Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Tornan

"Niecelność" Sekundnika (SIC!)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tornan

Nie wiem czy był ten temat tutaj czy też nie ale jest tego chyba za dużo żeby szukać, więc po prostu przejdę do rzeczy.

 

Nie ma niczego bardziej denerwującego w zegarku (przynajmniej dla mnie) jak sekundnik który nie "trafia" w znaczniki sekund :evil: A zdarza się to w zegarkach przeróżnych maści! I tych tanich i tych drogich. PO PROSTU SZOK! :shock: :evil: A teraz moje pytanie: czy możecie mi powiedzieć które marki w przedziale cenowym 500-1000 PLN są wolne od tej niedoskonałości a za razem są jak na ten przedział cenowy najwyższej możliwej jakości? Mowa oczyście o kwarcach, automatach i chronach. Jakiekolwiek elektroniczne udziwnienia odpadają. Czysta klasyka.

 

Nie mogłem się powstrzymać. W zasadzie to jest to główny powód dla którego się tu własnie zarejstrowałem! Nie miejcie mi tego za złe ale musiałem się komuś wygadać. Teraz czuję się znacznie lepiej hehe.

 

Oczywiście chętnych, podzielajacych moje zdanie zapraszam do wypowiedzi tutaj.

 

Pozdrawiam wszystkich (szczególnie Mariusza_W - Forum Hi-Fi i Muzyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tornan

W zasadzie to czy w tym przedziale cenowym wogóle można dostać taki zegarek?

Poza tym wiem, że moge dostać bez sekundnika ale moje pytanie jest o te Z sekundnikiem.

 

Pozdrawiam jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

W automacie czyli zegarku mechanicznym nie ma tego problemu wskazówka sobie płynie i chcąc nie chcąc nie robi irytujących cię "nietrafień".

Jednym słowem jak masz jakieś zegarkowe plany to bierz mechanika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tornan

Dziękuję za konkretną odpowiedź! Na pewno to przemyślę bo prawdę mówiąc największą ochotę mam właśnie na automata! Ale i tak nie dowiedziałem się niczego o firmach najbardziej wartkich w przedziale cenowym 500-1000PLN.

 

Mimo wszystko czekam na więcej wypowiedzi : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Automat między 500 a 1000 to chyba tylko jakiś rusek albo japońce-Citizen,Seiko,Orient

Przeszukaj forum(opcja szukaj)było już trochę tematów z podobnymi pytaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu otrzymalem nowego Citizena Eco-Drive. Wskazowka sekundowa trafia idealnie w kazdy ze znacznikow sekudowych.

W mojej Festinie chrono, tez wskazowka sekundowa trafiala w znaczniki sekund. Ale czy w kazdym zgegarku tych firm i czy nawet w kazdym zegarku z tego samego modelu bedzie trafiac? - na to pytanie nie znam odpowiedzi.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze trochę dołożyć i jest Tissot Le Locle automat (1340 zł). Jest także automat Seiko SKX007 za jakieś 600 zł. Do 1000 zł można kupić (jak się dobrze trafi) Atlantica Worldmastera (nawet automatika). Tissot Seastar II lub PR 50 automatic kosztuje jakieś 800-900 zł. Tak więc nie jest tak źle z wyborem automata w przedziale 500-1000 zł.

ale i tak Amfibia jest poza konkurencją :D :twisted:

_________________


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tornan

No dobrze, troszkę się pospieszyłem z tą ceną. Wydaje mi się, że będzie to około 1000PLN. Przedział będzie wynosił gdzieś MAX 1300PLN. Myślę, że to zmienia postać rzeczy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wszystkie produkty Stowy.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tornan

Czy mnie się wydaje? Czy ten z niebieskimi wskazówkami jest ogólnie mniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nie wydaje :D

 

jest mniejszy - 36 mm, ten drugi 40 mm


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Antea KS (Kleine Sekunde) jest mniejsza, a szkoda :D

Normalna Stowa Antea to 299 euro, z niebieskimi wskazówkami 350, a KS 390 euro.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tornan

A wogóle jak ma być automat to ze wskaźnikiem rezerwy chodu o :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tornan

Ogólnie mam 188 wzrostu a ważę 70 kilo. Więc moja ręka jest raczej mocno szczupła i dlatego nie chciałbym za dużego zegarka.

 

Poza tym, te zaprezentowane Stowa'y są naprawdę ładne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa chodu chyba bardziej przydatna jest przy ręcznym naciągu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tornan

No tak. Ale jeszcze się do końca nie zdecydowałem na ręczny naciąg czy automat. W zasadzie to tak naprawdę przy automacie też by się przydał ten wskaźnik. Ale ciągnie mnie bardzo do ręcznego naciągu bo miło jest sięgnąć od czasu do czasu po zegarek, żeby coś z nim zrobić (w tym przypadku nakręcić) a nie tylko nosić. Poza tym 3 cechy mam scharakteryzowane. Tj. musi być szafirowe szkło i koperta ze stali a pasek skórzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa chodu to super gadżet 8)

 

Twoje trzy kryteria będą łatwe do spełnienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko te parametry są blisko Stowy, która moim zdaniem ma jeszcze jedną zaletę - niszowość, nie ma go w salonach jubilerskich, wciśniętego między naszyjnik a pierścionek z cyrkoniami. Nie ma go na Allegro za wyśmienicie niską cenę :wink: , itd.

A dostojność i powagę zapewni Atlantic Worldmaster - i tu już do wyboru ręczny naciąg lub automat, kwestia gustu i ceny.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym z wskaźnikiem rezerwy to chyba tylko Orient albo Timex :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem o przedziale cenowym... może być ciężko z szafirowym szkłem, ale coś się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Worldmasterem to przesadziłem :oops:

Tam jest chyba mineralne szkło, zero szafiru...


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pozdrawiam wszystkich (szczególnie Mariusza_W - Forum Hi-Fi i Muzyka).

 

A dziękuję bardzo za pozdrowienia :D. Koledzy dobrze prawią, rzeczywiście zakup "mechanika" ma sens i tutaj Tissot Le Locle byłby dobrym wyborem, a jeszcze lepszym.... (w mojej opinii) Maurice Lacroix. Z tym, że tutaj kwota byłaby już nieco wyższa. Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.