Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KuM

Zegarki Alpha Watch - odradzam

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przestrzec forumowiczów przed zakupem zegarków marki Alpha, które bywają chwalone nawet na forum watchuseek. Sam zresztą umieściłem informację o tym zegarku w jednym z wątków na temat zegarków z dalekiego orientu.

 

Zakupiłem zegarek rok temu, po dwóch tygodniach noszenia stanął. Napisałem - kazano mi go odesłać. Akurat tak się złożyło, że mój znajomy leciał do Hong Kongu i poprosiłem go aby pod wskazany adres firmy dostarczył zepsuty zegarek. To co zastał pod wskazanym adresem (oficjalnym adresem firmy) to po prostu stary blok, w którym nikt nie mieszka. Poprosił nawet znajomego chińczyka (mieszkańca HK) aby skontaktował się z tą firmą. Nikt nie odbiera, pod wskazanym adresem nikogo nie zastał kilka razy. W końcu odesłałem zegarek pocztą (koszty po mojej stronie). Po dwóch miesiącach otrzymałem go z powrotem niby naprawionego. Niby bo po jakimś tygodniu znowu stanął. Po kontakcie z Alphą znowu kazano zegarek odesłać. I tak też zrobiłem - nigdy więcej go nie widziałem a od tamtego momentu minęły 4 miesiące. Piszę maile - cisza, piszę na ich stronie na FB - cisza.

 

Nie toleruję oszukiwania i mimo, że pogodziłem się ze stratą zegarka i kasy to moim obowiązkiem jest również poinformować pozostałych o moich doświadczeniach. Piszę też dlatego, że w sieci pojawiła się strona z Polską domeną oferująca te zegarki. Proszę zatem być uważnym.

 

A oto rzeczony zegarek: http://images.bidorbuy.co.za/user_images/413/1182413_111115222458_8313-08P6_white_r1_c1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując - z niskobudżetowymi zegarkami chińskimi jest jak z pudełkiem czekoladek - nigdy nie wiesz co się trafi.

 

Założę się, że znalazłbyś na forum zadowolonych użytkowników Alphy, tylko że niestety to loteria jest. Zamawiając nigdy nie wiesz, czy zegarek pochodzi kilka lat, czy kilka dni. Dlatego lepiej kupować z drugiej ręki takie cuda, które nawet jasno określonego producenta nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie chodzi właśnie o zegarek tylko o firmę, która potraktowała całą sprawę mega nieprofesjonalnie. Sam zegarek byłbym w stanie przeżyć gdyby po okresie gwarancji się rozleciał - wiedziałem przecież na co się pisałem. Wnerwia mnie jednak kiedy producent po prostu milczy i ma mnie gdzieś, mimo że wcześniej problemów komunikacyjnych (poza standarowymi, które mniewam z azjatami:)) nie było.

 

Firma lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca przekonany, czy tu można w ogóle mówić o jakiejś konkretnej firmie. Alphy, Parnisy, itp. to raczej taki byt umowny, to 'marki', które są produkowane nie wiadomo gdzie i nie wiadomo przez kogo. Produkcja pewnie porozrzucana po kilku fabrykach i dystrybutorach. Gdybam teraz, ale podejrzewam, że jeśli ktoś nagle zapragnął sobie robić zegarki i oznaczać je logiem Alpha, to nie sądzę, żeby doczekał się od kogokolwiek pozwu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie moja Alphe bardzo chwale - ale to jest Alpha "Alpha" - czyli szwajcarski zombie reanimowany przez Chinczykow. Co prawda nie przszloby mi do glowy probowac wysylac go do producenta do naprawy - tylko albo do zegarmistrza, albo do wyrzucenia.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tutaj niestety górę wzięła moja naiwność i wiara w dane mi słowo z ich strony. Zresztą wysyłałem za pierwszym razem i oprócz czasu oczekiwania wszystko było w porządku. Za drugim razem już tego szczęścia nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Przebeg
      Zakupiłem ostatnio z ciekawości chronografik o Alphy (https://www.alpha-1993.com/en/Chronograph/Stainless-steel-band/Alpha-mechanical-chronograph-watch-shop-3.html) i jest zaskakująco dobrze oprócz jednej rzeczy, mianowicie  kiedy jakiś tydzień temu zabrałem się do nakręcania i chciałem zakręcić koronkę to przez dosłownie 3 minuty koronka nie mogła wskoczyć na gwint i jakby gwint się starł i zrobił się krótszy. Zaczęło mnie to już lekko irytować i chciałbym u jakiegoś dobrego zegarmistrza wymienić ten gwint albo wymienić koronkę z zakręcanej na wciskaną i moje pytanie jest właśnie takie: Czy taka operacja jest w ogóle możliwa i ile mogłaby kosztować (żeby nie przekroczyła ceny zegarka )?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.