Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Undziak

Użytkownik
 • Content Count

  300
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

167 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie ma za co się gniewać, uśmiechnąłem sie:) Rzecz w tym, że czasami nasze wybory to często akceptacja pewnych cech, bo nie ma zegarków idealnych. Kiedyś nie wychodziłem poza ramy tradycyjnego designu. Teraz mamy wszystkie kolory tęczy w wielu znanych firmach. Takie czasy.
 2. U mnie "jarmark" na sportowo:)
 3. Mam zegarek, który nosiłem przez 10 lat, miał odchyłkę ok 2 sek. na dobę. Zrobiłem serwis w polecanym serwisie w Poznaniu. Teraz odchyłka bliżej 5 sek, rezerwa spadła, no i porysowany dekielek wokół śrubek... zegarmistrz leciwy zapewne i nie trafiał:) Zalecam nosić i obserwować. Teraz to chyba słabo z tymi zegarmistrzami, nawet polecanymi. Takie czasy.
 4. Rezerwa chodu jest przy Spring Drive. Jeśli chcesz bez niej, to w stali SBGH289 z Hi Beat (lub 291 w tytanie). Ten zegarek ma 43,8 mm. Jaki masz nadgarstek? Jeśli masz możliwość to zalecam przymiarkę. Wygoda noszenia bardzo dobra co wynika z kształtu koperty, zwężająca się ku dołowi (polecam filmiki na YT). To oznacza, że możesz wyginać nadgarstek i nie czujesz, że zegarek przeszkadza.
 5. SBGJ237 - będzie chyba 2,5 roku. Wrażenia zależne od wymagań... To co robi wrażenie to dbałość o detale, jakość wykonania. 44,2 mm na moim nadgarstku (ok 60 mm szerokości) nosi się jak 42 mm, nawet umiejscowienie koronki nie wadzi jak w innych. Grubość też jest odpowiednia (nie za dużo, choć mniej zawsze mogłoby być). Szlify cyferblat i bezel pozwalają na zabawę światłem. Bransoleta ma możliwość regulacji poprzez zmianę położenia teleskopu. Nic trudnego ale też nie jest to taka mikroregulacja jak w innych. Mechanizm hi beat, uznany GSowski. Zawsze znajdzie się coś do czego można się przyczepić ale jak dla mnie, mój model uznaje za bardzo udany. Najlepiej przymierzyć. Mierzyłem również i takie:
 6. Zegarek bardzo fajny tzn. sensowny, dla Ciebie za duży, dla mnie już ciut za mały. Mój ma 44,2 i jest w sam raz. Producenci powinni mieć mniej modeli a więcej wariacji rozmiarowych aby każdemu dogodzić. GS ma sporo innych modeli, który bym przyjął ale są dla mnie za małe. Także trzeba się z tym pogodzić, takie życie:)
 7. Ah Panowie.... w 2018 byłem służbowo 3 tyg. w RPA... tam to dopiero trzeba się pilnować, szczególnie w części północnej. Wypłata z bankomatu na jednej z wiosek odbywała się pod okiem policji, która tam non stop się kręciła ze względu na "wiejskich obserwatorów". Może to taki zwyczaj, że sobie stali pod bankomatem ale emocji co nie miara. Nie miałem odwagi aby brać nawet tani zegarek. Każdy z nas miał 2 portfele...przy sobie tylko ten z 10-15 Euro + jakieś bezsensowne karty aby oddać w razie rabunku.
 8. Nie dziwię się, że nie daje spokoju. Jest dobry, znany mechanizm, design ciekawy i prosty zarazem. Jak to często bywa, trzeba zobaczyć na ręku, wrażenie dużo lepsze niż na fotkach.
 9. Z ciekawości przymierzyłem i zrobił super wrażenie. Gdyby miał 43 mm.... cóż poradzę, lubię większe watche. Przy 41mm jest już granicznie wysoki. Mam Zenka 45mm i tam wysokość nie jest tak widoczna. Zenki chyba są trochę niedoceniane. Ja swojego bardzo lubię, szczególnie latem.
 10. To nie jest duże 44mm...zdjęcia też powiększają zegarki. Ja lubię nieco większe ale zawsze mieszczące się na nadgarstu. Faktycznie dziwnie ta bransoleta wyszła.
 11. Ja mierzyłem czarnego, 44mm i byłem przekonany, że to 42mm... tak jakoś wygląda.
 12. Dziś była herbata u kumpla przy muzyce japońskiej;) Kolor sweterka chyba się gryzie z cyferblatem...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.