Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Spirygator5

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

43 Początkujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Czytajac to co napisaliscie o niedokladnosci chodu, sprawdza sie najczarniejszy scenariusz. Rolo specjalnie stosowal zly ciezki smar, zeby zegarek szybciej wymagal serwisu. Cos poszlo jednak nie tak, przesadzili i zegary zamiast po 10 latach to trzeba serwisowac po 3-5 latach. Legendarna niezawodnosc do kosza, reputacja do kosza, czas przejsc na porzadne zegarki Panowie. Producent sie tu skiepscil. Biorac pod uwage ze mechanizmy AP to dno, serwis jeszcze wieksze dno. Lange serwis sredni, czesto drozszy niz sam zegarek wiec w zasadzie serwis odpada i co za tym idzie zegarka tez nie ma sensu kupowac skoro niemozna go sensownie serwisowac. Pozostaje w boju Patek i Vacheron. Waskie to grono porzadnego zegarka i porzadnego serwisu.
  2. Haha marketing wszedl za mocno Panie. To idzie na ich wlasna szkole, ktora szkoli ludzi do ich firmy. Szkola sobie kadry pod pozorem charytatywnosci. Czyste zlo dziala widac.
  3. Wystarczylo dziekuje. Powinienem sie spodziewac jednak bedac tutaj juz chwile.
  4. Nieprawidlowo go nosisz. Szkoda paska, koncowke nie wciskasz w ten sam metal przez ktory go przelozyles, tylko w nastepny. Pasek sie nie gnie przesadnie, trzymany jest tak jak to przewidziano no i elegancko to wyglada. Ludzie robia to co Ty tutaj bo chinskie paski sa za krotkie i nie mozliwym jest prawidlowe go przelozenie jak opisalem. Dlugosc Omega NATO jest perfekcyjna. PS Piekny sikor
  5. Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, gdzie pisalem o jakims absolucie? Wrecz napisalem dokladnie cos odwrotnego. Z poziomu Twojej wypowiedzi, latwo domyslec sie czemu nie chca z Toba w ogole rozmawiac na nautilusie a co dopiero sprzedac. Sloma z butow tkzw. przeczytaj kilka razy moj post, moze zrozumiesz.
  6. Sa ;), co roku przychodza do Polski i rozchodza sie do ludzi. Ci co je kupuja nie przychodza na forum i sie tym nie chwala. Bo czym tu sie chwalic? Jezeli juz doszedles do etapu odbierania z salonu Nautilusa, to sama ta droga, ktora do tego doprowadzila kaze sobie poustawiac wiele w glowie. Koniec koncow nowy Gshock potrafi cieszyc tak jak nowy Nautilus, rozni sie polka cenowa i za nia stopien wykonczenia. Oprocz tego radosc z nowego zegarka to rzecz uniwersalna. Potwierdzam o Nautilusach na 50 lecie nie warto nawet wspominac, nie trafia do Polski. Nasz salon musi uzyskac wyzszy status w Patku, zeby w ogole bylo o czym rozmawiac. Moze i Ty bys wolal, ale zona by takiego gagatka z domu wygonila. Zazwyczaj ludzie spelniaja najpierw podstawowe potrzeby, mieszkanie/dom, samochod, wakacje, wtedy dopiero reszte mozna przeznaczyc na hobby. To jest prawdziwa trudnosc w posiadaniu Patka. Nie sama cena, bo relatywnie nie jest wysoka do innych wydatkow w zyciu, ale fakt ze ten wydatek przychodzi jako jeden z ostatnich.
  7. Zdecydowanie, taka tansza Omega, gdy Omega byla w formie. Teraz zgrubla i juz nie jest tak pozadana. Graty zakupu i niech cieszy. Niech to bedzie katapulta do wyzszej horologii w przyszlosci.
  8. Nie do konca. Deepsea czy GMT/sub srednio pasuje do smart-casual nawet a co dopiero eleganckiej stylizacji. To ze divery byly akceptowane do garnituru od czasu bonda to nie jest pewnik na zawsze. Ja zauwazam zmiane, jezeli nie szybka to powolna. Ludzie bardziej zerkaja kupuja i rozwazaja zegarki eleganckie. Czas diverow przemija nieuchronnie. Jezeli trend sie odwroci, Rolo dostanie po 4literach najbardziej. Dla mnie horologia to cos wiecej niz popularny i rozpoznawalny zegarek. Oprocz docenienia zegarka z przodu, zerkam sobie czesciej niz to zdrowe na umysle na mechanizm i doceniam perfekcje, roznorakie zdobienia, polerowanie w miejscach nieoczywistych. Rolex taki nigdy nie bedzie, to masowka, produkt z tasmy. Najlepsze zdobienie mechaniczne nigdy nie dorowna ostatecznemu wykonczeniu recznemu. Land dweller probuje wejsc o poziom wyzej, pokazuje nam mechanizm a my cieszymy sie nim, ukrywajac gleboko ciarki zazenowania. Cieszymy sie, pomimo ze rozsadek podpowiada inaczej.
  9. Piekne zdjecia. Sam robiles? Te dwa biore, bardzo urodziwe.
  10. Mi juz ta faza nowosci przeszla. Piekne wszystkie. Absolutnie wyzwolone w swoim wyrafinowaniu. Najwyzsza horologiczna uczta. Pamietajcie ze ludzie sa ulomni: 1. nowy wyglad allegro, allegro upada, dno, ohyda 2. aquanaut, ohydzctwo, co to jest, taka horologia i guma? 3. elektrycznosc? smierc, dzielo demonow, zakazac, usunac od stuleci to samo ;), ulomnosc gawiedzi, szarej masy nie zmienna od zawsze, trzeba wyzbyc sie tego, spojrzec trzezwiej, madrze, uczciwie, powodzenia
  11. Nikt nie zauwazyl do tej pory, ale jakas roslina Ci weszla w kadr. Nawet odbija sie w tarczy, ciezko zegarek zobaczyc. Pasek widze i poznaje, mam taki z chin za 13 zl, calkiem fajny tylko sie swieci za bardzo zeby byc bardziej ala wojskowy :/.
  12. O tym nie slyszalem, ale gdy synowie po renomowanych szkolach designu w Paryzu i jeszcze gdzies wspoltworzyli bangery takie jak 5226G lub 5212A to sztos wyszedl. Chyba wrocili na studia lub pojechali na wakacje :/. Jedziemy z recenzjami/opiniami na swiezo: Nowy ref 5322g, zegarek alarm 24h, ta funkcjonalnosc zwieksza cene z prostszego odpowiednika 5226G za ~200 000 zl do skromnych 1 218 600 zl. Az tak mi na tej komplikacji nie zalezy, zebym zaplacil za nia dodatkowe ponad milion zl. Nowa referencja 7047G, znowu dodanie nowej funkcjonalnosci do zegarka sportowego Patek, jednego z najmniej popularnych (o akcentach zolty/czerwony/niebieski), teraz z akcentami pomaranczowymi i minute repeater (dzwiekowe oznajmianie godzin i minut). Za ten sam zegarek bez tej komplikacji znowu okolo 200 000 zl, a ten nowy model 2 410 200 zl Wczesniej ten sam model tylko ze w stali i z bransoleta. Teraz w zlocie i na pasku. Tylko 264 000 zl Nowa elipsa, tym razem zielona. Wczesniej byla czarna a vintage byla niebieska. Co tu duzo mowic wiecej 186 000 zl Zmieniony dotychczas adekwatny model bez daty i mala wskazowka sekundowa, tym razem z normalnym sekundnikiem, data i hunter case back. Szkoda ze nie w stali bo bylby daily, 204 700 zl. Zeby zestawienie bylo pelniejsze, nowy kolor world-timera, bardzo in-your-face, nie dla kazdego. Krwista czerwien za 249 000 zl
  13. No pojechali w tym roku na grubo, ale troche za bardzo jak na ta marke bym sie spodziewal. To co wyzej daliscie, to parodia tego wyrafinowanego zegarka, bezel ala vacheron wyciety 90 stopni chyba tylko w celu zbierania brudu. Guma jak z Hublota. Nie mowiac o cenie. Zbyt hublotowo mi sie kojarzy. Te wyciecia w tarczy cubitus... o co tu chodzi, ni to ladne, ni to daje widok do srodka bo za waskie te wyciecia. Takze ani w estetyke ani to skeleton. Tu juz jest ciekawiej, bo to pierwszy mechanizm Patka monochromatyczny z akcentami niebieskiego. Tutaj moge dac plusik. Chcialem pokomentowac wiecej ale strona Patkowi nawala i nie da sie wejsc na podstrone nowego alarm zegarka i kilka innych tez zawodzi. Jeszcze przyjdzie czas, emocje opadna.
  14. tylko dlaczego mialbym? nie interesujac sie specjalnie marka Panerai, doszly do mnie informacje, ze podmieniali mechanizm na gorszy, nie informujac klientow o tym zanizyli poziom zdobienia w niektorych modelach, dlaczego mialbym wykonac krok w kierunku oszustow i kretaczy? wiem ze zaraz fanboje mnie zjedza, ciezko na forum napisac prawde pomimo ze bolesna nie ryzykujac wielu negatywnych konsekwencji, prawda wedlug mnie sie obroni pomimo tego
  15. Wow jeszcze czegos takiego nie widzialem, Patek mial paski dzinsowe ale nie do tego stopnia. Tutaj pasuje idealnie, brawo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.