Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

oprzemyslaw "poluje" na ta druga slawe :))

Uciekla mi ostatnio na allegro.

No ale gratuluje i nie ukrywam ze zazdroszcze bo zegarek bardzo mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprzemyslaw "poluje" na ta druga slawe :))

Uciekla mi ostatnio na allegro.

No ale gratuluje i nie ukrywam ze zazdroszcze bo zegarek bardzo mi sie podoba.

 

Ogólnie jest w dobrym stanie i na dobrym chodzie, oprócz koronki bo chrom trochę z niej zszedł :(

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest w dobrym stanie i na dobrym chodzie, oprócz koronki bo chrom trochę z niej zszedł :(

A jak się używa tej wewnętrznej podziałki? Co ona mierzy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprzemyslaw "poluje" na ta druga slawe :))

Uciekla mi ostatnio na allegro.

No ale gratuluje i nie ukrywam ze zazdroszcze bo zegarek bardzo mi sie podoba.

 

Na "znanym portalu aukcyjnym" jest wystawiona jedna bardzo podobna Slava, lecz niestety niesprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, 30 udarow to tętno, a ja tu się doszukiwałem jakiegoś ukrytego sposobu na pomiar prędkości czy cuś... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i upolowałem taką sławę jak oprzemyslaw...

tylko moja ma pewien problem - nie działa:)

Więc jest duża szansa że jest to właśnie ta o której pisał sthool :D

Allegrowicz który mi ją sprzedawał stwierdził że jestem na nią tak podjarany że dostałem ja za free :)

Kupiłem więc od razu coś na werku 3056 myślałem że może uda się jakieś części wyciągnąć - naiwne to było z mojej strony no ale cóż :)

Do rzeczy postanowiłem napisać tutaj bo "stronę" temu rozwijał się wątek naprawy werku 3056a. U mnie wizualnie sprawdzając wygląda na to że uszkodzona jest ta duża cewka.

Moje pytanie da się ją czymś zastąpić - jakąś handlową (trochę naiwne no ale może - zapytać nie zaszkodzi) czy tylko transplant z innego werku wchodzi w grę?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez profaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej i zapewne taniej będzie kupić "dawcę" części :) Bo przy okazji może jeszcze wyjść, że nie tylko cewka jest padnięta. Z tym, że jeśli takiego "dawcy" będziesz szukał np. na Allegro, to musisz uważać aby nie natknąć sie na Slavę z werkiem 2356. Pod koniec lat 80-tych wyszło bowiem trochę Slav, które z zewnątrz wyglądały jak 3056, ale w środku miały 2356 :) I tak na przykład dość popularną Slavę z godłem CCCP można spotkać z obydwoma wersjami mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyciągnięcia wałka była już w tym temacie wałkowana :D Wałek będzie uwolniony po odciągnięciu dźwigienki mechanizmu nastawczego w dół. Owa dźwigienka to element, który zmienia swe położenie po odciągnięciu koronki do pozycji nastawiania godzin. Odciągnięcie najlepiej wykonywać czymś cienkim i ostro zakończonym - idealna będzie do tego celu zwykła igła krawiecka. W dźwigience jest mały otworek, w który należy włożyć igłę i delikatnie przesunąć w dół.

Informacje uzupełniające w razie jakichś wątpliwości - w poście numer 14 w tym temacie ;)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthool tradycyjnie dziękuję za szybką i konkretną odpowiedz.

Nie mam dawcy mechanizmu ale pocwicze juz sobie - wyczyszcze tarcze bo ma zaciek (mam nadzieje ze puści).

Tak myślałem że trzeba pogmerać z tą łapką nawet próbowałem coś tam grzebać ale stwierdziłem że mogę zrobić bubę więc odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja slavę przytuliłem :) niestety niesprawna, ale czy ktoś z Was ma pomysł a może jakieś wiadomości jak sprawdzić ten werk. Włożyłem bakterię przełożyłem z innego werku wałek z koronką ale odzewu ze strony werku brak :)

A może wiecie gdzie takie werk można nabyć ??

dzięki za wszelkie info :)

post-34697-0-67528900-1351574065_thumb.jpg

post-34697-0-52820000-1351574074_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, moja aukcja :) Tę Czajeczkę kupiłem na targowisku na Świebodzkim (Goral35 - też masz niedaleko, a okazje tam się zdarzają :) ). W zamiarze miałem odrestaurowanie, bo z zewnątrz Czajka wyglądała znośnie. Ale po zdjęciu dekla zaniechałem prób uruchomienia, głównie ze względu na brak dostępności części do tych werków. Znacznie łatwiej jest uruchomić kilka 3056 czy 2356 niż jeden 3055. W ten oto sposób wystawiłem Czajeczkę z zamysłem, ze komuś przyda się na części :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthool ale numer :)

popróbuję uruchomić a jak nie to kupić werk i podmienić :)

wiem o świebodzikim ale od kiedy wyprowadziłem się pod wrocław to nie za bardzo mi po drodze rano piłowac na targowisko :)

zobaczymy co się uda zrobić z nią, dokupiłem już lakier do paznokci w kolrze tarczy i wykałączką uzupełnię ubytek, rozbiorę i wyczyszczę elektronikę i sprawdzę silnik a może ożyje :)

a zegarek zaprawdę jest superancki


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widziałem takiego kwarca ...to nabyłem nie bardzo wiedząc po co ale wydaje się być ciekawy.

werk 3050 chodzi dobrze,mała plamka na tarczy,ale ogólnie wygląda OK.

polot%20kwarc2.JPG

poliot%20kwarc3.JPG

poliot%20kwarc1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie jakie to lata 70 czy raczej 80

Koniec lat 70 , początek 80. Miałem kiedyś takiego z dedykacją wygrawerowaną w 1981 roku.

TUTAJ masz podobnego też z grawerką.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba identyczny ,ale czym różni się mechanizm 3050 od 3056?Bo u mnie pod mostkiem jest oznaczenie 3050 czy to tylko jakieś niuanse...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym różni się mechanizm 3050 od 3056?

Jeśli chodzi o wygląd to się różnią - wygogluj sobie to zobaczysz. Poza tym różnią się jeszcze wysokością mechanizmu 3050 ma 7,5 mm a 3056 -4,2 mm, prądem zużywanym przez zegarek i najważniejsza różnica z punktu widzenia użytkownika, w 3050 baterię wkłada się plusem do dekla a w 3056 minusem do dekla :rolleyes:. Jakby interesowały cię różnice bardziej zaawansowane (np.w budowie mechanizmu)to daj znać to wkleję ci kilka stron z książki z fotkami i z rozbieraniem tych dwóch mechanizmów.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia ale nie będę zagłębiał się w budowę :D zegarek zainteresował mnie tylko dla tego że nie spotkałem podobnego do tej pory ,ale widocznie mało jeszcze widziałem!Generalnie nie kolekcjonuję kwarcowych ale jak to chyba większość z nas ,jak się coś ładnego ze wskazówkami się zobaczy to pierw sie kupuje a potem zastanawia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie kolekcjonuję kwarcowych

Ja też, a mam już ich ze 25 sztuk, że o elektronikach nie wspomnę bo pewnie też bym z 20 znalazł w szufladach :rolleyes:. Ważne żeby się podobały.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację !właśnie zerknełem na gabloty i pewnie doliczył bym się ze 30 sztuk :lol: Ale jak zauważyłem jest to dobry "towar" na wymianę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten poljot jest super ... bardzo mi się podoba . będę musiał bardziej się przyglądać pojotom na aukcjach


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.