Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hirek

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

About Hirek

 • Birthday 12/25/1966

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Turek
 1. Witam, mam prośbę, mam takiego tylko bez boczków i tu moja prośba o więcej zdjęć i wymiary boków, pozdrawiam Hieronim K.
 2. Dorobiony czerpak spełnia swoje zadanie, choć przymierzań trochę było na długość ramienia czerpaka, dziękuję za okazaną pomoc.
 3. Tak będzie ale to później po rzeźbie, jak teraz bym zamocował to przez nieuwagę mógłbym złamać a tak to mniejszy stres przy piłowaniu, najważniejszy był kwadracik, najpierw wywierciłem otwór fi 1 mm a na kwadrat rozbiłem przyrządem który musiałem dorobić z twardego materiału.
 4. Pomału już rzeźbię na razie kwadracik i zarys
 5. Witam, i już wszystko wiem, na pewno był taki, teraz tylko wyrzeźbić , dziękuję i pozdrawiam Hieronim K.
 6. Witam, podsyłam fotkę drugiej strony mechanizmu bez czerpaka.
 7. Witam, zakupiłem zegar Świt z Cieszyna okazało się że ma braki nie było czerpaka i mam prośbę do posiadaczy takowej firmy zegarów, potrzebuję taki czerpak lub zdjęcie czerpaka kształt znam bo znalazłem w sieci zdjęcia ale o małej rozdzielczości i nie widać na nich w którym miejscu usytuowany jest kołeczek w czerpaku.
 8. Witam, wykupiłem na złomie 75 kg złomu zegarkowego, nie chciało mi się przeglądać na miejscu więc zabrałem wszystko, po przejrzeniu kubatura trochę się zmniejszyła, w śród masy złomu rosyjskiego odnalazło się kilka poloników, samych mechanizmów w różnych stanach jest w tym pojemniku 3 warstwy, na drugim zdjęciu są nasze, od góry same tarcze, mam pytanie odnośnie mechanizmów, jak najszybciej odróżnić nasze od ruskich
 9. Witam, regulacja nie powiodła się , tak to jest jak się coś robi za szybko żeby tylko chodziło nie da się, zegar musiałem zdjąć i zlikwidować luzy, wymieniłem panewki osi kotwicy, dotoczyłem z brązu i przy okazji zauważyłem że tryb szpilkowy piłuje mi tryb zębaty i też wymieniłem bo wyczyszczenie z rdzy nic nie dało zostały wżery które były jak pilnik, chciałem zrobić budkę ze szkła ale szklarz wypiął się na mnie i powiedział mi że wydziwiam z tymi otworami i mi nie zrobi a jak się uprę to mnie odpowiednio skasuje , pozdrawiam Hieronim.
 10. Witam,co do napisu na tarczy to kolega ma rację nie można zbytnio fantazjować, dobry pomysł z tą tabliczką obok, numeratory mam to coś tam stworzę, dam większą blaszkę i zamocuję dwie jedna na drugiej.
 11. Hehehe.. no tak a ja zostaje z problemem, jak spojrzy laik to nie pozna że takiego wytwórcy nie było ale znawcy by mnie wyśmiali, że ten Eppner musiał go przerobić na swojego, ale chyba zrobię litery Rochlitz, chociaż zrobienie napisu zostaje pod znakiem zapytania bo blachę dostałem ale bardzo cienką a nie chciałem już nic mówić bo gościu wykazał się inicjatywą i sam mi ją przyniósł blacha ma ok 0,5 mm, podziękowałem ładnie i będę szukał dalej, może kiedyś ktoś przyniesie na złom grube ścinki grubej blachy, pozdrawiam Hieronim
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.