Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

janusz2264

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by janusz2264

 1. janusz2264

  Policzmy SEIKO 5

  Witam . Chciałbym się pochwalić małym zabiegiem który wykonałem na moim Seiko5 (oczywiście rękami zegarmistrza) . Mianowicie postanowiłem zamontować w nim szkło szafirowe. Operacja w pełni się powiodła chociaż oryginalne szkiełko nie przeżyło demontażu.
 2. A propos ....Jestem posiadaczem SEIKO "piąteczki" (SNZG13K1) i w związku z hardlexem mam pytanie. Czy jest możliwe wymianę tego szkiełka w w/wym.zegarku na szkiełko SAPHIRE?
 3. Czy ktoś wie od kiedy zaprzestano firmować zegarki rosyjskie napisem Made in USSR? Z końcem Związku Radzieckiego czyli grudzień 1991 czy nieco póżniej?
 4. W końcu usiadłem i naprawiam niedociągnięcie. Ostatnia fotka mojego "ruska" bardzo nie udana, odwrotnie jak naprawa i powrót do żywych. Chodzi znakomicie i jestem pod. wrażeniem dokładności. Zegarmistrz dał chyba sobie czas po wyregulował go nieomal na zero. Nie do wiary. Koperta w kilku miejscach ma juz niestety małe bo małe ale zawsze uszkodzenia chromu, ale mi się podoba . Codziennie zawieszam na nim oko. I jeszcze raz....
 5. Witam ponownie. Dawno mnie tutaj nie było. Chciałem się pochwalić,że w końcu odebrałem moją "Rakietę" od naprawy a właściwie renowacji. Ponoszę go jakiś czas . Zdjęcia zamieściłem oczywiście w kolejności...Przed naprawą......w trakcie.....no i oczywiście efekt końcowy....
 6. Dostałem info od zegarmistrza, że mój zegarek jest już do odbioru. Nie wyrabiam się ostatnio w czasie by zdążyć do siedemnastej ze względu na pracę. Przysłał mi jednak ciekawostkę w postaci zdjęć w stylu "historia naprawy" Jak już odbiorę to na pewno się pochwalę. Pierwszy raz w życiu widzę zegarek w takim stanie...)
 7. Tak. Czytałem...Dziwi mnie tylko,że sklep z Londynu ciągle funkcjonuje mimo to że sprzedaje podróby..
 8. Czy jest możliwe by sprawdzić co to za sklep? Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź
 9. Czy możesz zdradzić ile złociszy ubyło z Twojego portfela?
 10. Niestety jestem zmuszony. Najwidoczniej podczas przeprowadzki, przerzucania rzeczy, sprzątania itd (zrobiła się w szkiełku dziurka). Muszę wymienić chociaż tak jak wspominasz szkiełko jest oryginalne nisko profilowe.
 11. Nie mam zegarka od pana Kapałki ale na gwarancji jest pieczątka tej firmy z UK World Shopping Center LTD itd....Czy to oznacza na pewno,że mam podróbkę? Nie znam ceny zegarka. Dostałem go w prezencie. Czy zegarmistrz jest w stanie stwierdzić oryginalność Twoim zdaniem?
 12. W oryginale pamiętam był na bransolecie, ale teraz dam do niego czarny pasek. Pochwalę się jak będzie już "po zabiegu".... W oryginale był na bransolecie ale teraz dam do niego , myślę,że,czarny pasek. Pochwalę sie jak będzie już "po zabiegu"..
 13. Jutro zaniosę go do zegarmistrza niech spojrzy czy da się z nim coś zrobić.Przeleżał 27 lat w piwnicy. Nigdy już tam nie trafi.
 14. janusz2264

  Policzmy SEIKO 5

  Od grudnia ubiegłego roku wróciłem do świata zegarków mechanicznych. Bardzo mi się podoba moja 5-ka. Myślę że po kilku miesiącach użytkowania można go trochę poregulować -15sek./24.
 15. Udało mi się w końcu wstawić zdjęcie. Wiem,że to nic wielkiego ale może teraz dowiem sie czy może ma ktoś coś podobnego...
 16. Chciałbym się pochwalić swoim pierwszym w życiu automatic'iem (Seiko5)ale na miłość Boską jak wy wstawiacie tutaj zdjęcia skoro nie przechodzi żadne powyżej 500kb???? Piszę tutaj bo nie wiem do kogo się z ty zwrócić..
 17. Witam serdecznie. Chciałbym się pochwalić moim znaleziskiem. W piwnicy przypadkiem natknąłem się na zegarek o istnieniu którego dawno już zapomniałem.Kupiłem go w 90-tym albo w 91-szym. Od początku miałem z nim problem bo po prostu stawał. Nosiłem go do naprawy na gwarancji lecz nikt nie mógł sobie z nim poradzić. Po dwóch latach użytkowaniach zrezygnowałem z niego. Przeleżał w czeluściach piwnicznych jakieś 27 lat i być może teraz są ludzie którzy mogliby przywrócić go do życia. W tej chwili na niego patrzę i chodzi ale myslę że nie na długo. Jest to Rakieta produkcji ZSRR. Próbuję wstawić fotkę ale nie wiem czym mam to zrobić bo nie przechodzi żadne zdjęcie. System informuje mnie że zbyt duży rozmiar. Skorzystałem już ze wszystkich urządzeń jakie posiadam w domu, ale żadnego nie mogę ustawić tak by zdjęcie miało poniżej 500kb. Jak myślicie czy warto taki zegarek reaktywować?
 18. Witam wszystkich serdecznie. Nie jestem fachowcem w dziedzinie zegarków chociaż od dzieciństwa się z nim nie rozstaje. Marki są różne na świecie i w większości nieznane przeciętnemu zjadaczowi chleba, jednak o firmie Patek&Philippee słyszałem. Znalazłem w necie gościa który opowiada o zegarkach i chwali się, że się na nich zna. Wmawia,że Patek%Philippee to firma mało znana i kupowanie zegarków tej marki jest ryzykowne bo jakość nie jest adekwatna do ceny. Mam inne zdanie na ten temat.Czy ktoś może się do tego odnieść ?
 19. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Warto wymieniać doświadczenia. Mam ten zegarek od dwóch miesięcy, więc poczekam jeszcze miesiąc ,dwa i poszukam jakiegoś zegarmistrza który mi go spróbuje wyregulować. Miałem kiedyś Zima- stare dzieje- i sam go regulowałem, ale do tego mechanizmu raczej nie będę ingerował. Zdążyłem się w międzyczasie dowiedzieć,że jest takie urządzenia jak wibrograf. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
 20. Witam serdecznie. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem zegarka Seiko 5 (SNZG13K1) Bardzo mi się podoba. jest nieco cięższy niż jego kwarcowy poprzednik który użytkowałem przez ostatnich 15 lat ale to kwestia przyzwyczajenia. Obserwuję go z uwagą i pojawiły się dwa pytania na które poszukuję odpowiedzi. Nie chce biegać po zegarmistrzach bo jak na razie takich pewnych sprawdzonych nie znam. Moje pierwsze pytanie to z jaką dokładnością można wyregulować taki zegarek (15 sek./24 spóźnia)? I drugie pytanie. Wczoraj jeżdżąc na łyżwach zauważyłem ściągając rękawiczki (fakt, że jeździłem dość intensywnie), że pojawiło się lekkie zaparowanie na wewnętrznej stronie szkiełka, które po chwili zniknęło(w czasie krótkiego odpoczynku). Czy to niepokojące zjawiska? Będę wdzięczny za zainteresowanie tym postem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.