Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Abies

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Częstochowa
 1. Dokładnie, interesuje mnie tylko średnica tarczy.
 2. Nie mogę nigdzie znaleźć jaka jest średnica tarczy, czy ktoś z posiadaczy Ediface EFV 100L mógłby mi powiedzieć jaki jest wymiar?
 3. Nie miałem możliwości obejrzenia tego Timexa na żywo i zastanawiam się czy nie wygląda trochę jak zegarek zabawka.
 4. Szukam taniego kwarcowego zegarka i zastanawiam się czy warto coś takiego kupić https://www.zegarek.net/zegarki/timex/zegarek_timex_tw2p84000.html. Lubię zegarki klasyczne bez zbędnych dodatków.
 5. Abies

  Casio-dział techniczny

  Witam, posiadam Casio EF-324 z mechanizmem Miyota 6P09, w którym przestała działać tarcza z nazwami miesięcy. Nie chcę oddawać zegarka do serwisu ze względu na jego niską wartość i wolałbym usterkę usunąć samemu. Może ktoś orientuje się czy ten mechanizm jest rozbieralny?
 6. Dziękuję za zainteresowanie tematem i wszelkie sugestie. Przeanalizowałem jeszcze raz temat i uznałem, że chyba postawię na markę Citizen. Prawdopodobnie będzie to BM8470-11EE ale też zastanawiam się nad modelem Citizena NJ0100-11E, który również wygląda bardzo ciekawie. Jeżeli chodzi o wodoszczelność zegarka, to nie ma ona dla mnie większego znaczenia, ponieważ w zegarku nie pływam.
 7. W zasadzie jestem zdecydowany na zakup jednego z dwóch, tj. Citizen BM8470-11EE lub Adriatica A1065.5224Q. Czy można przyjąć, że jakość tych zegarków jest porównywalna?
 8. Cześć. Zamierzam kupić zegarek do codziennego użytku, który będzie prosty, czytelny i zmieści się w budżecie do 500 zł. Istotna jest dla mnie odporność zegarka na uszkodzenia mechaniczne oraz niezawodność i trwałość mechanizmu. Wytypowałem cztery zegarki : Adriatica AVIATOR A1065.5224Q Citizen AW5000-16L Casio MTP-1372L-1BVEF Casio EFV-100L-1AVUEF Który z wyżej wymienionych zegarków będzie Waszym zdaniem najlepszym wyborem?
 9. Abies

  Casio EFV-100L-1AVUEF

  Taki model miałem na myśli
 10. Witam, Witam potrzebuję niedrogiego zegarka do codziennego użytkowania w różnych warunkach, tj. praca biurowa i w terenie w różnych warunkach atmosferycznych. Interesuje mnie Casio EFV-100L-1AVUEF, jednak nie mam możliwości obejrzenia go na żywo. Może ktoś z Was posiada ten model, jakieś zdjęcia w naturalnym otoczeniu i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami z użytkowania.
 11. Abies

  Delbana

 12. Dziękuję ja za wyczerpującą odpowiedź na zadane pytanie i rozwianie moich wątpliwości. Czytając cytowanego posta wyciągnąłem wniosek, że jeżeli średnica czopu pasuje do łożyska oraz inne wymiary też nie stanowią problemu, to jedynym mankamentem jest zbyt długi czop (w zasadzie to kształt jego zakończenia) , który nie pozwala na poprawne założenie kamienia nakrywkowego. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, to wystarczyłoby odrobinę skrócić czop i nadać mu właściwy kształt w taki sposób, aby jego koniec oparł się na kamieniu nakrywkowym. W moim teoretycznym rozważaniu wydaje się to być proste, tylko zastanawiam się czy zegarmistrz praktycznie jest to w stanie wykonać.
 13. Witam, Ostatnio zegarmistrz wymienił w moim zegarku (z mechanizmem AS1604, zdjęcie nr 2) koło sekundowe wraz z osią, niestety zauważyłem, że czop osi osadzony w łożysku jest nico za długi i wypchnął kamień nakrywkowy (patrz zdjęcie). Skutkiem powyższego wystąpił dość duży luz wzdłuż osi sekundowej do tego stopnia, że koło zębate czasami ociera o mostek. Na załączonym zdjęciu pokazałem dwa bliźniacze mechanizmy (mój jest taki jak ten z trzema kamieniami nakrywkowymi), różnią się między innymi osadzeniem czopa w łożysku (strzałka na zdjęciu). Mam pytanie do szanownych forumowiczów, czy w tych dwóch mechanizmach jest inny rodzaj łożyska, że w jednym przypadku może być bez kamienia nakrywkowego a w drugim dodatkowo zastosowano ten kamień? Podejrzewam, że zegarmistrz dobrał oś od mechanizmu bez kamienia nakrywkowego i dlatego wystąpił tak duży luz wzdłuż osi. fot. 1 fot. 2
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.