Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Elob500

Użytkownik
 • Content Count

  217
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

104 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

238 profile views
 1. Do którego 31659? Zwykły? Okrągły? Szkło do zwykłego 31659 jest lekko zaokrąglone u góry. Jaki jest wymiar zmierz otwór lub te co masz. O ile pamiętam szkło powinno być 0,2 większe, szkło hehe pleksi :). Ja mam 36,7 czyli na otwór 36,5-36,6 może nawet na 36,4
 2. Jednak z pudełka wyjąłem GO, mimo, iż koperta chrom, ponieważ kocham te zegarki za to, 11 sekund do przodu w 4 dni... Na łapkę i cieszyć oko!
 3. napis MADE o ile to nie błąd światła, literka A nie jest ostra. a jest taka A Tyle odemnie :).
 4. Ostatnio trudno coś złapać w przystępnej cenie. I prawie już nie widuję szturmanów w stali. Dziwne to jest, że często są szturmany w chromie (oryginały tylko w stali). Jedyna myśl jak mi przychodzi do głowy to, że koperty wędrowały do Okeah-ów (te niszczyły się od morskiej wody) a wkładano im chrom 95%! Lub końcowe lata produkcji 1986 i wypychanie z magazynów starych szturmanów wraz z kopertami no i wtedy chrom 5%. Prezentowany egzemplarz ma sporo kropek na tarczy co oznacza często był zaparowany, szkiełko ma właściwe kwadratowe, reszta też dobra dla modelu z roku 1985-1986. Tylko ta koperta ale w dobrym stanie. Do pudełka.
 5. Się spóźniłem i ja :). Poszło po 250 szkiełka szukam ...... Mam używane, za cała kopertą oddam :), za grube pieniądze :). Jak coś się odezwij.
 6. Chodzi pewnie o te z 18. czerwca, zrobię zbiorcze wolnej chwili. Hm trochę nie fajnie że resztę dyskusji usnąłeś. Ja bym zostawił.
 7. Spox myślałem, że te niebieska (jest bardzo zgodna z modelem z lat 90) jest traktowana ok.
 8. Wszystkie wskazówki do bani... to tak na marginesie. I sekundowa też, powinna być czarna.
 9. Bardziej po 1987 ale nie dalej, tylko 1987! na jednym resecie jak to się mówi :). O ile dobrze wiedzę to dziadek miał tendencję do luźnego noszenia zegarka i rzadko był noszony :), lub ktoś coś pozamieniał
 10. Ano, ta sprężyna w tym werku powinna być stalowa. "Te szturmany wychodziła w dwóch tarczach 1 z jasną obwódką tarczy 2. jak i z ciemną 3. z Logiem szarym 4. Z logiem częściowa szarym, tak mam jedną taką tarczę, bardzo rzadka jest." 4 Tarcza Szturmana, mam takową ale rzeźnik się nią bawił, lepszej nie widziałem, zatem pokazuję to co mam. Obstawił bym, iż na początku produkcji ktoś bawił się logiem i tak to wyglądało. A że zegarki trafiały na początku w ręce pilotów to nikt nie bawił się w dokumentacje. Dwa zdjęcia dwa kolory, prawda? A zegarek ten sam. No i numer 3, pokazywałem go w innym wątku.
 11. Poniżej zegarek z aukro Tu nic do nie czego nie pasuje, warta jest koperta i może werk ze złamanym mostem... rysą? Czytający ten wątek powinni wiedzieć takiego zegarka nie było. Nie ma sensu pisać, pytania?
 12. Kolejny zegarek do oceny P O L J O T 3133 U S S R (rozstrzelenie liter i cyfr jest zamierzone i tak powinno być) Potem było POLJOT (połączone litery) i US SR. A potem było zmiana czcionki i USSR razem. Jest to wczesna wersja cywilnego Poljota z początku produkcji, jak widać ma sporo kół tzw stalowych, cecha charakterystyczna. Zegarek wygląda dość oryginalnie, minusy, sekundnik jest niebieskie z wersji z lat 1990 oraz ma wymienioną koronkę nakręcająca i 2 przyciski stalowe. Czy to wada? Raczej nie, bowiem te zegarki zwykle mają wytarte przyciski i koronkę a stali się nie wytrze, może wskazówki godzinowa i minutowa są wymienione (inny kolor niż indeksy) może wada zdjęcia tak samo wskazówki chrona wydają się różne. tarcza wygląda na dobrze zachowaną. Werk z okolicy 1980/81 według mnie.
 13. Tak, występowały tylko na początku 1986/87, ta z białą obwódką była ładniejsza i czytelniejsza. To dwa rodzaje tarcz, były też jeszcze z innym logo, szarym, pokazywałem już bardzo rzadka, jak i z częściowa szarym to już rarytas w dobrym stanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.