Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

marcin.grabowski

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

About marcin.grabowski

 • Birthday 06/16/1996

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

178 profile views
 1. Mam pytanie do dwóch zegarków Łucz 23 jewels. Czy są one oryginalne? Mechanizm najpewniej tak, ze względu na symbol Łucza, ale czy koperty także? Spotkałem się z Poljotami De Luxe z kopertami, które mają zaokrąglone uszy tak, jak ma zdjęciach. Natomiast takie Łucze widywałem najczęściej z uszami kanciastymi. Więc pytanie, czy Łucze w pewnym okresie miały te same koperty, co Poljot? Proszę o wyjaśnienie lub jakieś „materiały” pozwalające na pozyskanie informacji. Oglądałem wiele zdjęć, ale jest naprawdę różnie i już sam nie wiem, które są oryginalne, a które nie... będę wdzięczny za pomoc!
 2. Witam! Dzisiaj przyjechał zakupiony kilka dni temu Poljot. Przy okazji pokazania, mam pytanie, czy możliwe, że tarcza jest (lub akurat w tych była) luźna? Przechylając go na boki słychać, że „coś się rusza”, sam mechanizm jest sztywny. A może coś z tym zegarkiem jest nie tak? Proszę o sugestię Pozdrawiam!
 3. Witam, Posiadam zegarek Doxa z roku 1948, który ma uszkodzony balans. Znalazłem osobę, która posiada na sprzedaż balans, tylko pochodzi on z mechanizmu opisanego jako DOXA SA, atomista mechanizm z mojego zegarka (na zdjęciu) posiada tylko napis DOXA. Na moje oko, różnic w wyglądzie nie ma, ale nie aż tak dobrze się nie znam i nie wiem czy jest różnica, jeśli chodzi o mechanikę. Prosiłbym o rozwinie moich wątpliwości, ponieważ nie chcę pakować się w koszt balansu, jeśli okazałby się on inny. Za każdą odpowiedź dziękuję. Pozdrawiam!
 4. Dzień dobry! Kilka dni temu dostałem zegar, niestety wybrakowany (brak wskazówek, wahadła, obciążników). Nie wiek czy uda mi się go uruchomić, jeśli nie- trudno, nic mnie nie kosztował. Zwracam się z prośbą do osób, które się znają, mógłby ktoś pomóc zidentyfikować ten zegar? Wrzucam kilka zdjęć. Niestety nie mogę znaleźć w internecie tego typu zegara, dlatego też nie jestem w stanie określić +/- lat, w których były produkowane, aby ewentualnie poszukać do niego części. Za wszelkie komentarze i sugestie dziękuję Pozdrawiam!
 5. Dzięki. Mam też pytanko, co oznacza symbol "SU" na mechanizmie? Mam też drugiego de luxe, tylko z napisem "SU", bez innych symboli, które występują w radzieckich zegarkach.
 6. Witam Serdecznie, Niedawno stosunkowo tanio zakupiłem Poljota De Luxe z myślą o wyjęciu kilku części, ale teraz zastanawiam się czy może oddać go do przeglądu, wypolerować szkiełko i wystawić w gablocie, aby cieszył oko. Tylko mam pewne wątpliwości dotyczące wskazówek, czy one są oryginalne? Na Poljotach się nie znam, ale nigdy nie widziałem modelu z tak "ubogimi" wskazówkami. Także tarcza nie jest idealna, ponieważ miejscami wytarta i delikatnie pokryta rdzą, chociaż jej bym nie ruszał. Głównie, to przegląd i wypolerowanie szkiełka, tylko chciałbym mieć pewność, że jest z nim "tak jak trzeba". I jeszcze jedno pytanko: co oznacza luz przy koronce? W kilku zegarkach, przy poruszaniu koronki "góra- dół" występuje luz. Będę wdzięczny do odniesienia się do zegarka ze zdjęć oraz kwestii związanej z koronką Pozdrawiam!
 7. Mój ulubiony rusek, którego dosyć często zakładam. Nie sugerować się datą, jej prawie nigdy nie ustawiam
 8. Wiesz może czy udałoby się spasować z mechanizmem 16 Jewels? W mojej kopercie wygięte było jedno ucho, zamiast wciąć krótszy teleskop, to próbowałem lekko odgiąć i skończyło się złamaniem. Jeśli koperta jest zbliżona wymiarami, to chętnie odkupię, jeśli będzie taka możliwość.
 9. Stan średni lub nawet zły- mowa o kopercie, chociaż na to mogę przymknąć oko, ponieważ ostatecznie można ją odnowić lub szukać nowej (na targach kopert bywa wiele). Najbardziej zależy mi na oryginalności. Jeśli chodzi o średnicę.. od czegoś trzeba wejść w "Made in Poland". Dla mnie każdy stary zegarek ma "coś w sobie", niezależnie od wielkości
 10. W grę wchodzi wszystko, aby tylko przełożyć mechanizm i móc nosić zegarek. Wspomniał Pan o specach od Deluxów. Może od DeLuxa koperta byłaby OK? Są one podobne. Co do Łucza, mógłbym prosić o model? Niestety jeszcze trochę mi brakuje obycia w tematach "który jest zbliżony do którego"
 11. Do głowy przyszło mi także przyspawanie urwanego ucha, estetyczne zeszlifowanie oraz oddanie do ponownego złocenia, ale więcej jest wad niż zalet takiego rozwiązania. Większe uszkodzenie, nierówna powierzchnia po szlifowaniu, koperta straciłaby "duszę" i największa wada, to koszt złocenia (ok. 200- 300 zł) oraz wytrzymałość nowej powłoki. Zaleta (nie licząc znacznego przepłacenia wartości zegarka), to po prostu możliwość noszenia oraz cieszące oko piękno nieidealnej już tarczy. Sam nie wiem, co z nim zrobić.
 12. Witam, Mam pytanie dotyczące oryginalności zegarka ze zdjęć. Chciałbym w końcu stać się posiadaczem czasomierza "Made in Poland", cena tego ze zdjęć, to 160 zł. Pieniądze pieniędzmi, ale zastanawiam się nad tym dekielkiem. Jest on oryginalny? W innych zegarkach, na zewnętrznej stronie najczęściej są napisy, spotkałem się też z zegarkiem, gdzie wewnętrzna strona była "mieniąca się" niczym z Doxa. Nie chcę zapłacić za jakiegoś składaka, tym bardziej w takim średnim stanie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam!
 13. Witam, Pilnie poszukuję złoconej koperty do Poljota 16 Jewels lub całego, uszkodzonego zegarka. Przeszukałem serwisy aukcyjne, ale niestety tych czasomierzy jest niewiele lub źle szukam. Pozdrawiam!
 14. Dzień dobry, Mam pytanie do Poljota, którego zdjęcia załączyłem w tym temacie. Nie znam się na zegarkach radzieckich, ale wygląda jak Poljot De Luxe, tylko... nie ma żółtego mechanizmu oraz "gniazda" do otwierania dekielka. Poprzednie, z którymi miałem styczność posiadały cechy, które wymieniłem. Mógłby ktoś mi pomóc rozwiać moje wątpliwości i napisać kilka słów o tym zegarku? Może mechanizm został włożony inny lub takie również występowały? Prosiłbym także (jeśli to możliwe) o określenie jakiegoś przedziału czasowego, kiedy mógł powstać. Dodam, że numer na mechanizmie składa się z dwóch linijek, na górze: 3302016, a na dole 2408. Proszę o opinię. Pozdrawiam!
 15. Dzień dobry, Proszę o pomoc w identyfikacji oraz ocenie wieku zegarka. Będąc u zegarmistrza, powiedział on, że na jego oko zegarek powstał zaraz po I WŚ, ale co do tego pewności nie ma. Dodatkowo zapytałem o renowację koperty i kosmetykę mechanizmu, całkowity koszt odnowienia wynosi około 400 zł. Staruszek bardzo mi się podoba, ale czy jest to w tym przypadku opłacalne? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.