Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mark191

Użytkownik
 • Content Count

  67
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  mazowieckie
 1. Dla mnie Róża to najlepszy film ubiegłego roku. W ogóle 2012 w kinie polskim bardzo bogaty bo jeszcze były wspaniałe : Pokłosie i Obława. Nie pamiętam kiedy były 3 wybitne filmy polskie w roku.
 2. A ja już 3 rok takim się posuwam. To najdłużej używany przeze mnie samochód. Zawsze po ok. pół roku nudził mi się a ten tyle wytrzymał. Chyba już wystarczy, czas na zmianę.
 3. Mam bardzo podobne doświadczenia. Pijam dużo dobrego wina i przez wiele lat whisky nie smakowała mi mimo częstych prób. Aż do momentu gdy znajomy zaprosił mnie do siebie na posmakowanie maltów. 6-7 różnych, starych, drogich i pysznych - w małych ilościach do rozkoszowania się. Przy powolnym sączeniu,o każdym opowiedział mi długą historię i charakterystykę regionu i trunku. Od tego czasu nigdy nie odmawiam spróbowania dobrego single malta i porównywania czy mocny czy gładki, czekoladowy, z wyczuwalnym drewnem, dymem, korzenny, orzechowy, sherry, suszony owoc czy innnne. W próbowaniu i degustowaniu malcika odnalazłem wiele wspólnego z degustowaniem wina jednak z własnego doświadczenia radzę nie łączyć tych degustacji jednego dnia.
 4. Wlaśnie wróciłem z Sardynii, którą odwiedzam kolejny raz. Uświadomiłem sobie, że nigdy nic nie czytałem o tej wyspie.(oczywiście nie liczę przewodników) A lubię zapoznać się z literaturą miejsca, które zwiedzam. Przeczytałem "Eliasa Portolu" Grazii Deleddy - jedynej noblistki z Sardynii piszącej o ludziach tam mieszkających. literatura "mocno klasyczna" sprzed 110 lat. Po przeciwnej stronie jest bardzo nowoczesna i dziwna pozycja "Póki Rekin Śpi" - Mileny Agus młodej pisarki z Cagliari. Gdyby nie wypoczynek na Sardynii to chyba nigdy nie zapoznałbym się z tymi dziełami. Nie znam nikogo kto czytał te książki a nawet cokolwiek tych autorek.
 5. ja pochłonąłem w ciągu tygodnia ponad 2 tys. stron trylogii Stiega Larsona Millenium. Muszę powiedzieć , że długo się przed nią broniłem. Nie lubię plynąć z prądem popularności. A Millenium okrzyknięto hitem, bestselerem,od razu zrobiono ekranizację wszystkich 3 części. Polecali ją wszyscy znajomi. Teraz nie żałuję. Mimo,że zalicza się ją do kryminałów to ma w sobie coś więcej. A tak jako ciekawostkę dodam, że jest kilka wątków związanych z Polską - wszystkie bardzo negatywne: czarny charakter - podejrzewają,że Polak, przekręt prywatyzacyjny oczywiście w Polsce pod Łodzią. Uwaga mocno wciąga! Teraz moja żona nie chodzi do firmy, nie gotuje, nawet zrezygnowała z tenisa - tylko czyta
 6. A ja już 3 rok VW wywodzącym nazwę od syna Heliosa. Ale niestety z najmniejszym 3 litrowym motorem.
 7. czy po zmianie szaty forum inaczej wkleja się zdjęcia ? bo kiedys robiłem to wielokrotnie a teraz jest jakoś inaczej
 8. namówiony przez jednego z kolegów forumowiczów( wielkie dzięki Jash) kupiłem HTC hero poużywałem 3mies. i teraz poszedłem oczko wyżej i kupiłem HD2, który wykonany jest ze zdecydowanie lepszych, szlachetniejszych materiałów - jestem zachwycony produktami HTC. A do tej pory zawsze używałem Nokii(ok 10 modeli)i myslałem,że będę wierny tej fińskiej firmie.
 9. Jeżdżę Phaetonem od 1,5 roku i muszę Ci powiedzieć, że prestiżu jak S-klasse , albo BMW 7 czy A8 nie ma ale właśnie między innymi dla tego go wybrałem - nie rzuca się w oczy, nie jest wyzywający a znaczna część ludzi myśli, że jeżdżę Paskiem . Komfort jazdy, wyposażenie nie odbiega od tamtych marek - natomiast cena szczególnie używanych bardzo atrakcyjna. Ja kupiłem 2 letniego okazyjnie i miałem nim pojeżdzić pare miesięcy ale nie mogę się z nim rozstać.Szczególnie teraz w taką zimę : 4x4 , pneumatyczne regulowane zawieszenie i amortyzatory i te materiały wykończeniowe w środku.
 10. Mam kolejne chyba 5 czy 6 Audi i nie zgadzam się , że to to samo co skoda. Jak po swojej nowej czy starej A6 lub Phaetonie wsiadam do 2-3letniej Oktawii teścia to jak bym się cofał o 10 lat i 3 klasy niżej. najbardziej mnie rażą plastiki- całe morze twardego plastiku. A nie wiem skąd marcomartin wziąłeś te informacje o twardości zawieszenia audi w stosunku do skody. Normalne modele audi nie S-ki mają na pewno zawieszenie lepsze od skód ale niekoniecznie dużo twardsze i mniej komfortowe. Jeżeli chodzi o prestiż marki to nie wiem dla czego ale zawsze lepiej się czuję jadąc 8 letnim A6 niż 2 letnią Oktawią. Jeżeli w firmie lub w rodzinie stoją wolne na placu te auta oba 1,9tdi i ktoś ( spośród 12 osób w różnym wieku 20-65lat) musi gdzieś pojechać to nigdy nie wybrał nikt sporo młodszej skody.
 11. Ostatnio podróżowałem po Andaluzji i chciałem się zapoznać z hiszpańską literaturą współczesną. Przeczytałem kilka pozycji Arturo Perez-Reverte. Szczególnie przydały mi się Ostatnia bitwa templariusza - pięknie opisująca klimaty Sewilli ( zachwyciło mnie to miasto) oraz Królowa południa - rzecz też dzieje się na wybrzeżu Andaluzji. Cudownie jest podróżować po miejscach znanych z wcześniej przeczytanych książek i porównywać odczucia autora ze swoimi. Już po powrocie zaliczyłem Szachownicę Flamandzką, której akcja rozgrywa się w Madrycie i szczególnie polecam ją miłośnikom szachów.
 12. a propos wczorajszego finału LM : Mąż pyta żony: -kochanie czy ty wiesz co się wydarzy dziś wieczorem? -oczywiście, kochanie, będzie finał Ligi Mistrzów -a czy wiesz jakie drużyny będą grały? -naturalnie- Barcelona i Manchester Mąż bardzo usatysfakcjonowany wiedzą piłkarską żony zadaje ostatnie pytanie: -a czy znasz może jakiś dwóch przedstawicieli Barcelony? - no oczywiście : Vicky , Cristina
 13. A co nosi Katarzyna Niezgoda nasza bohaterka afery Kamelowo-bankowej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.