Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

papax

Użytkownik
 • Content Count

  784
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

papax last won the day on January 28 2020

papax had the most liked content!

Community Reputation

84 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

266 profile views
 1. Już od pewnego czasu ceny wyższej półki "swiss made" to zwykła spekulacja, ewentualnie chęć imponowania przez nabywcę. Ja osobiście niestety nie kupuję gadki o "niedoścignionej jakości" Rolexa. Odrobinę lepsze wykonanie od Chińczyków za kwotę poniżej 1k nie uzasadnia zapłaty takiej ceny. No ale cóż, mamy wolny rynek, nikt nikogo nie zmusza do wydawania takich pieniędzy.
 2. Ot czary, według dekielka powinien znajdować się werk Seiko 6309 w środku, a znajduje się Poljot 2627H.
 3. Był ciekawy i nawet mnie zainteresował ten Comet. Ale zniechęcił mnie napis na deklu, który wskazuje na obecność mechanizmu 6309 od Seiko. Dodatkowo koperta nie ma nic wspólnego z Seiko i jest jakąś autorską hongkońską konstrukcją. Na tej aukcji widać, że zlazł chrom z koperty (według dekielka całostalowej). https://archiwum.allegro.pl/oferta/zegarek-comet-23-jewels-automat-i7134692834.html Zegarek jest ciekawostką historyczną, ale jest okrutnym składakiem (z epoki oczywiście).
 4. A co jest nie tak w tym bezelu? Widziałem multum uszatych wyposażonych w ten model bezela.
 5. Gratuluję zwycięstwa, licytowalem w tym czasie Zenitha w Czechach i jakoś nie doszacowałem ceny. Zenitha ostatecznie też nie kupiłem) :).
 6. Luma będzie taka sama albo i lepsza, San Martin 62mas świecił lepiej niż Seiko Skx, porównywane na żywo. Jeżeli Chińczycy piszą, że jest szafir to jest szafir. Jeszcze mi się nie zdarzyły oszustwa na tym polu, każdy zegarek jaki miałem testowałem miernikiem i wychodził poprawny wynik. To, że Hemimdallr wypuścił homara Seiko i przyjął się całkiem dobrze, wynika z pazerności firmy Seiko, która zakończyła produkcje wielu tanich nurków. O jakość homara również bym się nie martwił. Z kilkunastu nowych zegarków, z jakimi miałem doczynienia, najmniej dokładnym był Seiko SKX013, nie wiem skąd zachwyty nad tym modelem. Oczywiście Chiny dalej nie są w stanie samodzielnie zaprojektować zegarka nurkowego, który nie miałby wtórnego wzornictwa. Prawdopodobnie na homary jest po prostu większy popyt (w co do końca nie chce mi się wierzyć, patrząc na popularność Parnisa Pa6007 w przeszłości) .
 7. Rzadko ostatnimi czasy coś wrzucam, no ale taki egzemplarz myślę, że powinien się tutaj znaleźć :). Naprawdę super stan, jak na Ałmaza był bardzo mało noszony.
 8. https://allegro.pl/oferta/poljot-kirowski-cccp-stary-zegarek-prl-vintage-9780920742 Bądźmy szczerzy, zwykły Poljot z dorobioną do tego ideologią i papierami nie jest warty takich pieniędzy. Cytat z opisu. "Trzeba jednak pamiętać, żę odkąd wyszedł z fabryki, nikt do niego nie zaglądał. Nie był nigdy czyszczony ani konserwowany. Jest na chodzie, ale nie dam gwarancji na to, że po dostarczeniu do nowego właściciela dalej będziesz sprawnie działać. Sprzedaję zatem jako niesprawny." Od nieotwierania zegarka zrobiła się rysa na pierścieniu dociskowym.
 9. Przede wszystkim to ten tranzystor ma umytą tarczę. Znając trwałość rosyjskiego odpowiednika Bulovy 214 to uszkodzona jest cewka. Myślę, że jest do naprawy, ale prawdopodobnie tylko jedna osoba w Polsce może podjąć się naprawy tego zegarka :). Prostszą opcją pewnie będzie przeszczep cewki z Bulovy, ale to już nie będzie to samo.
 10. Ja bym mimo wszystko był ostrożny, skoro zegarek nie miał zdjęć mechanizmu. Widziałem podróbkę tego zegarka (na eBay) praktycznie nie do odróżnienia. W oczy rzuciło mi sie zabezpieczenie antywstrząsowe, oryginalny Tudor powinien mieć Ete z "Kif" a podróbka miała zwykłego incabloca. Tudor ma też inny regulator niż zwykla 2824.
 11. A ten "Tissot" nie jest podróbka? Krzywe indeksy i krzywy nadruk. Jak dla mnie to zegarek bardziej do śmieci niż do naprawy.
 12. Podobno wartość sentymentalna jest niewymierna. Tylko po co tak kłamać?
 13. Te Rakiety występowaly fabrycznie z koronkami żółtymi, kiedyś mi się w oczy rzucił nawet NOS z taką koronka.
 14. Nie chcę usprawiedliwiać tutaj sprzedawcy, bo ekhm jest to dość specyficzna postać. Jednakże w pełni rozumiem sprzedaż radzieckiego kwarca w postaci rezonatora jako niesprawnego :). To nie była udana konstrukcja. A że ludzie licytuja no to cóż, wolny rynek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.