Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

T Atomicus

Użytkownik
 • Content Count

  435
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Początkujący

Recent Profile Visitors

674 profile views
 1. Szukałem w Słowniku Języka Polskiego. Co z nim jest nie tak? Dobrego Słownika nie znam. Zresztą, ten twój Dobry Słownik też klasyfikuje określenie „chinol” jako „potoczne lub deprecjonujące ze względu na narodowość”. To zdaje się taki eufemizm. Naprawdę na tym forum musimy używać takich określeń, i to jeszcze z błogosławieństwem moderatorów?
 2. Może w niektórych kręgach to potoczne. Wg słownika to określenie obraźliwe: https://sjp.pwn.pl/so/chinol;4419730.html
 3. Witam W watku o paskach skrytykowalem przedmówcę, pisząc, że jego wypowiedzi są niemerytoryczne (bo są) i na dodatek rasistowskie (bo używa okreśłeń typu „chiński badziew” czy „chinol”. Mój post został wycięty przez jakiegoś anonimowego moderatora z ostrzeżeniem, ze piszę bzdury o rasizmie. jakie są wytyczne forum? Czy „chinol” nie jest określeniem rasistowskim? Czyli „szwab”, „ciapaty”, też jest ok? A np. „polaczek”? Czy naprawdę forum popiera takie zachowania? Gdzie tu można złożyć zaźalenie na moderatora?
 4. A, ok. Rozumiem, że miałeś, używałeś i przeprowadzałeś odnośne testy, analiza chemiczna etc.
 5. E, bez przesady. Po pierwsze Steeldive to nie badziew. Po drugie - silikonowy pasek to nie jest rocket science.
 6. A jaki to kwarcowy submarine? I jak on się ma do takiego Casio Duro (którego największą wadą jest kwarcowe, rysowalne szkło)?
 7. Oczywiście, fajny, jak każdy INOX. Ale dlaczego taki porysowany? Naprawdę Victorinox nie mógł stworzyć mniej rysującego się zegarka?
 8. https://www.chrono24.com/magazine/is-it-still-worth-buying-a-patek-philippe-nautilus-in-2023-p_106434/
 9. U mnie wskazówka sekundowa sygnalizuje koniec baterii. Za to raz na początku użytkowania miałem dziwne anomalie wskazań, ale przyczyną było zdaje się zostawienie zegarka na ipadzie z etui z magnesem. Staram się tego nie robić.
 10. Jasne. https://pomoc.olx.pl/hc/pl/articles/4404784585618-Co-to-jest-Pakiet-Ochronny-
 11. Zegarek, istotnie ładny, ale wołać sobie można i milion. 🙂
 12. A coś się zmieniło? Jeszcze na jesieni tzw. ochrona kupujących w olx dotyczyła tylko ewidentnych przekrętów, w rodzaju nie wysłania towaru, albo wysłania np. cegły zamiast zamówionego towaru. Ochrona kupujących nie działała w przypadku towaru niesprawnego, uszkodzonego, czy nieznacznie odbiegającego od opisu. Co więcej, system ocen osób sprzedających obejmował tylko wybrane kategorie.
 13. No, tak to jest z zakupami w zamorskim kraju. Tzn. jest element niepewności i zaskoczenia. Na plus, to, że aliexpress chroni kupujących w znacznie wyższym stopniu, niż allegro czy olx.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.