Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elvvis

Coś mi "lata" w zegarku - Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Poszło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek wraca do Niemiec. Rozmawiałem z panią Donatą która pracuje u pana Guntera ( bardzo sympatyczna osoba). Poproszono mnie o odesłanie zegarka ,a oni zrobią mu dokładny przegląd. Z rozmowy jednak bardziej wynikało że skłaniają się do wysłania nowej sztuki. Jeżeli faktycznie tak profesjonalnie podejdą do sprawy to daje dużego plusa firmie Steinhart :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz czaiłem się na NavB II Chrono. I nie wiem...

 

Nawet avatar mam z... dekla od Steinharta... :)

 

Jakbyś się nie spieszył z zakupem, to można by 2 szt. na raz. Ja też się nastawiam na NavB II Chrono. Ale pewnie dopiero wo okolicach stycznia. Obiecałem małżowince, że w tym roku już żadnych poważniejszych zakupów... :)

 

A avatar... kazdy widzi :)


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie . Nigdy nic nie wysyłałem za granicę tym bardziej za pomocą kuriera i nie wiem jak się zabrać za wysłanie tego zegarka. Gunter chcę abym wykorzystał DPD . Na ich stronie znalazłem oddział we Wrocławiu , ale jest też jakaś opcja zamówienia kuriera na stronie głównej :/ . I teraz nie wiem czy paczkę można normalnie zanieść do oddziału czy jedyną możliwością jest zamawianie kuriera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie . Nigdy nic nie wysyłałem za granicę tym bardziej za pomocą kuriera i nie wiem jak się zabrać za wysłanie tego zegarka. Gunter chcę abym wykorzystał DPD . Na ich stronie znalazłem oddział we Wrocławiu , ale jest też jakaś opcja zamówienia kuriera na stronie głównej :/ . I teraz nie wiem czy paczkę można normalnie zanieść do oddziału czy jedyną możliwością jest zamawianie kuriera ?

 

Tak ciężko do nich zadzwonić i się dowiedzieć??

Swego czasu można było i to i to, nie wiem jak jest teraz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , o tej porze nie wiem czy dowiedział bym się czegokolwiek , dlatego zapytałem licząc na to że ktoś już ma to sprawdzone . Zadzwonię jutro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś się nie spieszył z zakupem, to można by 2 szt. na raz. Ja też się nastawiam na NavB II Chrono. Ale pewnie dopiero wo okolicach stycznia. Obiecałem małżowince, że w tym roku już żadnych poważniejszych zakupów... :)

 

A avatar... kazdy widzi :)

Do stycznia to jeszcze z 5 zegarków sprzedam i kupie znając życie :) Kupic chcę za tydzień mniej więcej. Zresztą z chrono zrezygnowałem. Niedawno sprzedałem chrono na VJ7750 i stwierdzam że nigdy go nie uzyłem do pomiaru czasu, a tylko do gapienia się jak fajnie wskazówka powraca. Do pomiaru czasu mam całkiem fajny stoper w komórce. A Steinhartem jestem zainteresowany wersją na Unitasie.

Pocieszyły mnie posty że Steinhart poważnie podszedł do sprawy. Lubię ta markę.

Dostałem od nich newslettera, że wypuścili NavB II ''Premium Line''. Podwójny antyfeflex, ładniej zdobiony Unitas, koronka diamond i cena... 800 euro z hakiem :) :)

Lekkie przegięcie moim zdaniem, ale może sa chętni i na takie.


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jestem jakiś "niepełnosprytny" bo mam problem z wysłaniem tego zegarka. Gunter poprosił żebym wysłał paczkę przez DPD. Ale DPD jest durne bo jak się dowiedziałem z informacji telefonicznej to oni nie wysyłają przesyłek międzynarodowych od prywatnych klientów tylko pomiędzy dwoma zarejestrowanymi u nich firmami :/ . Albo żeby wysłać od prywatnej osoby do firmy to trzeba posiadać coś w stylu "numeru klienta płatnika" lub "numer umowy firmy Steinhart z DPD" . Napisałem do Guntera żeby mi takie coś podał 2 dni temu i jak dotąd cisza. Nie wiem , może to jest tak poufna informacja że on nie może tego tak po prostu podać i ma z tym problem. Koszt takiej wysyłki to 29 Euro.

 

Znacie jakiś lepszy sposób na wysłanie tego zegarka z ubezpieczeniem lub z zadeklarowaną wartością ? Paczka jest niewielka bo z jakieś 20*20*15 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miałem Ci właśnie napisać że wielu naszych kurierów obsługuje tylko firmy. Spróbuj w DHL...mam same pozytywne doświadczenia...napewno obsługują klienta indywid. no i firma niemiecka więc może troche taniej będzie.

 

PS. Zadzwoń też do Pocztexa! UPS- kurier z którym nigdy się nie mogłem skontaktować z durnowatą stroną www i ogólnym burdelem. DHL - nawet jak zamówić kuriera przez formularz na stronie www to przyjedzie z dokłądnością co do 5 minut :D kilka razy zamawiałem to wiem ;) ale najpierw zadzwoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja już DHL sprawdzałem wcześniej i tam jest możliwość obliczenia kosztów takiej wysyłki i wyszło bagatela 240 złotych :] . Ja wiem że on ma mi zwrócić kasę za przesyłkę ale przecież jak ja mu zaśpiewam 50 Euro to on mnie wyśmieje i powie że przez Australię mu to wysyłałem i nie odda kasy :) .

 

UPS ... kompletnie nie wiadomo co robić na stronie, szkoda mi czasu na jakieś rejestrowanie a podejrzewam że oni też tani nie są.

 

Musze się zorientować jak jest z tym Pocztexem , tam na bank będzie taniej i mam nadzieję równie bezpiecznie ;) .

 

A póki co żadnej odpowiedzi od Guntera , może na juwenaliach baluje :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w pocztex chcą 130zł do Niemiec. Ale nie wiem jak z ubezpieczeniem.

http://www.pocztex.pl/ems_cennik_uslug.php

 

 

DHL ostanio mam wrażenie straszliwie podrożał, w tamtym roku wysłałem 2 kolumny głośnikowe za ok 60zł a ostatnio mi forumowicz wysyłał zegarek i zapłacił ok 65 zł :] a przecież gabarytowo przesyłki się znacznie różnią :]...centrala dhl chyba ma kłopoty i ratuje się zarabiając na Polskim oddziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym poczteksie to są jakieś jaja za to z ubezpieczeniem . Jest tam napisane że

 

"3. W przypadku zaginięcia, ograbienia lub uszkodzenia przesyłki wysokość odszkodowania jest uzależniona od wagi przesyłki (podawana jest w DTS {SDR}). W żadnym ednak przypadku odszkodowanie nie może być wyższe od kwot podanych w tabeli"

 

Waga przesyłki w kg

 

do 5

od 5 do 10

od 10 do 15

od 15 do 20

 

Wartość odszkodowania odpowiednio do wagi

44,10

65,34

88,21

111,07

 

Wartość DTS(SDR) - jest to umowna waluta rozliczeniowa Światowego Związku Pocztowego, podawana przez NBP, publikowana codziennie w dzienniku Rzeczpospolita"

 

nie mam pojęcia ile jest to DTS :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z Pocztexem to daj sobie spokój. Jeżeli Pan Gunter ma podpisaną umową z firmą DPD to on powinien zlecić odebranie paczki od Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie jesteś genialny :D , nie wiem czemu wcześniej na to nie wpadłem . W sumie od razu on za to zapłaci a ja będę spokojny że paczka dotrze na miejsce ;) . Tylko nie wiem czemu w ogóle nie odpisał na mojego poprzedniego mejla. Miał pogadać z panią Donatą na temat tej wysyłki i problemów z DPD i cisza od 2 dni :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
normalnie jesteś genialny ;) , nie wiem czemu wcześniej na to nie wpadłem . W sumie od razu on za to zapłaci a ja będę spokojny że paczka dotrze na miejsce :D . Tylko nie wiem czemu w ogóle nie odpisał na mojego poprzedniego mejla. Miał pogadać z panią Donatą na temat tej wysyłki i problemów z DPD i cisza od 2 dni :/ .

 

Genialny - bez przesady :) . Napisałem to na przykładzie mojej wymiany paczek z zegarkami z Pawłem (TIK TAKiem). Ja nie mogłem sam wysłać bo nie mam firmy i umowy z firmą kurierską, więc Paweł im to zlecał, a kurier tylko do mnie dzwonił kiedy i o której może odebrać pakę. Mam nadzieję, że przy przesyłkach zagranicznych też to działa, nie mniej nie widzą powodów żeby tak nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wcześniej zaczął świętować Weekend. Spokojnie :D ....Odszkodowanie zależne od wagi haha...niezłe jaja...ale może chodzi o standardowe odszkodowanie gdy nie ubezpieczysz po prostu przesyłki i nie podasz wartości....rozumiesz o co chodzi ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no rozumiem ;) , ale to też bez sensu bo jeszcze doliczą za ubezpieczenie ze 40-50 złotych. Spróbuje napisać do Steinharta czy on da radę zlecić odbiór paczki ode mnie . Szkoda że jutro niedziela bo zadzwonił bym do DPD i u nich dodatkowo się upewnił czy w ogóle jest taka możliwość z jednego państwa do drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no rozumiem :( , ale to też bez sensu bo jeszcze doliczą za ubezpieczenie ze 40-50 złotych. Spróbuje napisać do Steinharta czy on da radę zlecić odbiór paczki ode mnie . Szkoda że jutro niedziela bo zadzwonił bym do DPD i u nich dodatkowo się upewnił czy w ogóle jest taka możliwość z jednego państwa do drugiego.

 

Jak tam przebieg reklamacji Sztejnharda ? :) ....muszę się wystrzegać i kupić archimede czy jednak warto sztejniego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po zegarek przyjedzie kurier DPD . W rozmowie telefonicznej z Panią Donatą mowa była o wymianie zegarka. Więc jakoś na dniach powinienem się dowiedzieć jaka jest ostateczna decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

No i co tam, wymienili zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh coś mi szczęście nie bardzo dopisuje , kurier nie przyjechał tak jak pisałem 2 posty wyżej tylko dzień później bo jak mnie pani z DPD telefonicznie poinformowała " samochód im sie zepsuł" , Kurier przyjechał w sobotę więc paczka wyszła z sortowni dopiero w poniedziałek . Zarzekali się że na bank dojdzie w środę. Pani Donata napisała że nic do nich jeszcze nie dotarło. Napisałem żeby dała mi znać jak się zegarek u nich pojawi i do tej pory cisza :/ . W pamiętną środę napisała też że w poniedziałek czyli dzisiaj mają jakieś święto w Bawarii i Steinhart jest "zamknięty" i że najwcześniej jakieś informacje prześle mi w tę środę. Ogólnie lipa :/ .

 

A tak ogólnie to Wam powiem że chyba co raz więcej osób psioczy na Steinharta. Na Watchuseek ktoś się żalił że nawet Nav B limited GOLD edition jest źle zrobiony - ubytki farby na wskazówkach ( jak to możliwe że nikt tego nie zauważył ? :) ) . I na tym nie koniec bo zaraz za tą osobą zaczęły się żalić następne . Ktoś tam 2 razy odsyłał swojego pilota z powodu usterek :/ . Ogólnie cała ta sytuacja nieźle mnie rozbawiła , tutaj niby wszystko cacy każdy się cieszy (w tym ja na początku ) jaki to cudowny zegarek a później jedna osoba się wyłamie i zaraz każdy korzysta z okazji i wylewa swoje smutki :) .

 

Poza tym to i tak tęskni mi się za tym pilotem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
heh coś mi szczęście nie bardzo dopisuje , kurier nie przyjechał tak jak pisałem 2 posty wyżej tylko dzień później bo jak mnie pani z DPD telefonicznie poinformowała " samochód im sie zepsuł" , Kurier przyjechał w sobotę więc paczka wyszła z sortowni dopiero w poniedziałek . Zarzekali się że na bank dojdzie w środę. Pani Donata napisała że nic do nich jeszcze nie dotarło. Napisałem żeby dała mi znać jak się zegarek u nich pojawi i do tej pory cisza :/ . W pamiętną środę napisała też że w poniedziałek czyli dzisiaj mają jakieś święto w Bawarii i Steinhart jest "zamknięty" i że najwcześniej jakieś informacje prześle mi w tę środę. Ogólnie lipa :/ .

Nie masz trackingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie jestem w Częstochowie i nie mam ze sobą tej umowy z DPD . Jutro to sprawdzę jak do wrócę do Wrocławia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, zegarki na tym werku, z antyrefleksyjnym szafirem zwykle kosztują dużo więcej. Steinhart na czymś musi oszczędzać...może na niezbyt dobrych fachowcach od produkcji? Nie oszukujmy się to firma bez tradycji. Trudno sobie wyobrazić aby takie historie działy się w Stowie czy Sinn'ie...bo marki by bardzo dużo na tym straciły...a Steinhart broni się i tak ceną...i tak kupią ludzie i tak...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Przecież to nie Steinhart składa te zegarki...

 

I nie bardzo rozumiem na czym polega ta taniość, te zegarki kosztują tyle samo co inne szwajcary robione przez podwykonawców. Stowa jest droższa ale ma dużo ładniej wykończone koperty (rozumiem że chodzi ci o te najtańsze modele), za to Archimede wygląda gorzej a kosztuje tyle samo. Poza tym tu nie ma na czym oszczędzić pod względem jakości, kupuje sie mechanizm, robi się kopertę i skręca to do kupy, przy jakichś 100 zegarkach sprzedawanych rocznie (bo raczej więcej nie opchną) przepuszczenie jednego który trzeba będzie wymienić to już bardzo duża strata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.