Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Progfan_87

Użytkownik
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

About Progfan_87

 • Birthday 10/04/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wielka Brytania

Recent Profile Visitors

146 profile views
 1. Serwis to koszt ok. 100zl plus szkiełko. Osobiście polecam Kwestię Czasu z Krakowa.
 2. Białe kruki to to nie są. Produkcja lata 70. Chociaż jeśli miałbym któregoś reanimować to tego środkowego Wostoka. Serwis, nowe szkiełko, polerka koperty i ładny garniturowiec by był. Zresztą reszta też jest do uratowania ale wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych, bo zbyt wiele warte nie są nawet w przyzwoitym stanie no chyba że dla Ciebie mają wartość sentymentalną.
 3. Doszedłem do ok +20-25 sek więc nie będę nawet dalej kombinował, bo jest tak jak piszesz: zegarek chodzi inaczej w różnych pozycjach, inaczej odpoczywając a inaczej jak jest noszony. Ponoć nawet temp. otoczenia ma wpływ na dokładność chodu. Zresztą tak jak pisałem wcześniej, dla mnie wszystko w granicach +/- 30sek jest normą poza tym często zakładam różne zegarki a każdy inaczej chodzi. Mam jedną Pobiedę, którą kiedyś z ręki udało mi się ustawić na ok. +10 sek ale to był czysty przypadek, bo sporo spieszyła więc zjechałem kilka kresek na minus i strzał w dyche. Natomiast mam jednego Sportivnego, którego za cholerę nie mogę ustawić, bo raz spieszy a raz zwalnia ale już doszedłem do wniosku że raczej przyczyna może leżeć głębiej. A co do Sław to ja akurat nie mogę narzekać, bo mam kilka automatów (2427) i chodzą w granicach kilkunastu sekund na dobę więc bardzo przyzwoity wynik.
 4. Nie wiem na ile ta aplikacja jest wiarygodna ale w różnych pozycjach pokazuje teraz mniej więcej -30sek. Przekręciłem o 3 ząbki na - to wyszło +40 więc przekręciłem o jeszcze jeden i wyszło tyle. Zobaczę rano czy pomiar był rzeczywisty. Swoją drogą to chciałbym zobaczyć jak ustawić taką dokładność jak Tobie się udało 😁
 5. Zauważyłem że to kółeczko do regulacji ma po brzegach ząbki. Przekręciłem o dwa ząbki na minus i zaraz sprawdzę jak to wygląda na aplikacji. Nie oczekuję tak dużej dokładności. Dla mnie każda różnica w granicach 30sek jest do zaakceptowania i również wolę jak się zegarek lekko spóźnia. No cóż, będę powoli próbował do skutku i dam znać czy się udało.
 6. Dzięki, zaraz to przećwiczę tylko boję się że mogę pogorszyć sprawę. Jeśli zegarek spieszy jakieś 2min/24h to Twoim zdaniem jak bardzo przekręcić na minus?
 7. Aaa no fakt nawet dokładnie nie doczytałem a zmyliły mnie tarcze, bo jednak trochę podobne.
 8. Nie wiem jak z tą Sławą ale wskazówki w Wołnach raczej nie ori. Zresztą trochę już zdezelowane te zegarki.
 9. Panowie, wyjaśni mi ktoś jak wygląd regulacja chodu w mechanizmie 2809a? Co przekręcić? Co przestawić? Wołna trochę mi się spieszy i za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać, bo tutaj to jednak trochę inaczej wygląda niż w innych mechanizmach.
 10. Chodzi mi właśnie o de Luxy w automacie i z datą. Ponoć była jakaś seria wypuszczona ze zwykłym szkielkiem bez lupy.
 11. Właśnie wiem że o szkiełko dosyć ciężko ale chyba były jakieś de Luxy w oryginale bez szkiełka z lupką? Przynajmniej tak słyszałem 🤔
 12. Panowie jak zdjąć szkiełko w Sportivnym? Czy trzeba się dostać od środka czy da się ściągnąć ten ring razem ze szkiełkiem?
 13. Panowie czy ta tarcza jest oryginalna? Czy szkiełko nie powinno być z lupką?
 14. A nie jest to jakaś Festina? Oni robią takie tankopodobne.
 15. To białoruski Wympieł produkcja z lat 90. Damek nikt nie zbiera tym bardziej poradzieckich więc ciężko to będzie sprzedać, zresztą sam nie jesteś pewien czy zegarek jest sprawny. Jak dostaniesz za niego kilkanaście zł to max.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.