Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chrisunia

Jakiej firmy jest ten werk (mechanizm)?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej firmy jest ten mechanizm do zegara ?

Z góry dziekuje  za odpowiedzi !!!

post-60765-0-75858100-1375782030_thumb.jpg

post-60765-0-23270100-1375782032_thumb.jpg

post-60765-0-22526600-1375782033_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne werki miał Thomas Haller . Na pewno jest nie kompletny. Brakuje el od bicia i zawieszki do wahadła. A ze zdjęć widać że jest do czyszczenia A co jeszcze ?? luzy itp tego nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne werki miał Thomas Haller . Na pewno jest nie kompletny. Brakuje el od bicia i zawieszki do wahadła. A ze zdjęć widać że jest do czyszczenia A co jeszcze ?? luzy itp tego nie wiadomo.

Chyba nad cyframi powinna być sygnatura TH żeby to był werk Thomasa czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak Takie werki miał też C. Werner Bez sygnatur ciężko określić na 100% a po drugie zdjęcia też są kiepskie.Może się jeszcze ktoś wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werki Carla Wernera podobnie zresztą jak Lenzkircha miały z reguły jednostronne mocowanie mostka. Mechanizm z całą pewnością niemiecki dość typowy dla ostatniej dekady XIX wieku. Brak sygnatury wykluczy tu jednak z calą pewnością wskazanie konkretnego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werki Carla Wernera podobnie zresztą jak Lenzkircha miały z reguły jednostronne mocowanie mostka. Mechanizm z całą pewnością niemiecki dość typowy dla ostatniej dekady XIX wieku. Brak sygnatury wykluczy tu jednak z calą pewnością wskazanie konkretnego producenta.

ale to nie jest jakas podroba czy jakiś nowy werk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość zdzichu
      Przez Gość zdzichu
      Cześć
      Z pewnością jak zbieracie vintage to też macie swój ulubiony mechanizm. Ja pokochałem automaty felsy 
      Głównie za ich konstrukcję i to jakiej wysokiej jakości są


    • Przez Shadowsniper
      Szanowni Państwo, po raz kolejny proszę o pomoc, tym razem w naprawie mechanizmu do Longines kaliber 5602. Zegarek damski dość ładnie utrzymany generalnie po przejściach ale stanowi dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie. Całość prawdopodobnie po upadku dorobione szkło złamana oś balansu i brak wałka naciągu i oczywiście koronki. Czy któryś z szanownych państwa użytkowników byłby w stanie podać mi namiar bądź samemu jeśli posiada taki mechanizm sprzedać mi go? Priorytetem jest balans i wałek, koronka nie stanowi jakiegoś wielkiego problemu dla użytkownika. Przepraszam za zdjęcie nadgarstka chodzi oczywiście o środkowy zegarek po prostu nie wiem jak przyciąć to zdjęcie. Może któryś z szanownych użytkowników miałby szkło do tego modelu. Numer części balansu to 721


    • Przez T Atomicus
      https://chronometercheck.com/seiko-nh35-nh35a-movement/?utm_content=cmp-true
      … ciekawy jak dla mnie artykuł.
       
    • Przez bordakm
      Kupię mechanizm Felsa 400 w szczególności poszukuję koła zapadkowego i koła sekundowego





×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.