Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Undziak

Użytkownik
 • Content Count

  258
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Undziak

 1. Tak, to 44mm więc bez problemu. Mam szerokość nadgarstka ok. 60mm więc jest zapas. To model sportowy, bezel optycznie pomniejsza więc w sam raz.
 2. Taki nieco zbyt efektowny. Na zywo nie jest za duży, w sam raz.
 3. Przymiarka tak z ciekawości. Ta wersja jak dla mnie "przeładowana" ale są spokojniejsze.
 4. Super Chronomat 44 (górny) vs Chronomat 42 (dolny) Super Chronomat 44mm ma bardziej sportowy look, dotychczasowy Chronomat 42mm jest bardziej elegancki. Miałem cichą nadzieję, że nowy model zachowa proporcję mniejszego brata, jednak (na razie ze zdjęć) widzę, że firma poszła prostą drogą i zwiększyła grubość bezela, cyferblat wydaje się mieć ten sam rozmiar w obu. Szkoda, że w wersji 44mm cyferblat nie jest większy a bezel nieco węższy, zegarek zyskałby na elegancji. A tak jest bardziej sportowy i oczywiście bardzo ładny. Nie zdziwiłbym się, gdyby koperta była z wersji 42 z jakimś "trikiem" powiększającym wymiar z 42 na 44 mm. Trzeba zobaczyć na żywo aby się przekonać.
 5. Hm, jest ciekawy, oryginalny, pasek świetny ale... trochę cyferblat i koperta się zlewa, dla mnie osobiście nieco za mało kontrastu. Tak jakby jakiegoś detalu brakuje aby łatwiej oddzielić kopertę od reszty. Może to kwestia gustu. Pytanie jak wypada na żywo. Chyba wiem czemu coś mi przeszkadza - w przypadku polerowanego złota zegarek wygląda ładnie ale w tym wypadku (casual) polerowana koperta wyglądałaby zbyt elegancko. Tylko, że to szczotkowane złoto jakoś właśnie wygląda dyskusyjnie moim zdaniem. Zielone indeksy bardzo fajne. Mechanizm o tyłu wygląda świetnie. Ale to wszystko teoretyczne dywagacje na podstawie zdjęć z sieci. Trzeba obadać na żywo.
 6. Mario, a jak długo był bez serwisu skoro tak "wysuszony"?
 7. Mierzyłem tylko polara, zamówiłem czarnego ale tak z dozą niepewności bo EXII to tylko 42mm. Chciałem coś większego. No i trafił się GS 44mm a po 2 miesiącach dzwonią, że EXII do odbioru. Już nie pamiętam ale chyba byłem na urlopie więc nawet nie byłbym w stanie szybko odebrać. Po prostu podczas rozmowy telefonicznej podziękowałem i poprosiłem, żeby zegarek przekazali kolejnemu w kolejce. A to, że EXII taki płaski to dla mnie bardzo duża zaleta.
 8. No może nie aż tak ostro, czarne w DE od ok 10kE, polary od ok 12,5kE - ceny z dziś. Pytanie czy są chętni?
 9. Bardzo ładny, prosty, czytelny casual.
 10. Bartek, gratulacje. To kiedy opijamy nasze GSy? Bardzo ładny egzemplarz, szczególnie z tym casualowym paskiem. Piękna klasyka na co dzień.
 11. Nie ma co się martwić, trzeba zmierzyć. Ja tak tylko pamiętam, że ten dekielek i uszy jakoś były niezbyt dobrze zunifikowane. Mam Junghansa ale inny model i on znowu dobrze leży (zdjęcie gdzieś na wcześniejszych stronach).
 12. A jaką masz rękę? Bo dla mnie to małe zegarki. Ale zwróć uwagę jak leży (MaxBill) bo tutaj miałem pewne ale, czasomierz mały ale ten dekiel tak ukształtowany, że układał się niezbyt pięknie (dla mnie). Koniecznie mierzyć.
 13. Po dłuższej przerwie przewietrzyłem swojego GSa.
 14. Ależ ja niedomyślny... wszelkie pudełeczka kojarzą mi się ze śrubkami... zboczenie zawodowe. Bardzo elegancki prezent, miło:)
 15. Żeby jeszcze była wersja 44-45mm byłoby idealnie. Pięknie się prezentuje.
 16. Mario, aby jednak było zgodnie z metodologią, wskazane jest przynajmniej 30 pomiarów aby zastosować rozkład normalny. No i dopiero wtedy można iść spać;) Super zegarek, nawet 10 minut to nic takiego do 72h.
 17. Kiedyś mierzyłem 2 modele. SeaQ mnie interesował ale po przymiarce uznałem, że za mały, za gruby, za ciężki. Jakość wykonania b. dobra ale przy GS nie wyróżnia się.
 18. Sam fakt, że oglądamy pod lupą zegary świadczy o braku zaufania do sprzedawcy/producenta. Ja też oglądałem swoje zegarki dokładnie bo nie mógłbym potem spać. A poza tym mamy wiele innych przykładów z życia kiedy to różne produkty są sprzedawane mimo, że gołym okiem widać pewne wady. To tylko świadczy o braku chęci ze strony producentów aby dział jakości nieco bardziej rygorystycznie podchodził do wypustów na rynek. Każdy z nas ma doświadczenia sprzed 20-40 lat i z ostatnich lat i można śmiało powiedzieć, że obecnie "testowana jest akceptacja klienta" na coraz niższy poziom jakości. Skoro 99% ludzi kupi Rolexa bo znany i rozpoznawalny a nie ma pojęcia o technicznej sprawie to zapewne będzie szczęśliwa. Skoro producent widzi 99% szczęśliwców to może pozwolić sobie na kolejne poluzowanie jakości itp. Może nieco koloryzuję ale mam praktyczne doświadczenie w zakresie aut (biorę udział w aplikowanie/testowaniu aut prototypowych). Wiem jak było a jak jest teraz. Taki świat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.