Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kepa416

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kepa416

 1. Cześć, Z racji że pozbyłem się serii Edifice. Szukam zegarka który będę mógł założyć do koszuli. Obecnie został mi tylko GG 1000. Mam na ten cel około 1000 zł. Szukam raczej nowych zegarków. Mam dość spora rękę także koperty około 44 mm lub więcej. Chciałabym coś innego niż Casio. Co ciekawego oglądać w takim budżecie?
 2. No nic spróbuję może się uda niższym kosztem ogarnąć.
 3. A taki zestaw na rysy z Polytop? Chodzi o ten dwuskładnikowy
 4. Tylko koszt szkiełka i wymiany to prawie połowa wartości Liczyłem że uda się to ogarnąć polerując.
 5. Cześć posiadam zegarek Casio Edifice EFR-556DB. Przerysowałem szkiełko tak jak na zdjęciach. Próbowałem pasta Polytop niestety udało się usunąć 20% rys. Nie są one głębokie ale jest ich dużo. Czy ktoś ma patent na takie szkiełko mineralne? Czy zostaje mi wymiana szkiełko?
 6. Ok tylko żeby zakończyć temat dziś zegarek wrócił. Co prawda odesłać zegarek musiałem ma swój koszt. Dobrze że już nie było pobrania za wysyłkę do mnie. Przyciski działają. Reszta chyba też. Bateria wymieniona. W sumie 3 tygodnie w serwisie z powodu wymiany baterii
 7. Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak to działa lub raczej nie działa.
 8. Kusi mnie żeby go rozkręcić i to poprawić bo zapowiada się kolejny tydzień bez zegarka... Ale napisałem do ich email. Zobaczmy co powiedzą. Nawet widać że przycisk jest sporo kilka mm niżej niż pozostałe.
 9. Ok w tym filmie gość mówi o tym 12:40. Tak Zibi w końcu zdecydowało się odpłatnie wymienić baterię i właśnie odebrałem zegarek z tak kuriera pierwsze co sprawdzam czy działa no i trafiony zatopiony..
 10. Panowie czy jest szansa że po serwisie wymiana baterii w zegareku Casio GG 1000 lewy górny przycisk ten od daty jest wciśnięty? Jakby nie odbijał nie ma skoku w porównaniu do pozostałych. Działać działa w sensie mocno trzeba go wcisnąć aby zmienić na date.
 11. Właśnie o to chodzi. Zwłaszcza że ja chciałem zapłacić za naprawę wysyłkę i całą operację aby było to zrobione dobrze i zgodnie ze sztuką? To co Panowie nie potrafią? Trochę jakbym kupił auto w W-wa pojechał do Jeleniej Góry i by mi powiedzieli że nie naprawią mi auta bo tylko w salonie? Raz że brak szacunku do klienta bo wersja zmienia się w zależności od osoby z którą się rozmawia, a dwa że czas. Pewnie zegarek wróci do mnie do końca przyszłego tygodnia, za wysyłki i wymianę w sumie zapłacę 150 zł.
 12. Mniej więcej tak to wygląda. Tylko jak pisałem do Zibi to kazali wysłać. Po wysłani dzwonią że wymiana baterii to nie 40 a 70 mówię ok czas i wykonanie. Była mowa że gwarancja obejmuje baterie do 12 miesięcy po rozmowie z Zibi że jednak cała gwarancja wymiana w cenie. Potem gadka ze stracę gwarancję? Ogólnie dzwoniłem do sklepu mówią że nie ma problemu z gwarancją jak naprawa w Zibi. Problem stworzyło Zibi nie dość że 5 dni zwłoki od kiedy dostali zegarek, jak odpisałem ze chce naprawiać u nich czyli wymienić baterię i że sklep się zgodził to nagle problem. Do tego jeszcze wysłać mi paczkę pobraniem za przesyłkę.. Czyli 40 zł w plecy 7 dni wysyłki zegarka i dalej nie działa.. Zobaczymy dla mnie słabo profesjonalne zachowanie jak na dystrybutora. Mogli zapytać w jakim sklepie był kupiony zegarek. Nie było by problemu. Jak się okaże że sklepi TimeOnTime zrobi to od ręki to się będę tylko śmiał z całej sytuacji. Co najlepsze okazało się że mam do nich 70 km.
 13. Czy w Polsce na prawdę nie można wymienić baterii w GG-1000-1A8ER? W poniedziałek odesłałem do Zibi w Sochaczewie na odpłatną wymianę baterii. Dziś od rana jestem zasypany e-mailem i telefonem że posiadam zegarek ze sklepu Time on Time i nie zrealizują naprawy wg. gwarancji tylko odpłatnie. Mówie nie problem, ale mówią że tracę gwarancję no ale jak? Dzwonię do sklepu o co chodzi mówią nie ma problemu tylko dać papier na wymianę. Teraz dostaje wiadomość że serwis odmawia odpłatnej wymiany i odsyła zegarek? Ja chyba śnie mija 2 tydzień bez zegarka.. W którym nie działa bateria... Przez telefon odniosłem wrażenie że Pani mówiła że Time on time to ich konkurencja? Ja nie w temacie czy coś wiadomo na ten temat to jakaś mafia zegarkowa?
 14. Jak nie ma gdzie chyba będzie szuflada i przy najbliższej okazji we Wrocławiu odwiedzę zegarmistrza.
 15. Zadzwonię jeszcze jutro dopytam czy o to chodziło. Mi to nie problem czy 1 dzień czy tydzień chodzi o to że to nie sprzęt który wymaga specjalistycznych narzędzi do wymiany baterii. Można poczekać żaden problem.
 16. Panowie pomocy bo mnie dziś zamurowało. Gg1000 padła bateria. Poszedłem do salonu który ma lub miał dystrybucję Casio w moim mieście i zegarmistrz powiedział że nie wymieni baterii bo nie ma kluczyka. Z tego co wiem jest ampula do paska i krzyżak do pokrywki? Podejrzewam że problem pojawił się przez uszczelki pod deklem? Mniejsza o to, wątpię by w Jeleniej Górze lub okolicy byk ktoś z forum zostaje mi tylko wysyłka? Jak wygląda to w przypadku gwarancji?
 17. Wydaje mi się że problem większości w tym wątku to wina konkretnego pracownika nie firmy. Trzeba pamiętać że kurier często jest przypisany do danego okręgu i obsługuje nasze miejsce zamieszkania lub pracy. Obecnie kurierzy to w dużej mierze tymczasowi pracownicy z przeciętnym 8h dniem pracy czyli min 10h za 3 tys netto
 18. A i też nie prawda u mnie w e60 tył idzie tak jak przód a nawet szybciej tarcza z tyłu ma taką samą średnicę a DSC jesienią ma co robić, zresztą latem do 3 go biegu też.
 19. I audi pewnie waży z 300-400 kg więcej
 20. Czujnik ma blasze która się przecier wtedy układ ma przerwę i jest sygnał do kompa który mówi że klocki są do wymiany. Są one włożone w klocek albo na stałe wtopione. Czujnik nie jest droga częścią a jak się uszkodzić przy przekładaniu to szkoda czasu na ponowną naprawę.
 21. A to nie nowość inne nakłady finansowe inaczej jest to ekonomicznie policzone. To samo technologia. Chociaż na patrząc od strony produkcji elementów widzę że działa to tak że np w 7er idą rzeczy fajne ale nie do końca dopracowane a na 3er idzie to co się sprawdziło w większych. Tyczy się to auta jak i procesu produkcji
 22. Tak wygląda oryginał? Jakiś taki lekki się wydaje i plastikowy jeśli chodzi o bransolete. Chyba że Casio tak zmieniło jakość użytych materiałów
 23. Trochę zbyt okrągły jak na mój gust i ramka jakas gruba.
 24. Czy jest ktoś tutaj kto ma Casio EDIFICE EFR-556DB-1AVUEF lub coś z tej serii może się wypowiedzieć na temat tego wyrobu opłacalne w takiej kasie czy może konkurencja ma coś fajnego? Pulsar Lorus albo Seiko z chęcią bym spróbował, ale miałem 2 Casio i byłem zadowolony bardzo
 25. Witam serdecznie, po 9 latach muszę zmienić już jeden z zegarów na coś świeżego. Patrzyłem na serię Edifice coś jak EF 539 bransoleta itp. Zegarek głównie do koszuli. Stąd chce bransolete. Jestem dość masywne budowy także małe zegarki odpadają. Miałem EF535 i to jest moje min jeśli chodzi o kopertę. Jednak z czasem chciałbym zmienić markę żeby sprawdzić coś nowego. Tylko czy taki budżet mi wystarczy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.