Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mislavo

Użytkownik
 • Content Count

  472
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

940 Mistrz

About Mislavo

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Georgenberg

Recent Profile Visitors

272 profile views
 1. I jak tu mieć do kogoś zaufanie. Jak Cię nie okradną bezpośrednio, to wykorzystają dane do oszukania innej osoby. Święta idą, zacznie się kupowanie prezentów, to oszuści będą mieli używanie.
 2. W walce o dobre stany jak zawsze można na Was liczyć😁
 3. W zeszłym tygodniu pokazywałem cieniutką raketę na 2209, a dziś będzie taki przyjemny poljocik również na 2209. Ostatnio kilka się ich pokazało na różnych portalach i we wrześniu udało mi się takiego oto zakupić
 4. Bry, bry:) Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 5. Moja to z pochodzenia Czeszka. W zeszłym roku kupiłem na aukro. Nie pamiętam już dokładnie za ile, ale razem z wysyłką wyszedł mnie ten zegarek 110 zł (to mam zapisane). Może nie dużo, ale był jednak niesprawny. Na szczęście był tylko zastany, wszystkie części były sprawne, a brakowało tylko 1 śrubki na płytce, która przykrywa blokadę koła naciągu. Zegarek jest cały w oryginale, na niskim szkle i ma dobrze zachowaną kopertę, również od tyłu. Więc moim zdaniem warto było. Mam jeszcze 1 podobną rakete z Czech, którą również trafiłem tam w podobnych pieniądzach. Tyle, że to było w zeszłym roku. Ostatnio było już drożej.
 6. Są zegarki i są Rakety😁 Kolejny zegarek z pudełka, który w końcu po roku doczekał się, aby go ożywić. Nie potrafiłem się zmusić, aby się do niego zabrać, a jeszcze mi 2 takie zostały do ogarnięcia. Te rakety na 2209 to super zegarki, ale ich serwisowanie mnie męczy. Niektóre śróbki, sprężynki i kamienie są tak małe, że trzeba cały czas uważać, aby czegoś "nie zgubić". A ja już oczy nie te co kiedyś, ręce mi się trzęsą, tylko nie wiem czy to starość, czy też od czegoś innego Remi, precyzyjny super zegarek. Gratki👍
 7. A gdzieżbym śmiał żartować Wszystko zależy od skali, że tak powiem problemu. Dopóki masz do ogarnięcia kilka zegarków, to możesz sobie pozwolić na ich regulowanie raz na miesiąc jak napisałeś. Twój czas, Twoje zegarki, Twoja sprawa. A co jak masz 200 lub 400? Dasz radę to posprawdzać 1 raz w miesiącu? Albo ile razy możesz otworzyć zaciskany dekiel w rzadkim zegarku ryzykując za każdym razem uszkodzenie koperty? Warto to robić aby skorygować czas o 10 czy nawet 40s? Tak na logikę, to dokładność do +-1 minuty wystarcza aby się nigdzie nie spóźnić, ani nie być za wcześnie. Mnie to wystarcza. Jak to mówią, każdy ma swojego "kota". Nawet Prezes😁. Ja np próbowałem dziś wytłumaczyć żonie dlaczego kupiłem zegarek, który jest identyczny z tym co już mam, tyle tylko, że na pierwszym jest napisane 17 jewels Made in USSR, a na drugim 21 jewels FOREIGN. Dla mnie to kolosalna różnica, ale dla mojej żony oba zegarki są jednakowe. Na szczęście mnie z nim za drzwi nie wyrzuciła😁.
 8. Wyniki pomiarów z apek zawsze będą obarczone błędem ze względu na sposób dokonywania pomiaru. Znaczenie ma wszystko: pozycja zegarka, czułość mikrofonu, "siła głosu" samego mechanizmu, to czy werk jest wyjęty z koperty, cisza w pomieszczeniu i pewno sto innych czynników, które będą miały większy lub mniejszy wpływ na błąd pomiaru. Każdy pomiar będzie wykazywał błąd i jego wynik zawsze będzie tylko obrazował w jakimś przybliżeniu dokładność z jaką zegarek pracuje. Ostateczne wyregulowanie dokładności w warunkach domowych, to tylko na podstawie porównania czasu testowanego zegarka z czasem rzeczywistym podczas normalnej eksploatacji. Na szczęście nikt w przypadku rosyjskich zegarków nie oczekuje dokładności zegara atomowego i większości wystarcza wyregulowanie + - 1 minuta na dobę. Bardzo dobrze jest + -30s/d. Mnie to w każdym razie satysfakcjonuje. Od niedzieli walczę z wyregulowaniem werku 2209 od rakety. Apka więcej mi w tym przeszkadzała niż pomagała. Zegarek mam w zasadzie wyregulowany do +- 1 m/d w pozycji tarczą do góry, a apka pokazuje mi, że werk spieszy ok. 10 minut na dobę. Teraz zacznę nosić i pewno jeszcze będzie potrzebna jakaś korekta. Apka była mi potrzebna do tego, aby pokazać z jaką częstotliwością werk pracuje. Miałem sklejony włos, a ucho ludzkie nie jest w stanie rozróżnić czy werk bije 19800 czy 21600 bph. Mając stabilne 19800 bph mogłem zacząć regulować i tak powoli od + 20m/d zjechałem do tego co mam, ale na wskazania aplikacji nie mogłem liczyć. Za cichy werk. Ja używam tickoprinta i być może jest to wina tej właśnie apki, ale dotychczas sprawdzał mi się bardzo dobrze, czyli następowała regulacja wg wskazań apki, a następnego dnia dokonywałem drobnej korekty wg odniesienia do czasu rzeczywistego i zawsze było dobrze. Również na takim samym werku 2209, który akurat teraz mam na warsztacie. Pewno mając do dyspozycji wibrograf poszło by szybko, ale czy od razu było dobrze, to do końca nie jestem przekonany. Kiedyś oddałem do serwisu jedną z moich raket na 2209 i odebrałem zegarek od majstra na dokładnym chodzie. Miałem go kilka razy na ręku i nie miałem uwag, ale jak zegarek poleżał, to po ponownym nakręceniu stracił dokładność. Korektę zrobiłem już sam i zdziwiłem się bardzo, bo musiałem sporo przesunąć przesuwkę, aby zegarek chodził dokładnie. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Gdybym miał możliwość, to jednak z chęcią zrezygnowałbym z apki na rzecz wibrografu, ale póki co dalej się będę męczył z moją apką. Wiadomo dlaczego☹️.
 9. Dzień dobry. U mnie w dalszym ciagu zegarki na literę S. Dla odmiany S pisane cyrylicą. Zegarek przeleżał przeszło pół roku w pudełku, bo jak kupowałem to sprzedawca co prawda twierdził, że sprawny, ale jak do mnie przyszedł, to w zasadzie wykazywał ledwo jakieś oznaki życia. Tak mniej więcej na 3 sekundy i stop. Nawet się nie awanturowałem, bo fajny był, a do tego śmiesznie tani. Trudno mi się było jakoś do niego zabrać, ale w końcu przyszła na niego kolej. Po czyszczeniu śmiga, że aż miło popatrzeć. Zresztą to całkiem fajny stoliczny jest
 10. A u mnie jeszcze 1 zegarek na literę S
 11. Miłego dnia[emoji4] Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 12. Kamień z serca mi spadł. Już się bałem, że znowu będzie szukanie typu mission inposible jakiegoś poljota, którego nigdzie nie ma😀. A swoją drogą to ciekawy jestem, czy jest jeszcze jakiś model poljota na werku 2414A? Sekond na tym werku widziałem 3 lub 4 modele, ale poljota tylko 1. A Twój zegarek bardzo ładny. Ten model zawsze mi się podobał.
 13. Zawsze gdy robię zegarek dla siebie to zapomnę zrobić zdjęcia tego mechanizmu od strony tarczy, ale kamieni jest 21. Dodatkowe kamienie od strony tarczy są na łożysku wychwytu i kole pośrednim, a od strony dekla na kole pośrednim i sekundowym. Czyli jest 21j. Tak jak pisałeś w UK można spotkać poljoty na 21 kamieniach, ale raczej dotyczy to werku 2409A. Jeżeli to nie problem to chętnie bym zobaczył co masz na werku 2414A, bo ja dotychczas spotkałem ten mechanizm jedynie w sekondach i teraz w tym poljocie, kórego kupilem. Jeżeli masz jakiś inny model to zapodaj proszę jakąś fotkę. Chętnie bym zobaczyl co mam jeszcze do znalezienia.
 14. Dzień dobry. Dziś chciałem pokazać takie niby nic, ale dla mnie jeden z najlepszych tegorocznych zakupów. Kiedyś pokazał mi ten zegarek tu na forum kolega @rysqut, wtedy widziałem go 1 raz w życiu. Jakoś specjalnie nie szukałem tego zegarka, bo trafienie go przypomina szukanie igły w stogu siana, ale cuda się zdarzają i w maju trafiłem na licytację tego poljota. Najbardziej się zdziwiłem, że prawie nikt go nie chciał. Co prawda nie był na chodzie, ale pod wartwą brudu zapowiadał się bardzo dobrze. Dałem niebotyczne 100 zł + przesyłka i za 131 zeta mam Poljota FOREIGN na bardzo rzadkim mechaniźmie 2414A na 21 kamieniach. Dla mnie bajka. Zegarek przeleżał w pudełku kilka m-cy, ale w tym tygodniu w końcu go ogarnąłem. Po wyczyszeniu chodzi jak marzenie, a wygląda jeszcze lepiej
 15. Z sekondą jest dokładnie tak jak z całym przemysłem radzieckim im późniejsza produkcja tym było gorzej. Najlepsze perełki to te z początku produkcji czyli z przełomu lat 60/70, bo koperty były identyczne z tymi które miały poljoty de lux, czyli okrągłe uszy i złocenie Au20. Później było już gorzej, bo o ile sekonda z 1MCZ standard utrzymała do końca, to już "eksportowe łucze" straciły na złoceniu oraz zmieniono rodzaj koperty (ostre uszy). Moje wszystkie mają jeszcze po staremu okrągłe uszy i Au20, Ta ma na uszach ślady od bransolety na której kiedyś była noszona. Ogólnie fajne zegarki do zbierania, bo świetnie się prezentują. Ja mam 3 z 1MCZ w tym 1 totalnie rzadką w stali i kilka z Mińska. Cały czas poluję na 2 stalowe: czarną z białymi wskazówkami z 1MCZ i niebieską z Mińska. Będzie trudno, bo ceny tych stalowych nigdy do niskich nie należały, a teraz jeszcze doszło cło i vat odkąd Wielka Brytania wyszła z UE. Podaż też raczej marna, ale jak się trafi to będzie większa radość😀.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.