Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mislavo

Użytkownik
 • Content Count

  357
 • Joined

Community Reputation

585 Mistrz

Recent Profile Visitors

214 profile views
 1. Testowanie po smarowaniu[emoji4] Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 2. Taki zwykły, ale jednak 1 klasa[emoji4] Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 3. Ja niestety lub stety nie mam pracy zdalnej więc mam okazję moje ruskie przetestować Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 4. Mam wrażenie, że ostatnio trafienie stolicznego w dobrym oryginalnym stanie, to jak trafić 6 w totka. Bardzo się więc ucieszyłem, że udało mi się znaleźć w końcu ten zegarek🤤
 5. Wczoraj naprawiony, wyczyszczony i naoliwiony, to dziś sobie ponoszę. Satysfakcja gwarantowana[emoji4] Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 6. Jest jeszcze eksportowy werk 2414A z 1MCZ, Kolega w zasadzie nie określił, o który chodzi.
 7. Można i tak. Z pewnością jeżeli pójdzie tanio, to w takiego "oryginała" szybko się zmieni i ponownie trafi na allegro.
 8. Tak jak pisałem wyżej. Całość opłat płacisz w momencie dokonywania płatności za przedmiot. Wszystko idzie przez ebaya i paypal. Na rozliczeniu widzisz jedynie dodatkową pozycję z tytułu opłat importowych. Kto to dostaje, jak to ebay przesyła itd nie wiem.
 9. Wszystkie opłaty idą przez ebaya. Jak sprzedajesz coś na zatoce, a towar ma trafić po za granice UE, to jest wtedy od kupującego pobierana dodatkowa opłata. Ja jako sprzedający widzę na fakturze od ebaya, pełne rozliczenie, ale nie otrzymuję wszystkich pieniędzy. Część idzie gdzieś bokiem i nie wiem do kogo. Mało mnie to wtedy interesuje, bo ja i tak kasuję tyle, co cena sprzedaży minus prowizja ebaya itp. Tym razem ja byłem kupującym i to ja zostałem obciążony tą opłatą. Papierów na to nie ma żadnych. Masz jedynie informację przed złożeniem oferty i dokonaniem płatności, że tyle i tyle zostanie dodatkowo pobrane z karty kredytowej i koniec. Jak chcesz kupić, to musisz zapłacić. Ciekawe, że nie zawsze jest to pobierane i cholera wie od czego to zależy, bo na pewno nie od kwoty, lub tego czy prowadzisz działalność czy nie. Ten zegarek o którym piszę kosztował mnie ok. 140 zł, ale dowalili przeszło 5 dych oplat importowych + przesyłka. Jakie mechanizmy tu działają, nie mam pojęcia.
 10. To jest świerzy zakup z ebaya. Nie wiem czy ta opłata celna jest odprowadzana do kraju pochodzenia czy przeznaczenia, ale zdziwiony byłem, bo kupilem tam kilka zegarków, a nigdy żadnego cła nie zapłaciłem. Żeby były śmieszniej, to zapłaciłem praktycznie dzień po dniu za kolejny zegarek i żadnego cła nie było. Przyznam, że nie rozumiem tego. Co do stop sekundy, to o ile w zegarku sportowym jakim był sportiwny ma to sens, to akurat w poljocie ta funkcja jest trochę bez sensu. Widać, że na etapie produkcji nie było wiadomo, do jakiego zegarka dany werk będzie upakowany, bo przypuszczam, że gdyby od razu trafiał do poljota, to z ekonomicznego punktu widzenia powinien być tej dźwigni pozbawiony. No ale w końcu w Kraju Rad ekonomią się chyba nie przejmowali.
 11. Dziś tak jeszcze przed obiadkiem wrzucę dwa pozostałe stalowce. Dla odmiany dziś oba na werkach od sportiwnego. Paradoksalnie ten poniższy chociaż w najgorszym stanie kosztował mnie najwięcej. Po raz 1 załapałem się na cło, ale zegarek fajny i choć miał nie być na chodzie, to po paru minutach najpierw udało mi się go ożywić, a po wyczyszczeniu mechanizmu śmiga bez problemu. Takie o to coś🙂 Drugi to już sam miód, a te ażurowe wskazówki bajka🙂 Jeszcze na koniec wrzucę fotkę werków. Bardzo mi się podobają te werki od sportiwnego. W sumie to nie wiem po co, ale działa nawet funkcja stop sekundy
 12. Mam tych zegarków 10. Z czego wszystkie, które są na mechanizmach z moskwy lub sportiwnego mają oryginalne koronki takie jak ta w moim 16 kamieniowym ze zdjęcia. Powiem więcej, nie spotkałem się dotychczas z poljotem stalowym na w/w werkach, aby nie miał koronki takiej jak mój. Mam nawet na zapasie 2 takie koronki. Wniosek taki, że te koronki są z pewnością oryginalne. Problem zaczyna się z tymi poljotami na werku 2409, bo w tym przypadku niestety koronki bywają różne. U mnie jest mniej więcej 50/50. Skłaniałbym się ku temu, że w przypadku tych werków koronka również powinna być kształtem taka jak ta w moim 16 kamieniowym, a ta z mojego zegarka na 2409 jest niestety zamiennikiem. Dobrym, ale nieoryginalnym. Koronki niestety nie są zamienne, bo istnieje różnica w średnicy gwintu. Trudno powiedzieć dlaczego nieoryginalność prawie zawsze dotyczy tych koronek na werku 2409, ale tak niestety jest. Zegarki te są jednak taką rzadkością, że nawet z tym mankamentem są bardzo poszukiwane i trzeba być zadowolonym z tego co się ma, bo można niestety nie trafić lepszego.
 13. Nie widać tego, bo zdjęcia musiałoby być zrobione z boku, ale różnica jest w grubości kopert i przetłoczeniu dekli. Koperta werku i dekiel 2409 są szczuplejsze. Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 14. Widać, że włożyłeś w ten projekt sporo pracy, którą trzeba docenić👍. Projekt zaczyna przupominać produkt komercyjny. Jeżeli to nie tajemnica to napisz trochę o osiągach i rozwiązaniach technicznych. Mnie interesuje jakiego rodzaju zastosowałeś akumulatory? Czy masz jakąś rezerwę na wypadek wyładowania? Czasu ładowania? Czego uzywasz do ładowania? Zasięgu, prędkości itp?
 15. W mostku to się jeszcze taką metodą da, ale w płycie bez narzędzi czarno to widzę. Ale jakiś filmik też bym chętnie zobaczył na ten temat, niezależnie od tego czy kupię odpowiednie wybijaki czy nie, tak z ciekawości.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.