Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AWG

Werki zegarków SLAVA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje szybkiej porady bo skladam pacjenta. Slava na 26 kamieniach z podwojnym kalendarzem i przyciskiem zmiany dnia tyg. - czy krecac koronka w celu ustawiania godziny przeskakuje tylko dzien tygodnia czy powinien rowniez dzien miesiaca jednoczesnie przeskakiwac?


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Panowie potrzebuje szybkiej porady bo skladam pacjenta. Slava na 26 kamieniach z podwojnym kalendarzem i przyciskiem zmiany dnia tyg. - czy krecac koronka w celu ustawiania godziny przeskakuje tylko dzien tygodnia czy powinien rowniez dzien miesiaca jednoczesnie przeskakiwac?

u mnie przeskakują obydwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Trzeba przyznac sie - warto krecic koronka w drugim kierunku ;) Nie zalozylem wskazowek i krecilem nie  tym kierunku koronka co skutkowalo tylko przeskakiwaniem dnia tygodnia. Wszystko ok - pacjent po pierwszej amatorskiej wymianie osi balansu zyje.


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłam wśród rzeczy odłożonych w starych pudełkach stary zegarek, który kiedyś należał do mojego dziadka.

To SLAVA ( 27 jewels) z piękną fioletową tarczą, datownikiem po prawej stronie i samonakręcającym się podczas ruchów ręką mechnizmem.

Wskazówka sekundowa nie przesuwa się skokowo tylko "płynie" wokół tarczy. Numer na odwrocie to: 318064.

Zegarek ma bardzo zniszczone szkiełko i porysowaną kopertę.

Ponadto działa tylko chwilami. :unsure:

Mam pytanie - czy zegarmistrz ( mieszkam w Świętochłowicach - polecono mi zegarmistzra w Chorzowie Batorym naprzeciwko kasyna)

da radę odnowić kopertę i  wymienić szkiełko ( i oczywiście naprawić mechanizm) czy muszę szukac jakiejś "kliniki starych zegarków", albo części na Allegro. Czy to na tyle popularny model, że "zwyczajny" zegarmistrz ( nie: specjalista od wymiany baterii ;)) poradzi sobie bez problemu?

Serdecznie pozdrawiam wszystkich miłośników czasomierzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Witam. Znalazłam wśród rzeczy odłożonych w starych pudełkach stary zegarek, który kiedyś należał do mojego dziadka.

To SLAVA ( 27 jewels) z piękną fioletową tarczą, datownikiem po prawej stronie i samonakręcającym się podczas ruchów ręką mechnizmem.

Wskazówka sekundowa nie przesuwa się skokowo tylko "płynie" wokół tarczy. Numer na odwrocie to: 318064.

Zegarek ma bardzo zniszczone szkiełko i porysowaną kopertę.

Ponadto działa tylko chwilami. :unsure:

Mam pytanie - czy zegarmistrz ( mieszkam w Świętochłowicach - polecono mi zegarmistzra w Chorzowie Batorym naprzeciwko kasyna)

da radę odnowić kopertę i  wymienić szkiełko ( i oczywiście naprawić mechanizm) czy muszę szukac jakiejś "kliniki starych zegarków", albo części na Allegro. Czy to na tyle popularny model, że "zwyczajny" zegarmistrz ( nie: specjalista od wymiany baterii ;)) poradzi sobie bez problemu?

Serdecznie pozdrawiam wszystkich miłośników czasomierzy :)

 

Cześć

Pokaż jakieś zdjęcie, to może podpowiemy co warto z zegarkiem robić. Z jej uruchomieniem i wymianą szkła powinieneś się w 50 pln zmieścić (bo to jednak automat). Co do koperty do jeżeli ma naprawdę dość i ma spore wżery to opłacalne jest poszukanie trupka z lepszą kopertą. Jeżeli rysy są w granicach "przyzwoitości" estetycznej to uruchomić i nosić - zawsze powiedzieć możesz, że go dziadek nie oszczędzał i będzie to wiarygodne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-73234-0-53576200-1405156376_thumb.jpg Ok. Spróbuję wgrać zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-73234-0-55895900-1405156603_thumb.jpgpost-73234-0-67226100-1405156617_thumb.jpg

attachicon.gifDSC00009.JPG Ok. Spróbuję wgrać zdjęcia.

 

Stan chyba nieciekawy  :unsure:  ale według mnie zegarek jest przepiękny  :D i wierzę, że uda się go przywrócić do dawnej świetności.

Jak myślicie? Jeżeli sie uda, to kolejna będzie maleńka Zaria mojej Babci. Jak dobrze, że znalazłam to Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifDSC00015.JPGattachicon.gifDSC00017.JPG

 

Stan chyba nieciekawy  :unsure:  ale według mnie zegarek jest przepiękny  :D i wierzę, że uda się go przywrócić do dawnej świetności.

Jak myślicie? Jeżeli sie uda, to kolejna będzie maleńka Zaria mojej Babci. Jak dobrze, że znalazłam to Forum.

Tarcza świetna,szkło wystarczy wypolerować ale koperta w nieciekawym stanie. Zdobyć taką będzie trudno bo asymetryczna Sława to raczej rzadkość. Chromowanie może trochę kosztować i jest ryzyko że wyjdzie niefajnie, jeśli już to oddać do dobrego zakładu bo mnóstwo kopert po odnowieniu wygląda okropnie jeśli ktoś niedokładnie wyczyści i spod chromu widać stare wżery. No i krawędzie na pewno nie będą tak ostre jak są w oryginale.

A tak w ogóle to kolor tarczy świetny :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto się nad nim pochylić. Tym bardziej, że oprócz ogólnej urody tego modelu to także wartość sentymentalna i rodzinna. Zawsze ceniona jest także dedykacja :)

 

Ta Sława w ogóle jest unikalna - w jednym modelu połączyły się tak m.in. tak designersko ciekawe elementy jak:

  • ogólna wielkość zegarka
  • asymetryczna koperta
  • rzadki kolor tarczy
  • wysokie indeksy
  • grube, charakterystyczne dla Sław wskazówki z czystym wypełnieniem.

 

Dla mnie to jest super model - nieodmiennie mnie cieszy i jest jednym z moich ulubionych. Mój egzemplarz nie jest w super stanie koperty ale wygląda tak:

 

post-60300-0-98132900-1405168103.jpg

post-60300-0-47195100-1405168094.jpg

 

Więc masz już przykład że warto podążać w kierunku odnowienia..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze to samo. Pokaż coś a Gregorian na pewno to ma i w lepszym stanie :angry:

Chciałbym zobaczyć na żywo ten Twój "mały" :o zbiorek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Stan chyba nieciekawy  :unsure:  ale według mnie zegarek jest przepiękny  :D i wierzę, że uda się go przywrócić do dawnej świetności.

Jak myślicie? Jeżeli sie uda, to kolejna będzie maleńka Zaria mojej Babci. Jak dobrze, że znalazłam to Forum.

 

Patrząc na zdjęcia to  bym zaczął od wymycia tej koperty, wysuszenia i delikatnego wypolerowania chromu czymś bardzo delikatnym. Z tyłu wżerów o dziwo nie ma i po umyciu i polerce szkła tragedii by nie było. Jak napisał kchrapek - po nieudolnym chromowaniu całe rysy szczególne koperty mogą być w stylu "obło-romańskim". Mając do wyboru sprawny zegarek w kopercie ze śladami użytkowania akceptowalnymi by go nosić, a źle pochromowaną kopertę...wolałbym mieć zegarek z widocznym zębem historii. 

 

Tobie i Gregorianowi gratuluję niebanalnych zegarków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za porady  :wub:

Tarcza - rzeczywiście - niezwykle urodziwa. Bardzo, bardzo mi się podoba.

 

Gregorian - Twoja SLAVA - do zakochania - przepiękna i świetnie dobrany pasek ( nad tym jeszcze myślę ;) ).

 

Najpierw trzymam kciuki, żeby udało się naprawić mechanizm. Potem polerowanie szybki.

No i zastanowię się co z kopertą.. 

 

Chyba nie zdobędę się na to, żeby ją rozkręcać sama i sama czyścić,

taki kompletny laik da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zdobędę się na to, żeby ją rozkręcać sama i sama czyścić,

taki kompletny laik da radę?

 

Oj nie radzę zaczynać od mechanizmu automatycznego :). Lepiej oddać ją do zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie radzę zaczynać od mechanizmu automatycznego :). Lepiej oddać ją do zegarmistrza.

kolega dobrze radzi nie rozbieraj jej sama oddaj do naprawy smarowania. 5 dych to nie majatek majac w pamieci ze bedziesz maiala super pamiatke po dziadku.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega dobrze radzi nie rozbieraj jej sama oddaj do naprawy smarowania. 5 dych to nie majatek majac w pamieci ze bedziesz maiala super pamiatke po dziadku.

 W poniedziałek idę do zegarmistrza. Ciekawe co powie i jak się nią zaopiekuje ^_^

Mogę zapłacić i więcej, jeżeli ma to sprawić, że zegarek zacznie żyć na nowo, korciło mnie przez moment, żeby go rozkręcić i wyglancować ;) nie z racji oszczędności, tylko ..sama nie wiem. Ale racja - bezpieczniej oddać w ręce fachowca.

Potem pomyślę co z kopertą. Wkleję zdjęcia jak już będzie żywy i piękny.

 

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem smarowanie mechanizmu , wymycie koperty , polerka szkiełka i dobra dobranie paska w zupełności wystarczy . sama się zdziwisz jak to poprawi wygląd zegarka . koperta nie ma dużych wżerów a tylko drobne ryski . można się pokusić o delikatna polerkę ale proszę   żadnego nowego chromowania bo w większości przypadków to cepelia wychodzi . lepiej żeby wyglądał tak jakby przed chwila został zdjęty z ręki Twojego dziadka a nie z choinki


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też taką asymetryczną posiadam, dałem do naprawy i sam trochę ją z zewnątrz wypolerowałem, efekt poniżej.

post-62679-0-29652700-1405281360_thumb.jpg

 

dokupiłem do niej również Sławę na 21 kamieniach, ale również z mega wysokimi indeksami

 


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill, faktycznie, nie chciałabym, żeby wyglądała cepeliowsko i choinkowo.

Nie o taki efekt mi chodzi.

 

RTK-WGM - piękne :) ( ta po lewej piękniejsza ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan Twojej Slavy @Jaszka jest o niebo lepszy niż mojej gdy ją dorwałem. Spędziłem trochę czasu na czyszczeniu i polerce. Oczywiście czyszczenie i smarowanie odbyło się u zegarmistrza.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pocieszające ^_^

Koperta jest srebrna ( oczywiście  chodzi o kolor) i porysowana, ale w jednym miejscu

spod warstwy ( chromu?) widać, że chyba wykonana jest z metalu w kolorze miedzi.

(Może nawet jest miedziana). Albo stalowa, z podwójną powłoką - miedziowana i potem chromowana.

Wyczyściłam ją tylko delikatnie watą i denaturatem.

Reszta w rękach Mistrza Zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta w tej Sławie jest raczej mosiężna, chromowana (taki był standard w zegarkach zegarkach radzieckich - stal była wyjątkiem).


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj u Zegarmistrza. Faktycznie, koperta jest mosiężna i chromowana.

Wnętrze w bardzo dobrym stanie :)

24.07 odbieram swoją SLAVĘ i potem pozostanie mi tylko dobrać pasek.

(Koszt naprawy i polerowania szkiełka - 120 PLN)

 

Co to znaczy, że zegarek jest dwubębnowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa bębny(sprężyny) naciągu, to dość oryginalne rozwiązanie napędu mechanizmu. Nie wiem czy ktokolwiek je stosował na masową skalę oprócz 2-giej Moskiewskiej Fabryki Zegarków (zegarki mechaniczne mają zwykle jedną sprężynę naciągową)

Poniżej typowy werk sławy z widocznymi dwoma bliźniaczymi bębnami

post-54348-0-52421200-1405407320_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj u Zegarmistrza. Faktycznie, koperta jest mosiężna i chromowana.

Wnętrze w bardzo dobrym stanie :)

24.07 odbieram swoją SLAVĘ i potem pozostanie mi tylko dobrać pasek.

(Koszt naprawy i polerowania szkiełka - 120 PLN)

 

Co to znaczy, że zegarek jest dwubębnowy?

i pamiatka bedzie super. pochwal sie zdjeciami jak wroci od majstra. i slava powinna posluzyc jeszcze dlugie dlugie lata :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.