Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tempus Fugit

Użytkownik
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

161 Entuzjasta zegarmistrzostwa

1 Follower

About Tempus Fugit

 • Birthday 04/28/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ovwr.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Opole
 • Hobby
  Mikromechanika, oldradio, silniki parowe, zegary elektryczne

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Andrzej Wachowicz, witaj Andrzeju. Zapomniałem o Tobie, a temat się zestarzał i nie przypomniał o sobie. Zastanawiam się jak obfotografować osprzęt w mojej skrzynce. Może zrobię to tak, że zaznaczę na zdjęciu ogólnym grupę osprzętu i potem ją wyjmę i zrobię zdjęcie. Czy takie rozwiązanie Ci odpowiada?
 2. Z przyjemnością przybędę. Nocleg ogarnięty.
 3. Prawda, to skutek uboczny wyrównywania powierzchni. Połysk nie jest utrwalony i raczej wykonam finalnie szlif odwodowy (stolik obrotowy do szlifów mam w modernizacji), który nieco upodobni soczewkę do oryginału, Tak samo będzie wykończony ciężarek.
 4. Kolejny dzień zmagań z "Glasiakiem". W wolnej chwili naprawiłem soczewkę wahadła, nad którą pastwiły się pokolenia. Idealnie nie jest, ale wszystkie głębokie wżery korozyjne i wgioty usunięte. Od wczoraj zegar jest na chodzie💪
 5. Zegar sterujący ZP-7 z toruńskuch zakładów Metron, którego pieszczotliwie nazwaliśmy minionkiem. Jako zasłużony w pomiarach czasu, otrzymał myju i pucu Rozmontowany do śrubki, umyty, nasmarowany, naprawiony elektrycznie i wyposażony w nowoczesny, bezpieczny i energooszczędny zasilacz. Klika fotek z warsztatu...
 6. Brakuje jednej śruby, są dwa punkty mocowania, symetryczne.
 7. To jednak o mnie, choć wcale nie wiedziałem, że jestem laureatem. Instytucja jest mi jednak ogólnie znana, widuję szyldy "Orłów" tu i ówdzie..
 8. Dziękuję za uznanie, ale laureatem Orłów? Nie wiedziałem🤣
 9. Tak, cechy historyczne przede wszystkim. Niestety, pierwszem błędem było złapanie tegoż elementu gołą dłonią, tam gdzie był palec farbka odkleiła się. Potem próba oczyszczenia pędzelkiem, pokazała, że farbka nie trzyma się podłoża wcale. Wiele lat na gorącym strychu dokonało dzieła. Mam prostopadłe zdjęcie i mógłbym odtworzyć, ale nie jestem pewny... Teraz ważniejsze jest odbudowanie bardzo nadwyrężonej skrzyni pierwotnie mazerowanej i wtórnie przemalowanej na czarno.
 10. W tym przypadku namalowane odręcznie jakąś farbką na bazie kleju skórnego, białka kurzego lub czegoś równie nietrwałego. Wygląda solidnie ale wcale sie nie trzyma powierzchni. Usunąłem, trudno się mówi.
 11. Mam podobne obserwacje dotryczące korony i O. - Oberschlesien, tylko to małe "z" . Zegar z pewnością urzędowy. Niestety wykonany wtórnie czerowną farbką dodatkowy opis, zetlał i nie było możliwości go uratować. Reszta tarczy w emalii wypalanej wraz z napisem i podziałkami.
 12. Dziękuję, nowa umiejętność. Człowiek całe życie się uczy
 13. Ciekawe, bo trafiłem do archiwum SLUB ale nie umiałem przeszukać zbiorów DUZ, wyniki wyszukiwania zerowe😬
 14. Wydawało mi się, że odpytałem google na wszelkie możliwe sposoby i nawet zminiłem język i kraj wyszukiwania. Znaczy się nie umiem... Uwielbiam, jak takie zagadki rozwiązują się wspólnymi siłami💪 To jeszcze jedna. Na skrzyni wyciśnięto takie oto logo
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.