Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pepepatryk

Zegarek dla mlodej kobiety, do 1500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Po tym jak ostatnio forumowicze pomogli mi przy wyborze zegarka dla siebie, postanowilem sie odezwac, aby i tym razem cos mi doradzili.

 

Moja dziewczyna konczy studia i chcialbym kupic jakies ladny zegarek na bransolecie (wiem ze takie jej sie podobaja). Preferowalbym chyba kwarca, to bylby jej pierwszy lepszy zegarek wiec sadze ze w tej sytuacji nie ma co myslec o automacie. Tak jak w temacie wspomnialem, chcialbym kupic cos do 1500zl. Przechadzajac sie gdzies w jakims C.H zauwazylem ze przypadl jej do gustu Tissot PR 50 Lady (T34.1.281.14). Nie powiem, zegarkowi nic nie brakuje, ale moze macie jakies sugestie i podpowiecie mi. Mi osobiscie najbardziej podoba sie Hamilton JazzMaster Auto 34mm (H32315151), lecz wybiega troche poza granice 1500zl i ma automatyczny mechanizm

 

Mam tylko miesiac czasu do podjecia decyzji, a z Wami na pewno pojdzie mi to latwiej

 

P.s na dole dwa wspomniane przeze mnie zegarki

 

Dzieki z gory, Patryk

post-37473-0-87712100-1304710406_thumb.jpg

post-37473-0-23442000-1304710447_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na ile zna się na zegarkach, czy chociaż markach? Wrażenie zrobi na niej zegarek z firmy jaką uważa za wysoką półkę, stąd pewnie Tissot. Oczywiście Hamilton jest z tych dwóch lepszy, ale tak jak napisałeś dość drogi. Co do automatu, może rzeczywiście kwarc, po co ma ciągle ustawiać, czy martwić się że stanie :o: , oba zegarki w stylistyce proste ale skoro takie sie podają to taki musi być. Spróbuje coś doradzić w kolejnych postach.

 

Pamiętać trzeba że gusta i rozumowanie kobiety może czasem być zupełnie odwrócone do góry nogami :)

 

A i jeszcze jakie kryteria:

- bransoleta rozumiem

- raczej kwarc

- czy srebro czy może być złoto?

- czy tarcza koniecznie biała?

- bardziej biżuteryjny czy sportowy?

- do czego będzie go nosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ozzie za odzew

 

Jesli chodzi o moja dziewczyne, to moze torche cos tam kojarzy jesli chodzi o marki. Czasami jak jestesmy w jakims C.H i przechodzimy kolo sklepu z lepszymi zegarkami to zawsze sie zatrzymam i jej pokaze co mnie interesuje, w razie jakby wygrala w totka i chciala mi zrobic niespodziewanke:)

 

Kryteria:

- bransoleta (srebrna, tylko i wylacznie)

- raczej kwarc,

- tarcza: biala, lub czarna, no chyba ze bedzie cos fajnego w innym kolorze

- na codzien ma czarno-rozowego Baby-G, wiec zegarek ma byc na jakies specjalne okazje i do "wyjsciowych" kreacji

 

Ostatnio wpadl mi w oko Longines Conquest (L3.158.4.16.6), z tym ze jest troche ponad moj budzet, no i nie wiem czy jest wart swoich pieniedzy

 

W jakich markach najlepiej sie rozgladac?

 

Co nosza Wasze kobiety panowie i co mozecie polecic?

 

P.S Jesli bedzie cos ponad 1500 zl a godne polecenia, tez wezme pod uwage

post-37473-0-59773200-1305036678_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o zegarkach Calvin Klein? Naleza do Swatch Group, wiec pewnie badziewia nie robia

 

Zegarkie godne uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych podanych przez Ciebie Ozzie, najbardziej spodobal mi sie ten Tango, Raymond Weil. Poogladam go jeszcze po stronkach... Reszta, tez niczego sobie, ale musze trzymac sie tych kryterii, zeby spodobal sie mojej pani:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Tak siedze na tym necie i ogladam, to musze przyznac ze CK ma bardzo ladna kolekcje damskich zegarkow. Bardzo mi sie podobaja. Wiem ze moja mama ma jeden CK juz chyba z ponad 8 lat i nie ma z nim najmniejszych problemow. Poza tym nie wiem czy moje dziewucha bardziej docenilaby marke (np Longines), czy jakis ladniejszy CK

 

Skoro mechanizm szwajcarski, moze warto sie zastanowic nad takim CK, jak myslicie?

 

cos w ten desien

post-37473-0-16368400-1305113182_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jej CK Fly. Będzie zachwycona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design ciekawy, ale szukam cos bardziej przyziemnego. Klasyki zawsze sa w modzie:)

 

Ale dzieki wielkie za checia!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raymond ładny ale czy aby nie za elegancki? Nie znam się na damskiej modzie, ale zauważyłem, że wszystkie moje koleżanki w pracy noszą "duże" 34-36 mm zegarki na bransolecie. Głupio byłoby kupić swojej kobiecie coś, co będzie ukrywać w torebce przed wyjściem z domu :)

 

Popatrz na Certina DS First Lady. Niektóre modele Bardzo ładne a przy tym wystarczająco sportowe.

 

Miałem niedawno ten sam problem. Podjąłem decyzję i...chyba nie trafiłem :)

 

Kobiety mają jednak inną perspektywę. No i kwarc. Tylko kwarc, inaczej zakurzy się w szufladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas obstawać będę przy RW Tango, najciekawszy z wymienianych, fakt że elegancki, pytanie tylko czy ma mieć zegarek wyjątkowy czy takie który będzie nosić wszędzie. Przecież Patryk pokazuje raczej klasyczne zegarki.

 

O CK już pisałem, uważam że to dobra marka, zwłaszcza że marki modowe robią na kobietach duże wrażenie. (Choć odpuść np Armani).

 

Ta Certina też ładna, raczej codzienny zegarek, ale modny obecnie. Ja jak patrze po zegarkach jakie noszą kobiety to są to albo białe zegarki plastikowe (ala Chanel czy ta Certina biała), albo starsze noszą zegarki eleganckie, klasyczne, biżuteryjne. A te co chcą być "na topie" zakładają duże ok 45mm zegarki wypełnione kryształami (ala Svarowski).

 

Z tymi kobietami to trudna sprawa, jak tu dogodzić. Z ciekawości kdg co ty kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na deser, nawet nie wiem czy na 100% oryginalny(ale wydaje sie że tak), obecnie bardzo modny biały zegarek, i to Chanel, wiec na kobiecie robiący duże wrażenie, choć na tym forum są potępiane zegarki typowo komercyjne myślę że Chanel to już nie podróbka Armani.

Kwarcyk Swiss made.

Ten z Allegro to podroba. Ten Chanel kosztuje ok. 10x wiecej.

Oryginal rzeczywiscie swietny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wcinać w cudzy wątek więc odpowiem krótko: TH Carrera damkę. Może uda mi się pokazać ją w galerii ale mam kiepski aparat no i muszę jakoś zabrać ją żonie :)

 

Ale żeby choć trochę na temat - ten RW ma giloszowaną tarczę? Uwielbiam daki decor na tarczy. Dobrze wyglądałby również w wersji z diamentami na bezelu. Niezły bling :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie spodziewałem, ceny ok 10 k. Takie zegarki łatwo podrobić bo trudno porównać z zegarkiem w rzeczywistości, mało kto to ma. I pewnie ty też sugerujesz się jedynie ceną. Ja zauważyłem jedną smutną prawdę, dla coraz większej rzeszy ludzi nie ma znaczenia czy to oryginał czy podróba, ważne żeby tanio kupić "firmowy" zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem nieco i wszędzie ten RW jest oznaczony, jako męski, pomimo rozmiarów 28x33. Jedynie bransoleta 20 cm daje do myślenia. Przy takiej długości może być problem ze skróceniem do damskiego nadgarstka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu, to nie dobrze. Tym bardziej ze prezent szykuje sie na drobna raczke;/

 

No ale nic sie nie stalo, poszzukiwania trwaja nadal:)

 

Dzieki wszystkim za checi i prosze o dalsze podpowiedzi!

 

Pozdrawiam, Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam spojrzeć na Alfexy. Niby marka bardziej dizajnerska, ale swiss made jest. Moja żonka zaakceptowała i sobie bardzo chwali o taki http://www.ceneo.pl/5799100

 

Wiem, że to na pasku, ale bransoletkowe też mają ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie spodziewałem, ceny ok 10 k. Takie zegarki łatwo podrobić bo trudno porównać z zegarkiem w rzeczywistości, mało kto to ma. I pewnie ty też sugerujesz się jedynie ceną. Ja zauważyłem jedną smutną prawdę, dla coraz większej rzeszy ludzi nie ma znaczenia czy to oryginał czy podróba, ważne żeby tanio kupić "firmowy" zegarek.

Jak widzisz taka cene to nie musisz dalej sprawdzac. Wiadomo o co chodzi.

Poza tym okienko daty jest w zlym miejscu i ta "porcelana" tandetnie wyglada. W necie jest pelno zdjec tej podroby.

Totalna chamowa to cena tego czegos.

 

Ale gdyby cena byla wyzsza to ktos mogly sie naciac bo na zdjeciach wychadza te Chanele nie za bardzo.

Na allegro jest automat J12 i gdyby cena byla nizsza to ze zdjec na pierwszy rzut oka powiedzialbym, ze to tandetna podroba.

A i tak rozni sie od tego co jest na stronie Chanel. Ciekawe, bo to w koncu nie jest jakas tandetna marka... Niebieska J12 Marine jest genialna po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jakis meski zegarek na kobiecy nadgarstek. Szczerze to nawet fajnie wyglada dziewczyna z takim duzym sikorem, jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka moda, co zrobić :)

 

Tym niemniej powyżej 38-39 mm to już nie wygląda dobrze. No i niekomfortowo może być. Masz możliwość sprawdzenia "na żywo"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka moda, co zrobić :)

 

Tym niemniej powyżej 38-39 mm to już nie wygląda dobrze. No i niekomfortowo może być. Masz możliwość sprawdzenia "na żywo"?

 

Kilka razy miala na reku mojego starego V8 (Tissot) o srednicy 42,5mm i przyznaje ze byl sporo za duzy, "niezgrabnie" to wygladalo. No ale cos mniejszego, tak jak polecasz moze daloby lepszy efekt.

 

Z drugiej strony (tak jak wspominales), teraz jest taka moda, za rok moze sie to zmienic, a zegarek bedzie lezal w szufladzie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jakis meski zegarek na kobiecy nadgarstek. Szczerze to nawet fajnie wyglada dziewczyna z takim duzym sikorem, jak myslicie?

Ten jest piękny (36mm chyba) -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/59001-seiko-5-president-automatic/

Tylko że automat... ale tani jak barszcz, może kup jej jako dodatkowy :) Stosunek jakości do ceny obłędny, sam bym kupił dla siebie, gdyby był kapkę większy.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest piękny (36mm chyba) -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/59001-seiko-5-president-automatic/

Tylko że automat... ale tani jak barszcz, może kup jej jako dodatkowy :) Stosunek jakości do ceny obłędny, sam bym kupił dla siebie, gdyby był kapkę większy.

 

 

Zegarek bardzo ladny, podoba mi sie, z tym ze mam dwa "ale":

 

1. Nie chcialbym raczej automatu, na pewno nie spodoba sie mojej Madzi, to ze bedzie trzeba go nastawiac co raz bo stanal

 

2. Mam nadzieje, ze niekogo nie obraze, ale szukam czegos bardziej prestizowego niz japonske Seiko, pomimo ze Seiko robi swietne zegarki (sam rozgladam sie za jakims nurkiem), to chcialbym zeby ten prezentowy zegarek, byl chodz namiastka luksusu. Wydaje mi sie ze za te kwote mozna kupic juz jakis dobry kobiecy kwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z konsekwentną sympatią do marek, zaproponuję coś Invicty i Bulovy.

 

Seria damskich perełek, okraszona mikro diamencikami. Moja lepsza połowa dostała Invictę na mikołajki, i chociaż jest w pełni "zegarkoświadoma", bardzo sobie ją chwali :)

 

Ja kupiłem dokładnie ten, niestety w grudniu znacznie drożej :)

http://www.amazon.com/Invicta-0610-Wildflower-Collection-Chronograph/dp/B0042IR4BE/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1305376535&sr=8-9

 

Ale są inne wariacje:

http://www.amazon.com/Invicta-Collection-Limited-Diamond-Chronograph/dp/B000UEP6FU/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1305376535&sr=8-5

http://www.amazon.com/Invicta-0609-Wildflower-Collection-Chronograph/dp/B0042INAV2/ref=sr_1_31?ie=UTF8&qid=1305376561&sr=8-31

http://www.amazon.com/Invicta-0451-Collection-Accented-Chronograph/dp/B003IRJ3B4/ref=sr_1_10?s=watches&ie=UTF8&qid=1305376930&sr=1-10

http://www.amazon.com/Invicta-0727-Ceramic-Chronograph-Accented/dp/B004WQZP4O/ref=sr_1_22?s=watches&ie=UTF8&qid=1305376930&sr=1-22

http://www.amazon.com/Bulova-Womens-96R19-Diamond-Chronograph/dp/B000FIJQI4/ref=sr_1_38?s=watches&ie=UTF8&qid=1305376949&sr=1-38

http://www.amazon.com/Invicta-0454-Collection-Accented-Chronograph/dp/B003IRNTDW/ref=sr_1_41?s=watches&ie=UTF8&qid=1305376949&sr=1-41

http://www.amazon.com/Bulova-96R000-Diamond-Accented-Chronograph/dp/B0016ISIKE/ref=sr_1_46?s=watches&ie=UTF8&qid=1305376949&sr=1-46

 

bicolor:

http://www.amazon.com/Invicta-0244-Wildflower-Collection-Gold-Plated/dp/B004C4OIOO/ref=sr_1_29?s=watches&ie=UTF8&qid=1305376949&sr=1-29

http://www.amazon.com/Invicta-Collection-Limited-Diamond-Two-Tone/dp/B000VCCVM2/ref=sr_1_40?s=watches&ie=UTF8&qid=1305376949&sr=1-40

 

Wszystkie powyższe rozmiar do 35mm

 

 

Tutaj biżuteryjny drobiazg - 20mm

http://www.amazon.com/Invicta-0126-Collection-Accented-Stainless/dp/B00083HS0E/ref=sr_1_30?ie=UTF8&qid=1305376561&sr=8-30


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Chanel, rzeczywiście wystarczy sprawdzić na stronie Chanel i od razu widać że podróba, szczerze mówiąc myślałem że to ma być plastikowy zegarek a nie ceramiczny. Gdybym to wiedział od razu nie było by sprawy. Niestety na takich cudach to sie nie znam :)

 

Patryk ja myślę że wróć do początku swoich rozważań, kwarcowy, klasyczny i na bransolecie, biała/srebrna tarcza zaproponowałeś kilka Hamilton mi się najbardziej spodobał. Co my możemy doradzić? jedynie większy kocioł ci narobimy :) Z damskimi to jest prostsza sprawa, dobra marka to podstawa. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.