Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zakupy na CreationWatches.com

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
254 odpowiedzi w tym temacie

#1 bill.hasco

bill.hasco
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2012 - 20:12

Witam,

przeszukałem forum zaraz po rejestracji i nie znalazłem żadnych istotnych informacji o zakupach na www.creationwatches.com. Być może coś przeoczyłem, proszę wówczas serdecznie o podanie linka do właściwego tematu na forum.

Widziałem tam kilka ciekawych Seiko w bardzo atrakcyjnych cenach. W "polskim" Internecie znalazłem zaledwie kilka opinii o tej stronie (same pozytywne), na zagranicznych stronach bardzo wiele osób wypowiadało się o tym serwisie pozytywnie. Mimo wszystko, dalej nie wiem na ile można wierzyć w bardzo atrakcyjne oferty na tej stronie. Poza tym ludzie wypowiadający się na różnych forach mogą doceniać szybkość transakcji i niską cenę, a w cale nie muszą znać się na tym, czy np. zegarek jest autentyczny:)

Moja uprzejma prośba o Wasze opinie o creationwatches i zakupach tam. Spodobał mi się ten model Seiko http://www.creationw...watch-2444.html

Wiem oczywiście, że kupowanie zegarków w sieci zawsze wiąże się z ryzykiem, tego nie trzeba mi uświadamiać:rolleyes: Szukam osób, które korzystały z tego serwisu lub mają sprawdzone informacje.
  • 0

#2 sir-greg

sir-greg
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 11:53

Jak kupisz u nich to daj znać co i jak.
  • 0

#3 bill.hasco

bill.hasco
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 12:10

Jak kupisz u nich to daj znać co i jak.

Ze względu na brak odzewu na forum, zdecydowałem się na inny sposób zakupu. Ceny mają ok, więc może ktoś się kiedyś skusi na transakcję i napisze jak było.
  • 0

#4 Almach9

Almach9
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 25 marzec 2012 - 14:21

Nigdy nie skorzystalem z oferty CreationWatches.com. Przejrzalem warunki zakupu i odstraszyla mnie mozliwosc zaplacenia cla i Vat. Wysylka prawdopodobnie z USA lub z Azji.
  • 0

#5 Mateusz-2

Mateusz-2
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 18 maj 2013 - 10:44

odgrzewam stary temat, ale może mi wybaczycie ;)
natknąłem się na ten sklep szukając pewnego zegarka, ceny w polskich sklepach to najczęściej 670 zł
w tym sklepie 110 dolarów, przechodząc na PLN wychodzi 360, rozumiem że do tego doliczam vat 23% i cło 4,5% ?
czyli w najgorszym wypadku wychodzi mnie: 360 + 360*0,23 + 360*0,045 = 460
to nadal nieźle, chyba że jeszcze coś pominąłem.

Zastanawia mnie jeszcze to, skąd jest w rzeczywistości ta wysyłka, skoro trzeba czekać jakieś 4 tygodnie,
możliwe że miałbym okazję aby ktoś ze stanów mi to przywiózł, ale jeśli przesyłka będzie z Azji to byłoby to bez sensu?
  • 0

#6 Seven

Seven

7

• Użytkownik
  • 3968 postów

Napisano 18 maj 2013 - 13:06

To jest sklep z Singapuru. Jeśli wybierzesz przesyłkę zwykłą pocztą lotniczą, to masz bardzo duże szanse, że UC się nią nie zainteresuje. Niestety w tym sklepie czasami podobno bywają z tym problemy i pomimo takiego wyboru wysyłają kurierem. Niby fajnie, bo szybciej, ale wtedy dodatkowe opłaty masz gwarantowane. Warto więc dokładnie dogadać się co do wysyłki.

4 tygodnie to termin z mocnym zapasem. Na ogół takie przesyłki dochodzą w 10-15 dni.

Zresztą zapraszam na sąsiednie forum, tam znajdziesz o wiele więcej informacji na temat zakupów w egzotycznych krainach. ;) Nawet ostatnio pojawiła się kwestia wysyłek z tego sklepu: http://tinyurl.com/ct8ydxx
  • 0

#7 poiuyt

poiuyt
  • Użytkownik
  • 1309 postów

Napisano 18 maj 2013 - 14:43

Weź tez pod uwagę, że na niektóre zegarki z ich oferty (na pewno na Seiko) nie dostaniesz międzynarodowej gwarancji producenta, tylko własną gwarancję CW (czyli w razie awarii musisz do nich odesłać). Oprócz tego nie dostaniesz oryginalnego pudełka, tylko no name.
  • 0

#8 tomek123er

tomek123er
  • Użytkownik
  • 555 postów

Napisano 18 maj 2013 - 18:37

najpierw naliczane jest cło , a później vat również od kosztów wysyłki i od wartości cła
  • 0

#9 ralfbutton

ralfbutton
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • Gadu-Gadu: 9002874

Napisano 22 maj 2013 - 10:17

Ja kupowałem kiedyś od nich Citizena. Jako metodę wysyłki wybrałem kuriera co wiązało się z 100% pewnością opłat celnych i vat.
  • 0

#10 przykry

przykry
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 26 maj 2013 - 09:31

Kupowałem u nich Orienta tydzień temu.
Wysyłka kurierem, więc opłaty były pewne, ale i tak było warto. Przesyłka z Singapuru do nas szła trzy dni + trzy dni na cło.
  • 0

#11 Mateusz-2

Mateusz-2
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 02 czerwiec 2013 - 09:55

Zamówiłem orienta, wybrałem przesyłkę 15 dniową, pochwalę się jak dojdzie, mam nadzieje że Rostowski i s-ka nie będą zaglądać, ale liczę się z takim ryzykiem
  • 0

#12 Mateusz-2

Mateusz-2
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 08:57

Jestem pewny że zaznaczyłem zwykłą przesyłkę, nawet to sprawdzałem, mimo to chcieli chyba zrobić mi dobrze i wysłali expresem, w skótek czego, zegarek czeka w Katowickim DHL, a ja czekam na kontakt celników
  • 0

#13 zolty

zolty
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 10:17

Były już takie sytuacje opsiywane na forach. Sam się zastanawiałem czy u nich zegarka nie kupić, ale uszczęśliwianie kurierem na siłę skutecznie mnie odstraszyło. Suma sumarum pewnie i tak wyjdzie Ci zakup taniej niż w PL.
  • 0

#14 Mateusz-2

Mateusz-2
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 12:32

Pewnie tak, zamówiłem Orient FEU07005BX, jeśli się nie pomyliłem w obliczeniach wyjdzie mnie to 465 zł z opłatami,
napisałem do nich maila z pytaniem czemu został wysłany kurierem, w odpowiedzi dostałem informację że nie zostawiłem komentarza, czekam na odpowiedź na pytanie: po co jest opcja wyboru zwykłej przesyłki skoro muszę ją jeszcze potwierdzić komentarzem
  • 0

#15 Mateusz-2

Mateusz-2
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 05 czerwiec 2013 - 08:46

Nie lubię zostawiać komentarza pod komentarzem, ale zostawię tutaj garstkę przydatnych informacji, które może przydadzą się przyszłym pokoleniom googlujących.
Kupując w creationwatches i chcąc ominąć opłaty musimy przy zakupie wybrać zwykłą przesyłkę:
Registered Parcel Shipping
(10-15 days)

Ale też zostawić komentarz z informacją że to MUSI być taka wysyłka,

Jeśli jednak chcemy mieć szybko przesyłkę, nie zaszkodzi poprosić aby na fakturze wpisali koszty wysyłki
Paczka trafi do celników z DHL, będziemy musieli im wysłać upoważnienia i deklarację, kopię dowodu
skan emailem oraz dosłać pocztą.

W moim przypadku nie naliczyli cła, opłaty to:
Szczegółowe dane dotyczące płatności:
Cło: 0,00
Podatek VAT: 84,00
Prowizja: 73,80
Razem kwota należności: 157,80

Koniec, końców zegarek kosztował mnie 520 zł, ceny w polskich sklepach internetowych to 620 zł, na allegro 670, nadal taniej ale gwarancja międzynarodowa jest na 1 rok, podczas gdy kupując u nas mamy 2+1
  • 0

#16 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 19:10

Kupowałem u nich Orienta tydzień temu.
Wysyłka kurierem, więc opłaty były pewne, ale i tak było warto. Przesyłka z Singapuru do nas szła trzy dni + trzy dni na cło.

Pamiętasz co miałeś w trackingu paczki? Jak mam zinterpretować to co mi wyskoczyło? Miałem trochę fuksa, czy jednak spodziewać się kontaktu z UC? :/

Piszesz o trzech dniach, u mnie niby to zajęło 15 minut. Są tak sprawni, czy mam szczęście (choć nie łudzę się)?

Załączone miniatury

• Drukuj.jpg

Użytkownik Misza edytował ten post 18 wrzesień 2013 - 19:13

• 0

#17 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 07:14

Już wiem co to znaczyło - nie naliczone cło, doliczony VAT, dzisiaj ma być kurier, pochwalę się w najbliższym czasie nabytkiem :)

• 0

#18 Stacher

Stacher
  • Nowy Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 15:42

Witam,

po pierwsze przepraszam za odkopanie tematu, ale nie do końca zrozumiałem jak wygląda sytuacja z przesyłką. Mam też inne pytania.

Chciałem zamówić 2 zegarki. Zależy mi na tym, aby doszły do świąt.  

Z tego co zrozumiałem, jeśli wybiorę przesyłkę tradycyjną (Registered Parcel Shipping) zapłacę tylko cene zegarka, tak? A jaki jest rzeczywisty czas oczekiwania ?

Jeśli natomiast wybiorę przesyłkę kurierską będę musiał dodatkowo opłacić cło i podatek VAT ? 

Jeśli czegoś nie zrozumiałem naprostujcie mnie, bo kilka komentarzy wyżej było ze sobą nie do końca zgodnych i już sam nie wiem czy jest sens bawić się w zamawianie z tego sklepu, czy w ogóle wyjdzie mnie taniej..

p.s. Zapomniałem o najważniejszym, pytanie do tych którzy zamawiali. Czy jakościowo nie ma czego zarzucić tym zegarkom, nie są to podróby/gorsze jakościowo produkty na rynek azjatycki ? W moim przypadku chodzi o ORIENT.

Użytkownik Stacher edytował ten post 29 listopad 2013 - 15:54

• 0

#19 qniczynka

qniczynka
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 15:58

Witam,
po pierwsze przepraszam za odkopanie tematu, ale nie do końca zrozumiałem jak wygląda sytuacja z przesyłką. Mam też inne pytania.

Chciałem zamówić 2 zegarki. Zależy mi na tym, aby doszły do świąt.  
Z tego co zrozumiałem, jeśli wybiorę przesyłkę tradycyjną (Registered Parcel Shipping) zapłacę tylko cene zegarka, tak? A jaki jest rzeczywisty czas oczekiwania ?

Jeśli natomiast wybiorę przesyłkę kurierską będę musiał dodatkowo opłacić cło i podatek VAT ? 

Jeśli czegoś nie zrozumiałem naprostujcie mnie, bo kilka komentarzy wyżej było ze sobą nie do końca zgodnych i już sam nie wiem czy jest sens bawić się w zamawianie z tego sklepu, czy w ogóle wyjdzie mnie taniej..

p.s. Zapomniałem o najważniejszym, pytanie do tych którzy zamawiali. Czy jakościowo nie ma czego zarzucić tym zegarkom, nie są to podróby/gorsze jakościowo produkty na rynek azjatycki ? W moim przypadku chodzi o ORIENT.

Na rynek azjatycki nie ida gorsze sztuki, przecież azja to kontynent producenta, więc bez obaw.

Co do przesyłki i Vatu to kurierem niemal pewny, poczta to loteria, ale tez powinieneś się liczyć z możliwością zapłacenia podatku.
  • 0

#20 Seven

Seven

7

• Użytkownik
  • 3968 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 16:04

Nikt Ci nie zagwarantuje, że zwykła przesyłka (list rejestrowany) dotrze na święta - może lecieć tydzień, może lecieć cztery, zwłaszcza że okres przedświąteczny ma na to spory wpływ. Ostatnio na paczkę z Singapuru czekałem trzy tygodnie i jeden dzień. Kurierem oczywiście znacznie szybciej, ale jak kolega wyżej napisał - możesz od razu szykować dodatkowe środki na opłaty celne. ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych