Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Szachy do naprawy - pomozecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

moja rodzina z Poznania, to zawodowi szachisci :)

Wlasnie od tescia dostalem (do nauki swojego synka i dla siebie) profesjonalne szachy z ktorymi mozna zagrac bo sa bardzo dobra maszyna/komputerem.

Dla mnie, to cos niesamowitego i jako rodzinna pamiatka i jako cos, co juz nie jest produkowane. Jest tylko jeden problem - nie ma w Polsce serwisu a styk przy szachownicy zaczyna przerywac :)

To nie jest na szczescie nic z elektroniki ale nie mam pojecia kto takimi rzeczami sie zajmuje i komu zawierzyc aby np. nie rozdlubal i nie spalil mi samego komputera.

 

Nie wiem czy kogos takiego znacie w Warszawie (lub okolicach) ale jesli tak, to poradzcie prosze bo nikogo takiego nie znam ;)

 

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi

artme

 

Zamieszczam zdjecia (na trzecim widac ta wtyczke).

1.

post-25547-0-23069900-1331577490.jpg

2.

post-25547-0-67105100-1331577492.jpg

3.

post-25547-0-47953200-1331577495.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na mysli styk złącza zasilającego to najlepiej sam go popraw. Najprawdopodobniej odgięła się blaszka. Wyłącz urządzenie. Popatrz na wtyczkę i gniazdo, jak już będziesz wiedział jak dogiąć to najpierw złap ręką kaloryfer (zawór jakiś niemalowany) i ostrożnie podegnij co trzeba jakimś małym śrubokrętem czy innym manipulatorem. Na koniec możesz złącze delikatnie trysnąć jakimś specyfikiem do czyszczenia styków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca takie to proste, bo calosc sie rusza i nie wiem czy cos sie poluzowalo czy peklo :)

Ja do takich robotek to jakis taki lewy jestem :) i jak zaczne grzebac, to zaraz cos popsuje a tutaj bym tego nie chcial dlatego nie eksperymentuje. Poza tym chcialem nawet sie do tej wtyczki dostac ale nie umiem nawet od spodu szachownicy tego odkrecic (dziwne srubki a do tego jakos ich malo - tak jakby cos na zaciski bylo czy jak ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT, bo nie umiem Ci pomóc, ale te szachy ciekawe. Ma to wbudowany jakiś program szachowy? Rozumiem, ze figury przesuwa się recznie, na wskazane pole, czy jakoś inaczej to działa? Fajna zabawa grać czyms takim :-)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - w srodku jest komputer (zreszta bardzo silny - w 1990 wygral mistrzostwa swiata). Mozesz z nim grac na 10 poziomach trudnosci albo ma przygotowanych wiele debiutow oraz cwiczen.

Jak sie gra? Ty sie ruszasz a komputer pokazuje zapalonymi diodami czym chce zagrac i na jakie pole - Ty tylko za niego przestawiasz figury.

Jak je Tesciu kupowal, to placil za nie 26.000 (srednia wtedy pensja, to 3-4k pln) :)

 

Firma ta nadal produkuje takie komputery szachowe - na Allegro sa do dostania za kilkaset zlotych ale... plastikowe :) Dla mnie to profanacja, dlatego tym bardziej chce o te zadbac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słusznie, bo szachy są rewelacyjne! Kapitalne! Bez zadnego porównania ze zwykłym programem komputerowym, nawet jesli ten program jest bardzo rozbudowany. W szachach sie orientuję, a w elektronice laik kompletny, ale myślę, że jakis zmyślny elektronik powinien sobie poradzić. Są takie złote raczki, co to i stary telewizor naprawi i współczesny monitor, a jak trzeba to i komputer samochodowy. Mam nadzieje, ze znajdziesz takiego i ta maszyna będzie w pełni sprawna. Powodzenia ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. goniec na c3.

Piszesz aby pokazac jaki jestes ograniczony ?

co temat to sie wychylasz i pierdoły piszesz

troll jestes i tyle......

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------artme mysle ,że kazdy elektronik Ci to naprawi

najlepiej jakis krótkofalowiec itp. oni lubia grzebac sie w takich tematach

idź do jakiegos sklepu z czesciami typu tranzystory oporniki itp

zazwyczaj sprzedaja tam tacy "grzebacze" lubiacy elektronike

mysle ze spokojnie Ci to naprawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pomysły. Idź może do jakiegoś salonu komputerowego typu Vobis i tam są goście którzy rozkręcają laptopy i bawią się kabelkami i jakimiś układami, i zapytaj czy byłaby opcja aby obejrzał złącze zasilania. Drugi mój pomysł to taki abyś poszedł do warsztatu samochodowego i tam pogadał z chłopakami. Pracuje w tej branży i wiem, że nie raz ludzie przynoszą nam jakieś kosiarki odkurzacze a ostatnio nawet suszarkę do włosów właśnie po to aby rozkręcić 5 z zlutować kabelki, popodginać styki bo coś tam nie łączy. A jakbyś już trafił na jakiegoś "starszego faceta" który zrozumie, że to pamiątka rodzinna a nie na małolata to w ogóle bajka;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam sa mikro styki.... hehe w warsztacie to nawet takiej lutownicy nie maja /cienki grot/ - kosiarka czy suszarka to nie skomplikowany zminiaturyzowany układ elektroniczny,

a w Vobisie to oni składaja do kupy na wtyczki nic nie naprawiaja wymieniaja moduł i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Nacodzien naprawiam podobna elektronike, wiec jak nikogo nie znajdziesz to moge Tobie wymienic to gniazdo na nowe(te gniazdka potrafia pekac w srodku),jednak trzeba by bylo wyslac te szachy do mnie(oczywiscie odpowiedni sprzet mam w tym lutownice).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe w warsztacie to nawet takiej lutownicy nie maja /cienki grot/

a w Vobisie to oni składaja do kupy na wtyczki nic nie naprawiaja wymieniaja moduł i tyle :)

Oj to już chyba czas abyś zmienił swój warsztat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Samochodowe maja, bo samochod to nie tylko mechanika.Duzo rzeczy jest na kostkach,badz kable na odpowiednich wtyczkach pasujacych do danego gniazda, co nie oznacza ze nieraz nie trzeba czegos lutowac.Vobis oddaje sprzet do serwisu wiec w salonie oprocz podstawowych srubokretow, lutownicy raczej nie beda mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nacodzien naprawiam podobna elektronike, wiec jak nikogo nie znajdziesz to moge Tobie wymienic to gniazdo na nowe(te gniazdka potrafia pekac w srodku),jednak trzeba by bylo wyslac te szachy do mnie(oczywiscie odpowiedni sprzet mam w tym lutownice).

Dzieki - bede mial na uwadze :)

Rozumiem, ze musialbym wyslac lub pofatygowac sie do Opola, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest proste do zrobienia. Co nie znaczy, że jakiś rzeźnik nie może tego zrobić źle. Potrzebujesz średnio rozgarniętego elektronika do wlutowania nowej złączki, ewentualnie wtyczki. Potrzebujesz jednak elektronika, by miał małą lutownicę i wprawę w lutowaniu. Wpakowanie się tam z transformatorówką nie jest najszczęśliwszym pomysłem. W przejściu podziemnym koło GUSu (trasa łazienkowska/al. niepodległości) jest giełda elektroniczna, tam się kupuje podzespoły więc może sprzedawcy mają namiary na elektroników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Dzieki - bede mial na uwadze :)

Rozumiem, ze musialbym wyslac lub pofatygowac sie do Opola, tak?

 

 

Tak.Gdyby nie ta odleglosc to sprawa juz by dawno byla zalatwiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.Gdyby nie ta odleglosc to sprawa juz by dawno byla zalatwiona.

No milo to slyszec - dzieki :lol:

Staram sie jeszcze wykombinowac cos w Wawie, bo tak jak sie domyslasz byloby najwygodniej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udalo mi sie dojsc do tego, jak sie dobrac do srodka zeby zobaczyc ten ruchomy wtyk i... :)

tak to wyglada, jak na zdjeciach ponizej :)

Czy to sie wymienia cala płytkę czy tylko ten czarny wtyk?

post-25547-0-03071300-1331581679.jpg

post-25547-0-41766500-1331581684.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Zrób tak,

Kup lutownice z małym grotem,

Wylutuj element,

Zanieś do elektronicznego, to Ci dadzą nowy,

Wlutuj identycznie jak stary.

 

I po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - tylko ten czarny wtyk nie widze, zeby byl gdzies lutowany - stad moje pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

To gniazdko (bo o nim mówimy, duże czarne w poprzek płytki tuż nad śruba patrząc od dołu) jest przylutowane.

Odkręć płytkę, pod spodem zobaczysz ze styki są przylutowane do ścieżek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.