Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Elob500

Użytkownik
 • Content Count

  202
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

86 Bywa pomocny

Recent Profile Visitors

221 profile views
 1. Ano, ta sprężyna w tym werku powinna być stalowa. "Te szturmany wychodziła w dwóch tarczach 1 z jasną obwódką tarczy 2. jak i z ciemną 3. z Logiem szarym 4. Z logiem częściowa szarym, tak mam jedną taką tarczę, bardzo rzadka jest." 4 Tarcza Szturmana, mam takową ale rzeźnik się nią bawił, lepszej nie widziałem, zatem pokazuję to co mam. Obstawił bym, iż na początku produkcji ktoś bawił się logiem i tak to wyglądało. A że zegarki trafiały na początku w ręce pilotów to nikt nie bawił się w dokumentacje. Dwa zdjęcia dwa kolory, prawda? A zegarek ten sam. No i numer 3, pokazywałem go w innym wątku.
 2. Poniżej zegarek z aukro Tu nic do nie czego nie pasuje, warta jest koperta i może werk ze złamanym mostem... rysą? Czytający ten wątek powinni wiedzieć takiego zegarka nie było. Nie ma sensu pisać, pytania?
 3. Kolejny zegarek do oceny P O L J O T 3133 U S S R (rozstrzelenie liter i cyfr jest zamierzone i tak powinno być) Potem było POLJOT (połączone litery) i US SR. A potem było zmiana czcionki i USSR razem. Jest to wczesna wersja cywilnego Poljota z początku produkcji, jak widać ma sporo kół tzw stalowych, cecha charakterystyczna. Zegarek wygląda dość oryginalnie, minusy, sekundnik jest niebieskie z wersji z lat 1990 oraz ma wymienioną koronkę nakręcająca i 2 przyciski stalowe. Czy to wada? Raczej nie, bowiem te zegarki zwykle mają wytarte przyciski i koronkę a stali się nie wytrze, może wskazówki godzinowa i minutowa są wymienione (inny kolor niż indeksy) może wada zdjęcia tak samo wskazówki chrona wydają się różne. tarcza wygląda na dobrze zachowaną. Werk z okolicy 1980/81 według mnie.
 4. Tak, występowały tylko na początku 1986/87, ta z białą obwódką była ładniejsza i czytelniejsza. To dwa rodzaje tarcz, były też jeszcze z innym logo, szarym, pokazywałem już bardzo rzadka, jak i z częściowa szarym to już rarytas w dobrym stanie.
 5. Sanik masz konkurenta, paczka przyszła :). Inna tarcza wsio oryginalne i starsze od Twojego :).
 6. Nowy szturman. Te szturmany wychodziła w dwóch tarczach 1 z jasną obwódką tarczy 2. jak i z ciemną 3. z Logiem szarym 4. Z logiem częściowa szarym, tak mam jedną taką tarczę, bardzo rzadka jest. Ta poniższa tarcza jest rzadka nr 2. Bowiem wychodziła na początku zmian czyli końcówka roku 1986 i może rok 1987 i koniec, Ten model tarczy występował tylko w wersji z jedną koronką. Prezentowany zegarek ma wadę, otóż sekudnik jest niebieski, widać że nie pasuje? Sekundnik powinien być dłuższy z cieńszym końcem. Luma powinna być biała na indeksach, mam wrażenie nei popartem niczym że jak zeagrek nie jest naświetlany przez światło słoneczne to ta luma żółknie, lub beżowiej. Tył W porządku po za jedną śrubką z krzyżakowym końcem o ile nie jest to błąd zdjęcia. Werk był odkręcany pewnie w celu wymiany wskazówki, czemu ja potrafię to zrobić bez śladu? Reszta śrubek Ok, no ktoś się z jedną mocował co widać... Cena, staram się nie wypowiadać co do ceny, wyjściowa ze względu na braki trochę wygórowana ale setka, dwie setkli mniej czemu nie. Rzadko widuję te zegarki więc jak widzę to kupuje. :). Jeden z moich.
 7. Ta osoba od lat sprzedaję na allegro i znana jest z tego, że kupuje taniej, a sprzedaje drożej (czasami można to nawet prześledzić), Mam nadzieję że akceptujesz ten stan rzeczy. Jeśli nie to burzy moje podejście do życia. To chyba jest kwintesencja biznesu :). Ja jeśli chodzi o inwestycje to zawsze staram się kupić tanio i sprzedać drożej (kiedyś), taki mam przynajmniej plan, zresztą lubię takie gry rynkowe. W przypadku zegarków, tych "inwestycyjnych" podchodzę dokładnie tak jak piszesz. Dzięki różnym zbiegom okoliczności fartu, ryzyka, czasem uda się coś fajnego kupić tanio by pocieszyć się nim, długo krótko i sprzedać drożej lub choć uzyskać podobną cenę. Ja tych zegarków co mam do grobu nie wezmę i nie zamierzam. Co do 55g miałem dwa, mam jeszcze jednego, nie znam się na temat oryginalności itd, pracuje, działa nawet go nosiłem. Jest na sprzedaż, wisi na OLX, No i muszę ostrzec kupiłem go taniej niejako w komplecie albo jako rekompensata nie pamiętam, no i przyznam, że chciałbym go sprzedać drożej :). Zdjęcia bez retuszu. No a co do retuszu zdjęć by ukryć wady to zła praktyka bo i po co? Jak widać wyjdzie.
 8. Nadal poszukuję. Nadal w sprzedaży bez Columbusa.
 9. Tak, nie masz składaka :). Przód Jest to tarcza Szturmańskiego która wychodziła w okolicy 78-86 duże cyfry na obwodzie tarczy. Miejsca na lumę na Indeksach na 2 i 10 są wyraźnie większe. Jak widzę prawilny zegarek to można założyć, iż tak mógł być zmontowany, jak widzę składaka hm... zawsze istniej ryzyko zmiany, ale w Twoim przypadku jest OK, tak myślę. Tył Tu nie ma co się rozwodzić za wiele, numer czterocyfrowy bity w odwrotnym kierunku był od 1979 rok przez chwilę, może przez rok? Potwierdzeniem tego jest przycisk zwalniający wałek z koronką, który był do około 1980 rok(zawsze o tym zapominam). Czyli werk 1979 lub początek 1980 Koronkę chromowana, chcesz stalową to daj znać. Przyciski wyglądają mi tak jak koperta na chrom ale pewnie to tylko zdjęcie, gdybyś dekiel założył i zrobił zdjęcie od razu by było widać. Stary bolec do zwalniania blokady do 1980 rok Nowy
 10. Daj, lepsze zdjęcie tego kawałka obrócone w prawo o 90c Koronka naciągowa chrom, przyciski?
 11. :), Zanim coś napiszę oprócz tego, że to składak, koperta chrom? to zrób dokładne zdjęcie tego co jest po prawej stronie od górnej części mostu w kierunku koronki.
 12. Spróbujmy! Przód. - Napis P O L E T jak najbardziej, - Wskazówki G i M pasuje do lumy na indeksach, tak to widzę na swoim kompie. - Indeksy grubo lumy tak pół na pół, charakterystyczna dla lat 76-80 ale nie zawsze, - bezel czerwone litery, lata 76-79 (może 80), - datownik okrągły dobrze! - sekundnik, nie oryginalny - sekundowa chrona nie oryginalna, - minutowa chrona .... pomarańcz wyblakły? Ja stawiam na tezę, iż czerwony bezel = wskazówkami chrona w kolarze pomarańczowym Te dwie wskazówki najczęściej się luzują, Twoja wersja to cywilna więc nie musiał być super dobra, myślę że to by II gatunek, bo nie dla Wojska tylko dla ludu, Tył. 5 kół stalowych, dobrze! 6 to bajka! Balans tylko złoty. Poprawny charakterystyczny dla okresu 76-79 (pomarańczowe wskazówki!) Odkręcany był tylko po to by wymienić wskazówki! Kiedyś zdjęcie szkła (by o tej strony to zrobić to mega problem) Uszczelka zmieniona na czarna (oryginał żółte lub zielone zależy kto co widzi) Generalnie Dobrze tylko wskazówki zmienić, te co pisałem i już. Koperta koronki i przyciski to chrom.Dobrze!
 13. OK teraz na podstawie zegarka renqien, okragłego szturmana, którego wypatrzyłem dla kolegi. Najpierw kilka zdjęć. 1. - tarcza Szara/odcień z obramówka białą, - okienko daty z dolnym białym parapetem, - wskazówki mnutowa i godzinowa, cienkie ostre końce. - wskazówka sekundowa z wyraźną ostrą końcówka - tylko w wersji szturmańskiej (okrągły jak i klasyczny) - datownik, ja go nazywamy kwadratowy. przypomnę od 1987 roku, - wskazówki chrona, czerwone! i tylko takie jak na zdjęciu, mają podobny kolor! - wskazówka chrona sekundowa, prawie prosta belka, na końcu, - logo niestety ale było nie zmienione aż do lat 2000, - oczywiście wersja w chromie i tylko chromie, widuje się stalowe korpusy ale myślę, że to twór lat przed 2000, choć głowy nie położę, - luma w oryginale biała, ten egzemplarza ze względu na wystawienie słoneczne przeszedł w kolor łososiowy lub rdzawy, - luma na indeksach, nie regularna, 2. Tył. - 31659 werk ze stop sekundą, - reset chrona jednoczęściowy, - po lewej stronie mostu widać ząbek, to stop sekunda! jak i w okienku po prawej bliżej bolca zwalniającego wałek koronki, ale tego nie widać na tym zdjęciu - numer 5 cyfrowy i brak oznaczenia na moście mówi, że to okres 90-91 - koło balansowe żółte, (od około 91-92 jest srebrne), - koła zwykłe złote i żółte, od lat 89/90 pojawiły się żółte, jedno stalowe! - w tym egzemplarzy widać, iż śruby mocujące, dźwignie były, były odkręcane 3. Szkło - tak wystaje! i to sporo, potem je trochę wgłębiono by się tak nie rysowało. Ocena. Zegarke full ORYGINAŁ, lata 90, owszem były próba regulacja dziwigień chrona ale reszty już nikt nie dotykał!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.