Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marek84

Zegarki z Chin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sszwedo
;) tym razem to już nie nalot dywanowy, to zmasowany nalot dywanowy połączony z pozoracją działań na terenach wroga, zegarkowego wroga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mówiłem - wszystko przez ten kapuśniaczek za oknem ;)


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo juz naprawde, dopoki "jatka" trzyma jakikolwiek poziom - ok - chetnie poczytam, natomiast na wypowiedz zacytowana przeze mnie powyzej moje wewnetrzene standardy kaza mi reagowac

 

co do meritum - jak juz sie udzielilem to sie okresle - nie mam chinczykow i pewnie szybko miec nie bede, natomiast trzymam sie litery prawa i tym wyrobom nie mam nic do zarzucenia

 

co do kwestii podforum - skoro jakis czas temu padly deklaracje ze po ukonstytuawaniu sie stowarzyszenia takie powstanie, a teraz stalo sie to co sie stalo to wyglada to hmmmm... nieladnie


jak zwykle pozdrawiajacy...

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Co poniektorzy nie pamietaja tych pieknych czasów kiedy Tuzy tego forum dowodziły niezbicie ze chinskie werki maja nie wiecej niz piec do siedmiu godzin rezerwy chodu a dokładnosc ponizej minuty jest dla nich nieosiagalna.Myslę ze te perełki byłyby do odgrzebania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co poniektorzy nie pamietaja tych pieknych czasów kiedy Tuzy tego forum dowodziły niezbicie ze chinskie werki maja nie wiecej niz piec do siedmiu godzin rezerwy chodu a dokładnosc ponizej minuty jest dla nich nieosiagalna.Myslę ze te perełki byłyby do odgrzebania.

To bardzo ciekawy temat te "perełki"

Może ktoś wklei , w tym temacie tego nie było.


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manta tez legalnie produkuje rtv/agd- - czy na forach miłośników audio ktoś podnieca się wyrobami tej "marki" choc legalna? (Jest w cudzysłowie - ale Manta to po tysiąckroc bardziej "marka" niż jakiś parnis czy MM)

Żebyś się nie zdziwił. Kilka DVD ma dekoder HDCD i po tuningu wychodziły z nich zadziwiająco dobrze brzmiące odtwarzacze CD. No właśnie - za dwieście kilkadziesiąt złotych.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
;) tym razem to już nie nalot dywanowy, to zmasowany nalot dywanowy połączony z pozoracją działań na terenach wroga, zegarkowego wroga :)

Posługując się tak ulubionym przez was językiem: to ostateczne rozwiązanie kwestii chińskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty przywlokłeś ze sobą ten język. To, że ktoś "z nas"(dziwne stwierdzenie swoją drogą), kiedyś nazwał Cię "chamem i rasistą" nie upoważnia Cię jeszcze do porównywania współforumowiczów do ortodoksyjnych muzułmanów. Dla mnie Twoja poprzednia wypowiedź ma kontekst jednoznacznie obraźliwy, bo nie życzę sobie być porównywanym do kogoś kto "kradnie, grabi i podpala". Oczywiście gdy ktoś, z tak zwanych "nas", skierowałby słowa podobne do Twoich w stronę użytkowników broniących "jedynej słusznej ideologii zegarkowej" posypałyby się moderatorskie ostrzeżenia. Jak widać Tobie nic nie grozi więc ubliżaj dalej. Chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
Posługując się tak ulubionym przez was językiem: to ostateczne rozwiązanie kwestii chińskiej.

 

By nie było: to ja nazwałem kiedyś tego człowieka chamem i rasistą. Notabene właśnie dlatego, że kiedyś dokładnie w ten sam sposób jak dziś posługiwał się uprzedzeniami rasowymi.

Endlösung, die Endlösung der Judenfrage - (niem. ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej) - synonim zagłady europejskiej ludności żydowskiej używany przez nazistów. Decyzje, dotyczące szczegółów technicznych akcji, podjęto podczas Konferencji w Wannsee, 20 stycznia 1942. Ostateczne rozwiązanie wdrażano przede wszystkim przez specjalnie utworzone ośrodki zagłady. Podczas wojny niemieccy naziści i ich sojusznicy wymordowali 5-6 milionów Żydów.

 

Ty nie masz żadnych zahamowań Mathu? Co jeszcze usłyszymy? Może istnieć większe dno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Co poniektorzy nie pamietaja tych pieknych czasów kiedy Tuzy tego forum dowodziły niezbicie ze chinskie werki maja nie wiecej niz piec do siedmiu godzin rezerwy chodu a dokładnosc ponizej minuty jest dla nich nieosiagalna.Myslę ze te perełki byłyby do odgrzebania.

 

By zachować kronikarską uczciwość, warto zauważyc że mogła byc to prawda w odniesieniu do ówcześnie komentowanych mechanizmów :) Nie od razu zaczęli nasi żółci bracia produkować własne tourbilliony i mechanizmy automatyczne z kilkoma komplikacjami ...

 

Sszwedo : to się fachowo nazywa PROWOKACJA :) Przyznać się - czyje to lewe konto ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
By nie było: to ja nazwałem kiedyś tego człowieka chamem i rasistą. Notabene właśnie dlatego, że kiedyś dokładnie w ten sam sposób jak dziś posługiwał się uprzedzeniami rasowymi.

 

 

Ty nie masz żadnych zahamowań Mathu? Co jeszcze usłyszymy? Może istnieć większe dno?

 

Wiesz Blaz, głupstwa mówione z patosem są wyjątkowo nieznośne - przemyśl to sobie.

 

To jest poetyka popkultury, do której weszły określenia "ostateczne rozwiązanie" "germański oprawca" itp itd. Zanim znowu włączy Ci się agresor obejrzyj sobie skecz "Kabaretu moralnego niepokoju" z Niemcem, synem-gejem i jego ojcem.


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimue
;) , kolejny nalot dywanowy

Edit

na Sea-Gulla większości nie stać, na pozostałe tak.

To nie jest temat o sprzęcie RTV

 

Cóż takiego napisałem w swoim poście, że znowu używasz swojej retoryki uciśnionego?

Każda wypowiedź niezgodna z Twoim wyimaginowanym obrazem Parnisa&MM to atak, nalot? Nie czujesz sie dobrze? Nic tu nie wolno pisać?

KAżde słowo neizgodne z opinia wszechwiedzącego Sszwedo to nalot dywanowy. :)

Kolego - nie jeste s tu sam - a swoją upierdliwością prowokujesz wycieczki osobiste. Nie pisałem do Ciebie, nie obrażałem - zwykły post w dyskusji.

W temacie - jaki zegarek masz dzis na ręku - niemal przy każdej swojej fotce coś docinasz. Masz fobię?

 

Argument, że większości nie stać jest tym co dokładnie obrazuje intencje.

Na wiele różnych luksusowych produktów większości nie stać - to mają z podniesionym czołem kupować podróbki?

To ma też tłumaczyć, że chińskie zegarmistrzostwo sprowadziliście do tej marnizny, którą pokazujecie?

Super wytłumaczenie. Brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te cztery? Mam oba tańsze, niezłe są.

 

post-728-0-71940800-1331234569.jpg

 

post-728-0-94906900-1331234570.jpg

 

post-728-0-90625800-1331234571.jpg

 

divernh6890dial.th.jpg

 

Nie są wprawdzie z Chin, ale czy jestem wystarczająco czysty?

Czy też dostanę w łeb?

 

(zdjęcia zapożyczone z sieci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
By nie było: to ja nazwałem kiedyś tego człowieka chamem i rasistą. Notabene właśnie dlatego, że kiedyś dokładnie w ten sam sposób jak dziś posługiwał się uprzedzeniami rasowymi.

Nie nie, misiaczku, dlatego że napisałem kiedyś że uważam noszenie podróbki Panerai za obciach. Jak zwykle dostałeś szału i zacząłeś mnie wyzywać od rasistów, nazistów, faszystów i chamów. Wtedy jednoznacznie wyrobiłem sobie zdanie na temat twojej osoby. Mogę poszukać tego posta (mniej więcej sprzed pół roku), ale już pewnie poleciał do kosza.

 

To idealnie ilustruje jak wygląda "dyskusja" na temat tzw. "chińskich zegarków". Kiedy kończą się argumenty zaczyna się wrzask o prześladowaniu, porównywanie do hitlerowców i udawanie ofiar zbrodniczego reżimu forumowego. Taka poprawność polityczna w świecie zegarkowym. Nie zdziwię się jeśli niedługo naprawdę ktoś z was porówna wprowadzenie nowego regulaminu do holocaustu, bo już nie takie rzeczy tu wypisywaliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Cóż takiego napisałem w swoim poście, że znowu używasz swojej retoryki uciśnionego?

Każda wypowiedź niezgodna z Twoim wyimaginowanym obrazem Parnisa&MM to atak, nalot? Nie czujesz sie dobrze? Nic tu nie wolno pisać?

KAżde słowo neizgodne z opinia wszechwiedzącego Sszwedo to nalot dywanowy. ;)

Kolego - nie jeste s tu sam - a swoją upierdliwością prowokujesz wycieczki osobiste. Nie pisałem do Ciebie, nie obrażałem - zwykły post w dyskusji.

W temacie - jaki zegarek masz dzis na ręku - niemal przy każdej swojej fotce coś docinasz. Masz fobię?

 

Argument, że większości nie stać jest tym co dokładnie obrazuje intencje.

Na wiele różnych luksusowych produktów większości nie stać - to mają z podniesionym czołem kupować podróbki?

To ma też tłumaczyć, że chińskie zegarmistrzostwo sprowadziliście do tej marnizny, którą pokazujecie?

Super wytłumaczenie. Brawo.

Na Twój kolejny atak mam tylko jedną odopowiedź, cytat z samego siebie.

Oczywiście czas zakończyć spór, bo nie wiem czy koledzy zauważyli iż temat ma w tytule "Zegarki z Chin, piszemy o chińskich ''markach", i jakoś nie przypominam sobie aby koledzy zainteresowani tym tematem "wpadali" do tematów o zegarkach szwajcarskich i dokonywali tam "zmasowanych ataków dywanowych" lub jakiejkolwiek innej formy agresji

A argument cenowy jest taki sam jak każdy inny, chcę mieć chiński zegarek , nie stać mnie na Sea_Gulla to ze spokojem mogę sobie kupić Parnisa i mam do tego święte prawo.Kupuję legalnie za swoje legalnie zarobine pieniądze u legalnego uzytkownika portalu aukcyjnego.

I bardzo proszę o wskazanie przy jakiej fotce są moje docinki, może znajdziesz przy jednej lub dwóch a zamieściłem ich znacznie więcej niż Ty, Twój dorobek w tym zakresie równa się (0), a może złamałem jakis punkt regulaminu forum. A to że dla wielu uczestników w tej dyskusji jesteś agresorem, to już chyba nie moja , a twoja zasługa.

Edit

Dodałem kilka wyrazów do swojej wypowiedzi.

Jak jakaś dowalna firma która istnieje, ma siedzibe, sieć sprzedaży, serwis, historię, ma własne pomysły i zasługi... to może rżnąć do woli, piękny wręcz modelowy przykład podwójnej moralności.

Dla kolegi Niume specjalnie podkreślam argument cenowy

Proszę moda aby spowodował usunięcie cytatu z mojej wypowiedzi z sygnatury kolegi Niume.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimue

następny - do kolegi Kopeć

Widzisz różnice między przedmiotami identycznymi a przedmiotami podobnymi - w pokazanych przez Ciebie przykładach ledwo podobnych.

Poza tym i Poljot i Citizen to firmy, które istnieją, mają siedziby, sieć sprzedaży, serwis, historię, własne pomysły i zasługi.

Marina Militare, Parnis nie istnieją jako firmy. To wyłącznie napis na tarczy. Nic więcej. to nawet nie wirtualne marki. Napis. Mógłby być taki jak moja literówka wcześniej. Dla nich to obojętne.

Ale wg Ciebie to zupełnie taka sama sytuacja. Winszuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimue

Sszwedo. Poczytaj sobie forum. Tu pisano o chińskich zegarkach. Niewiele, ale pisano. Pokazywano ciekawe modele. Nikt nie psioczył, nikt nie pienił się. To co się dzieje, ma miejsce od momentu pokazania zegarka, który od podróby różni się tylko tym, że nie ma logo oryginalnego producenta. Zasługą Twoją i twoich kompanów (pięknie i regularnie pojawiają się wasze poklepywania - święte słowa, racja, prawda, itp) będzie to, a może i juz jest doprowadzone do tego, że dla postronnego, nowego miłośnika, czytelnika tego, czy waszego nowego forum - zegarek chiński, chińskie zegarmistrzostwo będzie się kojarzyć zamiast z przyzwoitymi zegarkami, niektórymi może i wybitnymi - z tym niemalpodróbkowym chłamem. Przeciętny Kowalski, który tu zajrzy pomyśli, że typowym wytworem z Chin w dziedzinie zegarków to Parnis czy Marina.

 

Brawo. Brawo. Zasługi wielkie są Wasze. Możecie byc dumni z wyczynów. Dodatkowo umęczeni jesteście, pokrzywdzeni. Zepchnięci niemal do podziemia, przez psucicieli geszefta, pretorian średniego szczebla, aryjczyków itp (ps - takie epitety nie oburzają kolegi Sszwedo słynącego z kultury, a nawet je szybko podchwytuje i wprowadza do swoich wypowiedzi)

Do moda - jeśli cos mi się za to należy - to sformułowania mogące uchodzić za obraźliwe jedynie cytowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Nimue>

Twoja odpowiedź jest wysoce subiektywna - wszak niezbicie oba były wzorowane na ogólnie znanych modelach tych marek.

Producenci tańszych zegarków wykorzystali więc popularny i sprawdzony wzór wyłącznie w celach komercyjnych.

Mnie jest wszystko jedno czy sprzedawca w ramach serwisu wymienia mi sprzęt czy tylko go naprawia.

Takie jest moje zdanie i mam do niego prawo. Ale jak wspomniałem dyskusja dotyczy tylko zegarków

chińskich i jest to offtop, nie mniej chciałem zwrócić uwagę (chociaż pewno na to za późno - 46 strona)

że sprawa nie jest prosta i masę powiązanych implikacji. Dlaczego na innych forach nikomu to nie przeszkadza?

Również winszuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

Niume moje gratulacje z okazji napisania 30 postów ;)

Edit

Z czego jak mniemam większość w temacie o chińskiach zegarkach, zaiste ogromny dorobek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Nimue -to forum jest rasistowsko-faszyzujace i zawsze takie było i chyba bedzie.Ja mam ogromny zakres tolerancji .Nie jestem jedynym ktory zauwazył taki stan rzeczy . Kiedy posiedzi sie tu dostatecznie długo to moim zdaniem kazdy zdroworozsadkowo nastawiony to wychwyci.Zniknąłem sobie na kilka miesiecy bo miałem już dośc.Mysle ze sporo użytkowników odpadło własnie dlatego ze miało po prostu dosyc.Nie chodzi tutaj o przepychanki ale o taki czasem duszny "smrodek".

Widzisz stwierdzenie "wartosciowi ludzie już tu nie piszą" okresla stosunek do reszty uzytkowników i takie własnie pogardliwe traktowanie powoduje ze ludzie stad uciekaja.Oczywiscie autor sam siebie nie zalicza sie do tych mniej wartosciowych a wrecz przeciwnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
Nimue -to forum jest rasistowsko-faszyzujace i zawsze takie było i chyba bedzie.

Genialne. Co za mentalność.

 

To po co tu piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy zapszestać opluwanie się w tym temacie. W ogóle powinien być zakaz wyrażania sie tu na tematy około zegarkowe. Sprawa jest jasna podforum zegarków chińskich nie będzie !!!! i koniec

Te forum jest przeciwko - sonda był lub dwie ale to nic nie zmieni. Postanowienia Stow. są przedstawione w innym temacie , może tam przegrupujcie dyskusje , by w przyszłości regulamin był jasny i nie wypocony. Jak bedzie jasny MY WY ONI ONE ;) i INNI bedą wiedzieli co pisać i gdzie lub co grozi za nieprzestrzeganie tematu.

Mathu i Nimue nie trawią Blaza i Sszwedo i to sie raczej nie zmieni rany są za głebokie. Mnie nikt nie lubi dlatego mam spokój :)

Zastanówcie się czy warto sobie wchodzić w droge


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree
Genialne. Co za mentalność.

 

To po co tu piszesz?

Bo lubie zegarki ? A Ty?

Jest jednak cos czego nie znosze i nie toleruje-to wycinanie zdan z kontekstu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz stwierdzenie "wartosciowi ludzie już tu nie piszą" okresla stosunek do reszty uzytkowników i takie własnie pogardliwe traktowanie powoduje ze ludzie stad uciekaja.

 

Niestety adree ma rację, i "niestety" nie dlatego, że mam niechęć przyznawać mu rację, tylko istotnie oznacza to, że skoro wartościowi sobie poszli, to oznacza, że pozostali jedynie "niewartościowi" (łącznie z tym, który to napisał). Osobiście jestem z pewnością niewartościowy z punktu widzenia wiedzy zegarkowej, ale nie czuję się niewartościowy jako jednostka w ogóle (chocby dlatego, że piję z umiarem ;) ). Chyba, że jestem niewartościowy, bo mam zbyt tanie zegarki... Za przywołaną przez andree wypowiedź autor powinien dostać od nowego moda promocyjne ostrzeżenie co najmniej x3. I niestety w chwilach gorącej dyskusji taki klimat wychodzi na wierzch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle

Jesteś wartościowy dla forum i nie dlatego że mało pijesz ;)

Masz fajne zegarki pogrupowane według twoich potrzeb.

Stwierdzenie że wartościowi już tu nie piszą pasuje do stwierdzenia Adam Mickiewicz już tu nie pisuje.

Przeczytał w ogóle ktoś moje wcześniejszego posta , czy zmarnowałem troche pakietów z netu.


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.