Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pawel777

Użytkownik
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Mój wpis był proporcjonalny do Twojego "A co tu nie rozumiesz?".
 2. W temacie pytam o konkretny zegarek, a nie podobny trzeba czytać ze zrozumieniem
 3. Mógłbyś się odnieść co do mojego pytania z tematu?
 4. Cześć. Muszę zakupić zegarek na co dzień, na każde warunki. Zasadniczo chodzi mi o wytrzymałość, szafirowe szkło i dobrą jakość. Początkowo spodobał mi się model Seiko, ale biorąc pod uwagę cenę, która jest prawie 2x wyższa niż Casio, naszły mnie wątpliwości, tym bardziej, że ze względu na charakter pracy wolę pasek silikonowy/bransoletę metalową niż skórę, i obawiam się, że kupując Seiko będę musiał, po pewnym czasie wpakować dodatkowe pieniądze w bransoletę. Moim poprzednim zegarkiem był własnie Edifice; wytrzymał 10 lat (niedawno padł mechanizm). Stąd moje pytanie, który model jest bardziej opłacalny i jak stoją oba mechanizmy poszczególnych zegarków? (jeśli się ktoś orientuje, tu czy Casio tak jak Seiko (chodzi mi o ten model) składa modele "gdzieś", a sam mechanizm jest produkowany w Japonii?)
 5. Cześć. Muszę zakupić zegarek na co dzień, na każde warunki. Zasadniczo chodzi mi o wytrzymałość, szafirowe szkło i dobrą jakość. Początkowo spodobał mi się model Seiko, ale biorąc pod uwagę cenę, która jest prawie 2x wyższa niż Casio, naszły mnie wątpliwości, tym bardziej, że ze względu na charakter pracy wolę pasek silikonowy/bransoletę metalową niż skórę, i obawiam się, że kupując Seiko będę musiał, po pewnym czasie wpakować dodatkowe pieniądze w bransoletę. Moim poprzednim zegarkiem był własnie Edifice; wytrzymał 10 lat (niedawno padł mechanizm). Stąd moje pytanie, który model jest bardziej opłacalny i jak stoją oba mechanizmy poszczególnych zegarków? (jeśli się ktoś orientuje, tu czy Casio tak jak Seiko (chodzi mi o ten model) składa modele "gdzieś", a sam mechanizm jest produkowany w Japonii?)
 6. Zapewne głupie pytanie, ale gdzie w tym zegarku w opisie jest informacja jaka jest szerokość paska? Ewentualnie widzisz jakąś konkurencję ze strony Citizena, albo czegoś innego w granicach do 2000 zł?
 7. Dzięki. Można kupić gumę z Seiko czy to już szukać trzeba pasków firm trzecich?
 8. W tym modelu PROSPEX_SOLAR_SSC609P1 da się wymienić bransoletę na silikon?
 9. Gust gustowi nie równy xDBardzo podobają mi się Diver'y ale posiadają szkło mineralne, a czytając opinie jednak o wiele bardziej się rysują. Jeśli możesz to podeślij mi coś co uważasz za konkurencyjne. Wpadł mi w oko https://www.seikowatches.com/global-en/products/prospex/ssc551p1 oraz https://www.seikowatches.com/global-en/products/prospex/ssc609p1 ale ten nie jest na pasku silikonowym i nie mogę się nigdzie dowiedzieć czy Seiko do tego modelu posiada pasek silikonowy.
 10. Chciałbym poznać Waszą opinię na temat https://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Meski-Seiko-Prospex-Solar-SSC666P1/19991 W tej cenie to dobru wybór? Z góryd dziękuję za odpowiedź. P.S. Czy zegarki solarne, konkretnie ten, posiadają jakąś ograniczoną trwałość?
 11. Wielkie dzięki za radę czy mógłbyś polecić mi ewentualnie konkretny model tzn. na co zwrócić uwagę i czy mechanizmy są dobre . cChciałbym się dopytać czy Citizen robione są w Japonii czy w Chinach?
 12. Cześć! Ze względu na to, że mój Edifice postanowił się ze mną pozegnać, chciałbym się Was poradzić o wybór zegarka na pasku (nie skórzanym) albo bransolecie. Profil zegarka podobny do Edifice; sportowy ale bez przesady. Bardzo spodobał mi się https://www.certina.com/watch/ds-sport-chronograph-1-10-sec/C0274171705701 Jednak to nie automat i w ogóle nie wiem jak mam podejść do tematu tego typu zegarka i mechanizmu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 13. Pawel777

  Seiko a Certina

  Dla mnie to wada ukryta. Po 1 miesiącu...? Zegarek w sumie miałem 2g na ręce... najlepsze jest to, że przez tydzień w serwisie Certiny problem nie wystąpił a w sklepie gdzie kupowałem mają go od poniedziałku i też wszystko jest "w porządku"...:/ więc nie wiem jak to się wszystko skończy...
 14. Pawel777

  Seiko a Certina

  Czyli ogólnie rzecz biorąc coś jest zrypane?
 15. Pawel777

  Seiko a Certina

  Tylko chyba jeśli miałoby to znaczenie to w ogóle powinien nie zmieniać daty(?), a tutaj najpierw idzie...i potem znów nie idzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.