Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M_alice

Użytkownik
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący
 1. Witam. Niestety jakoś nie pomyślałem o sprawdzeniu tego kiedy zegarek był w naprawie. Gdybym miał zgadywać, to obstawiam, że są zgodne. Nie znam losów tego zegarka, poza tym, że był własnością pradziadka a kilkadziesiąt lat przeleżał w szufladzie. Ktoś go w pewnym momencie próbował naprawiać i zastąpił jedną z części kawałkiem gwoździa, poważnie.... Oryginalne szkiełko, zakładam, że było szklane, zastąpiono celuloidowym.
 2. Witam. Ja kiedyś pokazałem na forum zdjęcia mojej kieszonki po pradziadku.W pełni sprawna, po remoncie. Wskazówki, jak mi powiedziano, nie są oryginalne.
 3. Szczęśliwie zdarzają się tacy z trzeciej kategorii. Tacy, którzy jeszcze robią i ceny mają rozsądne. Podam swój przykład, choć, proszę o wybaczenie, nie chodziło o zegarek. Ale inne, równie precyzyjne urządzenie liczące sobie ponad 30 lat. Majster numer 1. Znany w całym kraju i wychwalany pod niebiosa. Cena wyłącznie przeglądu, czyszczenia regulacji 1300 PLN. Tyle zpłacił znajomy z forum. Majster numer 2. Prawie takie samo urządzenie. Naprawa poważnie uszkodzonej przekładni, regulacja kilku skomplikowanych mechanizów wewnętrznych, czyszczenie, koszt... 250 PLN. Żeby było jasne to ten drugi ma dużo większe doświadczenie i jest jednym z ostatnich prawdziwych fachowców w branży. Jedynie słabiej się reklamuje i nie ma już chyba zwyczajnie zdrowia i możliwości rozwijania firmy. Pierwszy to (stosunkowo) młody wilk biznesu, drugi pasjonat na emeryturze.
 4. Nie wiem ile obecnie.Ostatni raz tam byłem przed przeprowadzką, bo teraz to urzęduje już na Wolskiej. Ja raczej nie dawałem do samego czyszczenia, CLA + jakieś drobne naprawy to tak różnie między 50 a 100.
 5. W życiu nie zaniosę do niego żadnego "ruska". Poszedłem tam kiedyś z Uralem, którego pan "zegarmistrz" nazwał kiepską chałupniczą pasówką. Kiedy zwróciłem mu uwagę, że to zegrek fabrycznej, seryjnej produkcji to nadął się i zaczął mnie pouczać. Że on zna rosyjski, że ma katalogi, że on wie lepiej, że takich zegarków nigdy nie było... Szkoda czasu na tych "fachowców", niech oni sobie sprzedają paski i kwarce.
 6. No ja pisałem właśnie o zegarmistrzu przy stacji PKP, na Kościuszki. Odpuściłem go sobie dawno temu, kiedy kolejny "naprawiony" zegarek stanął 5 minut po wyjściu z zakładu. Teraz jak ma coś do zrobienia to jadę do pana Janka na Górczewską.
 7. Ja sobie usługi tego zegarmistrza już dawno odpuściłem. Robiłem u niego kilka zegarków i każdy trzeba było potem poprawiać. Co ztego, że poprawki już były za darmo, nie powinno ich być w ogóle. Może i oszczędność kasy, ale strata czasu.
 8. Poszukuję wskazówek do kieszonkowej Iskry. Może ktoś się orientuje, czy wszystkie Iskry miały "złote" wskazówki, czy trafiały się też oksydowane?
 9. A Dremel z metalową szczoteczką i potem polerowanie, próbował ktoś?
 10. Czy ktoś mnie poratuje informacją z jakiego metalu zwykle wykonany jest gong zegara (w moim przypadku GB) i jak go można wyczyścić ? To samo pytanie odnośnie rusztu wahadła.
 11. A jakiego konkretnie płynu używałeś? Jak się szpachluje dziury takim woskiem. Trzeba go wcześniej podgrzać... ? Do tej mojej skrzynki to chyba pasował by wosk w kolorze "orzech". Może ktoś zna jakąś stronę, gdzie takie zabiegi są dokładnie opisane,lub może jest jakaś godna uwagi książka o renowacji starych mebli? Dziękuję za porady.
 12. Wita. Próbuję odratować skrzynkę od GB mocno zniszczoną przez robactwo. Jak widać na poniższym zdjęciu: Jaką metodę likwidacji/wypełnienia tych dziur byście polecili? Metoda "na zapałkę" biorąc pod uwagę ilość dziur może być kłopotliwa. Sensowne wydaje się użycie szpachli, tylko jakiej? Może ktoś podpowie jak właściwie takie szpachlowanie wygląda. Buduję modele (plastik, żywica) i tam ze szpachlowaniem nie ma problemu. Używa się jako szpachli superglue i potem szlifuje, lub nakłada grubą warstwę szpachli a nadmiar się potem zmywa. Przy drewnie takie metody raczej odpadają. Chciałbym, o ile to możliwe, ocalić oryginalną powłokę lakierniczą.
 13. Witam, może ktoś ma zbędną kopertę do Kuranta, takiego jak ten: http://www.polskie_zegarki.republika.pl/mod/kurant_1.jpg
 14. Witam poszukuję kopert: Pozłacanej do Poljota Jajko, tego rodzaju : http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=5956 Również pozłacanej do Rakiety 2609A Oczywiście w dobrym stanie bez przetarć i głębokich rys. Cały czas poszukuję też koperty do Rodiny.
 15. Witam. Poszukuję tarczy do takiego Komandira 1945-1985 http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=5517
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.