Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Elob500

Użytkownik
 • Content Count

  415
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

372 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

494 profile views
 1. No właśnie widzisz zdjęcia net. i takie tam bzdury, one normalnie są czarne ale jak się spojrzy trochę inaczej wydają się granatowe/niebieskie czy jakoś tak. Twój i ten z mojego zdjęcia są czarne normalnie :). i ja je tak nazywam. Niebieskie to niebieskie :). Nie wiem jak inaczej to określić. JA niestety jako facet nie jestem specem od kolorów....
 2. Pojechałeś! Chyba nie słusznie, tak myślę. I żeby nie było, ja też kupuję rożne dziwne po przerabiane zegarki i co więcej nie widzę w tym nic złego, nie jestem purystą. One też mają swoją cenę... o to czy jest stalowy pytałem się bo mi się wydawało . Sami pisałeś, że jest niebieska ... choć na zdjęciu nie bardzo na taką wygląda. Czyli nie jest niebieska, ja co do tego miałem wątpliwości ale wierzyłem na słowo. ...zatem popatrz na to co ja napisałem... bo nie doczytałeś, chyba. Czytaj. "lub jeśli moje wnioski oparte są tylko o zdjęcia (które nie pokazują prawdy), przez net, to te wypociny można włożyć do kosza." i zatem do kosza A zegarek ładny. a tak pastwię się, gdybym, miał kupić taki zegarek to albo bym kupił albo jak by była możliwość czasowe poprosiłbym o lepsze zdjęcia. Poniżej masz zdjęcie czarnej wskazówki pod pewnym kontem... z tzw niebieskością drugie tego samego z czarną oraz cały zegarek ona jest dla mnie czarna ale wiem o co Tobie chodzi. A niebieską wskazówkę pokazałem wyżej. I przy okazji dobrze widać kropki tu bardzo wyraźne, o których pisałem, nie poradzili sobie z tym do końca produkcji choć ten efekt był niwelowany. Tu widać wskazówkę lepiej.
 3. Ridah Twój zegarek jest całkiem poprawny, tak myślę, że okolice bardziej 85/87 (masz wszystkie złote koła). Mnie nie pasuje wskazówka sekundnika, jest niebieska a powinna być czarna. Mam sporo chrono z tego okresu 81/87 i patrzę szczególnie na te które są w słabym stanie. Żaden z nich nie miał niebieskiej. W necie owszem można sporo znaleźć ale są to zegarki po naprawach renowacji. Czy Twój zegarek jest stalowy? Patrzę na koronki i przyciski, wyglądają mi na stalowe. Druga sprawa jest dość ciemny odcień bieli na kalendarzu co świadczyło by, że zegarek sporo pracował, i ten odcień bieli nie pasuje do reszty zegarka lub poprostu jest takie a nie inne zdjęcie. Nie potrafię tego ocenić. Trze by było w łapki wziąć. Masz też zbyt ładną lumę, nie widzę charakterystycznych wgłębień przy nakładaniu lumy z tym problemem nie uporali się do końca tych tarcz. Mam nawet szturmana z niebieskim sekundnikiem :). Resumując, wskazówka niebieska, kalendarz nico przybrudzony, stalowa koperta, ładna luma świadczy o sporej pracy przy zegarku by wyglądał świetnie lub jeśli moje wnioski oparte są tylko o zdjęcia (które nie pokazują prawdy), przez net, to te wypociny można włożyć do kosza. Zegarek ładny. mechanizm ładnie wygląda. musiał mieć przegląd (łby śrub), jak jeszcze dobrze chodzi to trza się cieszyć! Zdjęcie mojego szturmana z niebieskim sekundnikiem oraz zdjęcie indeksu z wgłębieniem lumy, jednego z ostatnich poljotów.
 4. Ok, zgodnie z życzeniem pokazuję swojego chroniaka. napisz co myślisz.
 5. A do mnie takie coś wpadło. Nowo rus, chyba początki 2000 roku, Od prezydenta rosji, taki ma z tyłu napis..., cóż zegarek w dobrym stanie ale jak to zwykle bywa, trza co nieco poprawić :). ano krzywki słabe... Czasem je kupuję i nazywam je cerkiewne, niestety jedn z gorszy werków.
 6. Która dokładnie? Raczej są srebrna a na zdjęciu widąć czarne o ile myślimy o tym samym. Tak ceny ida w górę. kchrapek wiem, że ten Twój pytanie o kolor jego Twego zegarka kół. Pokazałem przykładowe zdjęcie, gdzie są dwa różne, gdzie bliżej Twoim? Do czerwonego zaznaczanego koła czy żółtego?
 7. Wpadła też Streiła kat (klas) A Zakup mocno ryzykowany, tarcza słaba, ale werk mógł być kłopotem ale udało się. Zegarek ciut zmęczony lecz jednak jest chyba w całości poprawny.
 8. Macie całkiem fajne zegarki, co prawda różnią się parami szczegółami ale najpierw pytania. Na poniższym zdjęciu są dwa koła Czerwone to tzw złotawe koło które weszło do zegarków około 1982 roku a żólte koło weszło do produkcji w okolicy 1996 roku. Zdjęcia/monitory/komputery czasem przekłamują a i ja nie zawsze dobrze widzę. Postawiłbym ze Krzysiek ma żółte koła a na drugim zegarku są złotawe. Ocenicie sami. Bezele Krzysiek pokazał dwa zegarki na obu są inne bezele, tan jaśniejszy z mniej żółtym cyframi jest późniejszy może nawet grubo po 1996 (95/96 sporo się dzieje w firmie zmiany nazwy firmy inne koła inny marketing, możliwość zamawiania swoich tarcz) były takie jak na zdjęciu z katalogu, zwróćcie uwagę na wskazówkę do tego wrócę później. może by ten kawałek wątku przenieść do "próba oceny oryginalności? A to mój nosek, jeszcze przed wprowadzeniem koła srebrnego i znaczka SU, tak myślę ale dalej pewności nie mam.
 9. Niebieskie sekundniki pojawiły się w okolicy 1989 lub 1990 roku lub później. Wcześniej były czarne. Według mnie. To, że je macie i macie papiery wcale nie oznacza, że nie zostały wymienione. I to jest właśnie element który non stop pracuje i się zawiesza. Czy to jest źle, że niebieski czy czarny? Dla mnie to ma znaczeni dla innych? Inaczej 80% zdjęć okeahów z netu jest lipnych tzn, że takie były? Jeszcze inaczej. 90% ludzi w necie twierdzi, że silnik dizla jest bardziej elestyczny niż benzynowy. Jeszcze inaczej olej 20W50 nie może być syntetyczny tak nawet twierdzą pracownicy serwisu samochodowych ..... a ja taki kupuję do swego auta tzn full syntetyk... Macie prawo do swych racji, Tarcza tego zegarka z ale była do roku 1988 wtedy nikt nie widział o niebieskich sekundowych wskazówkach. ps. Pokażcie zegarki przód i tył może się okaże że każdy ma rację?
 10. Wszystko zależy do stanu. Dla tego modelu to może faktycznie ciut za wysoko. Choć front jest bardzo poprawny, ma niebieski sekudnik co w tych modelach nie powinno się wydarzyć ale front jest OK.Cena mniej.
 11. Taki "normalny" Poljot z lat 80 przyjechał
 12. Ano mylisz się, tak według mnie. Do około 1998 można może nawet 2000 można wszystko ogarnąć, potem powstają kolejne kompilacje. I nie jest prawdą, że tłukli z czego było, wtedy produkcja do około 2000 sięgała do 100 tys rocznie (nawet ponad). Myślisz, że posiadanie kilkuset części w magazynach z początku lat 90 to normalne? To nie jest tłuczenie z byle czego, z byle czego to naprawiali i naprawiają teraz zegarmistrze. Dlatego powstają takie mity o których piszesz. Co więcej werk z roku 1996 jest bardzo dobrze dopracowany. Późniejsze zmiany (szczególnie te z napisem Made in Russia i kompilacje budzą problemy (tańszy materiał na krzywki). Te zegarki o których teraz piszę powstały według mnie w okolic 1990 do 1992/3 i "być może" (lub na niemiecki rynek) trafiały do żołnierzy dlatego ich jest bardzo mało. Miały zakręcane koperty, robiono też tak z Buranami obrotowy bezel z napisem CCCP! (będzie inny wątek bo to rzadkie i cenione zegarki), potem szybko z tego zrezygnowano. Do tego wrócili (dobra jakość) w okolicy 2000 rok i zaczęli robić koperty stalowe tytanowe. Ten wątek służy zegarkom, które w takim wykonaniu były rzadsze niż szturmany. Mnie prawie kompletnie nie interesują te po 1996 roku. Stąd tylko o takich jest sens rozmawiać. Made in Russia złoty taki z targowiska ale wiesz, że na żywo zachwyca?
 13. Tak :). AIR FORS! Nie czepiaj się ;), w wymowie pewnie dla nich było "S!". I właśnie dlatego trzymają może cenę ? Podobieństwo tarcz? Ej, daj spokój cały (duży skrót) radziecki przemysł się opierał na kradzieży, kopi, podróbek... tak jak w chinach teraz. Według mnie z tej serii jeden z lepszych zegarków to Specnaz. Wydaje mi się że były trzy (lub cztery wersje tarczy ) albo nawet sześć a może więcej? Więcej wariacji...!!! Poczekamy zobaczymy... Powoli wypłyną :). Generalnie dwa kolory czarny i biały (cyfry arabskie i rzymskie, to już cztery? a reszta wariacji.... czarnego nie widziałem z rzymskimi... Poniżej dwa ale zwrócicie uwagę, że tarcze są inne, może były inne wariacje??? Te akurat mają podobne logo z tygrysem? oraz fantastyczny dekiel, który pod pewnym kątem staje się kolorowy. Obie te wersje dekielek z dobrym napisem...Force :). oraz "For Army Only" Werk. W czarnym pracuje SU, w białym zwykły 3133 ale oba mają tylko złote kola, zatem czarny wygląda na pierwszy (podwójny napis na tarczy Telemeter, lekko wyblakłe logo), pozwala sugerować, iż poprawiono to w białym, logo żywsze, kolory ładniejsze... Jadą do mnie kolejne dwa ale inne niż te na zdjęciu. Rzadko widuję te modele w cenach poniżej 1k pln.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.