-
Liczba zawartości
655 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Forum
Profile
Galeria
Kalendarz
Blogi
Sklep
Zawartość dodana przez Elob500
-
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Dzięki bardzo. Polecam się. Dodam, że te szturmany są bardzo poszukiwane i kupowanie takiego zegarka nie jest złe, pytanie dla kogo i drugi pytanie za ile? Jak na rękę to co szkodzi, że jest taki werk? Co więcej te werki (ze srebrnym kołem jeszcze bardziej ) są lepiej działające, jako chrono i dokładniejsze. Ja no co dzień zwykle noszę nowo ruskie 3133 i uważam, że warto je kupować, bo za kilka lat będą droższe. Ta marka się skończyła. To tak jak z autami, w garażu siedzi klasyk na niedzielę a na co dzień nowe masowe auto a jak się ma fajne masowe auto to może kiedyś stanie się klasykiem? -
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Kolejny temat, dostałem pytanie. Stary Szturman https://www.ebay.com/itm/193688880881?hash=item2d18c1c6f1:g:B-0AAOSwY8hfc53Z Cena 427 USD (ponad 1600 PLN) Przód jak najbardziej OK, proszę zwrócić uwage na ma małe cyfry na obwodzie tarczy, są takie zgrabne, ja już ich nie widzę bez patrzałek :). Małe cyfry są charakterystyczne dla starych szturmanów z lat około 1976-1980. Mam taki jeden zegarek, tylko jeden zegarek ale spójrzmy na werk. Widzimy tu 5 cyfrowy numer, który był charakterystyczny dla werków z lat 1990-1992 (od około 1992 z oznaczeniem SU do około 1995). Jednoczęściowy mechanizm resetujący ze złotymi kołami, Starych szturmanach NIGDY GO NIE BYŁO. Dodatkowo sprężyna blokująca minutnik chrona jest chyba zespawana a śruby mocujące werk były odkręcane kilkukrotnie. Co oznacza SKŁADAK. Cena 1600 nie wchodzi w grę, myślę, że korpus i tarcza, dobre wskazówki coś koło 800-900 złotych jak dla mnie. Po raz kolejny okazji nie ma. ps. jest jeszcze datownik nie pasujący do werka i pewnie coś bym jeszcze znalazł ale starczy... -
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
A to mój bez w tej samej tarczy, wskazówka chrona oczywiście w innym kolorze. Stąd trzymam się swojego.Luma biała (tak jak w innych) -
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
To są oryginały z tamtych lat. Brak żółtej lumy, bo to mnie frapuje.. A tu znalazłem podobny model wszytsko jest identyczne do tego modelu z ebay, stąd odpadam. Nigdzie ale to nigdzie nie widziałem katalogu z tym zegarkiem. Zółta luma z 2002 . Czyli w tym przypadku nie wiem nic dalej. -
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Popatrzyłem przez kompa i wszystko jest OK jeśli chodzi o tarczę. Tarcza ma odpowiedni parapet w kolorze obramowania w okienku daty. Przy okazji cechy charakterystyczne tych modeli. Wskazówka sekundowa jest cienka na końcówce - tak ma być w tych modelach i tylko w tych (+okrągłe szturmany) Myślę, że ten żółty kolor jest bardziej biały niż żółty, wada zdjęcia. Zostają takie kwestie których nie potrafię rozstrzygnąć: 1. Na moście powinien być bity numer rok i kwartału produkcji 2. datownik w tym modelu jest z wersji werka z podwójnym resetowaniem (blaszka), czcionka jest okrągła a w tym werku była bardziej kwadratowa. 3. Nierówna luma na godzinowej ... I jest tło jakby żółte (może znów efekt zdjęcia?) a jeśli zegarek wygląda tak dobrze to powinna być bialutka! Być może (ale tego nie wiem) na wczesnym etapie produkcji tak było, tarcza daty z poprzedniej wersji + brak bicia na moście, raczej wątpię, tak jak pisałem Ruskie robili to składnie, po nich na łapucapu. 4. Śruba mocująca balans jest uszkodzona (możliwa wymiana całąego balansu tak łatwiej jak to rzeźnik robił) oraz śruby mocujące werk (wymiana od strony tarczy datownika?), jedna lewa, i śruba mocująca sprężynkę blokady minutowej chrona, co oznacza, iż ktoś to odkręcał, ja potrafię to lepiej zrobić. Zegarek wygląda na super stan a śrubki nie. Hm... I jeszcze jest minimalna różnica w kolorach wskazówek chrona, minutowa jakby wypłowiała. Reasumując, ja mam spore wątpliwości, 50% że to składak jednak, wycofują swoją opinię wcześniejszą, nie wszystko trzeba kupić. Ktoś kto chce mieć pewność oryginała na 100% powinien odpuścić. Za tę cenę by go nie kupił ze połowę + stówkę tak, może właśnie z tych powodów tak długo wisi na ebay? -
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Patrze z tel. Jest w porzadku z 1 malym ale luma jest zolta. Powinna byc biala... O ile to nie efekt moj tel. Druga sprawa ktorej jeszcze nie rozkminilem. Na moscie powinno byc bicie kwartal i rok produkcji. Mam taki tez i mysle ze na poczatku nikt tego nie bil ale pewnosci nie mam. Tarcza szara z szarym obramowaniem. Patrze przez tel jutro kukne przez kompa. Cena spora, jeszcze nie widzialem by po tyle poszedl. Cena raczej dla starszych szturmanow. -
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Proszę według mnie jest to wersja z lat 80, jedyny problem co tu robią pomarańczowe wskazówki? Jest na ebay, Ukraina coś około 1 tys USD. Nie powinno ich tam być ale, wskazówka chrona najczęściej się luzuje więc wymiana na inną. Dobrze, że razem z minutową poszło do zmiany. https://www.ebay.pl/itm/224431727844 Litera H równa prawda? Lumy więcej jest OK, reszta też dobrze, rok 1982 około. -
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Kolejna ciekawostka.Poniżej zdjęcie z dzisiaj zakończonej aukcji Okeaha https://www.ebay.pl/itm/265132319584?ul_noapp=true Czy cena jest kosmiczna? Nie wiem ale zegarek warty tej ceny, choć sprzedający nie okazał werka. Ja bez tego bym nie licytował tak wysoko 1525USD! I tak, czerwony bezel bez kropek, wskazówki są raczej pomarańczowe niż czerwone? Luma jest wypalona na bezelu wskazówkach oraz indeksach. Co jest istotne, że od tej strony nie ma składaka. Teraz ktoś czytając net powie, że lumy jest mało na indeksach, potem było więcej kładzione. Tak, tak było ale pierwsze egzemplarze miały cienką lumę. Tak jak na garbatko. Litera H na tarczy, belka w H nie jest symetryczna, jest nisko, to charakterystyczna cecha, wczesnych Okeahów. Reasumując zegarek od tej strony jak najbardziej oryginalny. Werk zostaje tajemnicą ale myślę że można się spodziewać korony w środku. Cena 1500 USD, można powoli myśleć, iż poniżej 1 tys USD Okeaha się nie kupi, czyli ceny mocno w górę. -
CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA
Elob500 odpowiedział temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Wiem że nie rusek ale Victoria, pabieda jakoś brzmi znajomo. Pytanie co to dokładnie jest? Kupiłem bo zobaczyłem 3 koronki, taki odruch. Co prawda siedzi na łapie i głośno cyka, ma też swoją duszę, pewnie za chwilę wrzucę na wibro i pewnie się pozbędę bo to nie chrono. Werk Swiss 1 kamień Renqien wyszperał werk http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Baumgartner_866_CLD Tarcza inna bo 17 kamień (były werki z 17 kamieniami też) więc może pakowali co popadnie. Zegarek duży 42 mm o kolorowy, koronki chrom, koperta raczej też ale dobry stan, zewnętrzny bezel nie obrotowy. Górna o koronka obsługują obrotowe bezele żółty i niebieski. Co to za cudo? -
CO NOSZĄ WIELBICIELE ZEGARKÓW RADZECKICH JAK NIE NOSZĄ RADZIECKICH?
Elob500 odpowiedział rk7000 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
A do mnie taki zajechał, kupiłem bo miał 3 koronki! Sam nie wiem co to jest w innym wątku zadam pytanie. 42mm bez koronki duży i lekki! -
NASZE POLJOTY CHRONO 3133
Elob500 odpowiedział radekglaz → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Wpadł jeszcze jeden długo się wahałem ale jak patrzę na Sanika zegarek, to się nerwuję :). Też kwota 4 cyfrowa ale jest paszport. -
NASZE POLJOTY CHRONO 3133
Elob500 odpowiedział radekglaz → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
A mnie się trafiło takie cudo... Coraz gorzej jest, już nie pamiętam kiedy zapłaciłem za taki zegarek 3 cyfrową kwotę. -
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Z ciekawostek 3133. Zapożyczone z forum Watchussek Poniżej jeden z bardzo rzadkich zegarków, myślę, że powstał po Okeahu ale po krótkiej serii został odpuszczony. Koperta raczej stalowa. Widziałem do niego prawdziwe dokumenty. Jest to rzadkość jest małe ale... Luma z z bezela nie pokrywa się z lumą z tarczy, Pomarańczowe wskazówki = czerowne cyfry lub w końcówce pomarańczowych wskazówek, żółte cyfry tak jak w moim Okeahu. Tak ciekawostka ten zegarek. JA bym kupił ale nie dałbym więcej niż za dobrego szturmana ze względu na bezel. Będę pogrubiał ważne rzeczy. -
Ok. Dzieki za info.
-
W pierwszym linku jest, może to jakiś składak?
-
Panowie takie pytanie, czy takie amfibie/komadirskie z skośną koronką są bardziej poszukiwane? Droższe? Lepsze? niż z boczną koronką? https://www.ebay.com/itm/392770381031?hash=item5b72f064e7:g:G4kAAOSw1Ldenanm http://www.adwokaci-24.pl/448-wostok-amfibia-komandirskije-17-jewels--309.html
-
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
3. Oznaczenie werku na mostku 3133 trójkami z małym brzuszkiem. To oznaczenie miało taki krój cyfr tylko do 1990 roku. Potem było SU 3133 w różnych krojach czcionki zależnie od rocznika, by znów w 1996 wróciły same cyfry 3133 ale zmienił się krój czcionki na taki z większym brzuszkiem: Potem znowu była zmiana i jest P3133 aż do teraz. Czyli, jeśli na mostku jest tylko 3133 bez liter, to po brzuszkach rozpoznajemy okres produkcji. Było jeszcze z literą C 3133 i były tez bez niczego...ale to już lata 2005/15 4. Czterocyfrowy numer seryjny występował tylko do końca osiemdziesiątych, gdzieś koło 1989 pojawiły się 5-cyfrowe numery seryjne. ano nie do końca, na początku były 5 cyfrowe ale w odwrotną stronę. Potem 4 (1979), a od 1989 5 cyfrowe i tak jakoś rozstrzelone. 5. Srebrne koła zębate mechanizmu stopera występowały tylko do około 1983 roku. Początkowo wszystkie koła były srebrne, im bliżej 83 roku, tym ich mniej, bo się wykańczał zapas w magazynie i zastępowano je złotymi. Od około 1981/82 wstawiono koła złote, około 93/95 koła żółte. 6. Miedziana sprężynka występuje od roku 1979 (Piotrek musi zweryfikować, bo nie mam pewności) Wcześniej jest stalowa. 7. Logo Poljota na płycie werku występuje od 1981 roku. Wcześniej było umieszczane na mostku chronografu. Niektórzy twierdzą, że ciut wcześniej 1979/1980? -
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Ciekawostki. Luman na każdym z zegarków jest w każdym elemencie taka sama. 2 pierwsze mają pomarańczowe wskazówki, tak było do okolic 78-79 roku. Wtedy w latach 70 było modne pomarańczowe, zwróciee uwagę na różne zegarki z tamtych lat. Ring garbatko ma czerwone cyfry z większą czcionką oraz kropką u podstawy. To był pierwszy bezel. W Garbatko są przyciski stalowe, koronki chromowane. Nie wiem jak był w oryginale, nikt nie wie. Szturman ma inne rodzaj cyfr na tarczy, obwoluta. Mam tylko jednego takie szturmana, bardzo poszukiwane są. Zdjęcie oryginalnego Garbatko lewa koronka jest jakby ścięta ale może to być tylko ujęcie, prawa widać, iż chrom. -
POLJOT 3133 do 1992 i później próba oceny oryginalności.
Elob500 odpowiedział Elob500 → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Ano jak znajdę czas ale bardzie tez mi chodziło o zapytania jakie do mnie trafiają, Pisać tu, spróbuję ocenić. Wrzucę zdjęcie 3 zegarków. Od prawej OKEAH (stal) około 78-79, Garbatko (chrom) 1976 oraz szturman okolice 78-79. (stal) -
Cześć. Pomyślałem, że mając sporo pytań na priv dotyczących oceny zegarków 3133 i braku czasu na odpisywania, wciąż tych samych kwestii, przy chroniczny brak czasu, wszak zegarki to nie jedyny cel życia... Założę wątek w którym raz pisane+zdjęcie (o ile się nie zmieni) zostanie potomnym i inni będą mogli z tego korzystać. Tak chyba łatwiej. O mnie. Interesują mnie w 90% Poljoty 3133, mam ich sporo Okeah, Szturmany przed 1987 Szturmany po 1987, P O L J O T, POLJOT, P O L E T, POLET, srebrne, czarne, itd Mam też sporo katalogów informacji itd. Oczywiście nie wiem wszystkiego i nigdy ale to nigdy nie mogę i nie jestem na 100% pewny. Dodam, że w brew obiegowej opinii Internetu, produkcja Poljotów 3133 była logiczna i spójna aż do lat 2010... Liczę też na konstruktywną krytykę, która pozwoli się uczyć i wiedzieć więcej.
-
Ano werk jest z końca 1986-1987, owszem były takie ale ki diabła nie wiem czemu on ma takie fajne wskazówki chrona... i tarczę z przed 1980 roku. Czyli tarcza + wskazówki chrona + pewnie korpus z przed 1980 ale reszta koniec/okolice 1986. Dałbym za niego ale mniej niż polowe tego co teraz + jednego z moich poljotów z przed 1980 i byłby fajny zegarek. No i czerowony bezel by się znalazł :). Zegarek Poljot/Okean cal.3133 w stali 4 540 zł Kosmos! Tu takie tańszy i ciut bardziej prawdziwy https://www.ebay.com/itm/Okean-Ocean-Vintage-USSR-Russian-Soviet-watch-Poljot-Chronograph-3133-3297/223571138551?hash=item340de0d7f7:g:K4UAAOSwQiJdGNkM
-
Moze to nie jest okazja... https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-poljot-okean-cal-3133-w-stali-CID87-IDJpW4Q.html ale jak znam metody sprzedającego to pewnie zejdzie taniej. Jest jednak mały szkopuł, na pierwszy rzut oka, jest to składak a cena wysoka, lecz jak kto zdobędzie zdjęcia werku opiszę co i jak zrobić by przywrócić świetność oryginału. Czyli cena-zdjęcie werka i może będzie fajny zegarek.
-
WASZE ULUBIONE RUSKI, KTÓRE CZASAMI ZAKŁADACIE
Elob500 odpowiedział tomirek → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Czasem nad morzem. -
NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO
Elob500 odpowiedział rproch → na temat → ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE
Wiesz problem jest bardziej złożony. Ja wyspecjalizowałem się w 3133 (do 1996) mogę powiedzieć, że wiem dużo a i tak czasem trafiam na coś czego nie jestem pewien, badając czy zegarek jest ori. Dlatego staram się nie używać takich słów jak " na pewno" czy też jestem znawcą. Z drugiej strony słowo kolekcjoner nie gwarantuje pewności, iż zna się na wszystkim dobrze. Certyfikowany expert się musi znać. W tym konkretnym przypadku jest sytuacja prosta, zegarek dobry, werk zły. Taki cudo nie wystąpiło na etapie produkcji i koniec. (i powiem że ruskie wbrew pozorom bardzo dobrze wykonywały produkcję pod kątem oryginalności). No i pytanie często wracające, co jest bardziej wartościowe ori zegarek? Czy pożądana tarcza z dobrze działającym werkiem? Czasem te drugie jest ważniejsze a to, że ma inne sekundnik czy koronkę?
