Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Edmund Exley

Użytkownik
 • Content Count

  1,840
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Edmund Exley last won the day on April 29 2015

Edmund Exley had the most liked content!

Community Reputation

930 Mistrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,824 profile views
 1. Dzisiejszy zakup: Piękne wydanie: obie okładki w pełnym formacie, sporo świetnych zdjęć, 26 stron tekstu w książeczce. Jedyne, co mi się nie podoba, to sposób umieszczenia dysków w kieszonkach. Płyty włożone są do nich bezpośrednio, niemal przylegając do krawędzi opakowania. Wyjmuje się je z lekkim niepokojem...
 2. Ten zegarek jest wręcz stworzony dla Ciebie (i... Twojego aparatu fotograficznego ).
 3. Widzę, że Kolegów wciągnęła zagadka zegarka Belmondo Znalazłem też fajne wspólne zdjęcia z Delonem - dżentelmeni z klasą noszą tu Santosa Chrono i Bulgari Octo Finissimo:
 4. Bardzo fajny aktor, który dobre zegarki nosi w życiu (kilka razy wrzucałem tu jego świetne zdjęcie z Cannes z chronografem Bregueta), ale też na ekranie (Rolexy, Porsche Design). A co ma tutaj (zdjęcie z 2011)? To jakiś Cartier?
 5. Edmund Exley

  LEGO

  Ja wczoraj zbudowałem coś znacznie skromniejszego - własną wersję Claasa Axiona:
 6. Bardzo ładne zdjęcie sympatycznego zegarka. Wydaje mi się, że to może być mechanizm z tej serii: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Tissot_18_sav A zatem lata między 1920 a 1933 (porównanie numerów może dać bardziej szczegółową odpowiedź). Nie wiem, czy ktoś wklejał już tu linka do artykułu sprzed niemal dwóch lat. To bardzo dobra recenzja chyba najfajniejszego Tissota w tym stuleciu, okraszona w dodatku znakomitymi zdjęciami: https://zegarkiipasja.pl/artykul/18673-recenzja-tissot-heritage-1973
 7. @norbie, fajny, rzeczowy wpis. Cieszę się, że sector ma u Ciebie taką mocną pozycję i że tak dobrze wypada na tle mocnej przecież u Ciebie konkurencji. To naprawdę piękny projekt. A czy ktoś widział już na żywo czarną wersję? Wydaje mi się, że srebrna tarcza z niebieskimi wskazówkami ma jednak przewagę.
 8. Pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych! [Ale po wrzuceniu posta jakość zdjęcia bardzo się popsuła. Jak tego unikać?]
 9. Trudno powiedzieć, widziałem na razie tylko na stronie Dolińskiego. Zrobili tytanowego BigEye, to Spirit w sumie też mogą...
 10. A widzieliście tytanowe wersje Spirit? Jest też wersja 40mm bez daty, z szarą tarczą:
 11. Może to będzie jakiś trop - krzykliwy design, bardzo podobna koperta i koronka, tarcza z 3-6-9-12, czas produkcji i dość długa nazwa: https://www.ebay.co.uk/itm/RARE-VINTAGE-WORKING-TRENDSETTER-1970S-70S-GOLD-PLATED-OVERSIZED-PINK-WATCH-/293878493093
 12. Kurczę, mam nadzieję, że to będzie jakaś błahostka i szybko zostanie naprawiona. Ja w moim miałem kiedyś taką sytuację, że wyciągnąłem koronkę do pozycji ustawiania wskazówek, ale koronka jakoś dziwnie wskoczyła i jej przekręcanie nic nie dawało (ale był jakiś opór, wrażenie stykających się trybów). Docisnąłem z powrotem, a gdy ochłonąłem i spróbowałem ponownie, to już było ok.
 13. Ja teraz bardziej skłaniam się w stronę czegoś modowego z zachodu. Może Burberrys? Akurat od 1968 roku mieli logo pisane z dużej litery. p.s. kurczę, a teraz miałem pracować, a nie szukać żółtego zegarka z lat 60.!
 14. Ja wpadłem na taki trop: Ale może to było coś modowego z jakiejś efemerycznej firmy, jak zegarki projektowane przez Twiggy?
 15. Moim zdaniem tak. Pierfrancesco Favino jest bardzo wiarygodny jako Buscetta. Kilka scen, czy całych sekwencji jest świetnie zrobionych - niekiedy to spektakularne momenty z życia bohatera czy historii mafii, ale niekiedy takie z pozoru zwykłe chwile, w których jakiś szczegół nagle przykuwa uwagę. Warto jednak dodać, że bliżej temu filmowi do włoskiego kina politycznego lat 70. niż efektownych gangsterskich fresków.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.