Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

T Atomicus

Użytkownik
 • Content Count

  353
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Początkujący

Recent Profile Visitors

351 profile views
 1. A czy plecionka bardzo się brudzi przy codziennym użytkowaniu?
 2. Mi się podoba Seiko SKX007 Ale jeśli kupię, to raczej homara Steeldiva. Dlaczego? Bo oryginalne SEIKO SKX007 są trudne do dostania w idealnym stanie. S jeśli już, to cena wysoka.. A na dodatek Steeldive ma lepszy mechanizm, szkło i bezel. Wciąż jednak trochę nie dowierzam tym 200 metrom wodoodporności w Steedivach i innych chińskich homarach.
 3. No, ale w najtańszych wskazówkowych g-shockach w ogóle nie ma wskazówki sekundowej. Zresztą, w nieco droższych też nie ma. Z kolei wskazówkowe flagowe Mudmastery są awaryjne.
 4. O, widzę, że jest oficjalna strona Steeldive UK: https://www.steeldiveuk.com/ Mają tam też zegarki San Martin. Mi się jednak SKX007 podoba: https://www.steeldiveuk.com/product-page/steeldive-sd1996ac-skx-007-automatic-200m-diver-watch … i nawet cena całkiem ok. Tyle, że nie dla nas. Ech, ten brexit.
 5. No właśnie, że mam go od listopada i jakoś nie chce się zbytnio "pobrudzic". Czekam na patynę ale jakoś wolno to idzie. Nie chcę tego niczym przyspieszać. A czyści się z tego co kojarzę np sokiem z cytryny Chodziło mi raczej o brud wciskający się w szczelinę między kopertą, a tym zewnętrznym bezelem.
 6. Jak nie ma wrotki, domniemywa się, że wypowiedź dotyczy poprzedniej wypowiedzi. Tutaj był jeszcze post kol. KobySO, to prawda, ale i tak można się było domyślić, że chodziło mi o OSTATNI prezentowany zegarek, czyli Steeldive kol. Mikasa. czy Pan Moderator naprawdę miał jakieś wątpliwości?
 7. No, ale on się musi strasznie brudzić? Jak to wyczyścić?
 8. https://sukces.rp.pl/zegarki/art19318621-firma-z-bylej-nrd-na-czele-listy-producentow-najbardziej-niezawodnych-zegarkow Obawiam się jednak, że to jest artykuł sponsorowany.
 9. No, skoro działa przez całą noc, to już nieźle. W moim Victorinoxie INOX luma trzyma z trudem około godziny. Co do nurkowania, to oczywiście warto mieć komputer nurkowy. Ale dobrze mieć i zwykły zegarek jako backup. Ja używałem zwykłego Casio G-Shocka DW5600 i też dawał radę. Oczywiście jakiś nurek od Seiko też byłby wielce ok. Ale wciąż się zastanawiam na ile takie Steeldivy różnią się od Seiko, na których są wzorowane. Wygląd to nie wszystko.
 10. Bardzo proszę o bardziej precyzyjną odpowiedź. Ile konkretnie trzyma ta luma? No i głębiej chyba nie nurkowałeś?
 11. O, fajnie, że jest osobny wątek. Ja cały czas przymierzam się do Steeldiva SKX007… ale to chyba nieprędko. Powiedzcie, proszę, jak z tą lumą w Steeldive. Czy długo trzyma? A w porównianiu z SEIKO SKX007 albo Żółwiem? No i ponawiam zapytanie - czy są tu tacy, co nurkują ze Steeldive? Bo wciąż nie wiem, czy te 200m to na poważnie czy tylko taki napis.
 12. No, ale w INOXach wyraźnie piszą że taki ficzer jest. A przy okazji. Wymianę baterii przeprowadzacie w autoryzowanym serwisie Victorinoxa, czy dowolnym? W autoryzowanym ta usługa kosztuje zdaje się 120zł. Mówią, że przy okazji dokonują przeglądu i czyszczą w środku. Ale co tam jest do czyszczenia skoro on jest szczelny na 200m? Może choć jakąś baterię ze złota dają?
 13. Ano właśnie. Moja zabytkowa Doxa… jeszcze raz zdjęcie: https://www.instagram.com/p/CXw-JPXIsOp/?utm_medium=copy_link …wyciąga ledwo kilkanaście godzin.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.