Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dak

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

64 Bywa pomocny
 1. Trwoga ogarnia już na sam widok szaty graficznej tego ostrzeżenia. 😄
 2. Reklama warszawskiego sklepu jubilerskiego Jana Zegrze. Zegarek sygnowany jego marką nie był wyjątkowo drogi, jak na ówczesne realia (lata trzydzieste XX w.).
 3. No i dałem się zwieść na pokuszenie... drugi mechaniczny zegarek, pierwszy z ręcznym naciągiem. Na ręku od tygodnia. 🙂
 4. Na letni deszcz - mesz... 😏
 5. A mnie się zepsuł datownik w Bellablu kupionym w 2017. A myślałem, że te 10-15 lat pociągnie. 😪
 6. Bruno Calvani to Chińczyk, jakiego możesz nabyć na Aliexpress za $10 z dodaną "modową" nazwą, aby uzasadnić sprzedawanie go w cenie Timexa. Jeśli budżet ma kluczowe znaczenie to Casio, a jeszcze lepiej Seiko.
 7. Moja Certina DS First Automatic zaliczyła kilka uderzeń i upadła co najmniej kilka razy, nim zablokował się w niej datownik. Zegarmistrz zreperował i chodzi jak złoto, mimo iż przesadna dbałość o zegarek bez wątpienia nie jest moją cechą. Mogę więc z własnego doświadczenia powiedzieć, że double security się sprawdza.
 8. Ta linia Certin jest bardzo sympatyczna, szczególnie nowa odsłona z pałermatikiem. Można dostać jeszcze starą wersję zegarka ze sprawdzoną ETĄ 2824-2 (skoro trapiący niektórych temat mechanizmu został poruszony po raz tysięczny 😉), ale moim zdaniem nie ma się co bać nowego werku. Poza tym, data na godzinie szóstej lepiej wygląda w moim odczuciu, niż na wpół do piątej, tak jak to jest w starszej DS-1. Jedyne czego mi brak w tym modelu to opcja z biała tarczą, nie metaliczną ale klasyczną białą-białą. Ale to już kwestia smaku.
 9. Grube historie tu przytaczacie. 😉 Mam Certinę DS First Automatic kupioną równo dziesięć lat temu za prawie całą moją ówczesną wypłatę, jako pierwszy, mechaniczny zegarek (i jak do tej pory jedyny). Do pierwszej rysy się nad nią trząsłem, ale tylko do wtedy. Od tamtej pory, poszło. Czasem przydzwoniłem zegarkiem o futrynę, odkładam na noc byle gdzie. Kiedyś, gdy po raz kolejny upadła mojemu dziecku, zablokował się datownik, ale i tak zbliżał się przegląd więc zegarmistrz doprowadził ją do porządku. Obecnie jest po polerce bezela i mam wrażenie, że po dekadzie chodzi lepiej, niż gdy była nowa. Pływała ze mną, latała, jeździła na rowerze. Noszona do marynarki i do jeansów. Przerobiła parę pasków, może w końcu dokupię jej bransoletę. Z rytuałów? - Przecieram szkiełko gdy tylko widzę na nim jakiś ślad, albo paproch. - Na noc odkładam naprzemiennie, raz na płasko, raz na boku (odkryłem, że wtedy lepiej trzyma czas). - Raz w tygodniu ustawiam od GMT (np. dziś rano, odchył -2 s). - Jak większość, lubię gdy wskazówki trafiają równo w indeksy. Poza tym, używam i się cieszę. 🙃
 10. Pierwszy post na forum, zatem serwus wszystkim i, żeby nie przedłużać, od razu pytanie. Czy poradzicie jaka przyzwoita, seikowa bransoleta podejdzie do SRPE53? Bo ta będąca w zestawie z zegarkiem to, no, sami wiecie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.