Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szczepek

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Szczepek

 1. Mam prośbę o ocenę wizualną czy kopertę i tarczę będzie jeszcze szło doprowadzić do porządku, czy już za późno na regenerację? Mechanizm po nakreceniu pracuje.
 2. Dziękuję. Właśnie nigdzie z takimi nie widziałem. Zegarek przyjaciel dostał od dziadka. Chciałby go nosić. Jest szansa na zdobycie jakiegoś polecenia na zegarmistrza który zrobi to dobrze? Najlepiej Poznań.
 3. Co to za zegarek, domyślam się, że Krab Kirowskie, ale czy Kirowskie wychodziły z takimi wskazówkami czy to może kogoś inwencja twórcza? Możecie polecić kogoś kto przywróci mu dawny blask?
 4. Od dłuższego czasu podoba mi się Worldmaster. Od niedawna dzieki "radzieckiemu" wydziałowi forum zrozumiałem, że zegarek musi mieć duszę. Chciałem zatem zapytać kolegów jakie argumenty przemawiają za zakupem nowego Worldmastera z naciągiem mechanicznym a jakie za starym zegarkiem po renowacji (w NOS nie mierzę). Mój zegarmistrz podpowiedział, że taki na Unitas 6300 jest najlepszym mechanizmem w tym modelu. Proszę o opinie i podpowiedzi.
 5. Mam prośbę o ocenę czy to oryginał: https://allegro.pl/oferta/komandirski-kadet-piekny-model-jak-z-fabryki-10046315205?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 6. Potrzebuję tylko jedną, ale złamany jest gwint wałka więc wałek jest większym problemem.😕
 7. Tak, została. Możecie polecić jakiegoś majstra w okolicach Kórnik/Poznań Nowe Miasto? A może ktoś wysyłkowo naprawia? Polubiłem tą Rakietę... Amfibia po wprasowaniu imadełkiem modelarskim nowego szkła i wymianie dużej uszczelki już nie paruje, więc dziękuję za pomoc. Chociaż jeden Rusek na chodzie😉
 8. Nie udało mi się zrobić lepszego zdjęcia. Oto pacjent po dekapitacji.
 9. Urwałem koronkę od wałka i szukam ratunku. Jak do tego doszło? Nie wiem, ale od zakupu się "chybotała"🤔. Ma ktoś może na sprzedaż/ wie gdzie można kupić pasującą do tej Rakiety?
 10. Pstrykneło. Niestety praktycznie bez oporu. Szukam nowej szybki. Dziękuję za rady.
 11. Mam jeszcze małe pytanie. Pierścień od strony koperty wkładamy płaską, a od strony szkła(w górę) fazowaną stroną? Praski nie mam ale jak ręce nie dadzą rady to imadełko modelarskie + tuleje plastikowe.
 12. A mogę poprosić o informację w jakiej kolejności montować szkiełko i pierścień zeby było poprawnie? Robić to na pustej kopercie czy z mechanizmem i tarczą?
 13. To jest ten puerścień rozprężny? Jego zewnetrzna średnica pokrywa się z wewnętrzną szkiełka?
 14. Moja amfibia paruje po zanurzeniu. Mam pytanie czy to szkło wygląda na oryginalne? Szklo jest jakoś uszczelniane w kopercie czy tylko ciasne pasowanie ma zapewnić szczelność?
 15. Przepraszam, jeśli to nieprawidłowy dział ale mam zagadkę. Czy nie brakuje czasem dekielka pod dekielkiem? Takiego antymagnetycznego? Jaki może być koszt serwisu, ktory przywrociłby wodoodporność? Po zanurzeniu paruje od środka.
 16. Manualny. Zaskakuje mnie też brak opisu kraju produkcji. W innych Wostokach widziałem go na tarczy pod godziną 6.
 17. Mam uprzejmą prośbę o oszacowanie wieku. Amfibia mechanik z nurkiem na tarczy.
 18. Dzień dobry, Mój pierwszy mechanik i pierwszy rusek. Mam prośbę o określenie wieku. Nigdy więcej kwarca😉
 19. Bardzo dziekuję. Zmyliło mnie czerwone kółko pośrodku. Teraz już wiem której tarczy bedę szukał.
 20. Chciałbym mieć Wostoka, ale bez radzieckiej gwiazdy. Ma ktoś pojęcie czego symbolem jest ta gwiazda? Jakaś nietypowa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.