Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mislavo

Użytkownik
 • Content Count

  316
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

471 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

192 profile views
 1. Zegarek jest the best. Gratuluję bo stan piękny, a zegarek bardzo interesujący🙂. "Złota łopata" zasłużenie Ci się należy, za odgrzebanie tego tematu, a "złotą łopatą" za niewywiązanie się z obietnicy zamieszczenia foty werku, ale to taki drobny szczegół, nic osobistego.
 2. Dziękuję. Staram się jak mogę🙂, choć jak to mówi moja żona, czasem aż za bardzo😁
 3. Ja układam w warstwach🙃. Aktualnie jestem w trakcie remontu jednego z pokoi i zastanawiam się czy nie zrobić tam całkiem nowej gablotki na scianę, takiej w drewnie za szkłem z dużą ilością "okienek". 1 okienko 1 zegarek, tylko nie wiem jeszcze czy z poduszką, czy na ekspozytorze, czy tak jak teraz na samym pasku. Coś muszę wykombinować🙂
 4. Aż mnie zamurowało z wrażenia👍 Patrze, patrze i oczom nie wierzę. Gratulacje!!!
 5. Ja tam nie lubię nakręcać dla samego nakręcania. Jak kręcić to po to aby ponosić😉.
 6. Z zasady raczej tylko sporadycznie kupuję zegarki z lat 80-tych, ale w tym przypadku zrobiłem wyjątek. Rzadkość występowania (choć ostatnio kilka się ich pokazało) i niezła cena spowodowały, że złożyłem ofertę niewiele wyższą od ceny początkowej nie za bardzo wierząc w sukces i byłem dość mocno zdziwiony, gdy się okazało, że wygrałem licytację. Summa summarum kupiłem takiego oto ciekawego poljota z budzikiem🙂
 7. Każdego dziadka należy od czasu do czasu rozruszać😏
 8. A sprawdzałeś to tylko na "sucho"? Ja bym zaczął od dokładnego umycia, a następnie dobrze to wszystko posmarował szczególnie na styku beczki z ćwiertnikiem. Nie wiem czy u Ciebie pomoże, ale u mnie pomagało, nie trzeba było szukać dalej, zresztą dalej jest mało prawdopodobne.
 9. Tak się przyglądam i dopiero teraz zatrybiłem. Nie wiem czego gratulować, zegarka czy tej ilości kamyków🙂. One tam naprawdę są?Zarąbiste te sekondy.
 10. Kupię werk poljota 23j cal. 2616.2H lub cały zegarek na części koniecznie ze sprawnym modułem automatu. Potencjalne oferty ze zdjęciem proszę na priv.
 11. Tam w lewym górnym rogu jest taki migający wskaźnik pomiaru. Jeżeli się świeci na zielono, to pomiar wyjdzie ok, ale przy pomarańczowym również nie powinno być kłopotu. U mnie się sprawdza, ale nie każdy telefon, to czyta. Problem jest z mechanizmami, które są "ciche". Chyba chodziło Ci o poljota 2614.2h, a nie tak jak napisałeś? Tam powinno 21600. Co do kalibracji to już nie pamiętam jak to przebiegało. W każdym razie z grubsza można tą apką regulować. Potem na rękę i zrobić korektę. Dla amatora wystarczy. Pamiętam, że jak jeszcze nosiłem zegarki do zegarmistrza, to pomimo, że tam regulacja była na wibrografie, to i tak często musiałem poprawiać, dlatego ja jakiejś różnicy nie widzę. No i kwestia jakiej dokładności ktoś oczekuje po wskazaniach tego ustrojstwa. Ja najlepiej miałem ok 10 s na dobę. Zwykle kończę regulować przy wskazaniach +- 30 s. Dla ruskiego zegarka moim zdaniem ok.
 12. Roman, gdyby do tego zegarka przyczepić ruski czołg T34, to w dalszym ciagu wyglądałoby to naturalnie. A na serio zajefajny watch👍
 13. Na dziś zegarek, który miałem wstawić w zeszłą niedzielę. To jeszcze nabytek z końcówki ubiegłego roku. Wylicytowany na jednym z portali aukcyjnych za niewiarygodne 85 zł w opcji kto da więcej. Bardzo się zresztą zdziwiłem, że nikt nie chcial wyżej licytować, bo jest cały w oryginale i był całkowicie sprawny. Pamiętam, że w zeszłym roku raz go spotkałem, ale ja oferowałem maksymalnie 300, a sprzedawca nie chciał mi zejść poniżej 320. Wtedy nie kupiłem i jak widać nieźle na tym wyszedłem. Kolejny Kirowski w stadzie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.