Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz

Tokarka zegarmistrzowska CNC - wstęp

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, chodzi mi o to wrzeciono z prędkością obrotową od 5000 obr/min.

 

Co to takiego e-zatoka?

 

Taki uchwyt kosztowałby ok 116 zł netto. Chyba, że udałoby mi sie dogadać na niżą cenę doklejając tą pozycję do jakiegoś większego zamówienia. Byłaby możliwość zaadaptowania uchwytu od ER8 do ER40 na trzepieniach od 8 mm do 20 mm oraz calowe a także na stożkach (mk1, mk2, mk3).

 

Dodatkowo tulejki ER są o wiele tańsze. Możnaby także zastosować tulejki 5c lub r8.

 

Czy wiecie na jakich obrotach, przy jakich obciążeniach i momentach pracują tulejki ER w przemyśle. Moim zdaniem żadne tulejki ze starej tokarki nie mają szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uchwyt ( wliczając koszty przesyłki ) u kolegi byłby 2x droższy - OK

Za co mam zapłacić 2 razy więcej ?

 

Nie odpowiedział kolega na PODSTAWOWE pytanie - do czego kolega poleca tego Kress'a ?

 

Czy widział kolega choć raz w życiu wyposażenie tokarki zegarmistrzowskiej i to co się montuje we wrzecionie ?

 

Wiemy - przynajmniej niektórzy na jakich obrotach pracują uchwyty używane we współczesnych wrzecionach

Mało tego, to jeszcze umiemy policzyć.

 

Żeby nie było wątpliwości - mam Kress'a 1050 ( od 10 000 ) i nie zauważyłem potrzeby niższych obrotów.

Niższe obroty to silniki klatkowe z falownikiem i to ma chyba sens :lol:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o to wrzeciono z prędkością obrotową od 5000 obr/min.

 

Co to takiego e-zatoka?

 

Taki uchwyt kosztowałby ok 116 zł netto. Chyba, że udałoby mi sie dogadać na niżą cenę doklejając tą pozycję do jakiegoś większego zamówienia. Byłaby możliwość zaadaptowania uchwytu od ER8 do ER40 na trzepieniach od 8 mm do 20 mm oraz calowe a także na stożkach (mk1, mk2, mk3).

 

Dodatkowo tulejki ER są o wiele tańsze. Możnaby także zastosować tulejki 5c lub r8.

 

Czy wiecie na jakich obrotach, przy jakich obciążeniach i momentach pracują tulejki ER w przemyśle. Moim zdaniem żadne tulejki ze starej tokarki nie mają szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zalerzy do czego w zegarmistrz-ostwie tej tokarki chcemy używać i niekoniecznie muszą to być części od damskiej czajki wielkości pastylki ścienne i kominki też trzeba naprawiać.Obecnie (remont samoróby ) przerabiam swoją tokarkę stosując właśnie tuleje ER 16 . Tokarka obecnie jest poprawiana ponieważ panu szlifierzowi się omsklło przy szlifowaniu gniazda pod tuleje er i było 0.04 bicia a mam obiecane że nie będzie więcej niż 0,015 na umocowanym przedmiocie .Jeżeli koledzy by byli zainteresowani to po zakończeniu tego remontu zamieszczę foto. Z kol.Safianowskim zgodził bym się połowicznie toczenie w tulei ER-16 małych rzeczy wygodne nie jest ale przelot 10mm ma też swoje zalety, gdybym robił to drugi raz zastosował bym er 11 lub er 8 najlepiej to wychodzi gdy się ma to w praktyce przed sobą i wtedy widać czy są różnicę między założeniami a praktyką .co do wirującej nakrętki przed okiem to nie słyszałem by komuś się odkręciła.W technice jak w życiu zawsze jest coś za coś na jednym zyskamy to stracimy na drugim i myślę że po to jest to forum by można było ująć zagadnienie całościowo wiedząc co możemy zyskać a co stracić (interesowało by mnie jak ktoś inny zastosował er morze jakieś zdjęcie dało by się na priv-at )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę niczego nikomu wciskać. Tylko oferuje pomoc. Od kilku lat pracuje w narzędziowni i widziałem już różne tulejki i uchwyty. Z ebaya dostałem uchwyt o minimalnie innym kącie w gnieździe uchwytu i kosztowało to mnie narzędzi za dwa razy tyle co uchwyt. Bicia nie mial ale mikrowibracje załatwiły ostrza. O jakości powierzchni też można blo zapomnieć.

 

Polak mądry po szkodzie. Teraz już wiem od kogo nie kupować.

 

Kress to przede wszystkim:

- brak jakichkolwiek luzów

- łatwe zamocowanie dzięki uchwytowi 43mm

 

Miałem Kressa 800 przy frezarce cnc ale potem zamienilem na 1050 FME-1. Czy koledzy wiedzą jaki powinny być obroty do wierteł i rozwiertaków. Za duże obroty i za mały posów powodują bardzo szybkie tepienie wszelakich narzędzi skrawających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy wiedzą jaki powinny być obroty do wierteł i rozwiertaków. Za duże obroty i za mały posów powodują bardzo szybkie tepienie wszelakich narzędzi skrawających.

Czy kolega ma chociaz blade pojęcie o czym my tu właściwie mówimy?

A tak na marginesie może kolega mnie oświeci i podpowie mi jakie obroty są za duże i jaki posuw jest za mały np. dla wierteł Ø 0,30mm z węglika?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod.

Temat o wiertłach malej średnicy oddzieliłem, żeby nie zamiecać tego tematu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tulejki ER zwykle się nie odkręcają. Ale żeby zobrazować o co mi chodzi, to niech kol. zigi spróbuje popatrzeć na obrabiany detal w dużej maszynie z uchwytami ER przez lupę zegarmistrzowską. Oczywiście w wyobraźni, bo w realu to można nieźle uchwytem w nos dostać. W uchwytach ER możemy na przykład koronki robić, części do kopert, ale wałki naciągowe już będzie trudno. Dlatego jest konieczne oddzielenie urządzeń do małych detali od urządzeń większych. Urządzenia większe są opisywane, używane i dostępne. Dlatego uważam za właściwe zajęcie się urządzeniami do małych detali, gdzie obrabiany detal oglądamy przez lupę albo nawet przez mikroskop i odległość układu optycznego od detalu wynosi kilka milimetrów. Detale do wykonania na projektowanym urządzeniu to dla przykładu, wałek naciągowy, oś balansowa, wkręt M0,8x1 i podobne. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba się nie rozumiemy

nie wiem czy moja maszyna jest duża czy nie W/G mnie taka jak inne tokarki zegarmistrzowskie , różnica jest taka że zamiast tulejek zaciskowych typu amerykańskiego zastosowałem tuleję er-16 (zostało wykonane specjalne wrzeciono) nakrętka bodajże 24 i to cała wielkość.Gdybym przewidział że dla wykonawcy wykonanie wrzeciona do tokarki to mniejszy problem niż dostosowanie wrzeciona z wałkiem fi 12.to zastosowałbym tuleje ER-8 i było by to wygodniejsze przy toczeniu z użyciem lupy. Gdyby Pan był zainteresowany to prześlę zdjęcia na PW po odbiorze tokarki z poprawek gdyby było zainteresowane szersze grono nawet w formie ciekawostki to zamieszczę na forum BO puki co to miało być o CNC która mnie też interesuje a nie o tokarce zegarmistrzowskiej z tulejkami ER

pozdrawiam zigi

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. dopiero dzisiaj zauwazylem w zasadzie przez przypadek ten watek. i przyznam ze mnie zainteresowal. pracuje na maszynach cnc ale obrabiam walki jak by troszke wieksze, pomiedzy 1 - 3 metrow, wiec moja wiedza i doswiadczenie w temacie raczej sie nie przyda, ale zaczelem gmerac po necie w poszukiwaniu gotowych projektow ewentualnie maszyn. jak zwykle mozemy liczyc na kolegow z azji a dokladniej z chin. oni wyprodukowali juz wszystko a jesli nawet nie to pewnie niedlugo wyprodukuja.

co myslicie o maszynce z ponizszego linka

http://www.xendoll.com/En/ProductView.asp?ID=146

 

Ciekawe ile sobie zycza za to ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz moge sobie odpowiedziec, 3200 dolcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.