Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

papax

Użytkownik
 • Content Count

  789
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

papax last won the day on January 28 2020

papax had the most liked content!

Community Reputation

84 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

324 profile views
 1. Konstrukcja wodoszczelności w Amfibii jest bardzo prosta i szanse na wyciek przez dekiel są niemalże zerowe. Większe ryzyko obejmuje koronkę i szkło. W przypadku nowego egzemplarza nie ma problemu, szkło jest w dobrej kondycji i wytrzyma dużo, jeszcze się "uszczelniając" podczas nurkowania. Gwint koronki wypada skontrolować, zarówno w nowym i w starym egzemplarzu, bo może być to potencjalne źródło nieszczelności.
 2. Używany arbuz za taką kwotę. Ciekawie się dzieje na rynku. Może trzeba będzie niedługo sprzedać jednego z dwóch swoich ;).
 3. Zastosowałem skrót myślowy, wczesny to znaczy że zastosowany stosunkowo dawno, jeszcze przed rozpowszechnieniem się wychwytu cylindrowego w zegarkach kieszonkowych. Płyta rzeczywiście nosi ślady pozostałości szpindlaka, i widać na niej ślad regulatora Tompiona. Ktoś kiedyś przerobił go całkiem fachowo na cylinderka.
 4. Jakiś wczesny wychwyt cylindrowy opierający się na budowie szpindlaka. W sumie bez zdjęć z boku ciężko ocenić co tam zaszło w środku. Skoro szpindlaki przerabiano na brytyjskie wychwyty kotwicowe to może i bywały przeróbki na cylindry? Będzie drogi ;).
 5. Podobny egzemplarz, tylko o odrobinę wyższym numerze, tj. 98759, idzie obecnie na zachodniej platformie aukcyjnej z dokumentami. Wynika z nich, że werk to Kal. 41, a zegarek został sprzedany w 1929 roku. Możemy więc przyjąć że przedmiotowy egzemplarz jest z lat 1925-1928.
 6. Już od pewnego czasu ceny wyższej półki "swiss made" to zwykła spekulacja, ewentualnie chęć imponowania przez nabywcę. Ja osobiście niestety nie kupuję gadki o "niedoścignionej jakości" Rolexa. Odrobinę lepsze wykonanie od Chińczyków za kwotę poniżej 1k nie uzasadnia zapłaty takiej ceny. No ale cóż, mamy wolny rynek, nikt nikogo nie zmusza do wydawania takich pieniędzy.
 7. Ot czary, według dekielka powinien znajdować się werk Seiko 6309 w środku, a znajduje się Poljot 2627H.
 8. Był ciekawy i nawet mnie zainteresował ten Comet. Ale zniechęcił mnie napis na deklu, który wskazuje na obecność mechanizmu 6309 od Seiko. Dodatkowo koperta nie ma nic wspólnego z Seiko i jest jakąś autorską hongkońską konstrukcją. Na tej aukcji widać, że zlazł chrom z koperty (według dekielka całostalowej). https://archiwum.allegro.pl/oferta/zegarek-comet-23-jewels-automat-i7134692834.html Zegarek jest ciekawostką historyczną, ale jest okrutnym składakiem (z epoki oczywiście).
 9. A co jest nie tak w tym bezelu? Widziałem multum uszatych wyposażonych w ten model bezela.
 10. Gratuluję zwycięstwa, licytowalem w tym czasie Zenitha w Czechach i jakoś nie doszacowałem ceny. Zenitha ostatecznie też nie kupiłem) :).
 11. Luma będzie taka sama albo i lepsza, San Martin 62mas świecił lepiej niż Seiko Skx, porównywane na żywo. Jeżeli Chińczycy piszą, że jest szafir to jest szafir. Jeszcze mi się nie zdarzyły oszustwa na tym polu, każdy zegarek jaki miałem testowałem miernikiem i wychodził poprawny wynik. To, że Hemimdallr wypuścił homara Seiko i przyjął się całkiem dobrze, wynika z pazerności firmy Seiko, która zakończyła produkcje wielu tanich nurków. O jakość homara również bym się nie martwił. Z kilkunastu nowych zegarków, z jakimi miałem doczynienia, najmniej dokładnym był Seiko SKX013, nie wiem skąd zachwyty nad tym modelem. Oczywiście Chiny dalej nie są w stanie samodzielnie zaprojektować zegarka nurkowego, który nie miałby wtórnego wzornictwa. Prawdopodobnie na homary jest po prostu większy popyt (w co do końca nie chce mi się wierzyć, patrząc na popularność Parnisa Pa6007 w przeszłości) .
 12. Rzadko ostatnimi czasy coś wrzucam, no ale taki egzemplarz myślę, że powinien się tutaj znaleźć :). Naprawdę super stan, jak na Ałmaza był bardzo mało noszony.
 13. https://allegro.pl/oferta/poljot-kirowski-cccp-stary-zegarek-prl-vintage-9780920742 Bądźmy szczerzy, zwykły Poljot z dorobioną do tego ideologią i papierami nie jest warty takich pieniędzy. Cytat z opisu. "Trzeba jednak pamiętać, żę odkąd wyszedł z fabryki, nikt do niego nie zaglądał. Nie był nigdy czyszczony ani konserwowany. Jest na chodzie, ale nie dam gwarancji na to, że po dostarczeniu do nowego właściciela dalej będziesz sprawnie działać. Sprzedaję zatem jako niesprawny." Od nieotwierania zegarka zrobiła się rysa na pierścieniu dociskowym.
 14. Przede wszystkim to ten tranzystor ma umytą tarczę. Znając trwałość rosyjskiego odpowiednika Bulovy 214 to uszkodzona jest cewka. Myślę, że jest do naprawy, ale prawdopodobnie tylko jedna osoba w Polsce może podjąć się naprawy tego zegarka :). Prostszą opcją pewnie będzie przeszczep cewki z Bulovy, ale to już nie będzie to samo.
 15. Ja bym mimo wszystko był ostrożny, skoro zegarek nie miał zdjęć mechanizmu. Widziałem podróbkę tego zegarka (na eBay) praktycznie nie do odróżnienia. W oczy rzuciło mi sie zabezpieczenie antywstrząsowe, oryginalny Tudor powinien mieć Ete z "Kif" a podróbka miała zwykłego incabloca. Tudor ma też inny regulator niż zwykla 2824.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.