Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rysiu1959

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przepraszam za ten napastliwy styl nie chciałem nikogo urazić uczę sie Polskiego.
 2. W tym modelu jest płynąca sekunda. To jest ten model 249 Euro. https://de.bulova.com/produkt/precisionist-96b158/
 3. Nie zostałem należycie zrozumiany. Chronograf lub chronometr to są wysoko precyzyjne instrumenty (jeżeli chodzi o pokazanie czasu). I w tym wypadku nie ważne czy chronograf czy chronometr ważne jest to co chciałem przekazać , ze nawet obecnie w Rosji nie produkuje sie wysoko precyzyjnych zegarków. Uciekinierzy Rosyjscy właśnie z tych najlepszych Rosyjskich firm są obecnie w Niemczech i produkują wysoko precyzyjne zegarki przedstawiłem strony internetowe , nazwiska , videa a Ty sie czepiasz. Naturalnie możesz sie czepić błędów które porobiłem gramatycznych i ortograficznych ale akurat uczę sie cały czas Polskiego. Chronografy z możliwością pomiaru czasu i miedzy czasu i chronometry to są w tych dwóch wypadkach wysoko precyzyjne urządzenia i o to mi chodziło aby nie przedstawiać syberyjskich przykładów , a porządne europejskie / światowe przykłady. A tak nawiasem te 2 urządzenia / zegarki maja za zadanie pokazać jak najdokładniej czas i czy to będzie chronograf czy chronometer to obojętne w tym wypadku. I jeszcze jedno . Proszę nie twierdzić ze werki ETA 7750 i odmiany to najlepsze chronometry lub chronografy bo maja certyfikacje COSC. Certyfikat COSC jest dobry ale nie najlepszy to akurat podałem w innym moim wywodzie
 4. STOP STOP STOP !!! Tutaj są przedstawione Rosyjskie zegarki które tylko z nazwy są chronometrami a tak naprawdę nie maja z t chronometrem nic wspólnego. Bo jak nazwać werk chronometrem jak ma dane -20 +55 sekund na dobę ??? https://web.archive.org/web/20120120200419/http://www.vostok-uhren.de/uhrwerke-russische-uhren.html Chronometer ma swoje dokładnie podane odchyłki https://de.wikipedia.org/wiki/Chronometer Rosyjskie zegarki to są traktory które będą chodziły w temperaturach polarnych i na pustyni i będą chodziły ale czy będą chronometrami lub chronografami??? Oto oryginalna strona Rosyjskiego Poljota dla przykładu ale to nie są dokładne zegarki i nie można ich przyrównywać do pojęć europejskich , Szwajcarskich , Niemieckich. https://poletx.ru/ Podałem tylko kilka dowodów ze względu na temat chronometer lub chronometr. Rosjanie dzisiaj maja swoje zegarki ale bez pomocy USA w latach 1930 nie byli by w stanie zrobić swojego zegarka. Nie pisze to po to aby ktoś pomyślał ze jestem przeciwko Rosyjskim zegarkom bo tak nie jest ale trzeba prawdzie spojrzeć w oczy. Pierwsza moskiewska fabryka Первый Московский Часовой Завод powstała w roku 1930 przy pomocy kupna Amerykańskiej fabryki Dueber-Hampden Watch Co i przy pomocy kilku Amerykanów z tej fabryki !!! https://de.wikipedia.org/wiki/Erste_Moskauer_Uhrenfabrik Obecnie sprawa przedstawia sie całkowicie inaczej. Ludzie z tych Rosyjskich fabryk którzy uciekli do Niemiec dalej robią pod egida tych nazw zegarki ale w Niemczech ale ceny są inne. Oto Niemiecka strony i zegarki produkowane dzisiaj w Niemczech pod Rosyjskimi nazwami Rosyjskimi rękoma. https://www.poljot24.de/ Nawet turbilony potrafią Ci ludzie wyprodukować ale na uchodźctwie a nie w Rosji !!!. lub nowy Poljot ale ta nazwa nie jest pisana po Rosyjsku !!! Oto kilka przekładów ludzi którzy naprawdę cos potrafią ale w Rosji im nie dano dojść do wykonania swoich wyrobów. https://www.poljot24.de/marken/alexander-shorokhoff.html Szturmańskie produkowane w Niemczech maja odchyłki europejskie a nie syberyjskie. https://www.poljot24.de/marken/sturmanskie-uhren-sturmanskie-watches.html lub Strela zegarki https://www.poljot24.de/marken/strela.html lub inne marki https://poljotuhren.de/Chronograph_1 Przepiękny zegarek Bazylika ale nie wykonany w Moskiewskiej fabryce https://poljotuhren.de/BURAN-Basilika-Mondphase-Chronograph-31679-Poljot-Russische-Uhr-Milanaise-rose Dlatego proszę jeszcze raz i to nie przeciwko Rosji ale ......... jeżeli piszemy to myślmy po europejsku a nie syberyjsku gdzie chronograf lub chronometer to - 20 plus 55 sekund. Rosjanie potrafią robić naprawdę przepiękne zegarki i dokładne chronometry i chronografy , tylko jakimś dziwnym trafem w Rosji im to nie wychodzi a na uchodźctwie im wychodzi.
 5. Tutaj na filmie w j. Polskim jest przedstawiona próba przywrócenia fajnego werku do swojej dawnej świetności. Naturalnie jest to prawdopodobnie nie opłacalne ale................ możliwe. Ten zegarmistrz jest to człowiek który zna sie naprawdę na swoim fachu , lecz nie przedstawia wszystkiego na filmie odnośnie swojej fachowości i robi tajemnice lub pomija kilka bardzo ważnych rzeczy. Przede wszystkim nie powiedział ze aby przywrócić ten werk do swojej dawnej świetności trzeba wymienić kamienie w kotwicy które są połamane lub wykruszone. Dokładnie widać to na 26-stej minucie i 6-stej sekundzie filmu - kamienie powinny wystawać za / ponad kotwice co jest bardzo ważne bez tego jest niemożliwe dokładne ustawienie werku. A wiec moim zdaniem trzeba najpierw zakupić kamienie lub jeżeli ma sie sprzęt to dorobić lub wziąć z innej kotwicy i dopasować z innego werku i tutaj nie ma raczej opłacalności tej pracy. Bardzo fajnie przedstawił początek regulacji werku aby zrozumieć temat co do kotwicy i kola wychwytowego i tak naprawdę od tego sie zaczyna ustawianie werku czyli temat przyspieszania lub spowalniania werku. Wspomniał w tym filmie o błędzie TZW: wychwytu którego amplituda powinna wynosić 0,00 Następnie co wspomniał o amplitudzie kola balansowego należy wymienić zmęczoną sprężynę czy to możliwe??? Tak wszystko jest możliwe , ale nie zawsze opłacalne !!! Niemożliwe jest tylko wywinąć kask na lewa stronę 😆 W firmie Patek Philippe przyszli zegarmistrzowie właśnie musza zrobić nowa sprężynę na 2-gim roku nauki o podanej długości można to znaleźć na YouTube tak samo jest w A.Lange & Söhne. Czyli jest to możliwe ale prawdopodobnie ze względu na czas i koszty nie opłacalne. Na końcu jeżeli to wszystko sie zgadza bierzemy sie za przesuwkę i ustawiamy w miarę potrzeby na plus lub minus.
 6. Kiedyś były produkowane bardzo dokładne werki / zegarki i nie było maszyn elektronicznych do sprawdzania amplitudy cos na wzór "WEISHI" Śmie twierdzić ze jakość tych werków była bardzo wysoka - jak nie wyższa od dzisiejszych werków , i wcale nie chodzi o zdobienia , a o dokładność chodu werku. Kiedyś nie było maszyn elektronicznych do ustawiania chodu a jednak dawni zegarmistrzowie potrafili ustawiać te cuda techniki. Jak to robili aby było dokładnie ustawione ??? To , pokazuje to video - aby zrozumieć mistrzostwo ustawiania od podstawy przyspieszenie i opóźnienie werku. Od czego zaczynamy aby ustawić dokładnie werk (wcale nie od przesuwki + i minus) . Jak wygląda zegarmistrzostwo dzisiaj ??? Bez maszyny do ustawiania amplitudy /czasu tak jak "WEISHI" pomimo tego ze jest bardzo mało prawdziwych zegarmistrzów to z tego została by jeszcze 1/10 ludzi którzy naprawdę rozumieją co robią to co chcą osiągnąć po przez swoje robocze posunięcia i w jakiej kolejności w werku. Bez maszyny elektronicznej "WEISHI" jest tez możliwe dokładne ustawienie amplitudy wychwytu ale ciężej już jest z dokładnymi parametrami szybkości chodu werku. Tutaj na filmie bardzo ciekawym jest przedstawiona zasada ustawienia kotwicy , wychwytu , kola zębatego i jeżeli to wszystko gra to tak jak kiedyś bez maszyny "WISHI" można samemu ustawić super amplitude w werku. Maszyna jest pomocna do szybkiego ustawienia szybkości chodu werku aby nie tracić 2/3 miesięcy na ustawienie.
 7. Rzeczywiście masz racje. Taka marka / lub taki model Philippe Charriol istnieje Nie spotkałem sie w życiu z ta marka zegarka. Zawsze cos nowego dziękuję.
 8. Niestety musze Cię zmartwić . 1.)Nie znam modelu Patek Philippe gdzie by pisało tylko Philippe i modelu "Charriol" z gamy Patek Philippe. 2.) Taki zegarek można kupić w Niemczech na Ebay za 270 Euro https://www.ebay.de/itm/153755853211 3.) W Niemczech sprawdzenie oryginału Patek Philippe kosztuje 200€ nie wiem ile w Polsce podejrzewam ze chyba to samo od koncesjonowanego zegarmistrza Patek Philippe. W.Kruk S.A. Hotel Raffles Europejski Str. Krakowskie Przedmieście 13 00-071 Warschau Tel.: +48 726 180 093
 9. Moim skromnym zdaniem to jest Feik !!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego ??? 1.) Numer wybity na odwrocie bransolety jest na boku a od roku 1995 numery były bite po środku bransolety - lub bransoleta morze być nie oryginalna. 2.) Przy koronce wieniec ( tak to chyba jest po Polsku) powinien być zaokrąglony. 3.) Te zegarki chodzą od 2.500 € jeżeli Twój jest za 200 Euro to jest podejrzane. 4.) Obudowa jest naprawdę sfatygowana ale to nie jest jeszcze złe można wszystko zrestaurować / dokupić części ale pokarzesz zdjęcie werku??? 5.) Rewizja Omegi z tego roku kosztuje w Niemczech od 800 Euro + części które są starte przez lata. ( Części nie są tanie !!!) Zastanów sie nie bądź pochopny sprawdź go u autoryzowanego zegarmistrza "OMEGI "! Dlaczego autoryzowanego??? Ponieważ taki jegomość wychwyci od razu co to jest za cacko jeżeli to oryginał to poda Ci cene za Rewizje i części.
 10. Aby dokładnie sie przyjrzeć temu koledze musisz ale to musisz iść z nic do zegarmistrza najlepiej do autoryzowanego tak jak dla przykładu Ze zdjęcia prawdopodobnie nikt nie powie Ci na 100 % czy to Feik czy oryginalny. Przede wszystkim trzeba zobaczyć mechanizm i to u zegarmistrza autoryzowanego który sie zna bardzo dokładnie na rzeczy. Dzisiaj podróbki drogich zegarków są bardzo dobrze wykonane. OMEGA Boutique Plac Trzech Krzyży 16A 00-499 Warszawa (Warsaw) Poland T. +48 226250098 A tak dla przykładu jak dobrze są wykonane to popatrz ten film odnośnie Rolex / a . Jeżeli nie dostaniesz tego zegarka do sprawdzenia - to obojętnie co by sie działo weź ręce od niego i zrezygnuj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 11. Dziękuję--- nie będę go rozbierał poczekam ze 3 miesiące.
 12. No to doleje jeszcze trochę benzyny do oliwy aby było weselej 😂Przed sprawdzeniem ustawienia przyspieszenia lub opóźnienia osobiście najpierw ustawiam lub sprawdzam wychwyt na spuszczonej sprężynie czy wszystko jest w prostej linii w ruchu jałowym. W tym wypadku zaczynam osobiście od wychwytu aby wiedzieć z czym mam do czynienia i czy koło wychwytowe i sama kotwica lub wychwyt są dobrze ustawione wtedy tylko jestem pewien ze ustawie werk dokładnie. W przeciwnym wypadku nie jestem w stanie roboty dokładnie wykonać. Oczywiście koło balansowe musi być dobrze wyważone. Poniżej video które przestawia dokładnie to o czym chciałbym napisać ale nie znam wszystkich pojęć w j. Polskim.
 13. Ale kochani to jeszcze jest nic - aby dolać oliwy do ognia 😆w dyskusji napisze ze te wszystkie ustawienia musza być robione tylko wtedy gdy koło wychwytowe i kotwica są ( tak chyba sie te części nazywają po Polsku po niemiecku Ankerhemmung) ustawione w porządku i w jałowym biegu są w jednej linii w przeciwnym wypadku cala robocizna idzie na marne i poprzez wychwyt werk tez nie będzie pracował równomiernie chodzi dokładnie o amplitude która w najlepszym wypadku na przyrządzie powinna wynosić 0,00 O co chodzi dokładnie jest przedstawione na wesoło przez nauczyciela zegarmistrzów w Holandii. Dlaczego zegarmistrzów bo to o czym piszemy nie dla wszystkich jest takie oczywiste i czasami ciężkie do zrozumienia. (Dokładnie chodzi o amplitude wychwytu a nie obrotu kola balansowego )która powinna być jak najmniejsza bo do zera ciężko dojść 🤣 . Amplituda kola balansowego w różnych modelach werków jest różna. Chodzi dokładnie o koło wychwytowe i o sam wychwyt. Myślę ze dobrze sie wyraziłem ☺️ Proszę włączyć po prawej stronie na dole tłumaczenie i pismo.
 14. Tutaj dokładnie jest przedstawione przyspieszanie lub opóźnianie od 10-tej minuty w video zegarka Rolex śrubkami na kole balansu. Proszę włączyć tłumaczenie na You Tube w prawym rogu na dole. Jeszcze raz powtórzę ze piszemy o kolach balansowych wysokiej klasy - a nie o ETA 7750 ( tez z reszta bardzo dobry werk ☺️) W Rolex wywarzanie odbywa sie w inny sposób akurat tutaj to nie jest pokazane ( po przez nierównomierne wkręcanie tych samych śrubek) - tutaj chodzi o zrozumienie przyspieszania śrubkami.
 15. Dziękuję Cordi7 za odpowiedz i za uzupełnienie moich nie dokładnych wywodów. Zgadzam sie z Toba chociaż nie czuje sie na silach polemizować z Toba podam przykład co do śrubek i oprę sie na oryginale z Patek Philippe dla przykładu. Przytoczę oryginalna regulacje z Patek Philippe i od razu przetłumaczę to w wolnym tłumaczeniu. "Anstatt die Feder mit Kandaren stiften effektiv zu verlängern oder zu verkürzen, wird die Geschwindigkeit durch Veränderung der Trägheit der Unruh eingestellt. Gegenüberliegende Gewichtspaare entlang der Felge werden nach innen verschoben, um die Balance zu beschleunigen, und nach außen, um sie zu verlangsamen. Spinning Skater verwenden die gleiche Technik, indem sie ihre Arme zurückziehen oder ausstrecken." Tak pisze w oryginale Patek Philippe. Przetłumaczenie ale nie z google , tylko moje, i to jest wolne tłumaczenie gdzie w j. Polskim może to zabrzmieć nie gramatycznie ale spróbujmy. "Zamiast sprężynę efektywnie wydłużyć lub skrócić , szybkość jest regulowana po przez zmianę bezwładności kola balansu (chodzi tutaj dokładnie o te śrubki które nie zdejmuje sie jak napisałeś a przesuwa sie). Przeciwne śrubki na kole są przesuwane do środka aby przyspieszyć koło balansowe i na zewnątrz aby spowolnić koło balansowe. Łyżwiarze figurowi na lodzie stosują te sama technikę aby przyśpieszyć lub spowolnić obracanie sie w figurach łyżwiarskich. Koniec tłumaczenia - a tak dokładnie to są te śrubki." Zauważ proszę ze piszemy o balansach z wyższej pulki lub najwyższej pulki gdzie regulacja śrubkami oznacza postawienie wisienki na zrobionym torcie a nie o ETA 7750 ( czyli wyregulowanym przesuwka balansie- tak to chyba sie nazywa) i to są naprawdę regulacje do bardzo ale to bardzo dokładnego chodu zegarka. Tak masz racje co do przesuwu wydłużanie lub skracania sprężyny / włosa a co za tym idzie przyspieszania lub opóźniania , lecz jeżeli chcemy naprawdę klientowi ustawić zegarek z wysokiej pulki , to staramy sie robić to co do sekundy, a i tak poprzez ruchy rekom może okazać sie to nie całkiem trafne u klienta 😁 W każdym razie jest taka możliwość a dodatkowo można wyważyć koło balansu , lub z chrzanić robote 😆 Kolejnym krokiem jest (wolne tłumaczenie) policzyć zwoje sprężyny i przymocowanie jej do tulei balansowej i do kurka włosó balansowego. (Chyba sie dokładnie gramatycznie nie wyrażam ale nie znam w J. Polskim pojęć zegarmistrzowskich.) Tak czytam to swoje masło maślane i sam sie śmieje , ze to chyba nie jest gramatycznie ale............ staram sie. Ilość zwoju powinna być parzysta i poprzez to sprężyna odkształca sie równomiernie (wolne przetłumaczenie Patek), a co dalej idzie dokładnie takie ustawienia są także w niektórych modelach "Vacheron Constantin" Czyli koniec tego masła maślanego i krótko 😄 Zgadzam sie z Toba ze poprzez przesuwkę regulujemy szybkość czyli poprzez ustawienie długości włosa balansowego regulujemy szybkość kola balansowego , a żeby zrobić to dokładnie mamy dodatkowo śrubki którymi możemy także wywarzać koło balansowe. Dwie śrubki na listwie umocowania kola balansowego są do przyspieszania lub opóźniania a reszta do wyważenia kola balansowego. Napisze prawdę!!! Nie miałem jeszcze na stole roboczym Patek Philippe dlatego posiłkowałem sie oryginalnym przetłumaczeniem z Patek ale ........Vacheron Constantin miałem już i musze przyznać ze trwało to bardzo długo ale wreszcie ustawiłem dokładnie śrubkami specjalnie dwie sekundy do przodu klientowi . Dlaczego dwie ??? A no dlatego ze klient będzie go nosił i ruszał ręka a co za tym idzie będzie spowalniał po przez ruchy swoje - koło balansowe. Po trzech miesiącach klient przyszedł do mnie i powiedział ze zegarek spieszy sie o jedna sekundę ale dlaczego??? a no dlatego ze odkładał ten Automatik wieczorem do spania i zdejmował go z ręki gdzie zegarek wtedy spieszył przez noc dwie sekundy a w dzień w czasie noszenia opóźniał jedna sekundę. I tak jak widać zgadzamy sie we wszystkim ze śrubkami wywazamy lub na mocowaniu kola balansu zewnątrz (dwie śrubki) delikatnie przyspieszamy wkręcając je do środka lub delikatnie opóźniamy a reszta śrubek wywazamy koło balansowe - a w szyi łabędzia przyspieszamy lub opóźniamy zegarek zgrubnie + - 3- do 6 sekund. Naturalnie możemy podejść perwersyjnie 😆 do kola balansowego i przyśpieszyć klientowi lub opóźnić ale......... ta praca to także hobby prawda??? Przynajmniej w moim wydaniu .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.