Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zegarowy

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Mechanizm coś spokojnego domu nie może znaleźć
 2. Mam takie pytanie. Jak ściągnąć kotwice z osi oraz mocowanie wychwytu w chodziku wiszącym oraz jak następnie je zamocować.
 3. Zegarowy

  Kaliber Lepine'a

  Mi ostatnio wpadł taki. Zastanawiam się tylko czy jest to oryginał czy też składak, gdyż godzina XII nie jest równo. Tarcza obrócona. Jest ktoś w stanie potwierdzić lub zanegować moje przypuszczenia?
 4. Dzień dobry, mam możliwość zakupu takiego zegarka kieszonkowego. Mam wątpliwości co do oryginalności, gdyż osobiście wydaje mi się, że jest to składak. Uważam tak, ponieważ mechanizm osadzony jest o mały kąt w prawo przez co godzina 12 jest na samym środku. Mechanizm typu Lepine. Prosiłbym o opinię.
 5. Dzień dobry, mam możliwość zakupu takiego zegarka kieszonkowego. Mam wątpliwości co do oryginalności, gdyż osobiście wydaje mi się, że jest to składak. Uważam tak, ponieważ mechanizm osadzony jest o mały kąt w prawo przez co godzina 12 jest na samym środku. Mechanizm typu Lepine. Prosiłbym o opinię.
 6. Chłop się rozmyślił, albo przemyślana akcja... Być może pojawi się kiedyś jako licytacja na all.
 7. Zegar wystawiony raczej, aby podziwiać i się pochwalić niż aby go sprzedać...
 8. Z chęcią zakupiłbym jedną sztukę, jeżeli ma ktoś na zbyciu
 9. Niestety sam mechanizm. Mechanizm rozebrałem, delikatnie przeczyściłem, naniosłem nowy smar oraz założyłem nową linkę, bo stara była urwana i miała tylko 10cm. Na żadnej części nie zauważyłem cyfry. Zrobiłem również zdjęcia bębna.
 10. Dzień dobry, zaczynam swoją przygodę z zegarami wiszącymi. Ostatnio nabyłem taki mechanizm chodzika. Niestety bez jakichkolwiek sygnatur. Probowałem znaleźć zegar z podobnym mechanizmem, lecz bez skutku. Czy jest ktoś w stanie, na podstawie zdjęć, określić przybliżone ramy czasowe i pochodzenie mechanizmu? Zastanawiam się nad złożeniem go.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.