Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Undziak

Użytkownik
 • Content Count

  276
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

120 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że mam pierwowzór... oczywiście z innego poziomu:)
 2. Obecnie zegarki traktujemy chyba raczej jako męską biżuterię? Ja noszę zegarki dla siebie, bo to dzieło inżynierii, bo są ładne, mają ciekawy cyferblat, czasem też lubię wyglądać ciekawiej:). Po prostu lubię zegarki. Też mnie to irytuje, że płacimy takie kwoty za jakieś niedoróbki - takie czasy, liczy się zysk. Na drobiazgi przymykam oko. Skoro w Patkach mamy babole, to w "taniej" Omedze można bardziej przymknąć oko. Ważne aby dobrze się czuć z tym czuć.
 3. Są różne modele, z różnymi cechami. Jedne bardziej pasują do konkretnej ręki inne mniej. Kwestia dopasowania. Ja tam z niczego nie muszę się leczyć:) Mogę rzecz również, że wyleczyłem się z Rolka, bo akurat Expl II nie spodobał się tak jak GS.
 4. Odważna opinia. Wyżej wspomnianego GSa oglądałem dłuższy czas, mierzyłem - niedoróbki były widoczne na cyferblacie - malowany proszkowo, może dlatego łatwo o takie niedoróbki. Zresztą wiele firm może pochwalić się podobną jakością. Sam mam GS, podobny model ale cyferblat szczotkowany i tam nie ma takich baboli. I nie wiem o co chodzi z bransoletą. W moim jest wykonana idealnie, lepszych jeśli chodzi o obróbkę nie widziałem ale wszystkich zegarków świata na ręku nie miałem:) A walory użytkowe w moim są bezproblematyczne. Wiele innych GSów oglądałem i jakość była przednia. Zdaję sobie sprawę, że w każdej formie zdarzają się mnie lub bardziej udane modele ale jeśli chodzi o jakość wykonania to GS raczej stoi lepiej niż średnia. Design to sprawa indywidulana. Żeby było w temacie, Patka nie mam ale mierzyłem:)
 5. W ogóle nie jest duży, jest w sam raz. Wrażenie normalne porównując do wielkości nadgarstka, dłoni i postury. To zegarek sportowy, musi być nieco "na pokaz", poza tym ma chronograf więc przy tym co się dzieje na tarczy, gdyby był mały to byłby nieczytelny i mały. Co do grubości - to kwestia ułożenia na dłoni i akceptacji.
 6. Nie znam się na werkach ale jeśli spojrzę na temat typowo "mechanicznie" to wydaje mi się, że sprawa sprowadza się do tego aby zegarek pracował przy konkretnej pozycji sprężyny naciągu. Proszę skorygować jeśli używam złych określeń. Zauważyłem, że zegarki nakręcane o długich rezerwach chodu mają problemy z dokładnością, bo wraz z "popuszczaniem" naciągu dokładność zmienia się (raz przyspiesza, potem, zwalnia itp). Naciąg mechaniczny ale i z krótszą rezerwą może być dokładniejszy. Przy naciągu automatycznym z reguły nie nakręcamy ręcznie, więc ruchem ręki co jakiś czas "podkręcamy" naciąg i jesteśmy w węższym zakresie pracy naciągu. Gdyby chcieć się pobawić i ustwić dokładność na konkretny zakres naciągu np 70-90% to można by mieć super dokładność. Ale przy 30% byłaby sporo gorsza. Ja w ten sposób sobie tłumaczę ten temat ale jako laik.
 7. Ja najwidoczniej mam szczęście, bo raz ustawiona bransoleta jest dobra i latem i zimą. A gdybym chciał to mam 3 oczka do przestawienia - szpileczka i 10 sekund. Jakby co robi się to 2 razy w roku.
 8. Ja bym przyszedł jeszcze raz w garniaku i koszuli, zrobił zdjęcie (poprosił kogoś) z pewnej odległości i wtedy wiadomo czy pasuje. Ja do garnituru mam 40mm i jest idealnie, na 40,8 mm też bym się zgodził. Wiadomym też jest, że zegarek sportowy może być większy ale oficjalny, tym bardziej z takim "czystym" cyferblatem musi być odpowiednio mniejszy. Jaki masz nadgarstek? (szerokość)
 9. Zdjęcia zawsze "powiększają" zegarki. Ważne jak wypada, jak koledzy wspomnieli, z większej odległości i jak w stosunku do całej postury. Według mnie jest dobrze (ja lubię też większe zegarki).
 10. Ładne zegarki mają z założenia cieszyć oko a dokładność ich werków jest wystarczająca aby się nie spóźnić na spotkanie. Do pomiarów naukowo-technicznych są zegary atomowe:)
 11. Nie wiem jak masz dużą rękę ale od postu 2469 wstawiałem kilka fotek. Ja mam 18cm nadgarstek ale raczej płaski i szeroki na ok 55-60 mm. I jak dla mnie rozmiar w sam raz, nie za duży. Te 44mm jest uzyskane tylko poprzez większy bezel, koperta jest mniejsza. Klub Miłośników Grand Seiko - strona 99 - Seiko - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)
 12. Te 44mm (ten lewy) nosi się jak 42. Koperta jest od spodu tak wyprofilowana (podcięta) przez co łatwo manewrować dłonią, nic nie wadzi. Bardzo wygodny zegarek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.