Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kaktus22

Zegarek Klubowy 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem jaki kolor powinien mieć zegarek klubowy 2012 .Ale wiem, że jest to zegarek okolicznościowy, powinien być obiektem westchnie ludzi z poza kręgu.

Powinien na rynku wtórnym gdyby z jakiegoś powodu tam się znalazł osiągać cenę pięciokrotnie wyższą od ceny zakupu tak jak się dzieje z monetami , znaczkami i innymi okolicznościowymi wyrobami. A nie jak dzisiaj na bazarku kolega nie może sprzedać klubowego zegarka poniżej kosztów zakupu . Coś jest nie tak Forma przerosła treść . Kaktus22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stąd też nastepne edycje bedą inaczej koordynowane , bo nie ma trochę sensu robić czasem troszkę na zasadzie , nieważne co , ale ma być klubowe

Poza tym , chyba nie o to chodzi , aby zegarek klubowy służył tylko do tego , aby na nim zarobić ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz racje darku.ale jednak kolega kaktus22 tez ma :) bo jak do tej pory zegarki forumowe (na innych forach) osiagaly ceny znacznie wyzsze od cen pierwotnych.wiec cos jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stąd też nastepne edycje bedą inaczej koordynowane , bo nie ma trochę sensu robić czasem troszkę na zasadzie , nieważne co , ale ma być klubowe

Poza tym , chyba nie o to chodzi , aby zegarek klubowy służył tylko do tego , aby na nim zarobić ?!

 

To słuszna koncepcja, bo robienie projektu na siłę nie wychodzi dobrze. Najważniejszą sprawą jest projekt który będzie coś reprezentował i będzie kompleksowy, ot głupia PZLka z CW która gdzie tylko się pojawi od razu jest wyławiana i to w cenie grubo powyżej pierwotnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZLka nie taka głupia , bo w swojej klasie cenowej jak widać pożądana:)

 

Wniosek - won ze średniakami

Albo bardzo dobry zegarek naprawdę z dobrego pułapu , personalizowany dla KMZiZ albo tani , ale w swojej cenie bardzo dobry projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZLka nie taka głupia , bo w swojej klasie cenowej jak widać pożądana:)

 

Wniosek - won ze średniakami

Albo bardzo dobry zegarek naprawdę z dobrego pułapu , personalizowany dla KMZiZ albo tani , ale w swojej cenie bardzo dobry projekt

Oby tak było. Bo na razie zegarek klubowy 2012 to jak nazwałeś Darku - średniak :(

A zapowiadał się nawet nie źle.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaktus22 zaproponuj ''nie sredniaka'' i poprowadź grupowe zamówienie....szybko zweryfikowane zostaną twoje wątpliwości :)

 

PZL to zegarek chiński !! ...czy KMZIZ chce zegarkow chińskich?? Z tego co mi wiadomo bronilo sie rekami i nogami.

 

Zegarek NIE chiński...( niemiecki/szwajcarski) w małej limitacji z dużymi zmianami ( koperta inna ??? calkowicie inny projekt tarczy ) to ogromne koszty...i trudnosc przedsięwzięcia.

 

Mozna takze zegarek uznanej marki z małymi modyfikacjami ( na duze sie nie zgodzą ) za cene bardzo wysoką. Taki zegarek bedzie mial sznase osiągać wyższe ceny na rynku wtórnym krajowym i zagranicznym...ale portfele Polaków nie są na taki gotowe. No chyba ze limitacja max 10-15sztuk. Temat wałkowany 100 razy....byly ankiety...dyskusje....itd...

 

Ja nawet wytypowalem tzw model ''zloty srodek'' ktory podobal sie wiekszosci ( Zenith Elite ) ale jak przyszlo do rozmow z zenithem to nie bylo chetnych...kazdy wolał sie mądrowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Masz racje, napisałem tylko to co widzę problem jest złożony ,

a zaproponowanie zegarka klubowego pewnie by Mnie przerosło . opieram się na Waszej wiedzy i fachowości i daleki Jestem od jakiejkolwiek krytyki.

I nie chodzi Mi o to żeby zegarek klubowy wykonał Rolex,tylko o to żeby w zegarku klubowym było coś czego nie znajdziemy w innych zegarkach i to coś, niech przemawia za jego wartością jak wieniec laurowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz bardzo ogólnikowo...na zasadzie ''chcę wiekopomnego dzieła...ale nie wiem jak to dzieło miało by wyglądać''

 

Zegarków na świecie jest tysiące modeli...wielu małych niszowych producentow....ciągle ich odkrywam i podziwiam czasem odwagę w designie...kunszt w mechanice itd.

 

Tak naprawde wiekopomnym dziełem mógłby stac sie tylko zegarek od poczadku do konca stworzony od nowa...ale jesli zapytasz ludzi co o nim sądzą...to jedni beda go kochac inni nienawidzić. Ciezko jest dogodzic wszystkim gustom i spelnic oczekiwania wszystkich....gdyby to bylo takie proste mielibyśmy na swiecie ze 3 firmy zegarkowe produkujące po 2 modele zegarków....tymczasem tak nie jest. Zegarek klubowy nigdy nie zadowoli wszystkich....to utopia....dlatego pomysl z przygotowywaniem takiego zegarka co roku jest fajny...bo jesli nie podoba sie komus edycja 2012 to moze poczekac na edycje 2013..lub 2014. Wiemy juz ze na 10ta rocznice istnienia Klubu planowane jest cos wyjątkowego....rozmowy na ten temat trzeba zaczac minimum 2 lata wczesniej...i tak tez Klub ma w zamiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt 303 pokazuje, że da się zrobić bardzo wiele za stosunkowo niewielką kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ogólnikowo , zacząłem pisać o sytuacji a nie o zegarku , ale z tego co widzę to Ty sam do końca nie wiesz czego chcesz , Chcesz zrobić coś dla samej roboty byle by było zrobione i już. A później taka robota ma odzwierciedlenie na BAZARKU ,bo o tym był temat i na tym kończę swoje riposty. z poszanowaniem Kaktus22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czego chce??? zdumiewajace wnioski. zakladasz temat zeby pomarudzic ale nie masz zadnych propozycji. konkrety! :), przyklady takich wspanialych projektow podaj... rozmawiajmy w oparciu o jakies fakty a nie tylko chciejstwa :) i nie ma sie co obrazac :)

 

Ja man duzo pomyslow....i przedstawialem je. Opisywac sytuacje jest najlatwiej... gorzej jesli trzeba sie wziac do roboty.

Mam np pomysl aby zamiast zegarka na reke wykonac piekny limitowany zegar kominkowy/biurkowy. W koncu to klub milosnikow ZEGAROW i zegarkow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QuadrifoglioVerde

 

To że chiński to gorszy? Komuś ręka odpadła od noszenia jego?

Czas przestać myśleć zaściankowo i otworzyć oczy. Chińczycy zrobili wielki krok, technologicznie nie ustępują reszcie świata, kwestia designu leży i kwiczy u nich i to jedyna rzecz jakiej nie rozumiem, bo mają wielkie możliwości, tylko nie potrafią ich wykorzystać.

Na WUS mogli zrobić sobie swoją Chińską limitę to nie widzę problemu żeby i tutaj nie powstała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam np pomysl aby zamiast zegarka na reke wykonac piekny limitowany zegar kominkowy/biurkowy. W koncu to klub milosnikow ZEGAROW i zegarkow :)

 

Mamma mia! Daj Ci Panie Boże zdrowie do takiego projektu...


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamma mia! Daj Ci Panie Boże zdrowie do takiego projektu...

 

Tzn mam rozumiec ze pomysl sie podoba ?? :)

 

Oczywiscie mechanizm byłby zakupiony gotowy...ale cała reszta to już nasza fantazja :)

 

Taki projekt byłby nawet łatwiejszy w realizacji bo elementów takiego zegara nie musi wykonywać fabryka zegarków ale zwykli rzemieślnicy :) ...których w Polsce utalentowanych mamy wielu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wg mnie jest świetny.

Moje obawy tylko wzbudza jego realizacja, a konkretnie dyskusje na tematy techniczne: wielkości (stojący, kominkowy, na biurko), materiałów (metal - ale jaki?, drewno, kolor, struktura itd, plastik, może ebonit, a może coś całkiem odjechanego - szkło, papier, nowoczesny czy tradycyjny... i 1000 podobnych pytań.

Kawał wyzwania biggrin.gif


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wg mnie jest świetny.

Moje obawy tylko wzbudza jego realizacja, a konkretnie dyskusje na tematy techniczne: wielkości (stojący, kominkowy, na biurko), materiałów (metal - ale jaki?, drewno, kolor, struktura itd, plastik, może ebonit, a może coś całkiem odjechanego - szkło, papier, nowoczesny czy tradycyjny... i 1000 podobnych pytań.

Kawał wyzwania biggrin.gif

 

Marzy mi się połączenie nowoczesności z tradycją...czyli nowoczesna skrzynka ( metal/szkło i klasyczna piekna tarcza ze wskazówkami breguetowskimi ) :)

 

Ale trzeba w takim wypadku uważać aby nie otrzeć się o kicz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pół żartem pół serio to prawda roboty była by kupa . ale Mnie marzy się zegarek ponad czasowy,charakterystyczny , sztandarowy, rozpoznawalny ,jeżeli ktoś spojrzy na rękę to od razu wie , że to jest zegarek KMZIZ .

podam przykład ale to jest tylko przykład żeby kolega znowu nie uczepił się słowa wyrwanego z kontekstu i zacznie wiercić dziurę w całym . np. Manufaktura Łódzka i tym podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ,że to jest przykład ale Ciesze się z tego ,że w tym temacie jesteśmy zgodni .

Chyba tak bardzo się od siebie nie różnimy Pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stąd też nastepne edycje bedą inaczej koordynowane , bo nie ma trochę sensu robić czasem troszkę na zasadzie , nieważne co , ale ma być klubowe

Poza tym , chyba nie o to chodzi , aby zegarek klubowy służył tylko do tego , aby na nim zarobić ?!

To prawda ,zegarek klubowy nie powinien służyć tylko do tego ,aby zarabiać .

ale nie powinno się też na nim tracić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ,zegarek klubowy nie powinien służyć tylko do tego ,aby zarabiać .

ale nie powinno się też na nim tracić .

 

Na Glycine na bazarku nie ma chętnych bo limitacja była za bardzo optymistyczna i Piotrowi zostały jeszcze nie sprzedane zdaje się 3 sztuki....wiec kto normalny kupi używaną w tej samej lub wyższej cenie.... jak może kupić jeszcze nową od dystrybutora ???!! To przypadek szczególny...nie można z precedensu robić zasady. Poza tym myślę, ze gdyby sprzedający na bazarku próbował ja sprzedać za granicą to osiągnął by wyższą cenę.

 

Klubowa Stowa chodziła na naszym bazarku w cenach wyższych lub równych ( ze zwykłej przyzwoitości nikt nie chciał na niej zarabiać ) cenie zakupu....i jak tylko sie pojawiala to w parę minut znikała bo znajdował się chętny. A na forach zagranicznych było o niej głośno.

 

Także troszkę kolega dramatyzuje :)

 

Na klubowego Squale mamy wynegocjowaną cenę niższą niż wynika z wyceny modyfikacji...i jesli trafi nasza limitka na wolny rynek to zapewniam Cię że cena będzie sporo wyższa....tym bardziej że Squale nigdy wcześniej limitacji nie robiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.