Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kopzz

Użytkownik
 • Content Count

  96
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

130 profile views
 1. A co sądzicie o pakiecie za 10500 PLN? W komplecie oprócz koszuli jest limitowany zegarek warty jakieś 5k + Złote spinki z motywem z Gwiezdnego Pyłu.
 2. A do czego porównywałeś tego Balticusa? W sumie nie widzę przeszkód by coś zainwestować, ale tak jak mówisz - trzeba poczekać na szczegóły.
 3. Nigdy nie kupiłem zegarka po cenie "z metki". Negocjowanie ceny to codzienność w przypadku tego typu produktów. Na zegarki Balticus wiele sklepów często udziela rabatów 15-20%, więc podobnie powinno być w przypadku tego modelu.
 4. A to coś się zmieniło i nie można już negocjować ceny?
 5. Takie oznaczenie stosuje się raczej wtedy gdy producent chce zaznaczyć, że produkt był tylko zmontowany w jakimś kraju, a najważniejsza część, czyli projekt i cała technologia powstała w kraju posiadającym większą renomę. Czyli w przypadku Balticusa takie oznaczenie nie ma absolutnie racji bytu - został zaprojektowany w Polsce przez polską firmę, podzespoły zostały wyprodukowane gdzieś na świecie i całość została zmontowana oraz skontrolowana w Polsce. Raczej nic innego oprócz Made in Poland nie pasuje
 6. Fala nie ma napisu "Made in Poland", a była montowana w Polsce (informacja od samego prezesa), więc nie jest to regułą.
 7. Czyli zegarek jest idealny. Za to nie wszyscy są godni by go nosić
 8. Kopzz

  Polpora

  Flamingi to bardziej dzieło sztuki niż po prostu zegarek. Sam proces powstawia tarczy jest niesamowicie wymagający i czasochłonny.
 9. No fajnie byłoby gdyby paru posiadaczy wypowiedziało się jak to wygląda. Ja nie mam ani jednego zegarka z zewnętrznymi powłokami ani nigdy nie miałem. Moje dwa najdroższe zegarki, czyli Glycine Airman oraz Maurice Lacroux Les Classiques mają powłoki wewnętrzne. Nie wiem czy wynika to z tego, że rzadko się to stosuje czy po prostu zawsze tak wybierałem. Natomiast noszę okulary i mam na nich wyższej jakości powłoki - starałem się na tym nie oszczędzać. Mimo przesadnie delikatnego obchodzenia się z nimi "mikrorysy" pojawiły się już po paru tygodniach A co do F&F to jego design zdecydowanie najbardziej do mnie przemawia ze wszystkich zegarków VC. Poza nim podobał mi się jeszcze Pan Africa, ale to już przeszłość
 10. Dzięki za odpowiedź Pracownik serwisu sprawdził mój egzemplarz i stwierdził, że wszystko jest OK. Widocznie ten mechanizm po prostu tak funkcjonuje. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy rzeczywiście coś się zmieniło, ale mam wrażenie, że po tygodniu użytkowania szybka zmiana daty działa nieco łagodniej.
 11. Super podejście do klienta. Teraz już na pewno nie kupię...
 12. Cześć, kupiłem niedawno zegarek Citizen NY0087-13EE z mechanizmem Miyota 8203. Jest to mój pierwszy zegarek z tego typu werkiem i zaznaczam, że jeśli chodzi o automaty Citizena to doświadczenie mam tylko z Miyotą 9015. Szybkie ustawianie daty działa w moim modelu bardzo opornie. We wszystkich kilkudziesięciu zegarkach jakimi miałem w swoim życiu do czynienia wystarczyło obracać koronką w górę lub w dół i dzień tygodnia/miesiąca przeskakiwał bez problemu. W przypadku mojego divera zaraz przed przeskoczeniem dnia wyczuwalny jest mocny opór i muszę przyłożyć znaczną siłę przy dalej przekręcić koronkę. Towarzyszy temu dość głośne kliknięcie. Czy jest to cecha typowa dla tych mechanizmów czy jednak muszę brać urlop i jechać z nim do serwisu Citizena? Przez telefon nie byli w stanie mi pomóc i musiałbym zostawić zegarek do sprawdzenia
 13. Kurcze, a myślałem, że Form&Function to będzie mój pierwszy zegarek Vratislavia Conceptum Lubię nosić zegarki, które posiadam, a zewnętrzny AR ze względu na łatwość zarysowania niestety kompletnie dyskwalifikuje taki czasomierz z codziennego użytku.
 14. Ja trafiłem tego z ptakiem i to logo zdecydowanie najbardziej mi się podoba. No i jak wspomniałem, czcionka nie jest taka wielka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.