Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gumis1979

Użytkownik
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Początkujący

Recent Profile Visitors

142 profile views
 1. Dokładam fotki mechanizmu. Mechanizm robi dodatkowe niecałe dwie sekundy na dobę wiec jest bardzo dobrze. Rezerwy chodu nie sprawdzałem bo zegarek mam ciągle na ręku. Bransoletę musiałem skrócić o dwa ogniwa. Jest bardzo wygodna i można powiedzieć ze dopasowuje się do nadgastraka. No i fajne rozwiązanie że jest takie zapięcie pozwalające odpiąć bransoletę od zegarka. I teraz nie wiem czy to minus ale gdy chcę ustawić godzinę i wyciągam koronkę to wskazówka minutowa przeskakuje o kilka pozycji. Podobnie jest gdy wciskam koronkę. Natomiast jak przekręcę koronkę kilka razy w jedną i drugą stronę to juz wskazówka nie przeskakuje. Na YouTube jest dużo filmów o tym. Uważam ze zegarek jest solidnie, starannie i ładnie zrobiony. Do tego 10 lat gwarancji. Same plusy. 😀
 2. Co myślicie o tym nowym mechanizmie cal. 400. Oglądałem filmy i okazuje się, że przy ustawianiu czasu wskazówka minutowa przeskakuje po wyjęciu i wciśnięciu koronki. Podobno (według Orisa), żeby przeskakiwanie wskazówki wyeliminować należy kilka razy obrócić koronkę. Jak się okazuje to działa. Pytanie czy to jakiś błąd konstrukcyjny a może tak ma być i nie jest to problem.
 3. Oczywiście jest tak jak piszesz. Wszytko o czym tu piszemy wywoluje opodatkowanie. Jedynym rozwiązaniem na brak podatku dochodowego jest odczekanie pół roku od zakupu.
 4. Podatek dochodowy należy rozliczyć od sprzedazy dokonanej w 2020 w zeznaniu składanym za ten rok czyli w 2021. Natomiast sprzedaż miejsca w kolejce to oczywiście tez umowa ktora podlega opodatkowaniu. Tu jednak nie ma nabycia ruchomości ale prawa. Nie ma wiec zastosowania okres półroczny. Opodatkowanie następuje w momencie zbycia a podstawą opodatkowania jest dochód czyli przychod minus koszty. Przy sprzedaży miejsca w kolejce zadnych kosztów chyba nie ma no chyba że wplacona zaliczka. Ale tu juz jest potrzenna umowa z AD o cecji praw. Wiec zakładając ze ktoś zaplaci za miejsce w kolejce 25tys to od tej kwoty bedzie musiał zaplacic PCC. Natomiast sprzedawca zapłaci podatek dochodowy od całości ceny ewentualne pomniejszonej o zaplaconą zaliczkę.
 5. Od sprzedaży miejsca w kolejce tez trzeba zapłacić podatek???? inaczej to juz szara strefa????
 6. Niestety nie. Podatek dochodowy od osób fizycznych placi sprzedawca jeśli sprzedał przed uplywem pół roku od daty zakupu
 7. No to gratulacje. Nawet dołączając 19% podatku to zysk jest spory
 8. Ciekawe czy Rolex ściąga coś z Chin. Chwalą się przecież, że wszystkie części do zegarków produkują we własnych fabrykach w Szwajcarii. No może surowce ściągają z Chin. A w ogóle tydzień temu kupiłem niebieskiego DJ 41 w stali na jubilee od ręki w Poznaniu dlatego że ktoś nie odebrał
 9. Tu nie ogłaszałem bo nie mam 50 postów. Oferta jest na olx
 10. Chyba też jakiegoś dużego popytu na Rolki nie ma bo wystawiłem do sprzedania swojego Dj41 z niebieska tarczą i gladkim bezelem i dużego zainteresowania nie ma.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.