozdrawiam

Ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Który konkretnie, bo Pan Andrzej, którego znam osobiście to zegarmistrz, który współtworzył słynny zakład na pl. Uniwersyteckim. Zaplecze mają też niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Poszukuję we Wrocławiu jakiegoś ogarniętego zegarmistrza do takiegoż oto zegareczka:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/87828-zlota-doxa/

 

Potrzebuję zmienić szkło i zapewne zrobić jakąś rozsądną konserwację z czyszczeniem i smarowaniem, bo zegarek nie widział mechanika od kilkudziesięciu lat i dobrać paseczek. Zegarek jest pamiątką rodzinną i chiałbym go zachować w dobrej kondycji.

O Legnice nie pytam nawet, bo tutaj sami bateryjkarze - chyba, że ktoś z Was ma pozytywne doświadczenia z legnickimi fachmanami ;)

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Temat ciągnie się już kilka lat i w zasadzie bez konkluzji. Moje doswiadczenia z pl. Uniwersyteckim opisalem - zostalem potraktowany podle przez jakiegos impertynenta. Dwa wpisy wyzej 'Josh' opisuje ten zaklad jako slynny ... to lipa i tyle.

 

Sprawdzilem tez pl. Legionow - bez rewelacji - 100 zl za czyszczenie i nieskuteczna probe regulacji. Wiadomo, jak gosc zobaczyl unikalny zloty zegarek to przelaczyl mu sie taryfikator jak w taksowce na noce i swieta - 3x ;)

 

Sam obecnie szukam dobrego i taniego zegarmistrza do dluzszej wspolpracy. Na ta chwile mam do renowacji damska Doxe, za chwile beda nastepne. Wkleilbym zdjecie, ale nie wiem jak :)

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dobry Wieczór

Stałem się dziś szczęśliwym posiadaczem zegarka Atlantic WordMaster ArtiFlex685 i chcę go naprawić wymienić szybkę itp. Gdzie najlepiej w rozsądnych pieniądzach to zrobić we Wrocławiu?? Pozdrawiam

 

 

post-63235-0-16343500-1372017537.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.